Editörler : Mehmet Balci
«683268336834683568366837683868396840684168426843»
19 Mayıs 2019 00:21

Atanamamış zooteknis
Şube Müdürü
Arkadaslar ziraat mühendisi oldugunuza sukredin siz 3 bin alim diyorsunuz ya genelde de aliniyor bizler insaat muhendisi olarak 3 kadro aldik en baba kurumumuzdan.Merkezide de 45 kadro verdiler .Halinize sukredin sizin tarim kredi koop alimlari bile bizim tum atama sayısını geçer. Bizde 2000.adayin puani 84,5 .Gerçekten sukredin diger muhendisliklerin durumu icler acisi.Ama bir arkadasiniz dogru demis dedikodudan cok zamana ihtiyaciniz var.
Heybetlimühendis, 4 hafta önce - Alıntıya git

Tarım kredi babadan oğula hocam torpilin varsa ancak onu ziraat mühendisi istihdamı olarak göremiyoruz saolsunlar mülakatı getiren insanlara...

Ben halime şükredemiyorum ne kadar alırsa alsın senede 5 bin mezun veren bir bölümümüz var ayrıca 70 bin işşiz onuda geç şu zamana kadar mezun olmuş işe girmiş insanların en fazla %10 kendi mesleğini yapıyordur...

ben halime şükredeyim ??

Hocam bu eleştiri olacak ama türkiye gibi inşaaat sektöründe çok fazla ilerlemiş ve çok fazla iş olan sektörde siz nasıl kpss puanıyla uğrasır oldunuz..

benim mesleğimin özel sektörü yok abi yok ilanlara bakıyorum 20 tane çıkıyor ve şaka gibi %75 5 senelik tecrıbe istiyor gerisi ise belge istiyor bilseydim böyle olacağını zaten ziraat mühendisi değil belge alırdım gidip... 1 -2 tanesi tecrubesiz istiyor binlerce basvuru ve bir bakıyorsun oda belge istemiş...

ben diplomamla direk girebileceğim bir yer yok hocam!!! sen ne şansından bahsediyorsun

19 Mayıs 2019 00:29

Heybetlimühendis
Şube Müdürü

Tarım kredi babadan oğula hocam torpilin varsa ancak onu ziraat mühendisi istihdamı olarak göremiyoruz saolsunlar mülakatı getiren insanlara...

Ben halime şükredemiyorum ne kadar alırsa alsın senede 5 bin mezun veren bir bölümümüz var ayrıca 70 bin işşiz onuda geç şu zamana kadar mezun olmuş işe girmiş insanların en fazla %10 kendi mesleğini yapıyordur...

ben halime şükredeyim ??

Hocam bu eleştiri olacak ama türkiye gibi inşaaat sektöründe çok fazla ilerlemiş ve çok fazla iş olan sektörde siz nasıl kpss puanıyla uğrasır oldunuz..

benim mesleğimin özel sektörü yok abi yok ilanlara bakıyorum 20 tane çıkıyor ve şaka gibi %75 5 senelik tecrıbe istiyor gerisi ise belge istiyor bilseydim böyle olacağını zaten ziraat mühendisi değil belge alırdım gidip... 1 -2 tanesi tecrubesiz istiyor binlerce basvuru ve bir bakıyorsun oda belge istemiş...

ben diplomamla direk girebileceğim bir yer yok hocam!!! sen ne şansından bahsediyorsun

Atanamamış zooteknis, 4 hafta önce - Alıntıya git
Mevcut inssat ozel sektorunden bihaber oldugunuzu anliyorum.Ben derdimi ifade edemedim.Bizim sayimiz sizi gecti arkadaslar.Benim dedigim size son olarak yüksek bir kadro acilir istihdaminiz saglanirda 2020 den sonrada potada sizsiniz deniz bitti demekistedim.Atamaniz olur 2020 ye kadar fakat 2020 den sonra gözönünde olacaksiniz misal saglik bakanligi bile mulkata döndü bizde 5 ssne once gozdeydik ama mülakat bizide yok etti.Kim yuksek kadro aliyorsa bir sonraki sefer dogranacak bölüm o oldu benimki bir uyari.
19 Mayıs 2019 00:32

