Editörler : Pangaea
«714671477148714971507151715271537154715571567157»

Devrimkotan
Şube Müdürü
23 Kasım 2019 15:20

Şimdi açık ve kandırmaca olmadan konuşma zamanı bakan bey öğlen yine CNN Türk te atama konusuna açıklık getirdi açıkça şuan alim yok dedi ihtiyaçlar dahilinde alacağız ama ZM,su ürünler muh. Veteriner arkadaşlar özelde iş bulsunlar yada girişimci olsunlar desteklerim dedi ama ne kadar bir destek verilecegini bunu ne şekilde yapacağını söylemedi,birde sozko busu bölümlerde özel sektörün her sene ortalama 800-1000 istihdam sağlayabildigine hiç değinmedi özetle sayın bakan bunu diyor ama yatırım yapabilecek,ozelde is bulabilecek bu bölüm mezunu en fazla 2500-3000 kişi var senede ama 100 bin civarı boşta personel var bu sektörlerde ne yazıkki dağ fare doğurdu kısa zaman içinde veteriner,zm,su ürünleri ve teknikerlikle alakalıda büyük ihtimalle bir bölüm azaltma operasyonu yapacaklar ki bununda sinyalini verdi Pakdemirli dolayısıyla kimse büyük umutlar beslemesin seçim olmayana kadar devletin alacağı senede 50 ile 100 arası zm olur oda insafa gelirlerse ne yazıkki böyle şimdi bana saldıran saldırsın küfür eden etsin selametle

Devrimkotan
Şube Müdürü
23 Kasım 2019 15:31

Hocam haddim olmayarak bakanın öğlen CNN Türk programında söylediklerini duydunuz mu daha öncede benzer şeyler söylemişti şimdi umut edelim ama mantıklı ve tutarlıda düşünmek lazım MEB de adalette bakanlarida müjdeyi hem medyadan hem sosyal medyadan veriyordu ve en geç 3-4 ay içinde ilana çıkıyorlardi ama fakibaba seçim öncesi manevra ile 10551 sözü verip halen tutmadı hükümet değişmedi kadro değişmedi ama söz tutulması inşallah dedikleriniz olur iyi bir atama olur

muratfaçalı, 4 yıl önce

Kaosu ne kadar seviyorunuz ya.

Atama olmayacakmış . Tamam güzel kardeşim senin düşüncem buna saygılıyım.

O zaman kendini 2020 kpss ye hazırla.

Yada özel sektöre yönel.

Elinin ayağını çek '' VE DEKİ NEDE OLSA ATAMA OLMAYACAK BENİM FORUMDA-FACEDE-BAKANIN AÇIKLAMALARIYLA NE İŞİM VAR Kİ ??

Öteki konu meb-adalet hiçbiri bütçede açıklama yaptımı : yok

hiçbiri sayı tarih açıkladımı :yok

hepsinin dediği şu talep ettik cb den onay bekliyoruz..

şölen havasında açıklanana sağlık ataması bile halen ilana çıkmadı...

Ve bir talep var. 3400 kişi. Bunun için uğraşmalıyız..

Ekinoksis
Kapalı
23 Kasım 2019 15:33

Bakanın yaptığı son açıklama karşısında pozitif olanlara saygı duyuyorum farklı şeyler mi dinledik acaba

ZİRAİaa
Şube Müdürü
23 Kasım 2019 15:34

abi bende atama olacağına inanan hatta belki 1300 de olmama rağmen atanma umudu olan birisiydim sonra zamanla atanma umudum yok oldu işsiz güçsüz durumda olmama rağmen ama atamanın olacağına her zaman inanmıştım

bakanın bugun ki konusmasından sonra artık bende atama filan innamıyorum sen neye göre bu yorumu yapıyorsun bakan demedi mi 2020 de alım düşümmüyorum diye ben anlamıyorum aynı insanı dinliyoruz değil mi hocam

muratfaçalı, 4 yıl önce

Kaosu ne kadar seviyorunuz ya.

Atama olmayacakmış . Tamam güzel kardeşim senin düşüncem buna saygılıyım.

O zaman kendini 2020 kpss ye hazırla.

Yada özel sektöre yönel.

Elinin ayağını çek '' VE DEKİ NEDE OLSA ATAMA OLMAYACAK BENİM FORUMDA-FACEDE-BAKANIN AÇIKLAMALARIYLA NE İŞİM VAR Kİ ??

