Editörler : Mehmet Balci
«701570167017701870197020702170227023702470257026»
16 Ağustos 2019 10:56

Mcflay Juniar
Şef

Abd önünüzde el pençe divan mı duruyor :) Fetoyu almadan Rahibi vermeyecektiniz ne oldu o durum :)

16 Ağustos 2019 11:15

Mühendis2106
Aday Memur

Bakın en fazla sizin sesiniz çıkıyor neymiş üretimmiş, tarımmış,hayvancılıkmış,gıdaymış devletimiz zor zamanlar geçiriyor iç ve dış mihraklar bizi tökezletmek için ellerinden geleni yapıyorlar eğer devlette istihdam edilmek istiyorsanız uzman çavuşluk,subaylık,astsubaylık,polislik var hepsinin maaşları 7000 tlden aşağı değil hem ülkemizin güvenliği için çalışırsınız hemde biraz para kazanırsınız ama amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek babamın bir subay tanıdığı şunu dedi kulaklarımla duydum sadece suriye sınırına sevkıyat için harcanan akaryakıt külfeti 400 milyon tl, askerlerimizin ihtiyacı,teçhizatı,siha,iha,tank,uçak,helikopter gibi araçlarımızın mühümmat,teçhizat bakım ve akaryakıt masrafları ile ülkemize belkide her ay 2.5 milyar tl külfet biniyor eğer siz yataklarınızda rahat uyuyorsanız bu devletimizin güvenliği sağlamak için yaptığı yatırımlardan dolayı bu kadar badire bu kadar masraf bu kadar mücadele varken sizde atanmak için daha fazla külfet olmak için iftira dahil yersiz eleştiriler yapıyorsunuz ama unutmayın Ya Devlet Başa Ya kuzgun Leşe!!!!

nerimantutak, 1 ay önce - Alıntıya git

Madem kriz var madem niye her 5 ayda bir 20 bin öğretmen her yılda en az 10 bin din görevlisi her yıl en az 25 bin sağlıkçı alınıyor sen neyin derdindesin bu sayılar ne bize 3 bin çok mu??? İşsiz mühendis olarak ortada geziyoruz özelde iş var da biz mi yapmıyoruz zannediyorsun yüksek puanlar aldık devletimizin politikası istihdam olması gerekmiyor mu??? Merhaba sizin gibi zihniyet yüzünden mühendisler bu durumda lütfen defolup gidin bu gruptan istemiyorsunuz!!

16 Ağustos 2019 11:23

chelse
Daire Başkanı

Neriman Tutak bu fakir görevde olduğu sürece Papaz cezaevinden çıkmaz diyen kim di ???

16 Ağustos 2019 11:31

chelse
Daire Başkanı

1 ay içinde Resmi ağızlardan sayılar açıklanmazsa bu yılda atamasız kapatır.Sağlıkçıların gruplarında Tarıma 26 aydır atama yok diye konuşuyorlar bizde de böyle olur mu diye yazmışlar.Tarıma 26 ay Atama olmadığını bilmeyen kalmamış.

16 Ağustos 2019 12:04

xpresshero
Genel Müdür

İlkokul mezunlarının arasında değilsin, o yüzden boşuna nefesini yorma, sen iyisi mi ağa babalarına git, atama yoksa oy da yokmuş de. Traşı kesin atama yapın diyorlar de.

16 Ağustos 2019 12:32

BBZwek
Şef

Bakın en fazla sizin sesiniz çıkıyor neymiş üretimmiş, tarımmış,hayvancılıkmış,gıdaymış devletimiz zor zamanlar geçiriyor iç ve dış mihraklar bizi tökezletmek için ellerinden geleni yapıyorlar eğer devlette istihdam edilmek istiyorsanız uzman çavuşluk,subaylık,astsubaylık,polislik var hepsinin maaşları 7000 tlden aşağı değil hem ülkemizin güvenliği için çalışırsınız hemde biraz para kazanırsınız ama amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek babamın bir subay tanıdığı şunu dedi kulaklarımla duydum sadece suriye sınırına sevkıyat için harcanan akaryakıt külfeti 400 milyon tl, askerlerimizin ihtiyacı,teçhizatı,siha,iha,tank,uçak,helikopter gibi araçlarımızın mühümmat,teçhizat bakım ve akaryakıt masrafları ile ülkemize belkide her ay 2.5 milyar tl külfet biniyor eğer siz yataklarınızda rahat uyuyorsanız bu devletimizin güvenliği sağlamak için yaptığı yatırımlardan dolayı bu kadar badire bu kadar masraf bu kadar mücadele varken sizde atanmak için daha fazla külfet olmak için iftira dahil yersiz eleştiriler yapıyorsunuz ama unutmayın Ya Devlet Başa Ya kuzgun Leşe!!!!

nerimantutak, 1 ay önce - Alıntıya git
Allah senin senin gibilerin belasını versin tek diyeceğim bu. Utanmadan burada işsiz güçsüz adamları sinirlendirmek için konuşmayı biz senden daha iyi biliyoruz neyin ne oldugunu
16 Ağustos 2019 13:01

obladamelanura
Aday Memur

bir gelişme var mı diye girip bakıyorum sürekli bir atışma gereksiz tartışma

16 Ağustos 2019 13:04

obladamelanura
Aday Memur

burda bir ümit bekleyen insanlarla uğrşınca elinize ne geçiyor ? ALLAH ıslah etsin sizleri..

