Editörler : Pangaea
«717971807181718271837184718571867187718871897190»

Agrieco123
Şef
14 Aralık 2019 14:29

Arkadaşlar 10 bin talepten tabıkı bahsedildi verilen sözlerin tutulmadığından şuanki sayı 3500 dendiği için bakanın ağzından çıkan onu söylediler arkadaşlar. Konuşmanın tamamını kendim çektim fakat canlı yayını nasıl kaydetecegıöı bılmediğim için paylaşamadım. Ayrıca bu hazırlığı yapan arkadaşlardan da Allah razı olsun ellerınden gelenı yapmışlar lütfen eleştirmeden önce teşekkür edin gelmeyen insanların hakkını savundu oradaki birçok kişi
14 Aralık 2019 14:29

Dedik kardeşim merak etme dedik . Boş yapma Allah rızası için .

ZİRAİaa, 4 yıl önce

o halde oturup veteriner su ürünleri dedikten sonra ziraat mühendiside dicektin abim... bal gibide bencillik başka bişey değil ...

Ekinoksis
Kapalı
14 Aralık 2019 14:36

Dense ne olacak denmese ne olacak onu anlamadım

Atama yaparken eylemde ziraat mühendisi denmemiş atamayalım mı

Diyecekler

ZİRAİaa
Şube Müdürü
14 Aralık 2019 14:37

brans dağılımı yapılırken anlarsın

Ekinoksis, 4 yıl önce

Dense ne olacak denmese ne olacak onu anlamadım

Atama yaparken eylemde ziraat mühendisi denmemiş atamayalım mı

Diyecekler

Mühendis2106
Aday Memur
14 Aralık 2019 15:38

Arkadaşlar bizim burda birbirimize girişeceğimize gidin haberimizin altında saçma sapan yorumlar yapan kişilere karşı mesleğimizin vicdanını koruyun!

Agrieco123
Şef
14 Aralık 2019 15:52

O pislik yorumları yapanların çoğu öğr*tmen müsveddesi olduğuna eminim 20 bin atamayla bile atanamayan beyinsizlerin öğretmen olması ve bunlarla muhattap olan mühendislere üzülüyorum cidden. Onu bile beceremeyenler var kendi alanlarından girdikleri sınavı bile yapıp atanamayıp bize laf atıyorlar utanmadan eski öğretmenler nerde şimdiki öğretmenler nerde devletin parasını en çok bunlar yesin tabıkı koskoca mühendis asgari ücretle calısaın devlet öpretmenlerın merası çünkü devlete en cok zararı olan asıl bunlar 3 ay tatıl 15 hun tatıl yarım gün iş yatarak para kazanan kendileri. İnsanı zorla konusturuyorlar

ZİRAİaa
Şube Müdürü
14 Aralık 2019 15:55

İşte hocam sayılar onları haklı yapan sayılar işsiz ve görev yapan öğretmen sayıları oy potansiyelleri yoksa şu yaşıma kadar saygı duyduğum sadece tek bir hoca çıkar oda dershane hocasıydı... Genelde işciyi kücümserler ve hep mazlumu oynarlar ... bir şey olduğun da da ben öpretmenim... yazık bu insanlara cocuklarımızı emanet ediyoruz işte

Agrieco123, 4 yıl önce
O pislik yorumları yapanların çoğu öğr*tmen müsveddesi olduğuna eminim 20 bin atamayla bile atanamayan beyinsizlerin öğretmen olması ve bunlarla muhattap olan mühendislere üzülüyorum cidden. Onu bile beceremeyenler var kendi alanlarından girdikleri sınavı bile yapıp atanamayıp bize laf atıyorlar utanmadan eski öğretmenler nerde şimdiki öğretmenler nerde devletin parasını en çok bunlar yesin tabıkı koskoca mühendis asgari ücretle calısaın devlet öpretmenlerın merası çünkü devlete en cok zararı olan asıl bunlar 3 ay tatıl 15 hun tatıl yarım gün iş yatarak para kazanan kendileri. İnsanı zorla konusturuyorlar

