Editörler : Mehmet Balci
«722372247225722672277228722972307231723272337234»
19 Ocak 2020 23:39

ZMprof
Memur
Hocam uyarını yaptıysan fikrini söylediysen teşekkür ederim. Ama oturup beklemek istemeyenlerde var mesela talep edilen bir sayı var ve onay alırsa atanacağına inanan insanlar onların umudunu kırma birdaha lütfen şunu bunu yapmak boşuna diye söyleyerek ne zaman insanlar bişey yapalım dese sen çıkıyon ortaya ondan diyorum teşekkür ederim kendi adıma fikrini beyan ettiğin için dediğin gibi projesiz 10 bin alım olmaz bizde biliyoruz bu yüzden talep edilen sayı varken uğraşalım diyoruz
vethek2500, 3 ay önce - Alıntıya git

Eyvallah hocam bu benim düşüncem. o mücadeleleri 4 sene yapmış biri olarak söylüyorum banagöre etkisi Sıfır.Alım yapmak isterlerse alıyorlar yoksa ne yapsan boş.Siz yine de deneyin tabi o sizin kararınız bana bakmayın.

19 Ocak 2020 23:52

Ekinoksis
Kapalı

Eyvallah hocam bu benim düşüncem. o mücadeleleri 4 sene yapmış biri olarak söylüyorum banagöre etkisi Sıfır.Alım yapmak isterlerse alıyorlar yoksa ne yapsan boş.Siz yine de deneyin tabi o sizin kararınız bana bakmayın.

ZMprof, 3 ay önce - Alıntıya git

Şu açıdan haklı olabilirsin vicdanlı bir bakanımız olsaydı atamayı ne yapar ne eder yapardı

ama adam bize dilenci gözüyle baktığı şu an için ne desek boş zaten dinlenmiyor

Anca umudumuz mv.lerin, sendikaların, akp içindeki insanların bakanın üstünde bsskı kurmaları .

O kadar emek verdik ben hiçbir şey yapmadan duramam.

Herkes talep olduğunu söylüyor bu noktada vazgeçmek okyanusu geçip denizde boğulmak olur ve vicdanımı çok rahatsız eder.

20 Ocak 2020 04:11

gıdamuh.
Memur

Estağfurullah, sadece şahsınıza söylemedim yanlış anlamayın, tek tek alıntı yapıp uyarmak gereksiz geldi.

Mehmet Balci, 3 ay önce - Alıntıya git

Değerli Mehmet Bey,

Öncelikle size teşekkür ederim forum içinde düzeni sağladığınız için. Ve bunu da çok kibar bir şekilde yaptığınız için. Arkadaşlarımızın da sinirleri bozuldu artık. Bizler 2018 kpss için maddi manevi çok emek verdik. En önemlisi de zamanımızı verdik. Tarım Bakanlığı 32 aydır personel alımı yapmadı. Bizler büyük umutlar içersinde çabaladık. Hem sınav öncesinde hem de sınav sonrasında. 2020 sınavına 6 ay var. Puanlarımızın yanmasına az kaldı. Yeni bir sınava hazırlanacak maddi manevi gücümüz yok. 2020 kpss puanı sonrası tekrar atama bekleyecek sabrımız da kalmadı. Ömrümüzden aylar yıllar gidiyor. Sizden ricamız, bizi haber yapmanız ve sesimizi hem bakanımıza hem de cumhurbaşkanımıza duyurmamızı sağlamanız. Memurlar.Net hem en güvendiğimiz hem de en çok takip ettiğimiz haber sitesidir. Lütfen, kimse bize sahip çıkmıyor, siz bizlere sahip çıkın. Güzel bir haberimizi yapmanızı rica ediyoruz sadece. Bu mağduriyeti gösterin lütfen.