16 Ağustos 2019 13:20

Zm0114
Aday Memur

Allah için polis olmak için mi 4 yıl üniversite okudu bunca insan. Mühendislik olmadan asker polisimizi nasıl bekleyeceğiz. Sen ASELSAN mühendislerine gidip der misin gelin polis olun diye.bizim bakana git söyle bakayım sınırda asker olup vatanı savun diye

16 Ağustos 2019 13:29

gerzekhamdi

Polis olmak isteseydik polis akademisine giderdik...NOKTA...

16 Ağustos 2019 13:57

chelse
Daire Başkanı

Sen iyi niyetinle işsiz kalmaktansa gidin Polis,Astsubay veya bekçi olun diyebilirsin ama Tarıma hiç Atama yapmamak doğru değil birileri zaten Polis olacak ama gönlünde memur olmak isteyen bir kesim var.10 bin sözü verilmiş kandırılmış ikinci çeyrek demiş kandırılımış kızgın olan birçok kişi var.Buraya böyle yazarak tepki toplarsın.Boşver isteyen Kpss çalışır isteyen işsiz bekler isteyen polis olur.

16 Ağustos 2019 14:00

Mcflay Juniar
Şef

Hayvanat Bahçesi müdürünü Tübitakın başına,inşaat mühendisini Aselsanın başına, baş hekimi Tarımın başına atayan zihniyetin ürünüsünüz. Mühendisi de polis yapmanıza pek şaşırmadım.

16 Ağustos 2019 14:42

Hellianthusannuus
Yasaklı
YLSY ile yurt dışında master yapmak isteyenlerden sadece doktoraya izin verilecekmiş yüksek lisans yapmak isteyenleri iptal etmişler gerekçe devlete yük oluyormuş, ulan harbiden sıfırı tükettikte çıkıp söyleyemiyorlar mı
16 Ağustos 2019 15:23

Stalk
Yasaklı
YLSY ile yurt dışında master yapmak isteyenlerden sadece doktoraya izin verilecekmiş yüksek lisans yapmak isteyenleri iptal etmişler gerekçe devlete yük oluyormuş, ulan harbiden sıfırı tükettikte çıkıp söyleyemiyorlar mı
Hellianthusannuus, 1 ay önce - Alıntıya git

Bunlar alıştı iyice 3-4 yerden maaş almaya hayatarı çift dikiş olmuş bunların senin benim halimden anlamazlar

16 Ağustos 2019 17:18

Paxi
Aday Memur

Ormana 800 sofor icin butce var da zm lere mi yok.Tarımı bitirdiler ve toparlama gibi bir fikirleri de yok.Gerci tek biten tarim olsa.Neymiş avrupada tarim ihracatinda 1. Siradaymisiz.Neremle gülsem bilemedim.

16 Ağustos 2019 19:44

chelse
Daire Başkanı

500 Küsür ZM alımında tahmini olarak puanlar kaça düşer.

16 Ağustos 2019 19:59

Ahmet eymen2121
Memur

500 Küsür ZM alımında tahmini olarak puanlar kaça düşer.

chelse, 1 ay önce - Alıntıya git

80 i görür

16 Ağustos 2019 19:59

İnşaatmühendisi67
Memur

Hocam bir duyum var mi ziraat ve insaat disindakiler atandi dsiden bile ses yok aç kaldık

16 Ağustos 2019 21:30

18zirmuh
Aday Memur

Hocam branş bazında sıralamaya bakarken 5135 koduna mı bakıyoruz yoksa ciddi ciddi bütün ziraat bölümlerini seçip mi sıramamızı öğreniyoruz?

16 Ağustos 2019 21:46

benziraat
Aday Memur

arkadaşlar yaşım 29. artık işsizlikten bunaldım. üniversite

okuduğuma da pişmanım. okul okumak için zamanımı, paramı, enerjimi çöpe

atmış oldum. bir hiç için gençliğimi okul sıralarında çürüttüm. şimdiki

aklım olsaydı hiç üniversite falan okumaz, liseden çıkar çıkmaz asker

polis bekçi olmak için uğraşırdım.üniversiteye giriş sınavlarına

hazırlanırken vatana millete hayırlı birer birey oluruz gibi saçma ve

gülünç şeyler düşünüyordum. şimdi dönüp o zamanlara bakıyorum da ne

kadar enayi ve safmışım.

oturduğum mahallede herhangi bir

ideali ve hayattan beklentisi olmayan hayta tabirine uyan komşu

çocukları torpil ile sınavsız 3 ay eğitim alarak asker polis bekçi

oldular. hiç bir emek vermeden! şimdi 5bin TL maaşlarını alıp denk

geldikçe "okuyon mu hala", "nerde çalışıyon", "okudun da noldu" gibi her

karşılaşmada sorular soruyorlar. işsiz olduğumu bile bile devletten

bedavaya senin benim vergilerimle aldıkları maaşlarla nasihat vermeye

kalkıyorlar. tek dertleri 15inden 15ine yatan maaşları. biz de okul

okuduğumuz yetmezmiş gibi deli gibi KPSS kasalım ataması olmayan koca bi

hayal için. okul okuyabilmek için emek, zaman ve para harcandı. niye

çünkü özel sektörde asgari ücretle 16 saat köpek gibi çalışmak için.

yaşadığım her dakika bu ülkede doğduğum için kendime küfrediyorum.

Toplam 141593 mesaj
«701570167017701870197020702170227023702470257026»

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?