Editörler : Mehmet Balci
«712271237124712571267127712871297130713171327133»
20 Ekim 2019 12:13

ccc6420.
Aday Memur
O puanlada 2022 ye kdr bekleriz artık. Arkdşkar yapmayın ya millet 60 bin atama istiyor. 3bin almayacaksa 3 yılın sonunda zaten artık beklemenin çalışmanın manası yok
muratfaçalı, 2 ay önce - Alıntıya git

devlet eninde sonunda ziraatten personel alacak benim demek istediğim sadece atama beklemeyin aynı zamana elinizde bi puanınız olsun ki gelecekten ümidiniz olsun

20 Ekim 2019 12:19

muratfaçalı
Memur
Hocam işte ona cok güclü bir psikoloji lazım. 1 sene çalış puan al 1 sene mücadele ettik Bunun üzerine 1 sene daha ders calış puan al. 1 senede tekrar twit at atama olsun diye. Etti 4 yıl. Birde atama olmasın seneye 85 alan ilk 500 olur.
20 Ekim 2019 12:25

ccc6420.
Aday Memur
Hocam işte ona cok güclü bir psikoloji lazım. 1 sene çalış puan al 1 sene mücadele ettik Bunun üzerine 1 sene daha ders calış puan al. 1 senede tekrar twit at atama olsun diye. Etti 4 yıl. Birde atama olmasın seneye 85 alan ilk 500 olur.
muratfaçalı, 2 ay önce - Alıntıya git

valla kardeş ben sonuca bakarım eğer ki benim hedefim devlette kendi alanımdan atanmaksa çekeceğim sıkıntının bi önemi yok benim için benim görüşüm bu.

20 Ekim 2019 15:17

Mgolll
Aday Memur

la siz daha atanamadınız mı yuh bee ben agustosta atandım nerdeyse emekli olacam siz daha burda atama bekliyorsunuz NAZAN TARGELDİ boşuna dememiş TARIMA ATAMA YOK BAHANE ÇOK diye :))

ccc6420., 2 ay önce - Alıntıya git
nereye atandiniz
21 Ekim 2019 11:18

Mcflay Juniar
Yasaklı

1 senedir bunun hazırlığını yapyorlar,daha öncede yazdım.Sera A.Ş kuruldu ve Albayrak holding TKK yı satın aldı.Semerad Holding kuruldu Tarımı özel sektöre yıkacaklar bu belli oldu.Ama ne oda ne sendika ne de ziraat mühendisleri veterinerler vs toplanıp bir eylem bile yapamadı.Ülkede tarım bakanı olarak faruk çelik ilahiyat fakültesi,fakıbaba başhekim.pakdemirli işletmeciyken bakan oldu .İşin ehli olmayan herkese iş verildi sonuç ortada.Bazı arkadaşlarda beni sürekli moral bozmakla yaftalıyor arkadaşlar bunları görüp, idrak edip moraliniz bozulmuyorsa ve ileride siz ışık görüyorsanız, sizde sıkıntı var bende değil.Keşke iyi giden bir şey olsa da onu paylaşsam bende bu haberlerden zevk almıyorum.Mesleğimiz resmen ayak altına düşüyor.

https://www.memurlar.net/haber/862484/tarimin-ozellesmesi-mi-isteniyor.html

21 Ekim 2019 12:26

liverpool şampiyon
Aday Memur

1 senedir bunun hazırlığını yapyorlar,daha öncede yazdım.Sera A.Ş kuruldu ve Albayrak holding TKK yı satın aldı.Semerad Holding kuruldu Tarımı özel sektöre yıkacaklar bu belli oldu.Ama ne oda ne sendika ne de ziraat mühendisleri veterinerler vs toplanıp bir eylem bile yapamadı.Ülkede tarım bakanı olarak faruk çelik ilahiyat fakültesi,fakıbaba başhekim.pakdemirli işletmeciyken bakan oldu .İşin ehli olmayan herkese iş verildi sonuç ortada.Bazı arkadaşlarda beni sürekli moral bozmakla yaftalıyor arkadaşlar bunları görüp, idrak edip moraliniz bozulmuyorsa ve ileride siz ışık görüyorsanız, sizde sıkıntı var bende değil.Keşke iyi giden bir şey olsa da onu paylaşsam bende bu haberlerden zevk almıyorum.Mesleğimiz resmen ayak altına düşüyor.