Atanamamış zooteknis
Şube Müdürü
Mevcut inssat ozel sektorunden bihaber oldugunuzu anliyorum.Ben derdimi ifade edemedim.Bizim sayimiz sizi gecti arkadaslar.Benim dedigim size son olarak yüksek bir kadro acilir istihdaminiz saglanirda 2020 den sonrada potada sizsiniz deniz bitti demekistedim.Atamaniz olur 2020 ye kadar fakat 2020 den sonra gözönünde olacaksiniz misal saglik bakanligi bile mulkata döndü bizde 5 ssne once gozdeydik ama mülakat bizide yok etti.Kim yuksek kadro aliyorsa bir sonraki sefer dogranacak bölüm o oldu benimki bir uyari.

anladım hocam..

orman gibi bu yıl atanamayan daha beklemesin.. gibisinden

Böyle diğer meslekleri dinleyince insan aslında çoğu şeyin yanlış olduğunugu fark ediyor

ALLAH yardım etsin ne diyim

19 Mayıs 2019 00:32

sinan.1903
Şube Müdürü
Arkadaslar ziraat mühendisi oldugunuza sukredin siz 3 bin alim diyorsunuz ya genelde de aliniyor bizler insaat muhendisi olarak 3 kadro aldik en baba kurumumuzdan.Merkezide de 45 kadro verdiler .Halinize sukredin sizin tarim kredi koop alimlari bile bizim tum atama sayısını geçer. Bizde 2000.adayin puani 84,5 .Gerçekten sukredin diger muhendisliklerin durumu icler acisi.Ama bir arkadasiniz dogru demis dedikodudan cok zamana ihtiyaciniz var.
Allah yardımcımız olsun. Mühendisler olarak işimiz baya zor . Ama sizin mücadeleniz biraz eksik gibi hocam. Birde direk size yönelik bir bakanlık yok orası sıkıntı. İnş Dsi alırsa çok insana merhem olacak
19 Mayıs 2019 00:42

Mhndis0901
Aday Memur
Cumhurbaşkanımız canlı yayında Asdep i de açıkladı. Bu sene 1000 kişi alacaklarmış. 2022ye kadar da 4bine tamamlanacağını söyledi. Bize de güzel bi müjde gelir inşallah bu Ramazan ayında. Bi biz kaldık. Sabretmesi çok zor olmaya başladı. Rabbim yardımcımız olsun.
19 Mayıs 2019 00:48

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
Allah yardımcımız olsun. Mühendisler olarak işimiz baya zor . Ama sizin mücadeleniz biraz eksik gibi hocam. Birde direk size yönelik bir bakanlık yok orası sıkıntı. İnş Dsi alırsa çok insana merhem olacak
sinan.1903, 4 hafta önce - Alıntıya git
2013 te kismen 2014 te ise tamamen mulakt geldi o gunden bu yana dograniyoruz.Bizim calismalarimiz eksik çünkü o kadar yüksek puanli varki 90 puan alan aday 500 de.Puanindan ümidi kesen cok.Bakan dsiden ses etmiyor kimsede bakanin politikalarını anlamiyor ne yapmak istedigini bilmiyor.Guzel olur deyip bekleyelim bakalim.
19 Mayıs 2019 00:59

sinan.1903
Şube Müdürü
Cumhurbaşkanımız canlı yayında Asdep i de açıkladı. Bu sene 1000 kişi alacaklarmış. 2022ye kadar da 4bine tamamlanacağını söyledi. Bize de güzel bi müjde gelir inşallah bu Ramazan ayında. Bi biz kaldık. Sabretmesi çok zor olmaya başladı. Rabbim yardımcımız olsun.
Mhndis0901, 4 hafta önce - Alıntıya git
Amin hocam. Sizin bölüm ne hocam ilk kez gördüm sizi
19 Mayıs 2019 01:04

Mhndis0901
Aday Memur
Amin hocam. Sizin bölüm ne hocam ilk kez gördüm sizi
sinan.1903, 4 hafta önce - Alıntıya git
Bitki Koruma bölümüm. Ben arada buraya bakıyorum. Bolca da dua ediyorum. Eylülden Marta kadar Twitterda etkinliklere katıldım ama artık hem yoruldum hemde çok vaktim olmuyor.
19 Mayıs 2019 01:36