Öteki konu meb-adalet hiçbiri bütçede açıklama yaptımı : yok

hiçbiri sayı tarih açıkladımı :yok

hepsinin dediği şu talep ettik cb den onay bekliyoruz..

şölen havasında açıklanana sağlık ataması bile halen ilana çıkmadı...

Ve bir talep var. 3400 kişi. Bunun için uğraşmalıyız..

Tarimatama
Daire Başkanı
23 Kasım 2019 15:41

2020 de alım düşünmüyoruz mu dedi ?

ZİRAİaa, 4 yıl önce

abi bende atama olacağına inanan hatta belki 1300 de olmama rağmen atanma umudu olan birisiydim sonra zamanla atanma umudum yok oldu işsiz güçsüz durumda olmama rağmen ama atamanın olacağına her zaman inanmıştım

bakanın bugun ki konusmasından sonra artık bende atama filan innamıyorum sen neye göre bu yorumu yapıyorsun bakan demedi mi 2020 de alım düşümmüyorum diye ben anlamıyorum aynı insanı dinliyoruz değil mi hocam

Ekinoksis
Kapalı
23 Kasım 2019 15:48

2020 de ek bütçe alırsak dedi o bile belli değil yani

ZİRAİaa
Şube Müdürü
23 Kasım 2019 15:48

++

Ekinoksis, 4 yıl önce

Tarimatama
Daire Başkanı
23 Kasım 2019 15:51

Düşünmüyoruz demek ayrı ek bütçe çıkar mı ? Bu konuda çalışmalar devam ediyor demek farklı hocam .

Ekinoksis, 4 yıl önce

Tarimatama
Daire Başkanı
23 Kasım 2019 15:53

Tarım tarafında ;tarım ve hayvancılık tarafında da bazı taleplerimiz var. İlgili kurumlara biraz önce de bahsettiğiniz ve bunlarla da ilgili de gerekli yazışmalarımız devam ediyor ama bunlar henüz 2020 bütçesinde yok . Buna dair ilerde önümüzdeki aylarda bir ek bütçe çıkar mı bu konuda da çalışmalar devam ediyor.

Bize geldiğinde söyledikleri bunlar .

açıknet
Kapalı
23 Kasım 2019 16:06

https://www.facebook.com/groups/2237462659912653/permalink/2496352620690321/ yani nereden nasıl bakılırsa konuya, o kadar çok anlam o kadar çok tahmin çıkarmak mümkün. Toptan filozof olma yolunda ilerliyoruz. Allah işimizi kolaylatirsin inşallah.

Ekinoksis
Kapalı
23 Kasım 2019 16:20

Hocam inşallah sizin düşündüğünüz gibi olur ama bakan önümüzdeki aylarda lafını çok kullandı bugüne kadar ve ortada net birşey hala yok

Tarimatama, 4 yıl önce

Tarım tarafında ;tarım ve hayvancılık tarafında da bazı taleplerimiz var. İlgili kurumlara biraz önce de bahsettiğiniz ve bunlarla da ilgili de gerekli yazışmalarımız devam ediyor ama bunlar henüz 2020 bütçesinde yok . Buna dair ilerde önümüzdeki aylarda bir ek bütçe çıkar mı bu konuda da çalışmalar devam ediyor.

Bize geldiğinde söyledikleri bunlar .

Tarimatama
Daire Başkanı
23 Kasım 2019 16:25

Hocam yukarda yazılanlar bakanın direkt ağzından çıkan laflar . Benim senin onun herkesin düşüncesi farklı oluyor . Malesef net bir açıklama değil . 2020 bütçesinde henüz yok diyor ek bütçe için çalışmalar devam ediyor diyor . Yani ekbbutce alıp atamamız yapiladabikir yaoilmayasabilir bu da aslında yoruma açık değil . Net bişey yok .

Ekinoksis, 4 yıl önce

Hocam inşallah sizin düşündüğünüz gibi olur ama bakan önümüzdeki aylarda lafını çok kullandı bugüne kadar ve ortada net birşey hala yok

Vetbey123
Aday Memur
23 Kasım 2019 16:33

Arkadaşlar sözleşmeli alımlar zaten ek bütçe ile yapılıyor muş. Yani bi talep var bu talep te inşallah onay alır

Tarimatama
Daire Başkanı
23 Kasım 2019 16:37

Ben şunu anlamıyorum lütfen bilen söylesin . O kadar bakanlık alım yaptı hangisi bütçedendi ? Orman alımı bütçedendi madem 5 bin alım yapıldı bize de 2020 için 5 bin ayrılsın . Daha ormana alım yapılmaz daha atanıp göreve başlamadılar .