Büşra Topçu
Kapalı
14 Aralık 2019 18:03

ziraat mühendisiyim ve puanımın yanmasını istemediğim için Ankarada bende yer aldım.gıda muh, su urunlerı muh, veteriner ve zıraat muh olmak uzere her alandan arkadas vardı ve el birliğiyle hareket edildi. pazartesi günü bütçe görüşmeleri olduğu için bütçede 30 aydır atanamayanlara da yer verilsin diye kısa bir sürede organize olunarak toplanıldı. kısa sürede olduğu için sayımız azdı fakat sayımız gelemeyenleride temsil edecek kadar yeterli sayıdaydı. açıklama metninde 10.551 alım sayısının vaadi verildiği fakat uygulanmadığı yer aldı ve dile getirildi. Ancak Sayın bakanın ağzından 3500 sayısı verıldıgı ve onayda bekledıgı acıklaması geldıgı ıcın posterlerde 3500e yer verıldı. bilmeden yorum yapan arkadaslara seslenıyorum. özel sektorde yeterince çalışan meslektaşımız var. Ve en az 2 yıl tecrubelı eleman isteniyor. bakanlık dışındaki kurumlarda da torpilli tanıdık insanlar alınıyor. bizlerede kpss kalıyor geriye..... Ben Ankaranın ayazında 4 yıl ne zorluklarla okudum dereceyle mezun oldum. Tarlam olsun ekeyim diye okumadım. Tarla işini OKUMADANDA yapabilirim zaten.kaldıki bu işi yapan binlerce çiftçimizde var karınlarıda aç değil ayrıca. sadece bilinçli yapmaları gerekiyor işi.oyuzden bu noktada da bizlere iş düşüyor. bizler bu bilinci oluşturmak için okuduk dirsek çürüttük. 4 yıl emek verdım ve kpss sınavına calısma surecımde bir hayli zorlu gecti yeterli puanı almışken neden puanım yansın? benım emeğımın hakkını kım verecek? kötü yorum yapanlar siz mi vericeksiniz benim hakkımı söyleyin? elinizi vicdanınıza koyun....el insaf...

14 Aralık 2019 18:08

Oturduğu yerden 10bin dile getirilseydi diyor. Senin gibiler yüzünden 3500 e razıyız biz
ZİRAİaa, 4 yıl önce

Yapılan bir emeğe salca olmak istemiyorum ama

ziraat mühendisi duymadım ben hiç...duyan dksını atabilir mi..

birde gidip 10 bin sözünü hatırlatmak yerine bunu 3500 için kullanmakta nasıl bir alfalıktır..

başlarda herkes kenetlenmişti sonra işte bu bencillik bitirdi tüm çalışmaları

235U
Genel Müdür
14 Aralık 2019 18:32

Eyleme katılamadım şahsen hem 1000km uzağım hemde işte çalışıyorum izin alamayacağım bir iş. Videolardan izledim eylemi çokta beğendim. Bizim içinde giden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yapılması gerekliydi üstelik gecikmiştik bile. Aradaki cırtlak seslere kulak asmayın. Kontenjan belirleme ihtiyaca göre olacak eylemde kim çok bağırdı diye değil. Bir gram aklı olan vet zm gm sm nin kaderinin ortak olduğunu anlamıştır şimdiye. Böyle zorluk içinde kalkıp birbirimize düşürecek hareketleri normal karşılamıyor. Başka hesapları vardır. Eylem yapalım dediğimiz günden sonra ortaya çıkan nickleri ve duyumları zaten gördünüz kulak asmayın arkadaşlar. Sesimizi duyur anın tek yolu eylemdir. Birde strateji başkanlığının kapısına dayansaydıl tamamdı... Yada bakanlıktan stratejiye kadar yürüme eylemi yapıp bakın biz yürüyerek evrağınızdan daha çabuk geldik diye pankart açsaydık...

Eyleme katılan katılamayıp destekleyen herkes sağolsun ayağınıza sağlık.

chelse
Genel Müdür
14 Aralık 2019 19:21

Keşke bakanda yazdıklarını okuyabilseydi ama görmüyor duymuyor.Kötü bir döneme denk

geldik.Kriz başlaması ile 2018 kpss süreci aynı döneme denk geldi.Bu da 10551 atamanın 2

defa veto yemesine sebep oldu.Bakanda özel sektörden çıkma olunca bu günlere geldik.2018

Temmuz ayında Pakdemirli ilk bakan olduğunda biraz geçmişine baktım.Türksel ceo su tarım

bakanı olmuş.::)) atamaya bakışı nasıl olabilir.Ormana 5 bin atamayı verirken tarıma aynı yıl

alması zaten çok zordu.2020 yılının bence kaderi pazartesi günü belli olur.Bakan giden talebin

resmi olduğunu söylemesini umuyorum.Hala gidin özelde falan çalışın derse o zaman kötü.

