Editörler : Mehmet Balci
«712371247125712671277128712971307131713271337134»
22 Ekim 2019 11:53

uzmanprojeci
Kapalı

Kuran?ın iki kapağı arasındakileri okudum.

90 yerde Allah?ın rızka kefil olduğunu gördüm.

Sadece bir yerde ise şeytanın insanı fakirlikle korkutacağını gördüm.

Ve insanın, Rabbinin 90 yerdeki vâdini unutup şeytanın sadece bir yerdeki yalanına kandığını da gördüm.| Hasan Basri

Mücadele ve umutlarımızı kaybetmiyoruz sabrımızın sonu selamet inşaallah

22 Ekim 2019 12:56

cevval04

resmi belge şuanda cumhurbaşkanlığı makamında daha önce de yazmıştım taşra atama daire başkanı ilimize ziyarete geldiğinde personel bilgilendirme toplantısında bizzat bu ifadeyi kullandı.

nsrt_53, 2 ay önce - Alıntıya git
ne zaman dedi hocam
22 Ekim 2019 13:02

Mcflay Juniar
Yasaklı

Niye buğüne kadar bunları yazıyorsun diyen arkadaşlar önceki yorumları okudunuz sa cevabını almışsınızdır.Ben de bu atama sevdası yüzünden 4 senemi boşa harcadım.Atama buğün olacak yarın olacak derken hayatımın 4 senesi boşa gitti 4 yıl az bir zaman değil sonunda aklım başıma geldi ve özele girdim keşke hayatı hiç ertelemeseydim diyorum şimdi.Atama olacak diye evlenmiyorsun, başka işe girmiyorsun hayatı erteliyorsun siz de aynı yanlışı yapmayın diye bir sürü mesaj yazdım anlayan anladı ama anlamayanlar kalbi fesat olanlar yok puanın düşün yok kesin atama olcak sen moral bozuyorsun diye yaftaladılar.Onlara da kızmıyorum belki yeni mezunlar belki benim yaşadığımı yaşamadılar ama 2 sene sonra forumda bir arkadaş vardı haklıymış diyecekler.Onun için diyorum iki senedir aynı şeyi yazıyorum tek atama odaklı yaşamayın ikinci bir dalınız olsun ucundan başlayın mesleği öğrenin sonra fırsat bulursanız daha iyi şartlara geçersiniz geçemezsenizde denedik dersiniz denemeden hayatı öğrenemezsiniz.Kendi oturduğunuz ilde iş yoksa başka ile taşının öğrenci gibi kalırsınınz 3 4 arkadaş sürekli bahanelerin arkasına sığınmayın silkelenin ve kendinize gelin en kötü kandırma biçimi insanın kendini kandırmasıdır kendi kendinizi kandırmayın.

22 Ekim 2019 13:13

Mcflay Juniar
Yasaklı

İntiharı düşünen arkadaş bu da sana gelsin dünya imtihan dünyasıdır.Dünya Mümine cehennem Kafire cennettir bunu sakın unutma.Bir ayette ben paylaşayım çok unutuyoruz çünkü dünyaya çok bağlanıyoruz hatırlamak lazım bu ayeti.

En?âm Suresi 32. Ayet

Dünya hayatı ancak bir oyun ve bir eğlencedir. Elbette ki ahiret yurdu Allah?a karşı gelmekten sakınanlar için daha hayırlıdır. Hâlâ akıllanmayacak mısınız?

22 Ekim 2019 13:40

nsrt_53
Memur
ne zaman dedi hocam
cevval04, 2 ay önce - Alıntıya git

17 Eylül

22 Ekim 2019 14:31

Atanamamış zooteknis
Kapalı

Şura 18 kasında düzenlenecekmiş neredeyse 1 ay süre var... Ve şura da cevap alacağımızı düşünüyorum ama sayı tatmin etmeyeceğine inanıyorum

bence şura vesilesi ile tarımı özelleştirme ihtimalleri bile var...

