Editörler : Mehmet Balci
«713171327133713471357136713771387139714071417142»
06 Kasım 2019 23:06

Patron56
Aday Memur

100 meteoroloji almayacak 65 tane alacak.kalan 11 bölümde başka branşlardan alınacak.

harita94, 1 ay önce - Alıntıya git

11 harita olması zor hocam

07 Kasım 2019 08:37

cyperin
Genel Müdür

Değerli arkadaşlar DSİ'nin işçi alımına çıkması ve Meteorolojinin 100 sözleşmeli personel alması tarım için bir umuttur, biliyorum çok sabırsızsınız, aylardır yıllardır atama yok diyorsunuz ama maalesef bakanlığımız ve bürokrasimiz yavaş işliyor, çok yakında güzel haberler alacaksınız inşallah.

07 Kasım 2019 10:02

zir.müh27
Aday Memur
tarım ve orman bakanlığına bağlı bütün kuruluşlar alım yapti biz kaldık sadece. kahroluyorum
07 Kasım 2019 10:12

Batansu
Aday Memur

meteoroloji genel müdürlüğü dün duyuruldu bugün ilana çıktı darısı biran önce bize olsun diyelim

07 Kasım 2019 10:41

liverpool şampiyon
Aday Memur

Bakan herkesi alıyor Mühendis ve Veterinerler hariç ne yaptık lan biz bu adama bilen var mı

07 Kasım 2019 11:38

Plant protection.44
Aday Memur

Cyperin bey, (abi) o zaman herkesin aklındaki soruyu sorayım. Şimdi bizim talep cb bekliyorken bakanlık yine bize bağlı olan bir alt birime personel alımı yapabilir mi? Ya bizimki de onaylanmış açıklanması ileri bir tarihe(tarım şurasına)bırakılmıştır ya da sadece buna onay verilmiştir

07 Kasım 2019 11:48

cyperin
Genel Müdür

Cyperin bey, (abi) o zaman herkesin aklındaki soruyu sorayım. Şimdi bizim talep cb bekliyorken bakanlık yine bize bağlı olan bir alt birime personel alımı yapabilir mi? Ya bizimki de onaylanmış açıklanması ileri bir tarihe(tarım şurasına)bırakılmıştır ya da sadece buna onay verilmiştir

Plant protection.44, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu sorunun cevabı şöyle, bakanlığımız birleşti ama maalesef iş ve işlemler ayrı ilerliyor, DSİ'nin kendi personel birimi, OGM'nin ayrı personel birimi var, bizim ise hepinizin bildiği PERGEM var, şimdi şöyle düşünün birleştik birleşmesine de biz mi Orman ve su işlerine katıldık onlar mı bize katıldı bir muamma var diyelim. Bu kadar yazıdan sonra yani alım işleri bakan imzasından (tek noktadan) geçse de alım işlemleri her genel müdürlüğün kendi bünyesinde işleniyor. Ama bu alımların yapılması sizin için bir umut bunu bilin, Meteoroloji gibi bir anda karşınıza alım çıkabilir. (tabii öncesinde tayin veya başka yoldan öğrenilme durumu da çok yüksek.)

07 Kasım 2019 12:32

Hlnbad
Memur
Hiçbir şeye bel bağlamamayı öğrendim. Bir abla vardı, kpss ye sakın bel bağlama çabala ama tüm hayatını umudunu ona bağlama demişti. Arkadaşlar Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın, ama kafanıza yatan ilanlar sınavlar olursa başvurun. Kimse kimseye üzülmüyor çünkü, kendimiz üzüldüğümüzle kalıyoruz atanmayı beklerken. Ben katipliğe başvurdum, devlet bankalarına başvurdum sınavlara girdim bu sene, mülakat sonuçlarını bekliyorum. Olmazsa yine devam ederim pes etmem. Ne maaş a bakarım ne okuduğum okulun düzeyine. 3 senedir işsizim, keşke diyorum o 3 senede asgari de olsa işler için çabalasaydım, çalışsaydım. Hiçbiri işsizlik kadar kötü olamaz. 3 senede yaşadığım psikolojik bunalımlar benden 30 sene götürdü. Allah hepimizin yardımcısı olsun
07 Kasım 2019 13:36

chelse
Daire Başkanı

Bakan tam kesinleşmeden sayı vermiyor.İşini sağlama almaya çalışıyor.

Bundan 5 ay öncesine göre Atama olma ihtimali daha fazla en azından Maliyeye gönderilen

bir sayı var.2020 Yılı içerisinde bir alım olacağına inanıyorum.