Büşra Topçu, 4 yıl önce

ziraat mühendisiyim ve puanımın yanmasını istemediğim için Ankarada bende yer aldım.gıda muh, su urunlerı muh, veteriner ve zıraat muh olmak uzere her alandan arkadas vardı ve el birliğiyle hareket edildi. pazartesi günü bütçe görüşmeleri olduğu için bütçede 30 aydır atanamayanlara da yer verilsin diye kısa bir sürede organize olunarak toplanıldı. kısa sürede olduğu için sayımız azdı fakat sayımız gelemeyenleride temsil edecek kadar yeterli sayıdaydı. açıklama metninde 10.551 alım sayısının vaadi verildiği fakat uygulanmadığı yer aldı ve dile getirildi. Ancak Sayın bakanın ağzından 3500 sayısı verıldıgı ve onayda bekledıgı acıklaması geldıgı ıcın posterlerde 3500e yer verıldı. bilmeden yorum yapan arkadaslara seslenıyorum. özel sektorde yeterince çalışan meslektaşımız var. Ve en az 2 yıl tecrubelı eleman isteniyor. bakanlık dışındaki kurumlarda da torpilli tanıdık insanlar alınıyor. bizlerede kpss kalıyor geriye..... Ben Ankaranın ayazında 4 yıl ne zorluklarla okudum dereceyle mezun oldum. Tarlam olsun ekeyim diye okumadım. Tarla işini OKUMADANDA yapabilirim zaten.kaldıki bu işi yapan binlerce çiftçimizde var karınlarıda aç değil ayrıca. sadece bilinçli yapmaları gerekiyor işi.oyuzden bu noktada da bizlere iş düşüyor. bizler bu bilinci oluşturmak için okuduk dirsek çürüttük. 4 yıl emek verdım ve kpss sınavına calısma surecımde bir hayli zorlu gecti yeterli puanı almışken neden puanım yansın? benım emeğımın hakkını kım verecek? kötü yorum yapanlar siz mi vericeksiniz benim hakkımı söyleyin? elinizi vicdanınıza koyun....el insaf...

sedatfakır
Yasaklı
14 Aralık 2019 19:25

eylem fikrinden itibaren burda iyi gozukup sayı verenler oldu sırf gıtmeyelım diye. bizi karalayanlar oldu kendı çapında.suan memurlat net haberımıze apır sapır yazanlar oluyor. bende gittim eyleme ve atanamayacağım biliyorum. ama sen ses etmezsen ben ses etmezsem bir olup hep beraber ses etmezsek kim bizi takar? yıllarca yok brans kavgası yok su yok bu diye diye koptuk bırbırımızden ayrıldık yozlastık. bakanlık ıcınde bıle hala sure gelen birşy oldugundan bir olup hakkımızı koruyamıyoruz?neden?? neden boyle karektersız ınsanlar var??? bakın ben atanamayacagım halde neden gittim. onumden yuksek alan arkadaslar emegının karsılıgını alıp gitsinki diğer atama da bana daha cok sans gelsın. onumde kı arkadaslar keske gecen sene gıtselerdı o zaman 2020 ataması daha cabuk gelirdi. olsun buna sukur. rabbim tez zamanda inşallah atamaları açar da emeğinizin karsılıgını alırsınız arkadaslar. bu arada burda saçma sapan yorum yapan arkadaşlara tek kelime ediyorum. KAREKTERsizSİNİZ!!!

Denizkz
Şef
14 Aralık 2019 19:36

Hocam helal olsun bu milletin ihtiyacı olan yüksek karakterli insan. Seni ayakta alkışlıyorum. İnsan olmak senin gibi düşünmeyi gerektirir. Allah kalbine göre versin inşallah.

sedatfakır, 4 yıl önce

eylem fikrinden itibaren burda iyi gozukup sayı verenler oldu sırf gıtmeyelım diye. bizi karalayanlar oldu kendı çapında.suan memurlat net haberımıze apır sapır yazanlar oluyor. bende gittim eyleme ve atanamayacağım biliyorum. ama sen ses etmezsen ben ses etmezsem bir olup hep beraber ses etmezsek kim bizi takar? yıllarca yok brans kavgası yok su yok bu diye diye koptuk bırbırımızden ayrıldık yozlastık. bakanlık ıcınde bıle hala sure gelen birşy oldugundan bir olup hakkımızı koruyamıyoruz?neden?? neden boyle karektersız ınsanlar var??? bakın ben atanamayacagım halde neden gittim. onumden yuksek alan arkadaslar emegının karsılıgını alıp gitsinki diğer atama da bana daha cok sans gelsın. onumde kı arkadaslar keske gecen sene gıtselerdı o zaman 2020 ataması daha cabuk gelirdi. olsun buna sukur. rabbim tez zamanda inşallah atamaları açar da emeğinizin karsılıgını alırsınız arkadaslar. bu arada burda saçma sapan yorum yapan arkadaşlara tek kelime ediyorum. KAREKTERsizSİNİZ!!!

Büşra Topçu
Kapalı
14 Aralık 2019 19:57

Evet okumasını çok isterdim..ama malesef maduriyetimizden kimsenin haberi yok. Cok haklısınız hocam.. insallah pazartesi gunü olumlu sonuclar alırız..

chelse, 4 yıl önce

Keşke bakanda yazdıklarını okuyabilseydi ama görmüyor duymuyor.Kötü bir döneme denk

geldik.Kriz başlaması ile 2018 kpss süreci aynı döneme denk geldi.Bu da 10551 atamanın 2

defa veto yemesine sebep oldu.Bakanda özel sektörden çıkma olunca bu günlere geldik.2018

Temmuz ayında Pakdemirli ilk bakan olduğunda biraz geçmişine baktım.Türksel ceo su tarım

bakanı olmuş.::)) atamaya bakışı nasıl olabilir.Ormana 5 bin atamayı verirken tarıma aynı yıl

alması zaten çok zordu.2020 yılının bence kaderi pazartesi günü belli olur.Bakan giden talebin

resmi olduğunu söylemesini umuyorum.Hala gidin özelde falan çalışın derse o zaman kötü.

ZİRAİaa
Şube Müdürü
14 Aralık 2019 20:00

birader tiwitte 100 bini görmeden once her gün bıkmadan usanmadan 1000 üzeri tiwit atıyorken en sevilen en harika insan ben oluyordum sonra cıktılar biz düşük puanlılar yüüznden atanamayacakmıyız bizim ne günahımız var diyip sonrada mesleğimize sahip çıkalım destek olun diyen insanlar. bak bunların hepsi aynı tip ve çok benziyorsun..

O değilde burası ziraat formu olduğu için kendi mesleğimle ilgili gördüğüm bir eksikliği dile getirdim yemediğim laf kalmamış olum sizinle aynı fikiri paylasmayan insanlara neden bu kadar düşmansınız yorumdan sonra 2 -3 arkadasın yazdıklarıyla ikna olmusken sonraki bir kaç dürzü yüzünden aynı kıvama geldim

neymiş gelip sen deseymissin olm tiwit atıldığı zaman imkanım vardı gunde 1000 üstü atarken sen atıyormuydun

neymiş kötü yorum yapmısım karaktersizmişiz yahu sizinle aynı fikiri paylasmayan insanlar neden sizin karsıtınız yada kötü adam olarak görüyorsunuz

hele birisi var dram neymiş atanamayacağımı bildiğim halde eyleme gittim abim burada en düşüğü 25 yasında gözünü sevim yapma.

sözüm o ki fikir paylasanı duyum paylasanı kısacası sizden farklı sizin hosunuza gitmeyen bir yazı gorduğunuzde ak baba gibi üzerine çöküyorsunuz ayrıca paranoyak olmussunuz olm atama olmasını herseyden çok istiyorum ama sınavda bazı sebeplerden 1300 sıradayım çok eksik var deniliyor ve zamanında buna inanarak aylarca tiwit attırıldım simdi herkes benim onca emeğim çöpemi gitsin yok yüksek alsaydınız yk bilmem ne manyakmısınız oğlum bir siz mi bu kahrolası hayattan çile cekiyorsunuz

bu forum insanı dert sahibi yapar vallah

Tarımcı90, 4 yıl önce
Oturduğu yerden 10bin dile getirilseydi diyor. Senin gibiler yüzünden 3500 e razıyız biz

Büşra Topçu
Kapalı
14 Aralık 2019 20:01

Tek kelimeyle helal olsun 👏 ülkemizin sizin gibi insanlara ihtiyacı var.. insallah sizde atanırsınız.

sedatfakır, 4 yıl önce

Narin-1503
Şef
14 Aralık 2019 20:32

3500 onay alınca dagılım belli olur diyenler var. Peki facede tek tek bölümlere kadro dagıtımı yapmak neydi? Kesin gibi . 1600 zm 1000vet. 400 500 gıda diye tek tek millete msj attılar. Neler dönüyor ya. Kim dıgru kim yalan yetti artık bu gizem bu belirsizlik. Pakdemirli tez vakitte pat diye acıklasın artık yetti

Baharzm
Kapalı
14 Aralık 2019 20:38

Hocam Prensileree giden sayıymış onlar, demişlerdi o zaman

Narin-1503, 4 yıl önce

3500 onay alınca dagılım belli olur diyenler var. Peki facede tek tek bölümlere kadro dagıtımı yapmak neydi? Kesin gibi . 1600 zm 1000vet. 400 500 gıda diye tek tek millete msj attılar. Neler dönüyor ya. Kim dıgru kim yalan yetti artık bu gizem bu belirsizlik. Pakdemirli tez vakitte pat diye acıklasın artık yetti

14 Aralık 2019 20:44

pazartesi bir şeyler olacağına inanmıyorum
Büşra Topçu, 4 yıl önce

Evet okumasını çok isterdim..ama malesef maduriyetimizden kimsenin haberi yok. Cok haklısınız hocam.. insallah pazartesi gunü olumlu sonuclar alırız..

14 Aralık 2019 20:46

Bu ay açıklama bile gelmeyebilir
Toplam 193805 mesaj
«717971807181718271837184718571867187718871897190»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi