Editörler : Mehmet Balci
«722572267227722872297230723172327233723472357236»
22 Ocak 2020 16:09

Vetbey123
Aday Memur

o kişinin yorumu da soruldu ve o yorum buraya yazılmadı. yukarıda 2 kere yorum yazmıyorum dedim ama anlaşılmamış galiba tekrar yazayım ne kendimin ne de başkasınız yorumu buraya yazılmadı, yorum ile olsaydı ben 2019 8. ayda tayin olmuştum. sizde atanmış.

cyperin, 4 hafta önce - Alıntıya git

O zaman bende yorum olarak değil sizin dediğiniz tam aksini öğrendimi söyleyeyim. Kafalar iyice karışsın.

22 Ocak 2020 16:12

vethek2500
Aday Memur

Değerli arkadaşlar, son bilgi aşağıdaki şekildedir, sizin de bildiğiniz gibi ben yorum katmıyorum,

Bakanlığımızdan cumhurbaşkanlığı personel prensipler bir takım bilgi talebinde bulunmuş bakanlığımız gerekli bilgileri iletmiş, bunun akabinde personel prensipler ile 2 kere toplantı yapılmış ve yapılan toplantıda personel prensipler, personel alımı için olumlu bir yaklaşımı olmamıştır. bu görüşmeden sonra üst düzey bir görüşme oldu ise bilmiyoruz ama toplantı gerçekleştirenler arasında tekrar bir görüşme olmamıştır. gerçekleşen son görüşme de bir hafta 10 gün öncesinde gerçekleşmiştir.

bu bilginin haricinde detay bilmiyorum ve inanın bir yorumum da yok, ben öğrendiklerimi yalın ve katıksız size aktarıyorum, inşallah hakkınızda hayırlısı olur.

Bugünde bir arkadaş naci ağbal a mektup vermiş puanlarımızın yanacağını söylemiş çalışıyoruz biliyorum hakkınızda hayırlısı olsun demiş.
22 Ocak 2020 16:18

cyperin
Genel Müdür

Bakın arkadaşlar burada yanlış anlaşılan bir durum var, burada personel alımı konusunda PERGEM uğraşıyor prensiplerde bir sorun var ve ayrıca PERGEM bu sorun için alternatif oluşturmaya çalışıyormuş ama ne kadar başarılı olurlar ne ben ne onlar bilmiyor.

22 Ocak 2020 16:27

S.Kinayer
Memur

O zaman bende yorum olarak değil sizin dediğiniz tam aksini öğrendimi söyleyeyim. Kafalar iyice karışsın.

Vetbey123, 4 hafta önce - Alıntıya git
Gönder gelsin hocam. Arapsaçı olmuş zaten daha ne kadar karmaşık olabilir ki bu iş. Yolla bilgiyi öğütelim iyisini kötüsünü buluruz elbet.
22 Ocak 2020 16:31

Vetbey123
Aday Memur
Gönder gelsin hocam. Arapsaçı olmuş zaten daha ne kadar karmaşık olabilir ki bu iş. Yolla bilgiyi öğütelim iyisini kötüsünü buluruz elbet.
S.Kinayer, 4 hafta önce - Alıntıya git

Allah yardımcımız olsun ne diyelim. Ben ümitliyim kuru kuruya bir ümit değil bu. Ama bu sürecin de oldukça yabancisiyim.

22 Ocak 2020 16:34

açıknet
Aday Memur

Allah yardımcımız olsun ne diyelim. Ben ümitliyim kuru kuruya bir ümit değil bu. Ama bu sürecin de oldukça yabancisiyim.

Vetbey123, 4 hafta önce - Alıntıya git
tamam hocam neyse açıklayın sizdeki bilgiyi. ne olacaksa olsun, şu belirsizlikten kurtulalım en azından.
22 Ocak 2020 16:35

Ekinoksis
Şef

Naci Ağbalda bugün çalışıyoruz demiş

Ne karışık işler

22 Ocak 2020 16:38

uzmanprojeci
Şef

Face de yazılana göre Naci Ağbala mektup iletmiş bir arkadaşımız

Naci Ağbal talep var çalışıyoruz demiş 6 ay sonra puanlarımız yanacak dediğinde de biliyorum Allah yardımcınız olsun demiş

Cyperin Bey aldığınız bilgide olumlu bir yaklaşım olmaması olumsuz bir yaklaşım olduğu anlmına mı geliyor yoksa olumlu ya da olumsuz bir yaklaşım olmadığına mı orasına takıldım

Çalışma devam ettiğine göre bu işin bittiği anlamına gelmiyor gibi

Ekinoksis, 4 hafta önce - Alıntıya git

Personel prensipler demekki mevcut personel ile proje olmadığı sürece işini yürütebilir durumda