Saygılar

20 Ocak 2020 10:50

S.Kinayer
Şef
Bu forumda her zaman olumlu yazdim her zaman alım olacak diye düşünüyorum dedim (ki hala düşünüyorum alım olacağını) ama asla ve asla bir sayı yada tarih duysam bile vermedim. Burada sayı ve tarih veren arkadaşlarda belki bir heyecan ve umutla duyduğunu yazdılar ki zaten bu şekilde olanlar hala aramızda ama art niyetli sayı ve tarih verenlerin hepsi gitti. Kimse kalmadı buralarda gerçekten atama olsun diye bekleyenler dışında ve artık yavaş yavaş biz bekleyenlerde endişeliyiz. Önceleri Ekim ortasına kadar bekler çalışırım diyordum sonra şura zamanına kadar bekler sonra çalışırım sonra yıl başı olsun çalışırım dedim dedim ama yeni yılın 20 günü de geçti hala ne yeni sınava çalışmak için bir istek var nede motivasyon. Hala bu belirsizlik içinde kendi kendimize debeleniyoruz. Belki akıl ve mantık yeni sınava çalışmayi gerektiyor ama düşününce 2.5 senedir olmayan alım yeni sinavla ve üzerinden belkide en az 3 3.5 seneyi geçmiş olduğu zaman olacak mı ? Bana kalırsa en büyük sorun bu yoksa sınava çalışmak mesele değil sınavdan yüksek puan almakta mesele değil hastalık vb bir durum olmadığı sürece sınav günü. önümüzde kalan sürede planlı bir çalışma ile önceki sınavdan alınan puanı yada daha fazlasını yine aldırır. Ama asıl mesele ömürden giden gunler. bakıyorsun bosa giden bir zaman var geriye kalan başka hiçbir şey yok. ne maddi ne manevi olarak hiç bir kazanım yok. Sağlık tanım olarak kişinin ruhsal bedensel vb tüm durumunun iyi olması haline denir. Ama bakıyoruz bizler psikolojik olarak yıpranmış haldeyiz yani bir nevi atama bekleyenler olarak hastayız diyemem ama sağlıksız bir halde olduğumuz kesin. O yüzden kopuyor zaten tüm bu yaygaralar. kimsenin kimseye bir tahammülü kalmadı artık. şimdi biri çıkıp dese şöyle oldu diye ki doğru bilgi vermis bile olsa yine inanmak ile inanmamak arasında kalınacak. olumsuz söylese linç edilecek. o yüzden artık sadece uzaktan izliyorum bugün nedense yazmak istedim buraya çünkü içinde bulundugumuz hal hal değil. bir silkinip kendimize gelmek gerek. ama bunu yapacak güç ve irade var mı sorgulamakta lazım. son olarak ne kimseye oturun ders çalışın diye öğüt verebilir ne de olmaz bu alım diyerek umut kirabilirim. diyeceğim tek şey hepimiz hakkında hayırlısı olsun.
20 Ocak 2020 12:15

Agrieco123
Şef
Yüksek puanlı arkadaşlar burada olumsuz konuşanlara kızıyor haklı olarak ama ülkenin durumu belli o kadar emek verdiler keşke TMO yu yazsalardı bu kadar zor durumdayız diyip neden yazmadılar ben onu anlamıyorum sadece benim puanım 80-85 aralığında olmasına rağmen yazmıştım gelse gider calısırdım. Bakanla sadece iş bitmiyor arkamızda ne bir sendika ne bir güç var o yüzden böyle harcanıyoruz. O yüzden işe ihtiyacınız varsa puanınızı yakmayın bu saatten sonra biraz daha mantıklı düşünmek gerekiyor
20 Ocak 2020 12:22

Agrieco123
Şef
Face grubunda biri yazmış bakana puanımız yanacak demiş bakan tekrar hazırlanırsınız demiş devlet sizin puanınıza göre atama yapamaz gibisinden konuşmuş bu zihniyet oldukça işimiz zor. Facebook grubunda yorumlarda gördüm arkadaşın yazdığını
20 Ocak 2020 12:43

DJ RABIRT
Aday Memur
Face grubunda biri yazmış bakana puanımız yanacak demiş bakan tekrar hazırlanırsınız demiş devlet sizin puanınıza göre atama yapamaz gibisinden konuşmuş bu zihniyet oldukça işimiz zor. Facebook grubunda yorumlarda gördüm arkadaşın yazdığını
Agrieco123, 3 ay önce - Alıntıya git

