Editörler : Mehmet Balci
12345678910111213»
05 Ekim 2007 21:33

caners
Aday Memur

Arkadaşlar iş güvencesi konusunda benimde söylemek istediklerim var.

İnanın 4b li olmanın sıkıntılarını çok ciddi bir şekilde yaşamaktayım.Çalıştığımın kurumun beni görevlendirmesi ile bulunduğum ilçede her işi yaptım iki ay arazide dolaştım, dgd,kuraklık icmal vs.vs.. yani her işi severek ve istiyerek yaptım ve yaptırdılar ama bu arada çalışa bölgemde fazla bulunamadım sonuç olarak küçük siyasi bir kişinin şikayeti üzerine ne il müdürlüğü nede ilçe çalışanına sahip çıkmak yerine işi hakkımda tutanak tutmalara açık aramaya beni işimden etmeye kadar getirdiler malesef.

Söylemek istediğim kısaca basit olarak görülen toplantı raporları aylık raporlar bunlara dikkat edin.Yoksa bir anda "işin üç tutanağa bakar" cümlesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tabi bu anlattıklarımın en temel oluşum kaynağı iş güvencesinin olmamasından.

Bir anda 4B li olmanın soğuk gerçeğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.( tabiki sizinde küçük bir siyasi tanıdığınız yoksa)

Tabi bu sorunlar boyle sürüp gitmez bu preje çatırdamaya başlamıştır ve iyileştirilmesi gerekir.Bu çözümse kadrodan başka birşey değil...

Kadro ne zaman olur derseniz bence IHLAMURLAR ÇİÇEK AÇTIĞI ZAMAN...

05 Ekim 2007 22:50

devildev
Şef

ıhlamurlar çiçek açtığı zaman ölemi..

öle olsun bakalım.

05 Ekim 2007 23:34

DOST_VEFA
Daire Başkanı

Arkadaşlar üzülerek yazışmaları takip ediyorum. Şunu görüyorum Meslektaşlarım arasında aşırı derecede hakkını bilmeyenler bunuda bir kenara bırakalım hukuk bilgisi sıfıra yakın olan arkadaşlarımız var. Şunu tavsiye ederim tüm meslektaşlarıma öncelikle

1-herkes anayamızı eline alıp dikkatli bir şekilde okumalı

2- 657 sayılı devlet memurları kanununu ve ilgili yönetmelikleri herkes ilgili yerleri ( özellikle disipolin yönetmeliği) okumalı.

3- Kişilerin hak, hürriyet ve sorumlulukları kanunlarla tespit edilmiş ilgili kanunları okumalı herkes

4- Basılı kitaplardan temel hukuk, hukuk başlangıcı, hukuka giriş vb isimlerle baslanlardan birini eline alıp dikkatle incelemeli meslektaşlarımız.

Arkadaşlar sorumluluk ve haklarımızı bilmessek zorluklarla karşılaşırız. her söylenene inanır kendi kendimizi yeriz. Bunun için öncelikle kendimizi bu konularda yetiştirmeliyiz ancak böyle yapılan haksızlıklara karşı durabiliriz.

Şimdi sözleşme ile ilgili maddeye gelelim. Evet sözleşmemizde taraflar sebep göstermeksizin br ay önceden tebliğ etmek şartı ile sözleşmeyi fesh edebilir. hizmetine gerek duyulmadığı takdirde sözleşmesi otomatik olarak fesh olur gibi maddeler var. ve bu maddeler şu andea mahkemelik .

öğretmenler ve diğer bazı meslek kuruluşları bu maddeyi daha önce mahkeme kararı ile kaldırdılar. bizmki devam ediyor.

Öncelikle şunu belirteyimki sebep göstermeksizin fesh anayasamıza ve ilgili kanunlara aykırılık arz ediyor böyle birşey olamaz bu olduğu takdirde hemen mahkemeden geri döner.

ikinci konuya gelince onun için şu anda yapılacak bişey yok ama bakanlık 2500 kişi (aile ve yakın çefresini de katarsanız 100bin kişi eder tüm 4/B lileri katarsak 1 milyon kişiden fazla direk etkilenen insan bulunmakta)yi karşısına alacağını sanmıyorum. buda bizlerin siyasi gücüne ve oluşturduğumuz kamuoyuna bağlı olarak değişir tabi.

ama ne kadar kamuoyu oluşturabiliyoruz onu takdirinize bırakıyorum.

SELAMLAR

05 Ekim 2007 23:48

TarmBox
Şef

Selam arkadaşlar; DOST_VEFA arkadaşımıza bende katılıyorum.

Arkadaşlar bunlara ek olarak bugün memurlar net'te diyanet işleri başkanlığının yazısını okuyunca hem sevindim hemde üzüldüm.

Sevindim çünkü diyanet işeleri personeline eş durumu ve sağlık durumu gerekçe gösterilerek tayin isteme hakkı veriyor ve bu olayın bir su dalgası gibi bütün 4-B'lileride etkileyeceğini düşünüyorum.

Ama eğer tayin isteme hakkı verildiği taktirdede kadro verilme konusunda hükümete yapılan kamuoyu baskısının azalacağını düşünüyorum. Yapılacak düzenleme ile bazı arkadaşlarımız ailelerine kavuşacak daha rahat çalışma şartları bulacaklarından belki kadro beklentisini ikinci plana kalabilir diye düşünüyorum.

06 Ekim 2007 00:00

sokrates_30
Genel Müdür

insallahh dediginiz gibi olurda haksız cıkarızz.temennimiz o zaten

06 Ekim 2007 09:53

damladuru
Kapalı

günaydın

06 Ekim 2007 17:01

agriculture engineer
Kapalı

gncl

07 Ekim 2007 11:16

yelvin
Kapalı

iyi pazarlar herkese:))

07 Ekim 2007 11:31

Harbivet
Aday Memur

www.targel.net Bizim Sitemiz. Bekleriz

07 Ekim 2007 14:54

agriculture engineer
Kapalı

maşallah başlık açma konusundda yarışa başlamışız yine.tek başlıkta buluşalım.

07 Ekim 2007 16:05

TarmBox
Şef

Selam arkadaşlar neden yeni başlıklar açılıyor anlamış değilim bence hepimiz bu başlık altında yazarsak daha iyi olur.

Çok başlık olunca takibi çok zor oluyor.

07 Ekim 2007 19:35

caners
Aday Memur

gncl...

07 Ekim 2007 23:08

devildev
Şef

arkadaş başlık açmamışta ziraat mühendisleriyle ilgili ne kadar başlık varsa yeniden hortlatmış. yeni kurulan sitenin reklamı adına. bence de bu abşlık iyi ama birde 4/b li ziraat mühendislerini başlığını da düşürmeyelim fazla. iyi akşamlar.

08 Ekim 2007 09:42

damladuru
Kapalı

günaydınlar

08 Ekim 2007 10:01

ismail cetin
Aday Memur

günaydın gençlik

08 Ekim 2007 11:37

agriculture engineer
Kapalı

gncl

08 Ekim 2007 14:06

zeit
Şef

gncl.

08 Ekim 2007 14:10

belkibirgün...
Aday Memur

kadir geceniz mübarek olsun arkadaşlar

08 Ekim 2007 16:47

agriculture engineer
Kapalı

herkesin kadir gecesi mübarek olsun.

08 Ekim 2007 18:22

ziraat_müh.
Şef

kadir geceniz mübarek olsun...

Toplam 139138 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?