Personel ihtiyacı hani 7 binlerden bahsediliyordu birçok komisyon raporunda ivedilikle personel ihtiyacının olduğu söz konusuydu

22 Ocak 2020 16:43

S.Kinayer
Memur
Olumlu bir görüş çıkmamış ama olumsuz da bir durum yok mu? nedir bu işin özeti? düşünüyorum olumlu değil ise personel alımına görüşleri o zaman yeni sınava da çalışmaya gerek yok. çalışsan yine yüksek puan alsan ne olacak 2.5 senedir atama için olumlu görüş vermeyenler 6 ay sonra sınav olduktan sonra bir anda fikir değiştirip görüşünü olumluya mı çevirecek. yada olumlu görüş yok olumsuz da değil ise hal vaziyet ne yapmak gerek?Nasıl çözülecek bu kördüğüm ? Sınava girsen bir dert yine belirsizlikler içine düşeceksin girmesen yada çalışmadan girip öylesine bir puan alsan ayrı dert es kaza bir alım olursa yeni sınav puanı ile değişik bir pişmanlık yaratacak kişide. Yada kendine artık kpss defterini kapattım desen arada geçen sürede olacak bir alımda yaşanacak büyük bir hayal kırıklığı ile kalacaksın ortada. İşimiz zor derdimiz büyük yükümüz ağır. Allah bu yolda derde düşen tüm atama bekleyenlere sabır versin.
22 Ocak 2020 16:48

Vetbey123
Aday Memur
tamam hocam neyse açıklayın sizdeki bilgiyi. ne olacaksa olsun, şu belirsizlikten kurtulalım en azından.
açıknet, 4 hafta önce - Alıntıya git

Geçen tevafuken öğrendiğim sürecin olumlu olacağı yönündeydi. Gene Allah bilir. Dedim ya bu sürecin yabancisiyim. Bi gün bir şey deniyor ertesi gün zıddı deniyor.

22 Ocak 2020 16:49

Ekinoksis
Şef

Personel prensipler demekki mevcut personel ile proje olmadığı sürece işini yürütebilir durumda

Personel ihtiyacı hani 7 binlerden bahsediliyordu birçok komisyon raporunda ivedilikle personel ihtiyacının olduğu söz konusuydu

uzmanprojeci, 4 hafta önce - Alıntıya git

Ne işine gelicek demi atama olmasa :)

Bence en fazla sayıda revizyon yada normun yenilenmesini isterler

30 kusur aydır atam yapmadı bu bakanlık

22 Ocak 2020 16:52

uzmanprojeci
Şef

Ne işine gelicek demi atama olmasa :)

Bence en fazla sayıda revizyon yada normun yenilenmesini isterler

30 kusur aydır atam yapmadı bu bakanlık

Ekinoksis, 4 hafta önce - Alıntıya git

Ekosis Kralsın Baş üstüne niye istemeyeyim :)

22 Ocak 2020 16:53

cyperin
Genel Müdür

biraz karışık geldi galiba, özetle,

bakanlık alım yapmak istiyor fakat prensipler alıma sıcak bakmıyor bakanlık bu alımı yapmak için alternatifler arıyor.

süreç bu.

22 Ocak 2020 17:12

ozmen1078
Aday Memur

bakanlık alım yapmak istiyor fakat prensipler alıma sıcak bakmıyor bakanlık bu alımı yapmak için alternatifler arıyor.

süreç bu.

hocam yorumsuz yazıyorum demişsiniz.

yorumunuz nedir hem sizin hem kaynagın herkes kendine göre değerlendirir rica etsem söyler misiniz.En azından bana özelden yazın merak ettim.

94 puanla bekliyorm kafayı yicem yoksa

22 Ocak 2020 17:25

Ziraatçiiiii
Aday Memur

süreç bu.

Vay kardeşim be adamlar sanki 10 binlerce alım yapacaklar da olumlu bakmıyorlar. Çok yazık ya. Tarıma gelince sürekli sorunlar oluyor. Aylardır böyle devam etti bu.

Cyperin bey teşekkürler kardeş bilgi için. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah ne diyelim

22 Ocak 2020 19:16

235U
Memur

Bakan istemiyor

Cb istemiyor

Sendika sallıyor

Pergem uğraşıyor çırpınıyor

Eğer alım yapmayı başarırsa bu sadece Pergem in uğraşıdır durum bu yani... Başarırlarsa ilk maaşımla onlara tatlı göndereceğim. Bizzat gidebilirsem teşekkür edeceğim. Şurada puanları düşük diye meslektaşlarımız bile atamayı engellemek isterken, bakanımız suratımıza defalarca tükürmüşken, cb diğer kurumlara okadar alıma gözü kapalı izin verip bize emekli sayısını dahi çok görürken, yetkili sendika koltuk peşinde beş taş oynarken bir Pergem uğraşıyor Allah razı olsun.