07 Kasım 2019 14:25

Devran-ziraatmüh
Şef

Değerli arkadaşlar DSİ'nin işçi alımına çıkması ve Meteorolojinin 100 sözleşmeli personel alması tarım için bir umuttur, biliyorum çok sabırsızsınız, aylardır yıllardır atama yok diyorsunuz ama maalesef bakanlığımız ve bürokrasimiz yavaş işliyor, çok yakında güzel haberler alacaksınız inşallah.

cyperin, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam olumlu duyumlar mı var ?
07 Kasım 2019 15:23

TARLABAŞI
Aday Memur

Aldığım duyuma göre Tarıma 2000 daimi işçi kadroları bugün maliye tarafından onay verildi.3000 Teknik personel çalışmaları hala devam ediyor.Bu ay sonunda alım planlanıyordu.Tarım Şurasının SONUÇ BİLDİRGESİ 21 kasımda olduğu için 21 Kasıma ertelendi.

07 Kasım 2019 15:24

TARLABAŞI
Aday Memur

2000 işçi kadrosu 21 kasımda Bakan tarafından açıklanacak.

07 Kasım 2019 15:30

cyperin
Genel Müdür
Hocam olumlu duyumlar mı var ?
Devran-ziraatmüh, 1 ay önce - Alıntıya git

muhtelif bilgiler geliyor, ama net bir şey yok, fakat gelen bilgiler hep olumlu o yüzden rahatlıkla yazabiliyorum güzel şeyler olacak diye.

07 Kasım 2019 22:40

Ziraatci555
Kapalı

bu yıl zıraat muh taban puanlarına baktım bırcok yerde bölümler dolmadıgı için acılmamıs

07 Kasım 2019 22:49

liverpool şampiyon
Aday Memur

Facede bir yorum kısmında okudum.Orman Genel Müdürleri 2020 bütçesinden 1000 Orman mühendisi istemiş.Ormancılar bakanı iyi yakalamış.Yoldukları kadar yoluyorlar.Ne yapacaklar bu kadar Orman mühendisini

07 Kasım 2019 23:01

chelse
Daire Başkanı

Bu hesabını silip gidenlerden Allah razı olsun.Hiç tartışma veya küfür yok.İlk defa forumu bu kadar sevdim.Başka hesaplar açarak geri gelmesinlerde burası resmen huzur kokuyor.Görüşlerimizi yazdığımızda sürekli atlayan hokkabazların olmaması çok güzel olmuş.

08 Kasım 2019 11:57

termodino
Aday Memur

Yeni yıl gelmeden alım olacak diye duyumları olanlar vardı, hala olabilme ihtimali var mıdır bu yıl

08 Kasım 2019 13:13

Bilal BEDİR
Kapalı
hesabımı kapatmıştım ama bu mesaj içim açmam gerekiyordu. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Toç-Birsen başkanı pakdemirli ile bir ara geldi. Ana sayfadaki bu habere yorum yapabilen yorumları açabilen var mı? Yorumlar kapatılmıştır mesajı veriyor. Hepsi açıkken bu haberin ki neden kapalı? Ben artık iyice işkillenmeye başladım.
08 Kasım 2019 13:35

tripolar
Aday Memur
hesabımı kapatmıştım ama bu mesaj içim açmam gerekiyordu. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Toç-Birsen başkanı pakdemirli ile bir ara geldi. Ana sayfadaki bu habere yorum yapabilen yorumları açabilen var mı? Yorumlar kapatılmıştır mesajı veriyor. Hepsi açıkken bu haberin ki neden kapalı? Ben artık iyice işkillenmeye başladım.
Bilal BEDİR, 1 ay önce - Alıntıya git
Aynen hocam , adamlar sanki yemin etmişler tarım'a atama yapmayacağız diye
08 Kasım 2019 16:34

Mcflay Juniar
Yasaklı

Büyük gün geliyor 2019 da alım olmayacağını mart ayında sadece Ormanın sayısı açıklandığında söylemiştim.2020 de alım olup olmayacağı da Bakanın meclis sunumunda belli olur demiştim.Bakan mecliste 2020 de de şu kadar personel alacağız demezse toptan yandık arkadaşlar.2020 yi de unutun demektir bu. inşallah bu sefer sayı verir ve Fakıbaba gibi ben sayı filan vermedim deyip yalan söyleyerek gitmez.Bunlar siyasetçi ayak üstü 20 yalan söylüyorlar hiç birine güvenmiyorum ama mecbur ağızlarına bakıyoruz. inşallah bu sefer sayıyı verir.Hangi gün bakan sunum yapacak belli oldu mu ?

Toplam 143658 mesaj
«713171327133713471357136713771387139714071417142»

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;