MehendizBeg
Aday Memur

2 senedir olmayan atamanın neyine şükredelim

19 Mayıs 2019 12:06

ziraaciiii
Memur

ya tarım krediden umudur kesin adamlar eve geldi şu şaka sandıgımız torpiliniz yoksa gelmeyin dedi gece girdik mükalata umutsuz konuşunca kızıyorsunuz ne yaşadınız diye sormuyorsunuz

19 Mayıs 2019 12:49

Mcflay Juniar
Memur

ya tarım krediden umudur kesin adamlar eve geldi şu şaka sandıgımız torpiliniz yoksa gelmeyin dedi gece girdik mükalata umutsuz konuşunca kızıyorsunuz ne yaşadınız diye sormuyorsunuz

ziraaciiii, 4 hafta önce - Alıntıya git

Tarım kredi başka Tarım Bakanlığı Başka.Tarım kredi zatan önce Bayilik belgesi istiyor.

19 Mayıs 2019 12:59

ziraaciiii
Memur

Tarım kredi başka Tarım Bakanlığı Başka.Tarım kredi zatan önce Bayilik belgesi istiyor.

Mcflay Juniar, 4 hafta önce - Alıntıya git

belgesi olmayan torpilli kaç kişi kazandı belgesi olanlar üçüncüye giriyolardı malesef gerçekler

19 Mayıs 2019 13:54

Mcflay Juniar
Memur

belgesi olmayan torpilli kaç kişi kazandı belgesi olanlar üçüncüye giriyolardı malesef gerçekler

Tarım kredi çalışanları 657 ye tabi değil ki,memur almıyor. yarı devlet yarı özel statü.onun için her şey döner.Torpil dönmesi normaldir.Sen kurumun insiyatifine bırakırsan alımları her haltı yerler.

19 Mayıs 2019 13:55

Mcflay Juniar
Memur

Hangi alımda 30 yaş sınırı var tarım kredi haricinde,adamların kendine ait alım yönetmeliği var yani tarım kredi kendine has bir kurum.

19 Mayıs 2019 17:10

zeynep tanrıkulu
Aday Memur

https://forum.memurlar.net/konu/2376103/ DAHA FAZLA KADRO İÇİN TÜM MÜHENDİSLER BU SAYFADA BULŞUYORUZ

19 Mayıs 2019 17:11

zeynep tanrıkulu
Aday Memur

https://forum.memurlar.net/konu/2376103/ DAHA FAZLA KADRO İÇİN TÜM MÜHENDİSLER BU SAYFADA BULŞUYORUZ

19 Mayıs 2019 19:30

sinan.1903
Şube Müdürü
Son 5 senede. Bakanlık 1549 ZM almış arkdşlar.
19 Mayıs 2019 22:30

starrubyziraat
Şube Müdürü
Bu hafta inşallah bakan yardımcısı çağırır Ankara'daki arkadaşları .En azından şunu söyleseler Alım Yok olmayacak deseler bari herkes çaresine bakardı .Belirsizlik çok kötü
19 Mayıs 2019 22:41

sinan.1903
Şube Müdürü
Bu hafta inşallah bakan yardımcısı çağırır Ankara'daki arkadaşları .En azından şunu söyleseler Alım Yok olmayacak deseler bari herkes çaresine bakardı .Belirsizlik çok kötü
starrubyziraat, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam çok anlam yüklemeyin bu görüşmeye. Tutup sayı söyliyecek değiller. Çalışıyoruz , norm devam ediyor olacak diyecekler. Bundan başka tarih sayı fln veremez sn. bakandan başka kimse..
19 Mayıs 2019 22:54

chelse
Şef
starrubyziraat, 4 hafta önce - Alıntıya git

Bu hafta Mustafa Aksu ile görüşen arkadaşa Mustafa Aksu norm devam ediyor.Bu kadar uzun sürmesinin sebebi Norm fazlalığı olan yerden az olan yere kaydırma var ondan uzun sürdü demiş.Bu süreçte kim gidip görüşürse aynısını söyler.2 veya 3 hafta sonra görüşülürse farklı bir cevap duyabiliriz.Yoksa bu hafta randevu verilse bile bundan farklı bir cevap geleceğini sanmıyorum.

Toplam 137678 mesaj
«683268336834683568366837683868396840684168426843»

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?