Elfaytn
Kapalı
23 Kasım 2019 17:45

bakan her tv ye ciktiginda ayni seyi soyluyor ben bu zamana gelene kadar devletten maaş almadım bizde keyfimizden uğraşıyoruz sanki emeğinizin karşılığı istiyoruz eğer bizim yerine kendini koysa çok iyi anlar. Tok acın halinden anlamaz...

Ziraatci555
Kapalı
23 Kasım 2019 19:08

herkes olumsuz ama atama olmayacak olsa soruyu alır mıydı yada reklam arasında bırılıerını arayıp bılgı ıster mıydı atamayı alana kadar mucadeleye devam ınanmayanlar formu mesgul etmesın

humkum
Aday Memur
23 Kasım 2019 19:17

orman özel bütçeye sahip

Tarimatama, 4 yıl önce

Ben şunu anlamıyorum lütfen bilen söylesin . O kadar bakanlık alım yaptı hangisi bütçedendi ? Orman alımı bütçedendi madem 5 bin alım yapıldı bize de 2020 için 5 bin ayrılsın . Daha ormana alım yapılmaz daha atanıp göreve başlamadılar .

chelse
Genel Müdür
23 Kasım 2019 20:00

Deniz hocam 900 sayısını bakanın binlerce alım beklemesinler sözünden yorum olarak çıkarttım.

Resmi olarak bir talep olduğu bakan tarafından açıklanmış oldu.Bu talebin onay alınması için

ciddi bir uğraş gerekiyor.Şahsi görüşüm bu iş Twetırı falan aşar.Kısacası sosyal medya ile onay

alınacağını pek sanmıyorum.Bakan reklam arasında Berat Albayrağı aradı.Talebin ne durumda

olduğunu sıcağı sıcağına öğrendi.Sunucunun yanında telefonda konuştu.Demek ki bakan

uzun zamandır bu talebin ne aşamada olduğundan habersiz yoksa neden telefon açma gereksinimi

duysun.Bence atama olacak ben atama olacağına inanıyorum.2020 Mart veya Nisan gibi ilan

bekliyorum.Sayınında limtili olacağını düşünüyorum.Resmi olmayan açıklamalara göre 3500

sayısını çok kişi tarafından tekrar edilmekte ama resmi bir açıklama olmadıkça bunun bir önem

inin olmadığını düşünüyorum.Eğer bir çaba ve mücadele olmazsa bu talepte çöp olur.

Denizkz, 4 yıl önce

Hocam 900 sayısını sadece ziraat için mi söylüyorsun? gerçi toplam yazmışsın ama bütün gıda, ziraat , su , vet toplamı mi bu dediğin ?yoksa ziraat bölümleri topla mi mı? 3500 diyodu herkes 900 nereden çıktı merak ettim. Teşekkürler...

ebubkrkaya
Memur
23 Kasım 2019 20:08

arkadaşlar uzun süredir buraya birşey yazmıyorum çünkü birşey olduğu yok bugün bakanın

açıklamasından sonra sinirimden napacağımı şaşırdım bugün bir müdürle görüştüm 2019 da alım olmayacağını nisan mayıs gibi olacağını ve yaz başına şeçim beklendiğini hemde atamanın seçim öncesi denk geleceni söyledi bende bunu yazım dedim doğru yalan bilemem

chelse
Genel Müdür
23 Kasım 2019 20:08

Ek bütçe ile atama yapılır.Yeter ki bakan istesin.Abdullah Gül Cumhurbaşkanıyken Öğretmen

atamaları yapılmıştı.Öğretmenler Twetırda Abdullah güle çok fazla twet attılar.Öğretmenlere

ek bütçeden 10 bin atama daha yapıldı.O dönemi hatırlayanlar varsa bilirler.Orman Atamasıda

ek bütçeden yapılmış bir atama.Ek bütçeler daima zor oluyor ama olmayacak birşeyde değil

bizim bakan istekli olsun.Ormana aldığı gibi Tarımada atamayı yaptırır

Toplam 193811 mesaj
«714671477148714971507151715271537154715571567157»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi