Editörler : Mehmet Balci
«722472257226722772287229723072317232723372347235»
21 Ocak 2020 10:44

Ziraatçıfuji
Aday Memur

Norm kadro çalışmasını her sene yapıyoruz geçen sene de yapıldı. Direkt olarak il müdürlüklerinden Cumhurbaşkanlığına evrak gönderimi söz konusu değil. Zaten evrak gönderimi de yok direk olarak sisteme işledik verileri online olarak. olsa olsa sisteme işlendi diye bakanlığa yazı yazmışlardır. Norm kadro çalışması yapılıp yapılmaması yakında alım olum olmayacağına delil olmaz diye düşünüyorum.

nsrt_53, 3 ay önce - Alıntıya git
Teşekkürler.
21 Ocak 2020 10:51

cyperin
Genel Müdür

Özelden çok yazılıyor buraya da yazayım,

1- norm kadro çalışması her yıl rutin yapılır bulduğum resmi yazılardan yazıyorum;

2020 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 24.01.2020

2018 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 16.01.2018

2017 yılı norm kadro çalışması son veri giriş tarihi 24.02.2017

yani anlayacağınız ve öncede belirttiğim gibi bu iş rutin.

2- norm kadronun haricinde il veya ilçe müdürlüklerinden AYRICA bir personel sayı talebi (Kaç veterineriniz var kaç mühendisiniz var veya kaç mühendis lazım kaç veteriner lazım şeklinde bir talep) olmamıştır. şuanda sadece istenen norm kadroların belirlenmesi amacıyla yapılan veri girişi çalışmasından başka il-ilçe müdürlüklerinde bir çalışma yoktur.

21 Ocak 2020 17:02

nsrt_53
Memur

1- norm kadro çalışması her yıl rutin yapılır bulduğum resmi yazılardan yazıyorum;

2- norm kadronun haricinde il veya ilçe müdürlüklerinden AYRICA bir personel sayı talebi (Kaç veterineriniz var kaç mühendisiniz var veya kaç mühendis lazım kaç veteriner lazım şeklinde bir talep) olmamıştır. şuanda sadece istenen norm kadroların belirlenmesi amacıyla yapılan veri girişi çalışmasından başka il-ilçe müdürlüklerinde bir çalışma yoktur.

cyperin, 3 ay önce - Alıntıya git

insanlar umutlanmasın diye aynısını yazıyoruz arkadaşlar sağolsun eksi atıyorlar ilginç bir platform olma yolunda ilerliyor forumumuz

21 Ocak 2020 17:36

Wedat9363
Memur
açık konuşmak gerekirse bilgiyi yazan kişilere inanıyorum ama bilgiyi aldıkları kaynağa dikkat etmelerini öneririm yoksa ben kendimde bakanlıkta çalışan arkadaşlarım olsun hatırı sayılır konumlarda olan kişilerlede görüştüğümde hepsi ağız birliği etmiş gibi ayni seyleri konuşuyorlardı ama hiçbirinin dediğide tutmadı.
21 Ocak 2020 17:38

blackmfe
Aday Memur
açık konuşmak gerekirse bilgiyi yazan kişilere inanıyorum ama bilgiyi aldıkları kaynağa dikkat etmelerini öneririm yoksa ben kendimde bakanlıkta çalışan arkadaşlarım olsun hatırı sayılır konumlarda olan kişilerlede görüştüğümde hepsi ağız birliği etmiş gibi ayni seyleri konuşuyorlardı ama hiçbirinin dediğide tutmadı.
Wedat9363, 3 ay önce - Alıntıya git
Bizde de aynısı oldu. Atama ile alakalı toplantılara giren adamların dedikleri çıkmadı.
21 Ocak 2020 17:42

Wedat9363
Memur
Bizde de aynısı oldu. Atama ile alakalı toplantılara giren adamların dedikleri çıkmadı.
blackmfe, 3 ay önce - Alıntıya git
kac tane sınıf arkadaşım vardı aylar aylar öncesinden "ooo sen kesin atanirsin kasımda kasımda olmadı aralık kesin olacak" diyorlardı.Onlar çalışıp maaşlarını aldılar bende bir umut hep bekleyip canımı sıktım olan bana oldu onların hiçte umrunda olmadi maaşlarını alıp hayatlarını yaşadılar bende dershaneye kayıt yaptim yine...
21 Ocak 2020 17:50

onemillion
Aday Memur

yanlışın var hocam 08.01.2020 tarihinde bütün il müdürlükleri hayvan sağlığı subelerinden vet hek, vet sağlık teknisyen ve teknikerlerinin mevcudu ve ihtiyac duyulan personel sayısı mail yoluyla istendi hemde aynı gün içinde acil olarak.

21 Ocak 2020 18:12

ccc6420.
Aday Memur

Nazan targeldi hanımefendi burdalar mı acaba?

21 Ocak 2020 18:30

Tarımcı90
Şef

yanlışın var hocam 08.01.2020 tarihinde bütün il müdürlükleri hayvan sağlığı subelerinden vet hek, vet sağlık teknisyen ve teknikerlerinin mevcudu ve ihtiyac duyulan personel sayısı mail yoluyla istendi hemde aynı gün içinde acil olarak.

onemillion, 3 ay önce - Alıntıya git
Mühendis sayıları istenmedi mi
21 Ocak 2020 19:56

Ziraat4535
Aday Memur

onemillion, 3 ay önce - Alıntıya git

evet aynı duyumu bende aldım sadece veteriner hekim eksikliğini istemişler hemde çok acil

21 Ocak 2020 20:06

Ziraat4535
Aday Memur

neden eksiliyorsunuz ben duyduğumu söyledim bende ziraat mühendisiyim ve atanmayı bekliyorum acil veteriner sayısı istemesi ziraat gıda su ürünleri almayacağı anlamına gelmiyor ki

