Editörler : Cüneyt Barışoglu
22 Eylül 2007 13:54   


Kapalı
Sözleşmeli Bayan Astsubaylar (Jandarma)

Sözleşmeli astsubay olmak isteyen bayan arkadaşlar için bu mesajı yazıyorum. Merak ettiklerinizi bana sorun ve geleceğinizi buna göre çizin. Ben bir sözleşmeli bayan astsubayım.

22 Eylül 2007 18:08

günessule
Aday Memur

oncelıkle bu meselekte olmak çok guzl bı duygudur heralde tebrık ederım sizi inş bizde sizin gıbı olabılırız su an bı sorum yok ama yazılı sınavaı kaznıp mukat asamasına gelınce sorabılırım

22 Eylül 2007 21:57

seraozge
Şef

okuldaki eğitimler çok zormuş ve en zoru kamp dönemiymiş sanırım kavanozla kene avına çıkıyolaarmış kendilerini ısırtıp revirde yatmak için her şeye rağmen çok güsel ya.sultan bu senmi göreve başladın bizim başımızda olan bayanlar vardı orda öğrenci adı gül dü çok tatlı bi kız moral verirdi bise durmadan korkmayın mülakatta diye yazılı sınavı biras yüksek tutucas seneye gerisi mülakata kalıyor artık

23 Eylül 2007 01:40

Aristo_Army
Memur

okuldaki eğitimler aslında zor değil zorlaştıran tk.k. ları.bizim devreler az çekmedi valla.ama sorumluluk olarak bizden rahatlardı öğrenciyken.ağaç sorumluluk alanlarını biz sulardık.bazen nöbetlerini tutardık.ama atat kamp dönemleri zor evet.bizim yoktu biz gitmedik.ama kene olayını hiç duymadm bizim dönemde.vay be neler oluyomuş.asıl zorluk yeriine göre bence asıl atandıkları zaman oluyor.

23 Eylül 2007 13:12

sultanozar
Kapalı

Hiçbir şey öğrencilik dönemimdeki gibi olmadı. En zoru kamp diyenlere inanmayın. Şu an kampı o kadar çok özlüyorum ki... Hirfanlı Baraj Gölü manzaralı çadırlarımızda, o herkesin kötü dediği kampetlerimizde yatmayı inanın çok özlüyorum. Hiçbir şey ilk 6 ay boyunca zor değildi. Önemli olan rütbe aldıktan sonraki dönem! Evet, birçok şey değişti. Belki daha serbestiz ama... Amasını gelince siz kendiniz yaşayın, astsubay aday adayı arkadaşlarım. Yoksa sizi korkutmuş olmak istemiyorum. Her şeye rağmen onurlu bir meslek! Kazanan arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

23 Eylül 2007 13:28

ttttt
Memur

kac yıl oldu sız gırelı..??

23 Eylül 2007 13:31

f_durgut
Aday Memur

arkadaslar ben de bandocuyum bayan dugularınızı ne güzel ifade etmişsiniz ya benim arkadaslarım sürekli merak içindelerdi nasıl oluyo neler hissediyo felan die keşke bütün kızlar bu muhabbetinizi okuyabilseii sohbetler...

24 Eylül 2007 00:06

seraozge
Şef

öğrenciliğin her yanı güzeldir nerde olursa olsun

24 Eylül 2007 20:13

antiterör_ES
Kapalı

gncl

26 Eylül 2007 14:00

ilhan_58
Memur

ya ben bayan değilim ama erkeklerdende sözleşmeli veya muvazzaf jandarma astsubay alımı oluyormu 2007 de bayan aldılar sadece sanırım...

26 Eylül 2007 14:05

evrenos35
Yasaklı

oldu bitti her sene oluyor ihtiyaç fazla...zor ama .

26 Eylül 2007 14:25

ttttt
Memur

ilhan tsk.mil.tr den takıp et sureklı saglam olur ..

22 Mart 2008 20:05

sevilkar
Aday Memur

herkese merhabalar konu açılalı biraz uzun zaman olmuş ama bildiğiniz gibi 200 yılında da Sözleşmeli bayan astsubay alımı olucak bende katılmak istiyorum başvurumu yaptım umarım kazanırım çok istiyorum sultanozar astsubayım bu konuda yardımcı olursan sevinirim çok heyecanlıyım ayrıca sınav nasıl geçiyo mülakat sınavından herkes korkuyo sanırım biraz neler yapabilriz

10 Nisan 2008 15:18

AdigeaPsasea
Kapalı

Sayın SultanOzar,öncelikle böyle bir bölüm açtığınız ve benim gibi henüz bu konuda bir şeyler bilmeyen,ama bilme çabası içinde olan kişiler için bilgilendirme yolunda olduğunuz için teşekkür eder ve görev hayatınız boyunca size başarılar dilerim..

Ben 2008 Şubat-Mart arası olan tercihe başvuru yapmıştım ve başvurum kabul olmuş, sınava çağrılıyorum..