Mcflay Juniar, 2 ay önce - Alıntıya git

İktidar Tarıma Bakan seçerken liyakat ile seçmiyor ki, seçim için kim daha çok çalışmışsa Bakan oluyor.Mesleğinin bir önemi yok.Kim gelirse gelsin Tarımda bakanlık yapabilir.Gelen bütün bakanların branşlarına baktığımızda hep farklı meslek gruplarından bakanlar geliyor.Burda sanırım adamcılık devreye çok fazla giriyor.

21 Ekim 2019 15:10

Tarimatama
Daire Başkanı

Kardeşim bak talep verilmiş muhtemelen de onay alır bu sene olmazsa seneye olur atama 3 yıldır atama yapmayan bakanlığa 3 küsur bin çok görülmez . Bunun büyük çoğunluğu da ziraat mühendisi olacak hala neyi tartışıyoruz biz ya . Talep verildi talep .

21 Ekim 2019 16:08

Yesdominoss
Kapalı

talep geçen senede verildi daha doğrusu talep verdik diye bizi oyaladılar

21 Ekim 2019 16:24

Tarimatama
Daire Başkanı

talep geçen senede verildi daha doğrusu talep verdik diye bizi oyaladılar

Yesdominoss, 2 ay önce - Alıntıya git

Geçen sene norm kadro çalışması yapıldı talep malep yoktu.

21 Ekim 2019 19:52

Mcflay Juniar
Yasaklı

Geçen sene norm kadro çalışması yapıldı talep malep yoktu.

Tarimatama, 2 ay önce - Alıntıya git

2018 şubat ayında 10 551 talep vardı,mayısta da talebi yeniledi fekıbaba ama onay alamadı.

21 Ekim 2019 20:00

Tarimatama
Daire Başkanı

2018 şubat ayında 10 551 talep vardı,mayısta da talebi yeniledi fekıbaba ama onay alamadı.

Bekir Pakdemirli yapmadı işte

22 Ekim 2019 00:02

Plant protection.44
Aday Memur

Bir yıldan fazladır evde boş boş oturuyorum bayilik sınavı ve atamalar yüzünden ne başka bir işle uğraşabildim ne de kendi işimle. Ama bu zamana kadar alımın olmayacağını bilseydim gidip bit bayide karın tokluğuna çalışırdım en azından mesleki açıdan bir şeyler öğrenirdim. Bayilik sınavı yüzünden askere de gidemedim. Sağlık sorunlarım yüzünden polisliğe de başvuramıyorum. Ailevi nedenlerden dolayı evde ders çalışma ortamım da yok.( KPSS ye hazırlandığım süreçte üniversite okuyan arkadaşımın yanına gidip hazırlanmıştım, o 8-9 aydır atanmış ben ise hala bekliyorum. Her gece uyumadan önce yaşadıklarımı düşünüp sonrasında ağlıyorum. İntihar etmeyi düşünüyorum onu da beceremiyorum. Velhasıl hiçbir şeyi beceremiyorum... Kusura bakmayın umut aşılamak isterdim ama insan çok doluyor içini dökecek bi yer arıyor. Biliyorum buradaki herkesin ayrı bir hikayesi var ama Ne yapacağımı bilemiyorum...

Galiba acı çeke çeke oturup tekrar kpsss çalışacağım.

22 Ekim 2019 00:11

Ziraatci-can
Şef
Maf ettiler bizi. Bnde her dakika düşünüyorum. 10 kilo verdim 1 senede.
22 Ekim 2019 00:16

Ekinoksis
Şef

Bir yıldan fazladır evde boş boş oturuyorum bayilik sınavı ve atamalar yüzünden ne başka bir işle uğraşabildim ne de kendi işimle. Ama bu zamana kadar alımın olmayacağını bilseydim gidip bit bayide karın tokluğuna çalışırdım en azından mesleki açıdan bir şeyler öğrenirdim. Bayilik sınavı yüzünden askere de gidemedim. Sağlık sorunlarım yüzünden polisliğe de başvuramıyorum. Ailevi nedenlerden dolayı evde ders çalışma ortamım da yok.( KPSS ye hazırlandığım süreçte üniversite okuyan arkadaşımın yanına gidip hazırlanmıştım, o 8-9 aydır atanmış ben ise hala bekliyorum. Her gece uyumadan önce yaşadıklarımı düşünüp sonrasında ağlıyorum. İntihar etmeyi düşünüyorum onu da beceremiyorum. Velhasıl hiçbir şeyi beceremiyorum... Kusura bakmayın umut aşılamak isterdim ama insan çok doluyor içini dökecek bi yer arıyor. Biliyorum buradaki herkesin ayrı bir hikayesi var ama Ne yapacağımı bilemiyorum...