22 Ocak 2020 15:19

Wedat9363
Memur
+
22 Ocak 2020 15:36

uzmanprojeci
Şef

Hadi bakalım puanların yanmasına az bir süre kaldı mücadeleye devam

Bu süreçte şunu anlıyor insan arada kalmak dedikleri bu olsa gerek

Daha sıkı çalışıyorsun birçok eksiğini görüyorsun

Bu atama olmazsa 2020 atamasına nasip artık bırakmak yok

22 Ocak 2020 15:38

uzmanprojeci
Şef

2019 yılında mezun olan arkadaşları çok şanslı görüyorum hem 2018 sınavına çalıştılar puanlarını aldılar hemde atama olmazsa 2020 ye fişek gibi hazırlanıyorlar boş zamanları çok

O yüzden 2020 sınavındaki yığılmalar çalışanların sıkı çalışması sıralamaları etkileyecektir.

22 Ocak 2020 15:47

Ekinoksis
Kapalı

Hadi bakalım puanların yanmasına az bir süre kaldı mücadeleye devam

Bu süreçte şunu anlıyor insan arada kalmak dedikleri bu olsa gerek

Daha sıkı çalışıyorsun birçok eksiğini görüyorsun

Bu atama olmazsa 2020 atamasına nasip artık bırakmak yok

uzmanprojeci, 3 ay önce - Alıntıya git

Atama olmamasını isteyen tayfa 2018 sınavıyla atama olmayacağını kabullendirmek istiyor bu kişilere prim vermeyin

talep var en güçlü olmamız gereken zamanlardayız

Puanın yanacağını kabullenme zamanı kesinlikle değil

22 Ocak 2020 15:55

cyperin
Genel Müdür

Değerli arkadaşlar, son bilgi aşağıdaki şekildedir, sizin de bildiğiniz gibi ben yorum katmıyorum,

Bakanlığımızdan cumhurbaşkanlığı personel prensipler bir takım bilgi talebinde bulunmuş bakanlığımız gerekli bilgileri iletmiş, bunun akabinde personel prensipler ile 2 kere toplantı yapılmış ve yapılan toplantıda personel prensipler, personel alımı için olumlu bir yaklaşımı olmamıştır. bu görüşmeden sonra üst düzey bir görüşme oldu ise bilmiyoruz ama toplantı gerçekleştirenler arasında tekrar bir görüşme olmamıştır. gerçekleşen son görüşme de bir hafta 10 gün öncesinde gerçekleşmiştir.

bu bilginin haricinde detay bilmiyorum ve inanın bir yorumum da yok, ben öğrendiklerimi yalın ve katıksız size aktarıyorum, inşallah hakkınızda hayırlısı olur.

22 Ocak 2020 16:01

Vetbey123
Kapalı

Değerli arkadaşlar, son bilgi aşağıdaki şekildedir, sizin de bildiğiniz gibi ben yorum katmıyorum,

Bakanlığımızdan cumhurbaşkanlığı personel prensipler bir takım bilgi talebinde bulunmuş bakanlığımız gerekli bilgileri iletmiş, bunun akabinde personel prensipler ile 2 kere toplantı yapılmış ve yapılan toplantıda personel prensipler, personel alımı için olumlu bir yaklaşımı olmamıştır. bu görüşmeden sonra üst düzey bir görüşme oldu ise bilmiyoruz ama toplantı gerçekleştirenler arasında tekrar bir görüşme olmamıştır. gerçekleşen son görüşme de bir hafta 10 gün öncesinde gerçekleşmiştir.

bu bilginin haricinde detay bilmiyorum ve inanın bir yorumum da yok, ben öğrendiklerimi yalın ve katıksız size aktarıyorum, inşallah hakkınızda hayırlısı olur.

Bu bilgi Olarak sunduğunuz da belli ki birinin yorumu bu kişi kim önemli olan o. Bakanlığı aradığımizda bize daha olumsuz bir şey denmedi sadece sürecin uzadığı söylendi.

22 Ocak 2020 16:03

Agroeconomist
Aday Memur

Olumlu yaklaşım olmamasına üzüldüm.Peki şimdi ne olacak?
22 Ocak 2020 16:06

cyperin
Genel Müdür

Bu bilgi Olarak sunduğunuz da belli ki birinin yorumu bu kişi kim önemli olan o. Bakanlığı aradığımizda bize daha olumsuz bir şey denmedi sadece sürecin uzadığı söylendi.

Vetbey123, 3 ay önce - Alıntıya git

o kişinin yorumu da soruldu ve o yorum buraya yazılmadı. yukarıda 2 kere yorum yazmıyorum dedim ama anlaşılmamış galiba tekrar yazayım ne kendimin ne de başkasınız yorumu buraya yazılmadı, yorum ile olsaydı ben 2019 8. ayda tayin olmuştum. sizde atanmış.

22 Ocak 2020 16:09

Ekinoksis
Kapalı

Face de yazılana göre Naci Ağbala mektup iletmiş bir arkadaşımız

Naci Ağbal talep var çalışıyoruz demiş 6 ay sonra puanlarımız yanacak dediğinde de biliyorum Allah yardımcınız olsun demiş

Cyperin Bey aldığınız bilgide olumlu bir yaklaşım olmaması olumsuz bir yaklaşım olduğu anlmına mı geliyor yoksa olumlu ya da olumsuz bir yaklaşım olmadığına mı orasına takıldım

Çalışma devam ettiğine göre bu işin bittiği anlamına gelmiyor gibi

Toplam 149445 mesaj
«722472257226722772287229723072317232723372347235»

ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?