Allah hayırlara vesile etsin inşallah artık güzel haberler alırız inşallah

22 Ekim 2019 15:02

teanofi
Kapalı

bütçe görüşmeleri 24 ekimde başlıcakmış..arkadaşlar acaba şuradan önce bütçe görüşmelerinde bakan atama konusunda bilgi verebilir mi??

22 Ekim 2019 15:33

ErsV
Kapalı

Şura 18 kasında düzenlenecekmiş neredeyse 1 ay süre var... Ve şura da cevap alacağımızı düşünüyorum ama sayı tatmin etmeyeceğine inanıyorum

Atanamamış zooteknis, 2 ay önce - Alıntıya git
Aynen hocam şura'da atamalarla ilgili her şey netleşir gibi ama dediğiniz gibi sayı olarak çok bi alım olmayacak gibii
22 Ekim 2019 16:02

Ziraatci-can
Şef

Ne kadar az bekliyorsun hocam. 1500-2000 mi alırlar. 2.5 sene sonunda
22 Ekim 2019 16:08

Atanamamış zooteknis
Kapalı
Ne kadar az bekliyorsun hocam. 1500-2000 mi alırlar. 2.5 sene sonunda
Ziraatci-can, 2 ay önce - Alıntıya git

hocam beni ilgilendiren kısım zm ve 3500 talep var deniliyor total de ve veteriner gıda su ürünleri teknikerler içinde olacak denililiyor ... ben kendime göre yorumluyorum kendi sıralamama göre o yüzden buradan çıkacak zm tatmin etmeyecek diye yorum yaptım çünkü total de sayı 3500 oysa 2.5 yıl oldu en az zm 2000 almalıydı... ben 3500 zm nin öylesine rant olsun diye söz verildiğini sanmıyorum bence gerçekten de ihtiyaçtan ki 7000 zm eksik dendi bizlere....

22 Ekim 2019 16:18

Tarimatama
Daire Başkanı

hocam beni ilgilendiren kısım zm ve 3500 talep var deniliyor total de ve veteriner gıda su ürünleri teknikerler içinde olacak denililiyor ... ben kendime göre yorumluyorum kendi sıralamama göre o yüzden buradan çıkacak zm tatmin etmeyecek diye yorum yaptım çünkü total de sayı 3500 oysa 2.5 yıl oldu en az zm 2000 almalıydı... ben 3500 zm nin öylesine rant olsun diye söz verildiğini sanmıyorum bence gerçekten de ihtiyaçtan ki 7000 zm eksik dendi bizlere....

Kardeş gönül ister 7 bin 70 bin alınsın ama eğer alım olursa sayılar açıklandığı zaman diğer branşlara bakıp şükür edecek her Ziraat mühendisi.

22 Ekim 2019 18:34

Atanamamış zooteknis
Kapalı

Kardeş gönül ister 7 bin 70 bin alınsın ama eğer alım olursa sayılar açıklandığı zaman diğer branşlara bakıp şükür edecek her Ziraat mühendisi.

Tarimatama, 2 ay önce - Alıntıya git

inşallah hocam

22 Ekim 2019 18:52

Agrieco123
Aday Memur

Bir yıldan fazladır evde boş boş oturuyorum bayilik sınavı ve atamalar yüzünden ne başka bir işle uğraşabildim ne de kendi işimle. Ama bu zamana kadar alımın olmayacağını bilseydim gidip bit bayide karın tokluğuna çalışırdım en azından mesleki açıdan bir şeyler öğrenirdim. Bayilik sınavı yüzünden askere de gidemedim. Sağlık sorunlarım yüzünden polisliğe de başvuramıyorum. Ailevi nedenlerden dolayı evde ders çalışma ortamım da yok.( KPSS ye hazırlandığım süreçte üniversite okuyan arkadaşımın yanına gidip hazırlanmıştım, o 8-9 aydır atanmış ben ise hala bekliyorum. Her gece uyumadan önce yaşadıklarımı düşünüp sonrasında ağlıyorum. İntihar etmeyi düşünüyorum onu da beceremiyorum. Velhasıl hiçbir şeyi beceremiyorum... Kusura bakmayın umut aşılamak isterdim ama insan çok doluyor içini dökecek bi yer arıyor. Biliyorum buradaki herkesin ayrı bir hikayesi var ama Ne yapacağımı bilemiyorum...