Cyperinin verdiği bilgiye güveniyorum ki bu demek oluyor ki cb emekli sayısını bile kabul etmiyor. En iyi ihtimalle sayıyı yarıya kırpıp sıtmaya razı edecekler oda Pergem alım yapmayı başarırsa. Herşekilde benim potadan çıktığım anlamına gelir. Değerli arkadaşlarım umarım en yakın zamanda atmanıza kavuşursunuz. Hoşçakalın.

22 Ocak 2020 20:29

bekçisüluman
Memur

ayıp be ayıp yazık günah bu işsiz üniversite mezunlarına.

evet devlet her üniversite mezununu atayamaz ihtiyaç belli devletin ekonomisi belli

ama...

bari emekli olanlar yerine alım yapın be vicdansızlar!

36 ay 3 sene yapar 3 senede onbinlerce emeklilik oldu!

benim eşim de gıda mühendisi 85 puanla bir umut bekliyoruz

çok mu zor bu insanların yüzünü güldürmek?

1 sene de imam bekçi alma da dirsek çürütmüş mesleğini yapmak isteyenleri al

36 ay be 36 ay !

acaba siz 1 ay maddi geliriniz olmadan dayanabilir miydiniz?

bu insanlar 36 aydır sabrediyor

ve emek verip yemelerinden içmelerinden gezmelerinden feda edip aldıkları puanlarla!

22 Ocak 2020 20:35

ZİRAİaa
Memur

Şu iki hatadan birini yapmamış olsaydım belki iş sahibiydim şuan

biri üniversite mezunu olmak

2. si ise ziraat mühendisi olmak

2 sinden birini yapmamış olsaydım keşke

baksana ben 1300 sıralamamla atama umudum yokken tek umudum atama olmus özelde iş filan bulamamısım cv verdiğim hiç bir yer geri dönmemiş olsun sen git binlerce bekci al aptalca harcamalar ve diğerlerine bütçe bul ben ve benim gibi milyonlarca üniversite mezunu işsiz gezsinler artık çıldırma noktasındayım yok iş filan yok şaka gibi bulamıyorum..

ama gelecek seçim günü dört gözle bekliyorum bende yargımı ozaman dağıtacam Allahın izniyle

23 Ocak 2020 12:02

maesahin
Genel Müdür

10 yıldır kurumda çalışan birisi olarak söyleyim ilk defa bir atama bu kadar inada bindi ve kimse önünü göremez hale geldi. bazı ilçelerde personel eksikliğinden işler adaletsiz bir şekilde tek personele yıkılmış durumda. emin olun biz de atama olmasını istiyoruz, bekliyoruz. çalıştığım ilden örnek vereyim, bir ilçede bir veya iki mühendis çalışırken bir başka ilçede beş-yedi mühendis çalışıyor. doğu illerinde ise birkaç sene aynı yerde çalışan personel tayinle batıya veya orta anadoluya gidiyor , o ilde boşluk oluşuyor. bir de en büyük derdimiz 15-20 sene boyunca hiç yerinden kıpırdamayanlar var, rotasyon yönetmelikte var ama uygulanmıyor. bir ilin doluluk oranı %100leri geçerken bir diğer il %40larda %50lerde geziyor. bakan bu işi inada bindirdi veya kafalarında yapmak istedikleri modeli tam oturtamadılar.

23 Ocak 2020 12:17

ZMprof
Memur

Bakın arkadaşlar belki süreci takip edemeyenler vardır.2018 de Başkanlık seçimi vardı .Türkiyenin yönetim sisteminin değiştiği Türk Tarihininin en önemli seçimi Başkanlık seçimiydi.Bakanlıkların tüm talepleri jet hızıyla onaylandı o dönem.Ne mi oldu seçim öncesi atama yapmayan 4 bakanlık kaldı.Memurlar net https://www.memurlar.net/haber/744175/vaatlerini-unutan-bakanlar.html bu linke tıklarsanınz göreceksiniz memurlarnet bu haberi yaptı.Haberden sonra 4 Bakanlıktan 3 daha seçim öncesi alıma çıktı ve sadece Tek bakanlığın talebi onaylanmadı,bilin bakalım o Bakanlık hangisi ?

Yani olay farklı bence ve ortada bir kasıt var ama bu alımlara kim engel oluyor bilmek güç.Ya da tarım önemsenmiyor bilerek.Bir proje yaptık Targel,onu da danıştaya şikayet ettiler artık ne halleri varsa görsün diyorlar ,aklıma başka bir şey gelmiyor.

Toplam 145060 mesaj
«722572267227722872297230723172327233723472357236»

ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?