Plant protection.44, 2 ay önce - Alıntıya git

Aynı şeyleri yaşayan tek sen değilsin herkesin hikayesi var ama hiçbir şey intihar etmek için sebep olamaz başka bir kapı açılır muhakkak sen pes etme dik dur

yerinde olsam puanın iyiyse askerlik işini hallederdim bu arada orada atama falan aklına gelmez atanmana da engel olmaz yaş ilerledikçe askerlik zor gelir

22 Ekim 2019 00:18

Sedefgulen
Kapalı

O kadar iyi anlıyorum ki..sınavdan beri hayatımı erteliyorum sürekli ne taşınıp başka bir işe girebiliyorum masraf etmemek için ya yakında atama olursa diye, bulunduğum şehirde iş yok..ha oldu olacak diye diye bu yılın sonuna geldik.ailemin yüzüne bakamıyorum..ne yapacağım bilmiyorum içim acıdı yazdıklarınızı okurken kendimi gördüm..
22 Ekim 2019 00:20

Bilal BEDİR
Kapalı

Fatır 19-22: Senden iyi durumda olanlara bakıp üzüleceğine, senden zor durumda olanları görüp rahatla. Bakara Suresi, 155. ayet: Andolsun, Biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele. Ben 2,5 yıldır bekliyorum.
22 Ekim 2019 00:50

Bitki korumalı
Aday Memur

Bu Ikinci Bir planimizin olmadığından kaynaklanıyor hep atama odaklı baktık o süre zarfında askere gidilirdi İngilizce ehliyet herhangi bir bayi yani iş ogrenebilecegin bir yer evet bunlar vardı ama biZ ne yaptık Aralık dedik haa seçim öncesi dedik dedik hepsi fos çıkınca cakildik ama artık Silkenelip kendimize gelelim zararın neresinden dönersek kar kârdır yarın kalkiginda sanki hiç kpss yokmuş gibi sayfa açalım keNdimize askere gidelim evde YouTube İngilizce ders dinleyelim ehliyete yazilalim part time iş bulup gelen parayla kendimiz geliştirelim kendine kendinden başka fayda yokk

22 Ekim 2019 09:42

nsrt_53
Memur

Asıl sen iyi misin, miş miş miş de muş muş muşlar resmi yazı yerine geçmiyor. Filanca öyle demiş, kime demiş söz uçar yazı kalır, var mı resmi belge? Yok.

2012 emekli sayılarına baktım az önce eski bir haberden, 420 kişi diyor GTHB'dan emekli olan sayısına.

420 abicim 420, ben yine iyimser konuşmuşum %4 felan diye. İşçisi aşçısı memuru mühendisi toplam 420 kişi emekli olmuş 2012 yılında.

Hadi senin duyumun doğru olsun 3700 emekli olsun. Sen bunun hepsi mühendis mi sanıyorsun? 150.000 çalışandan 27.000 i mühendis ise 3700 emekliden kaçı mühendistir de bana hele.

xpresshero, 2 ay önce - Alıntıya git

resmi belge şuanda cumhurbaşkanlığı makamında daha önce de yazmıştım taşra atama daire başkanı ilimize ziyarete geldiğinde personel bilgilendirme toplantısında bizzat bu ifadeyi kullandı.

22 Ekim 2019 09:53

cyperin
Genel Müdür

resmi belge şuanda cumhurbaşkanlığı makamında daha önce de yazmıştım taşra atama daire başkanı ilimize ziyarete geldiğinde personel bilgilendirme toplantısında bizzat bu ifadeyi kullandı.

nsrt_53, 2 ay önce - Alıntıya git

Kütahya 'da mı çalışıyorsunuz?

22 Ekim 2019 09:59

nsrt_53
Memur

Kütahya 'da mı çalışıyorsunuz?

cyperin, 2 ay önce - Alıntıya git

evet

Toplam 143555 mesaj
«712271237124712571267127712871297130713171327133»

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?