Galiba acı çeke çeke oturup tekrar kpsss çalışacağım.

Plant protection.44, 2 ay önce - Alıntıya git
Hepimiz aynı durumdayız o yüzden kendini yanlız hissetme hepimizin cebinde para yok kpss yuzunden hayatı ertendi aynı seylerı senın gibi bizde düşünüyoruz ama senin hayatından değerli değil hiçbir şey güçlü olmak zorundayız mutlaka her gecenin bir sabahı var bir şekilde yolumuzu bulcaz gerekirseoturup evde bidaha çalışacagız özelde iş olsa zaten kimse çalışmak istemez yolunu bulur maalesef kolay degıl git özele çalış demek bekledik bu kadar biraz daha bekleyeceğiz mecburen senin gibi binlercesi var arkadaşım sana atama yoksa bize de yok sen güçlü ol en iyisini düşün kötü düşünmek seni dine çeker olmazsa artık bakarsın neler yapacağına kimse keyfi işsiz değil
23 Ekim 2019 08:49

tarımdan
Şef

Tarım şurasında atamaya ilişkin bilgi gelir mi ne zaman şura

23 Ekim 2019 15:34

Agrieco123
Aday Memur
Arkadaşlar bu zamana kadar hiç duyum vs paylaşmadım çünkü ilk defa duyum aldım hatta kimden neyden duydun derseniz akrabamızın tanıdığı tarım bakanlığında çalışıyormuş bugun mesaj attı personel genel müdürlüğünden aldıkları bilgi alımın bu sene olacağı yönünde ama sayı çok az olacak demişler sayı falan bilmiyorum tarihte. Umarım söylentilerdeki sayının altına düşmez. En azından umudu olmayanlar için bir nebze umut olur bakalım ne çıkacak
23 Ekim 2019 15:40

Batansu
Aday Memur

Bütçe teklifinin, Komisyondaki görüşme takvimi belli oldu

13 Kasım Çarşamba: Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü.

23 Ekim 2019 15:54

Ziraatci-can
Şef
Sayıyı şuan bilebilecek tek yer cb strateji ve maliyedir. Ztn ortada onaylanan bir sayı olsa ilan gelir.
23 Ekim 2019 15:56

Ziraatci-can
Şef

Bütçe teklifinin, Komisyondaki görüşme takvimi belli oldu

13 Kasım Çarşamba: Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü.

Batansu, 2 ay önce - Alıntıya git
Peee bütçe görüşmesi gelmiş baksanıza.. 2020 bütçesinden inşallah onay alır talep.
23 Ekim 2019 16:00

aydın6335
Aday Memur

Sayının 3000-3500 arasında oldugunu bunun ne kadarını onaylanacagını ve bunun tarihinin belli olmadığını zaten herkes biliyor bunun için bir duyum almaya gerek yok zaten..

23 Ekim 2019 17:04

tarımdan
Şef

Sayının 3000-3500 arasında oldugunu bunun ne kadarını onaylanacagını ve bunun tarihinin belli olmadığını zaten herkes biliyor bunun için bir duyum almaya gerek yok zaten..

aydın6335, 2 ay önce - Alıntıya git

Sayının 3000-3500 arasında olduğu bilgisi hiçbir kaynağa dayanmıyor

Toplam 143402 mesaj
«712371247125712671277128712971307131713271337134»

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?