Editörler : Pangaea
«684968506851685268536854685568566857685868596860»

mahirakman
Aday Memur
25 Mayıs 2019 23:08

eksi verecek bir yorum yok bence. bakanin alim olacagina dair herhangi bir aciklamasinj gordunuz mu? sene basindan beri cok guzel oyalaniyoruz arkadaşlar. artik kabullenin bizi onemseyen hic kimse yok. ulkede tarim yok uretim yok proje yok teknik yok bizimi atayacaklar.
melquades06, 5 yıl önce

Bu yıl atama vs olmayacak neden anlamıyorsunuz!!

chelse
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 23:17

Leblebi hastası Mahmut yarar mı bu kadar eksik var demiş.Geçen yıl yanına atama için gidenlere önündeki leblebileri avuç avuç ağzına atan Mahmut Yarar biz talep ettik.Maliye onay vermiyor.Atama bekleyenler biz eylem yapacağız. Maliyenin önüne gidin eylem yapın orda da soğuktan donun diyen Mahmut Yarar ne kadar gerçekçiymiş.

chelse
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 23:24

Tebrikler dostum Doğru diyorsun.2017 atamalarında 2300 kişi istendi doğru ama 1000 kişi fetöden atılmıştı.Bakana bu atılan 1000 kişiyide ekleyin.3500 kişi olsun dediler.Bildiğim kadarı ile bu 1000 kişiyide eklediler.3300 küsür ile atama talebinde bulundu.2300 kişi onaylandı.Bin kişinin kesinti olduğu o dönemde çok konuşuldu.2300 eksik personel ihtiyacı vardı.Bunun içinde fetöden atılanlar yoktu sonradan 1000 kişi fetöden atıldı.Onlarında 2300 eklenmesi istendi.Bu senin paylaştığın video fetöden atılmadan önceki bakanın konuşması muhtemelen

Mcflay Juniar, 5 yıl önce

Atama olmasını niye istemeyelim sizin gibi hasta ruhlumuyuz .Niyet okumuyoruz.Benim derdim sürekli atama kesin olcak,şu gün olcak,mayısa kadar olcak diye diye kandırılmaya çalışılan arkadaşları uyarmak.Sizin yalan vaatleriniz yüzünden yeni mezun ve Tarım bakanlığının atama geçmişini bilmeyen bir sürü genç arkadaşımın umudu kırılacak.Uzun süre kendine gelemeyecek.Bunun vebalin siz ödeyemezsiniz.Atama sevdasına yeni düşmüş kardeşim kimsenin oyununa gelme ne twet ne sms ne diğerlerinin alımla alakası yok.Proje onaylanırsa atanırsın proje onaylanmazsa 1 milyon twet atsanda boş.Bu kendilerine başkan yönetici vs diye lerin oyununa gelme.Özelde çalış proje onaylanırsa tercihini yapar atanırsın onaylanmazsada hayatına devam edersin.1 senen gitti bunlara uyarsan 1 senen daha gidecek Kendine gel kardeşim.

25 Mayıs 2019 23:31

mjflay junyar evet hastasınız efem ve atama istemiyorsunuz. cümlelerin gidişatında twet atma mail atma şeklinde devam ediyor. demek istediğim tam da buydu. sizin ve sizin gibilerinin tek amacı; oturun bekleyin, bakanı rahatsız etmeyin, çalışmaları durdurun. size inat çalışmalara katılacağız. isterse atama da olmasın. bir imzamız olur. mücadele etmeden bırakmayacağız. hem sizin gibileri hemde bakanlık ile

Tarimatama
Daire Başkanı
25 Mayıs 2019 23:40

Hükümetler talep edilen sayıyı niye onaylamaz ki altı üstü 3 bin diyorsunuz Faruk Çelik döneminden ilginç vallahi alınan bekçi öğretmen hemşire sayısının yanında devede kulak

chelse
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 23:51

2017 de Reis Faruk Çelik atama olmadan daha sayılar açıklanmadan önce yaptığı açıklamaya bakın.Üniversitede mezun olup işsiz olan Ziraat ve Gıda mühendislerinin bakanlıkta çalışmak istemesini saygı ile karşılıyorum.Her bakan ne kadar personel ihtiyacı olduğunu zaten biliyor.Bizim 10 personel ihtiyacımız varsa 10 nunu da almak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.Atama yoksa tüm kurumlarda bunu görsek tamam deriz.Üniversiteyi bitirmişler diplomalarını almışlar diyorlar ki bize iş verebilirmisiniz.Bu gayet haklı bir yaklaşım doğal olarak karşılıyorum.Faruk Çelik daha atama olmadan önceki konuşmaya bakın en olumsuz bir haber veya düşünce yok.Birde Pakdemirlinin meclis konuşmasına bakın ne demiş.Atamalar konusu çok merak konusu oldu.Bakanlar benden önce söz verebilirler.Tek atama kapısı devlet değildir.Bir kısım istihdam edelim bende istiyorum.Norm kadro çalışmalarımız devam ediyor.Birkaç içinde bitecek ihtiyaç varsa ki olacağını düşünüyorum.Ondan sonra diğer bakanlılar ile görüşüceğiz.Evet aslında atama neden olmuyor sorusunu sorduğumuzda cevap zaten belli.Faruk Çelik söz vermesede ne kadar olumlu .Pakdemirli nerdeyse küfür edecek şekilde konuşmuş.Bize Faruk Çelik ,Mehdi eker gibi bakanlar lazım.Bekir gibi atıp tutan bakan değil.

Mcflay Juniar
Yasaklı
26 Mayıs 2019 00:16

Ne atıyorsan at seni tutan yok sana twet atma diyen de yok. kesin atama olcak ama sayı belli değil.Yok o dedi yok şu dedi gibi laflarla yeni mezun arkadaşlara palavra atmayın yeter.O arkadaşın emeklerini çalmanıza burada izin vermeyeceğim facede beyin yıkamaya devam edin siz.

nalan targell, 5 yıl önce
mjflay junyar evet hastasınız efem ve atama istemiyorsunuz. cümlelerin gidişatında twet atma mail atma şeklinde devam ediyor. demek istediğim tam da buydu. sizin ve sizin gibilerinin tek amacı; oturun bekleyin, bakanı rahatsız etmeyin, çalışmaları durdurun. size inat çalışmalara katılacağız. isterse atama da olmasın. bir imzamız olur. mücadele etmeden bırakmayacağız. hem sizin gibileri hemde bakanlık ile

Ahmet eymen2121
Kapalı
26 Mayıs 2019 00:23

Arkadaşlar ben bir rüya gördüm cok nadir rüya gören bir insanım bakan 31 mayısta sayıları acıkladı

26 Mayıs 2019 00:50

Arkadaşlar zaten bildiğiniz şeyleri söyleyeceğim. Öncelikle şu face grubunu buraya buranın face grubuna sallaması hoş değil. Bu tweet mail vs etkinliklerinin en başta belirli bir amacı vardı neydi o? yeni gelmiş olan bakana verilmiş olan sözü hatırlatmak, kendimizi ilgili makamlara ve kuruluşlara göstermek. Bunu başardık mı? Evet şuan bakan, yardımcıları, cb, maliye, tob personel daire, zmo, millet vekilleri, medya bizden haberdar. Yanlış düşünülen şeylerden bir tanesi şu, efendim biz bakana baskı kurarız bu atamayı yaptırırız işte bu yanlış hiç kimse yada hiçbir topluluk Türkiye Cumhuriyeti Devletine baskı kurup ona yaptırım uygulatamaz, bunu yaptırmazlar adama bu zihniyet ters teper. Devlet ne kadar isterse o kadar alır yada almaz. Çok iyi mücadele edildi bu mücadele sonucunda o hepimizi tatmin edecek 10551 i almak istiyorduk bu saate kadar resmi herhangi bir açıklama gelmedi face grubunda son yazılıp çizilenlere bakıldığında bu işin yattığını görüyoruz (tabi doğruluğu tartışılır çünkü oradaki insanlarda aldıkları duyumlar doğrultusunda yazıyorlar) burada koca koca insanlara bekleyin yada vazgeçin diyecek halim yok herkesin aklı var. Hepinizin işi rast gitsin arkadaşlar.

Buzahir
Kapalı
26 Mayıs 2019 01:21

Faruk Çelik birçok yerde konuşmasında" gidin pazarda domates limon simit satın ayıp değil, ben de yaptım bu işleri "dedi. Tek ekmek kapısı devlet değildir dedi.