Fakat daha önce Askeriye'ye ait hiçbir sınava girmedim.Ne sorarlar,ne yaptırırlar, hiç bir bilgim yok..27 Nisan'da imiş sınav..Bir de boy konusunda 1-2 cm oynamasından endişeliyim..En azından bu endişemi gidermem için ne yapmalıyım bir öneriniz var mı?Süt içsem bu süre zarfında bir etkisi olur mu :)

Bu konuda daha önce tecrübe sahibi olmuş olan kişilerden yardımlarınızı bekliyorum..Ve benim gibi bir çok kişi de..Yardımcı olan herkese Şimdiden teşekkür eder,saygılarımı sunarım..

21 Haziran 2008 15:20

sifuwt
Aday Memur

benim sorum bayan astsubay ve subay lar ile kamp ayrı yerlerdemi..sonraki ankaradaki staj da bayanlar ve erkek ler aynı yerdemi olacak.TŞk ler

21 Haziran 2008 18:41

cathy_zeta
Müsteşar Yardımcısı

ankarada beytepe okullar komutanlığında egtimi görüyorlar hem bay hem bayanlar.sadece binalar farklı.kamp dönemleri aynı olmaz muhtemelen subaylar 6 ay egitim görecek.bayan astsubaylar 3 ay.okul dönemleri 30 agustosa kadar oratk olup mezuniyetleri aynı yer ve zamanda olacak.30 agustostan sonra herkes ilk tayin yerinde staj yapacak.

21 Haziran 2008 18:48

cathy_zeta
Müsteşar Yardımcısı

bayan erkek bundan önecki dönemlerde beraber kamp yapıyorlardı.buda gayet normal bişey.askerlik kadın-erkek ayırt etmez.aynı zorlu süreçten bayanlarda geçiyor çünkü.zaten o bayanları da bi süre sonra kendilerinden biri görüyorlar erkek gibi yani.fakat bu sene program degişti o yüzden nasıl olacak gidince görecegiz.

16 Eylül 2008 09:57

orhan27
Aday Memur

iyi günler; benim bi kaç sorum olacaktı

-Şu anda K.K.K.lığı Personel Branşında(Sözleşmeli) eşimin müracaatı var yazılı sınavı kazanmış bulunmakta. 06.10.2008 de FKYT ve Mülakakat sınavı için Ankara ya çağırıldı.

-Acaba sınavların hepsini kazanıp eğitime başladıktan sonra eğitim sonunda, tayinler istediğiniz yere veriliyor mu? örneğin Sözleşmeli Personel branşı bi evli bayan , bunlar istedikleri yere tayin isteyebiliyorlar mı? Örneğin eşim tayinin G.Antepe çıkmasını istiyor(Doğum yeri G.Antep değil), benim işim gereği ben G.Antepdeyim 657 ye tabi devlet memuru değilim ama Bir kamu kurumunda Kadrolu işçi olarak çalışmaktayım.

-Eğitimden sonra sözleşmeli bi astsubay tayin sırasında istediği yer gelmezse o sırada işi bırakıp bu işten vazgeçebiliyor mu?

Bu konu hakkıında bilgisi olan arkadaşlardan cevab ve mantıklı yorumlar bekliyorum . Şimdiden tşkler...

17 Şubat 2009 19:31

simena kobal
Memur

Merhaba arkadaşlar 2009 yılı Bayan Astsubaylık sınavı müracaatları başladı ben bu sınava katılmak istiyorum daha önce girmiş olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?? Yani yazılı sınavda ne sorulmakta yada özellikle mülakatta neler soruyorlar ön sağlık muayene ve fiziki kabiliyet degerlendirmesi konusunda bilgisi olan arkadaşlar varsa eğer bilgi verebilirlermi acaba aslında sormak istediğim en çok duyduğum çoğu arkadaşlarımızın 1cmle bile boydan elendiği olmuştur benimde boyum 1,64 değil de 1,63 ne kadar şansım vardır bilmiyorum ama bu meslekte olan bayan arkadaşlarımızın sınav aşamalarını eğitimlerini ve işle ilgili genelde karşılaştıkları sorunları yada çalışma koşullarını merak ediyorum ona göre karar vermek etmek isterim de şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar hepinize başarılar

18 Şubat 2009 09:52

cathy_zeta
Müsteşar Yardımcısı

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=469584 paylaşım yapılan forum bu link arkadaş yanlış sayfaya yazmışssın.2008 yılı kazananları bu sayfada bilgi paylaşıyor.yazılı spor hakkında herşey orda mevcut.boy sınırı 164 olacak kesinlikle.boy konusunda 100 e yakın kişi elendi 2008 yılı sınavında.

04 Mart 2009 16:58

Slvn
Aday Memur

devrem açmış konuyu ben de ekleyeyim.Okul zor evet ama okulu hiç düşünmeyin.Asıl kıta zor.Devrem korkutmak istememiş sizi ama ben saklayamayacağım.ÇOkkkk sıkıntı var.gidin kpss ye girin iki üç kuruş eksik olsun huzurunuz olsun.ruh sağlığınız bozulmasın.

Toplam 46 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?