Bakan geldiği günden beri gidin özelde çalışın diyor hala da özelde çalışın diyor.Atama yapacak bakan özelde çalışın demez.Adam gerçekçi konuştu gidin iş bulun çalışın Atama olsa zaten yaparız.Boş boş oturup işsiz güçsüz gezmeyin annenizin babanızın 3 kuruş maaşını yemeyin dedi.Burayı hep tayin bekleyen memurlar karıştırıyor.Sırf kendilerine tayin hakkı çıksın diye atama bekleyenleri umutlandırıp şunu bunu yapın demeleriydi.Bakan Pakdemirli yaklaşık 10 konuşmasını dinledim hiçbir olumlu konuşmasını görmedim.Hayalperestler kendilerine göre yorum yaparak diyerek milleti kandırdılar.Tarım bakanının atama konusunda hiç istekli olacağını sanmıyorum.18 ay olmuş göreve geleni somut bir hareketi daha yok.Devletin koskocaman bakanı atama yapmak istese yapar.Velhasıl bu adam başta olduğu sürece atama olmaz.İster 2018 puanı olsun ister 2020 puanı olsun bu bakandan kimseye hayır gelmez.

20 Ocak 2020 12:56

Ekinoksis
Kapalı

Hangi face grubunda yazılmış ben öyle birşey görmedim

20 Ocak 2020 13:13

Agrieco123
Şef

Hangi face grubunda yazılmış ben öyle birşey görmedim

Ekinoksis, 3 ay önce - Alıntıya git
Tarım orman bakanlığına atama bekleyenler Facebook grubu. Gönderi değil yorumlarda yazıyor. Hatta bu da yorum "Madem puanımız yanmaz atama olur diye düşünenler var , size şunu söyleyeyim bakan İzmir'e geldiğinde 4 arkadaşla beraber 3 4 dakika konuştuk ve bakana puanımız yanacak dediğimiz de bakan bize devlet sizin kpss puanınıza göre atama yapamaz bir daha hazırlanırsınız dedi .
20 Ocak 2020 16:17

Wedat9363
Memur
ne demek devlet sizin puaniniza göre atama yapmaz, bu adam ya hayal aleminde yada halisulasyon goruyor, asıl sen koltuğuna makamına guvenme çünkü devir çabuk döner biz çok gördük beraber aynı yolda yürüyenlerin sonradan nasıl hain olduklarını zaman yavaş ilerleyebilir ama muhakkak biz galiblerden olacağız göreceksin belki simdi sen güçlusun ama yarının hakimi ALLAH tir.
20 Ocak 2020 17:26

Tarımcı90
Şef
Mehmet Bey, bu arkadaş ve bunun gibilerin engellenmesini rica ediyoruz.
20 Ocak 2020 21:30

Ziraatçıfuji
Aday Memur
Arkadaşlar iyi günler ilk defa yazıyorum buraya öncelikle inşallah puanlarımız yanmadan alım yapılır. Geçen hafta Çarşamba günü il tarımdan ziraat mühendisi bi abim aradı ve Cumhurbaşkanlığı acil norm kadro çalışması istemiş ve cuma günü direk külliyeye göndermişler. İnşallah dogrudur sizlerle paylaşmak istedim ögrebilceginiz yerler varsa sorabilir misiniz?
20 Ocak 2020 23:24

Tarımcı90
Şef
Arkadaşlar iyi günler ilk defa yazıyorum buraya öncelikle inşallah puanlarımız yanmadan alım yapılır. Geçen hafta Çarşamba günü il tarımdan ziraat mühendisi bi abim aradı ve Cumhurbaşkanlığı acil norm kadro çalışması istemiş ve cuma günü direk külliyeye göndermişler. İnşallah dogrudur sizlerle paylaşmak istedim ögrebilceginiz yerler varsa sorabilir misiniz?
Ziraatçıfuji, 3 ay önce - Alıntıya git

Cyperin Bey, belki siz bilirsiniz böyle bir şey mümkün müdür?

20 Ocak 2020 23:27

zir.müh27
Aday Memur
buraya degilde face gruplarına yazsaniz daha güvenilir olur
20 Ocak 2020 23:42

Veteriner Hek
Aday Memur

Norm kadro istendi de külliyenin istediği söylenmedi. Israrla rutin norm kadro çalışması denildi. Sorulduğunda da sağlam bir bilgi geleceğini sanmam

21 Ocak 2020 00:20

Ekinoksis
Kapalı

Abin cumhurbaşkanlığından istendiğini nereden biliyor

Facede yazıldğında bakanlıkta çalışanlar rütin çalışma diyor

Cumhurbaşkanlığından istenildiğini bilmesi için yetkili birisi olması lazım

21 Ocak 2020 00:29

Mehmet Balci
Editor

Değerli Mehmet Bey,

Öncelikle size teşekkür ederim forum içinde düzeni sağladığınız için. Ve bunu da çok kibar bir şekilde yaptığınız için. Arkadaşlarımızın da sinirleri bozuldu artık. Bizler 2018 kpss için maddi manevi çok emek verdik. En önemlisi de zamanımızı verdik. Tarım Bakanlığı 32 aydır personel alımı yapmadı. Bizler büyük umutlar içersinde çabaladık. Hem sınav öncesinde hem de sınav sonrasında. 2020 sınavına 6 ay var. Puanlarımızın yanmasına az kaldı. Yeni bir sınava hazırlanacak maddi manevi gücümüz yok. 2020 kpss puanı sonrası tekrar atama bekleyecek sabrımız da kalmadı. Ömrümüzden aylar yıllar gidiyor. Sizden ricamız, bizi haber yapmanız ve sesimizi hem bakanımıza hem de cumhurbaşkanımıza duyurmamızı sağlamanız. Memurlar.Net hem en güvendiğimiz hem de en çok takip ettiğimiz haber sitesidir. Lütfen, kimse bize sahip çıkmıyor, siz bizlere sahip çıkın. Güzel bir haberimizi yapmanızı rica ediyoruz sadece. Bu mağduriyeti gösterin lütfen.

Saygılar

gıdamuh., 3 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim anlayışınız için.

Daha önce defalarca haber isteğinizi iletmiştim, elimden iletmekten başka pek bir şey gelmiyor hakkınızı helal edin.

Şimdi tekrar iletiyorum yönetime, lütfen siz de haber gönder butonundan haber isteğinizi bildirin ki biraz baskı yapalım beraber..

21 Ocak 2020 02:16

gıdamuh.
Memur

Teşekkür ederim anlayışınız için.

Daha önce defalarca haber isteğinizi iletmiştim, elimden iletmekten başka pek bir şey gelmiyor hakkınızı helal edin.

Şimdi tekrar iletiyorum yönetime, lütfen siz de haber gönder butonundan haber isteğinizi bildirin ki biraz baskı yapalım beraber..

Mehmet Balci, 3 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederiz Mehmet Bey. Arkadaşlar lütfen haber gönder butonundan haber yaptırma isteğimizi iletelim. Hazır metin isteyenler özelden mesaj atabilirler.

21 Ocak 2020 08:47

cyperin
Genel Müdür

Değerli arkadaşlar, bakanlığı arayanlara cetvel gönderildiği söylenmiş, yalnız bu söylenme norm kadro çalışmasından önce yapılmış akabinde yine norm çalışmasından önce CB'de toplantı yapıldığı söylenmiş, bunu bana bakanlığı arayan bir arkadaşım söyledi, benim bilgi almam için diğer arkadaşımın bakanlığa gitmesi lazım ben kendisine sordum eğer bir değişiklik olmazsa yarın bakanlığa gidecek, gerekli yerlerle görüşecek bu cetvel isteme durumunu soracak eğer bir bilgi öğrenirsem veya öğrenemezsem buraya yazarım, ama tekrar etmekte fayda var bu olaylar norm kadro istenmeden önce gerçekleşti. normdan sonra bir durum varsa da ben bilmiyorum onu da öğrenecektir arkadaşım.

21 Ocak 2020 10:42

nsrt_53
Memur

Norm kadro çalışmasını her sene yapıyoruz geçen sene de yapıldı. Direkt olarak il müdürlüklerinden Cumhurbaşkanlığına evrak gönderimi söz konusu değil. Zaten evrak gönderimi de yok direk olarak sisteme işledik verileri online olarak. olsa olsa sisteme işlendi diye bakanlığa yazı yazmışlardır. Norm kadro çalışması yapılıp yapılmaması yakında alım olum olmayacağına delil olmaz diye düşünüyorum.

Toplam 149251 mesaj
«722372247225722672277228722972307231723272337234»