chelse, 5 yıl önce

2017 de Reis Faruk Çelik atama olmadan daha sayılar açıklanmadan önce yaptığı açıklamaya bakın.Üniversitede mezun olup işsiz olan Ziraat ve Gıda mühendislerinin bakanlıkta çalışmak istemesini saygı ile karşılıyorum.Her bakan ne kadar personel ihtiyacı olduğunu zaten biliyor.Bizim 10 personel ihtiyacımız varsa 10 nunu da almak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.Atama yoksa tüm kurumlarda bunu görsek tamam deriz.Üniversiteyi bitirmişler diplomalarını almışlar diyorlar ki bize iş verebilirmisiniz.Bu gayet haklı bir yaklaşım doğal olarak karşılıyorum.Faruk Çelik daha atama olmadan önceki konuşmaya bakın en olumsuz bir haber veya düşünce yok.Birde Pakdemirlinin meclis konuşmasına bakın ne demiş.Atamalar konusu çok merak konusu oldu.Bakanlar benden önce söz verebilirler.Tek atama kapısı devlet değildir.Bir kısım istihdam edelim bende istiyorum.Norm kadro çalışmalarımız devam ediyor.Birkaç içinde bitecek ihtiyaç varsa ki olacağını düşünüyorum.Ondan sonra diğer bakanlılar ile görüşüceğiz.Evet aslında atama neden olmuyor sorusunu sorduğumuzda cevap zaten belli.Faruk Çelik söz vermesede ne kadar olumlu .Pakdemirli nerdeyse küfür edecek şekilde konuşmuş.Bize Faruk Çelik ,Mehdi eker gibi bakanlar lazım.Bekir gibi atıp tutan bakan değil.

BBZwek
Yasaklı
26 Mayıs 2019 11:19

Kardeşim yettiniz artık 7000 açık varsa atama nerde ayın kaçı oldu ? 1 ay da atama mı yapılır !! Tek siz değil kendi adıma bende çok çalıştım ama yeter burada içi boş umut vermeyin kimseye

Denizkz
Şef
26 Mayıs 2019 12:45

"tek yapmam gereken sabırla beklemek... eğer sabırsızsan kendine bir sabır taşı al , çatlatınca alımlar olcak demektir. " 4. Syf da yazmış bir kullanıcı:) çokta değişen birşey olmamış bizim süreçlerde anladığım kadarı ile :)

bu arada aramızda hasta bir kişilik yorumlarımı 3-5 aydır durmadan eksiliyor , alıp veremediği ne ise ona da acil şifalar diliyorum .

eagle3535
Aday Memur
26 Mayıs 2019 13:24

millete umut dağıtıp durmayın bir bildiğiniz varsa konuşun boş yapmayın

Stalk
Yasaklı
26 Mayıs 2019 14:28

2018 puanıyla alım olmayacak ya bu ilk mi olacak, yani daha önce KPSS puanıyla hiç atama olmadığı oldu mu

Stalk
Yasaklı
26 Mayıs 2019 14:32

2020 KPSS ile kesin atama olur o zaman bu puanlar yanarsa

Stalk, 5 yıl önce

2018 puanıyla alım olmayacak ya bu ilk mi olacak, yani daha önce KPSS puanıyla hiç atama olmadığı oldu mu

sinan.1903
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 14:37

bizim atama yılan hikayesine döndü. bu kadar uzayabilirdi. Daha 1.5 sene var 2020 kpss nin olması açıklanması branşı derken. Koy üstüne 3.5 sene o zamanda mücadele ile 4.5 sene . 4.5 sene atama yapmaz mı bir kurum.

10 bin olmuyor bu belli. 5 bindemi olmuyor.

Hadi 3 bin olsun odamı yok.

Anlamıyorum 10 bin istediler fazla geldi red yedi talep. Ben buna inanmıyorum ya. 10 bini kesip 5000 verebilirler istense. 5000 olmasa 3500 verirler.

Tarimatama
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 14:45

Tek ümidim haziran ayı sonrasında olursa şaşırım açıkçası hem seçim dönemi hem de haziran tayin dönemidir . Sözleşmeliler de bizim gibi bekliyor 3 yılı dolanlar .

Denizkz
Şef
26 Mayıs 2019 14:48

Öyle birşey olmaz , alım olacak inşallah puanlar yanmaz. sayı az olabilir o zamanda çoğu kişi için birşey değişmemiş olur.

Stalk, 5 yıl önce

sinan.1903
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 18:09

2014 - kpss ile merkezi dahil 2000 kişi almışlar 675 zm. 2016- 2058 almışlar. 874 Zm 2018- ???? Bir miktar denildi 7000 açık cktı.

Tarimatama
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 19:47

Bakanın son tweetine yarım saatte 700 tweet atılmış daha ne yapılabilir ya adam bizi insan yerine koyup cevap vermiyor en çok zoruma giden o çıksa dese ki atama yapmayacağız daha az zoruma gider bu belirsizlik bizi perişan ediyor bu insan yerine konmama daha çok perişan ediyor

Toplam 193811 mesaj
«684968506851685268536854685568566857685868596860»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi