Editörler : Mehmet Balci
«722272237224722572267227722872297230723172327233»
19 Ocak 2020 14:28

Ekinoksis
Kapalı

Hala olayı puanla açıklıyorlar gülüyorum.Atama olmadıktan sonra bu sene 85 alırsın elinde patlar, 90 alırsan seneyede 90 elinde patlar.Sizin atanmanız için puan değil proje lazım, bir proje çıkar 70 puanlı bile atanır. halen yüksek puan aldım beni mecbur atayacaklar diye ilkokul kafasında bu kafayla 100 alsan ne olcak :)

ZMprof, 3 ay önce - Alıntıya git

Sende sıkıntı var hee

Atama olması için proje olacak diye kural mı var biz zaten 5 bin 10 bin alımından geçtik standart alımını yapsın yeter

Kafandan bir şeyler kurgulayıp doğruymuş gibi göstermekten vazgeç artık

19 Ocak 2020 14:38

Myfulka
Aday Memur

Şuraya girdiğim her seferinde millet sürekli birbiriyle didişiyor. Bırakın artık abicim bu boş muhabbetleri de doğru dürüst bilgi paylaşımı yapın şu forumda ya. Hiç bi mühendislik gurubunda böyle saçma muhabbetler olmuyor.

19 Ocak 2020 14:44

Hsp07
Aday Memur

Hala olayı puanla açıklıyorlar gülüyorum.Atama olmadıktan sonra bu sene 85 alırsın elinde patlar, 90 alırsan seneyede 90 elinde patlar.Sizin atanmanız için puan değil proje lazım, bir proje çıkar 70 puanlı bile atanır. halen yüksek puan aldım beni mecbur atayacaklar diye ilkokul kafasında bu kafayla 100 alsan ne olcak :)

Yarası olan ortaya çıktı. :) Senin neden düşük aldığın belli oldu, okuduğunu anlamıyorsun.Ben yüksek aldım beni mecbur atayacaklar gibi bir şey yazdım mı? Ayrıca illaki proje olması gerekmiyor. Sadece görevden ayrılanların, emekli olanların yerine bile atama yapılsa herkes düzenli olarak atanır. Bugüne kadar görüştüğüm ilçe müdürü de oldu il müdürü de oldu çalışan ziraat müendisi de oldu. Hepsi personelimiz çok azaldı acil atama olması gerekiyor diyor. Projeye gerek yok. İllaki birgün bu boşlukları dolduracaklar. Biz hiçbir dönem puanları yakmadan doldursunlar diyoruz.

19 Ocak 2020 14:47

Wedat9363
Memur

Bende mezun oldum onca yıl oldu bir kere kpss hazırlandım oda 2018 :/ umarım en yakın zamanda bir açıklama olurda ona göre birşeyler yapılır artık. Şahsen hiç ders çalışasım da yok .. hayırlısı olsun hocam . Başarılar dilerim.

Denizkz, 3 ay önce - Alıntıya git
Valla hocam 3kpss gördük umarim 4.kpss ye kalmadan ataniriz , ayrıca şunu da söylemeliyim simdi atama olmazsa 2018e girenler 2020yede girecekler buda 2020de oluşacak bir sıralamada puanların yüksek ama siralamalarin düşük olmasına sebep olur, hani atama olsun diyorum ama ya olmazsa düşüncesi insanın içini yiyip bitiriyor vallahi üzülüyorum emeğime...
19 Ocak 2020 15:01

Tarımcı90
Şef

Hiçbir şey bilmediğinin kanıtı 19 Temmuzda 2020 kpss den sonra senin puanın yanar.Geçen sene 2018 sınavıdan sonra orman bakanlığı 2016 puanıyla alım yapmaya çalıştı memurlar net haber yapınca alımı geri çekti.Daha süreci bilmiyorsun senin gittiğin yollardan biz 7 sefer gittik geldik.

Senin için son gün 31 mart yani 2 ay 12 günün var 7 ayın değil.Bilmeden sallıyon bari bir bilene sor.

Bu ne diyo yine. 2 ay kalmış falan. Ben bir şey anlamadım, anlayan var mı :D
19 Ocak 2020 15:14

Wedat9363
Memur

Hiçbir şey bilmediğinin kanıtı 19 Temmuzda 2020 kpss den sonra senin puanın yanar.Geçen sene 2018 sınavıdan sonra orman bakanlığı 2016 puanıyla alım yapmaya çalıştı memurlar net haber yapınca alımı geri çekti.Daha süreci bilmiyorsun senin gittiğin yollardan biz 7 sefer gittik geldik.

Senin için son gün 31 mart yani 2 ay 12 günün var 7 ayın değil.Bilmeden sallıyon bari bir bilene sor.

hocam ormanın alımına goremi 2 ay falan var diyorsunuz yoksa bildiğiniz bir bilgi mi var lutfen açıklaya bilir misiniz.
19 Ocak 2020 16:03

ZMprof
Memur
hocam ormanın alımına goremi 2 ay falan var diyorsunuz yoksa bildiğiniz bir bilgi mi var lutfen açıklaya bilir misiniz.
Wedat9363, 3 ay önce - Alıntıya git

özelden yazdım kardeşim burada bilgiyi haketmeyenler var.

19 Ocak 2020 16:23

Tarımcı90
Şef

özelden yazdım kardeşim burada bilgiyi haketmeyenler var.

Puahhahahahaha çok merak ettik sanki :D
19 Ocak 2020 16:34

Mehmet Balci
Editor
Puahhahahahaha çok merak ettik sanki :D
Tarımcı90, 3 ay önce - Alıntıya git

3 günde bir düzenli olarak uyarmam mı gerekiyor arkadaşlar?

Bilgi alış-verişinde bulunun, tartışın rahatça diye müdahale etmiyorum ama görüyorum ki dalga geçmeyi, hakaret etmeyi düzenli hale getirenler var.

Bundan sonra, yaşınıza uygun davranacağınızı düşünüyorum. Aksi halde sık sık konunuza müdahalede bulunacağım ve gerekirse de konunuzu yazmaya kapatacağım.

İyi günler.

19 Ocak 2020 16:50

Tarımcı90
Şef

3 günde bir düzenli olarak uyarmam mı gerekiyor arkadaşlar?

Bilgi alış-verişinde bulunun, tartışın rahatça diye müdahale etmiyorum ama görüyorum ki dalga geçmeyi, hakaret etmeyi düzenli hale getirenler var.

Bundan sonra, yaşınıza uygun davranacağınızı düşünüyorum. Aksi halde sık sık konunuza müdahalede bulunacağım ve gerekirse de konunuzu yazmaya kapatacağım.

İyi günler.

Mehmet Balci, 3 ay önce - Alıntıya git
Haklısınız Mehmet Bey, sizden ve bütün arkadaşlardan özür dilerim. Bir daha tekrarlanmayacak bu saygısız davranışım. Teşekkürler uyarınız için.
19 Ocak 2020 16:53

Mehmet Balci
Editor
Haklısınız Mehmet Bey, sizden ve bütün arkadaşlardan özür dilerim. Bir daha tekrarlanmayacak bu saygısız davranışım. Teşekkürler uyarınız için.
Tarımcı90, 3 ay önce - Alıntıya git

Estağfurullah, sadece şahsınıza söylemedim yanlış anlamayın, tek tek alıntı yapıp uyarmak gereksiz geldi.

19 Ocak 2020 19:39

Wedat9363
Memur
Allahım sen yardım et ya rabbi adamlar 20bin atamayı az görüp eylem yapıyorlar biz atama istediğimiz zaman "ya para yok ya" yada "e devlet işi böyle idare ediyor falan" diyenlere soruyorum ormana 5bin kadro, ardından polis askeriye öğretmenlere 20-50 bin ataması yapılsın,biz ziraatcilere gelince vay efendim ihtiyaç yok madem ihtiyaç yok niye kadroları azaltmiyorsunuz niye bizlere özelde istihdam yaratmiyorsunuz , sizlerin çerez parası "nasıl olsa ithal ederiz" zihniyeti bizi bu duruma soktu inşallah bizimde zamanımız gelecek inşallah...
19 Ocak 2020 19:57

Elfaytn
Aday Memur
Benim halen umudum var azda olsa atama olacağına inanıyorum. Erdoğan genel olarak kurumlara emekli olan kadar alacağız demişti.Puanimizi yakacaklarini sanmıyorum az da olsa yaparlar alim yaptık demek icin
19 Ocak 2020 20:58

Ziraat.müh.343.
Memur

Nereden baksanız bizim en son atamamızdan bu yana 200 bin atama olmuştur ama bize gelince yok ne desek boş

19 Ocak 2020 22:47

ZMprof
Memur

Arkadaşlar ben burada iyi niyetimle yorum paylaşıyorum bir kaç saygısız arkadaş yüzünden onuda yapmak gelmiyor içimden.Benim yazdığım yorumlardan farklı anlam çıkarmak için uğraşanlar var yapmayın.Kendi zihninizden geçenlerle başkalarını yaftalamayın.Benim ne senin aldığın puanda ne de senin atamanda gözüm var inşallahta atanırsın canım kardeşim. senin atanmanın bana ne zararı olacak.Lütfen ön yargılarınızı bir kenara koyun.

İlk günden beri Proje lazım diyorum projesiz alım olmaz diyorsun diyorlar .kardeş ben yüklü alım için proje lazım diyorum 2 bin kişi tüm bölümler dahil alım olur ortalama 4-5 yılda bir emekli olan var istifa var olur tabi. 2016 da 1550 kişi alındı projesiz bir alımdı 550 Zm alındı.

Gelelim proje neden önemli konusuna Bakanlık alım tarihine hep beraber bakalım 2008 e kadar bizim bakanlık binli sayılarda personel alan bakanlık değildi .Kimse kpss ye filan çalışmazdı çünkü doğru düzgün atama bile yoktu.Ne zamanki Avrupa Birliği fonu ileTargel Projesi çıktı bizim bakanlık 10 bin alım yaptı.Hatta bir 10 binlik alım için kaynakta vardı Targelin Danıştaya davası sonucu o alımda iptal oldu.O zaman ilk 2008 puanıyla bir çok arkadaşım Bakanlığa köylere atandı Targel iptal olunca hepsi merkez il ve ilçelere çekildi ve merkezde kadrolar şişti.Hala görüştüğüm arkadaşlarımın dediğini aktarıyorum akşama kadar iki dosya giren mühendisler var şuan ege,marmara akdeniz iç anadoluda personel eksikliği filan yok bu direk atanmış arkadaşlardan aldığım bilgidir.Bir tek Doğuda açık var diyor atanmış arkadaşlar ben onların yalancısıyım.Şimdi durumlar bundan ibaret.

Şimdi 2013 son targel alımından sonra 2016 da 1550 kişilik bir alım daha yapıldı.Büyük olasılıkla bu alım Targelde açılan kadrolardan sonra boş kalan yerlere yapıldı.2017 alımını hiç saymıyorum bu alım öncesi bizim bakanlıkta fetö operasyonu yapıldı 1700 kişi atılınca yerine 2000 kişi alım oldu.2017 yi saymazsanız 2017,2018,2019 atamasız geçti.

Şimdi benim nacizane fikrim şu bir proje olmazsa şayet yine maksimum 2 bin kişilik bir alım olabilir de olmayabilirde.Bakın kesin olacak demiyorum tarihi de kimse bilemez.Karar sizin .Benim size tavsiyem son bir sınava çalışın alım olursa tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

Son uyarım ise boşuna twit mail fax uğraşmayın bunların hepsi boşa çaba 3 senedir her gün twit vs atılıyor sonuç 0 atama.Sınava girin puanınızı alın özelde işe başlayın alım olursa şayet tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

19 Ocak 2020 22:47

Ahmet eymen2121
Kapalı

Atama yok gidin yatın...

19 Ocak 2020 22:50

Ahmet eymen2121
Kapalı

Yarım saat yazı mı yazılır

19 Ocak 2020 22:54

Ahmet eymen2121
Kapalı
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
19 Ocak 2020 23:24

vethek2500
Aday Memur

Arkadaşlar ben burada iyi niyetimle yorum paylaşıyorum bir kaç saygısız arkadaş yüzünden onuda yapmak gelmiyor içimden.Benim yazdığım yorumlardan farklı anlam çıkarmak için uğraşanlar var yapmayın.Kendi zihninizden geçenlerle başkalarını yaftalamayın.Benim ne senin aldığın puanda ne de senin atamanda gözüm var inşallahta atanırsın canım kardeşim. senin atanmanın bana ne zararı olacak.Lütfen ön yargılarınızı bir kenara koyun.

İlk günden beri Proje lazım diyorum projesiz alım olmaz diyorsun diyorlar .kardeş ben yüklü alım için proje lazım diyorum 2 bin kişi tüm bölümler dahil alım olur ortalama 4-5 yılda bir emekli olan var istifa var olur tabi. 2016 da 1550 kişi alındı projesiz bir alımdı 550 Zm alındı.

Gelelim proje neden önemli konusuna Bakanlık alım tarihine hep beraber bakalım 2008 e kadar bizim bakanlık binli sayılarda personel alan bakanlık değildi .Kimse kpss ye filan çalışmazdı çünkü doğru düzgün atama bile yoktu.Ne zamanki Avrupa Birliği fonu ileTargel Projesi çıktı bizim bakanlık 10 bin alım yaptı.Hatta bir 10 binlik alım için kaynakta vardı Targelin Danıştaya davası sonucu o alımda iptal oldu.O zaman ilk 2008 puanıyla bir çok arkadaşım Bakanlığa köylere atandı Targel iptal olunca hepsi merkez il ve ilçelere çekildi ve merkezde kadrolar şişti.Hala görüştüğüm arkadaşlarımın dediğini aktarıyorum akşama kadar iki dosya giren mühendisler var şuan ege,marmara akdeniz iç anadoluda personel eksikliği filan yok bu direk atanmış arkadaşlardan aldığım bilgidir.Bir tek Doğuda açık var diyor atanmış arkadaşlar ben onların yalancısıyım.Şimdi durumlar bundan ibaret.

Şimdi 2013 son targel alımından sonra 2016 da 1550 kişilik bir alım daha yapıldı.Büyük olasılıkla bu alım Targelde açılan kadrolardan sonra boş kalan yerlere yapıldı.2017 alımını hiç saymıyorum bu alım öncesi bizim bakanlıkta fetö operasyonu yapıldı 1700 kişi atılınca yerine 2000 kişi alım oldu.2017 yi saymazsanız 2017,2018,2019 atamasız geçti.

Şimdi benim nacizane fikrim şu bir proje olmazsa şayet yine maksimum 2 bin kişilik bir alım olabilir de olmayabilirde.Bakın kesin olacak demiyorum tarihi de kimse bilemez.Karar sizin .Benim size tavsiyem son bir sınava çalışın alım olursa tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

Son uyarım ise boşuna twit mail fax uğraşmayın bunların hepsi boşa çaba 3 senedir her gün twit vs atılıyor sonuç 0 atama.Sınava girin puanınızı alın özelde işe başlayın alım olursa şayet tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

Hocam uyarını yaptıysan fikrini söylediysen teşekkür ederim. Ama oturup beklemek istemeyenlerde var mesela talep edilen bir sayı var ve onay alırsa atanacağına inanan insanlar onların umudunu kırma birdaha lütfen şunu bunu yapmak boşuna diye söyleyerek ne zaman insanlar bişey yapalım dese sen çıkıyon ortaya ondan diyorum teşekkür ederim kendi adıma fikrini beyan ettiğin için dediğin gibi projesiz 10 bin alım olmaz bizde biliyoruz bu yüzden talep edilen sayı varken uğraşalım diyoruz
19 Ocak 2020 23:36

Wedat9363
Memur
2014 55.00 2016 76.46 2018 86.95 ilk 100 deyim daha ne kadar açık yazayım. diyelim 2020kpss girdik 90ustu aldık atama yok istemedigim bir alanı tercih edeceğim(umarim yanlış anlaşılmam) buna rağmen kpssye çalışıyorum lanet olası ucube bir dönemdeyiz 2 yılda sanki 20 yıl yaşlandık...
Toplam 149251 mesaj
«722272237224722572267227722872297230723172327233»