Editörler : Mehmet Balci
«724772487249725072517252725372547255725672577258»
17 Şubat 2020 13:59

mketek
Aday Memur

Bilindiği üzere, 09 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Devlet Personel Başkanlığı kapatılmış, kanunda yapılan düzenleme ile mevcut görevlerin devamı için 2019 yılının Temmuz ayına kadar mülga Başkanlık görevine devam etmişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından bakanlıklara ve diğer ilgili kurumlara gönderilen yazıda; 2019 yılı Temmuz ayından bugüne gelinen süreçte mülga Devlet Personel Başkanlığının Bakanlığa devir işlemlerinin tamamlandığı ifade edilmiştir.

Bu kapsamda, kamu kurumlarının Devlet Personel Başkanlığının kapatılmadan önceki yürüttüğü hizmetlerle ilgili olarak yapacakları yazışmalarda ve diğer işlemlerde muhatap olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çalışma Genel Müdürlüğünü dikkate almaları gerekmektedir.

17 Şubat 2020 14:01

mketek
Aday Memur

1/1/2020 tarihinden önceki 4b talepleri dikkate alınmayacak denmiş

17 Şubat 2020 14:17

uzmanprojeci
Şef
ulan ne emek düşmanı be, yazıklar olsun sana, ben kendim atama bekliyorum , aylardır ha bugün ha yarın diye diye iki yılımı çöp ettim, atama olmasına, atanmaya mecburum başka çarem yok, atama olmazsa 2 yılımı daha çöp olmasına dayanamam(sırf kendinizi tatmin etmek " bakın bana bakın atamam olmasını istiyorum onun için sağda solda herkese saldiriyorum" gibi oyunlara girmiyorum)
Wedat9363, 2 ay önce - Alıntıya git

Aynı durumdayız emek verdik bu emeğe yapılan saygısızlıktır.

17 Şubat 2020 14:20

Wedat9363
Memur

Aynı durumdayız emek verdik bu emeğe yapılan saygısızlıktır.

uzmanprojeci, 2 ay önce - Alıntıya git
o zaman neden beni hedef gösteriyorsun ,amacın ne , "günah keçisi" mi? bulmak
17 Şubat 2020 14:26

uzmanprojeci
Şef
o zaman neden beni hedef gösteriyorsun ,amacın ne , "günah keçisi" mi? bulmak

yanlış anlamışız atama istemeyen insan çok

17 Şubat 2020 14:29

Wedat9363
Memur

yanlış anlamışız atama istemeyen insan çok

uzmanprojeci, 2 ay önce - Alıntıya git
olabilir hocam sorun değil,forumu gereksiz meşgul etmeyelim, iyi günler...
17 Şubat 2020 17:04

vet.hek09
Aday Memur
Arkadaşlar dosya prensiplerdeymiş sanırım, onceden stratejideydi yani dosya aşama mı kaydetmiş yoksa gerilemiş mi bu prensipler napıyo vsvs bilgisi olan var mı bu prosedür hakkında
17 Şubat 2020 18:51

gıdamuh.
Memur
Arkadaşlar dosya prensiplerdeymiş sanırım, onceden stratejideydi yani dosya aşama mı kaydetmiş yoksa gerilemiş mi bu prensipler napıyo vsvs bilgisi olan var mı bu prosedür hakkında
vet.hek09, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam ben biraz araştırdım da dosyamız aşama kaydetmiş sonucuna ulaştım. Bakın bir haber buldum öğretmen atamaları ile ilgili. O haberin linkini de en aşağıya bırakacağım. ''Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü'nün Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdiği kadro yazısına göre atamalar ağırlıklı olarak doğu illerine yapılacak. '' Yani son rötuşlar yapılıyor gibi bir şey çıkardım ben. Burdan sonra artık cb imzalar ve kararname çıkar. Tabi burada ne kadar kalır, buradaki çalışmalar ne zaman biter. Buna dair bir bilgim de yok yorumum da yok. Ama ilerleme kaydetmişiz.

Habrin linki :

http://www.gazetevatan.com/cumhurbaskanligi-acikladi-24-ile-atama-yapilacak-sozlesmeli-ogr-1293922-egitim/

17 Şubat 2020 19:02

Tarımcı90
Şef

Hocam ben biraz araştırdım da dosyamız aşama kaydetmiş sonucuna ulaştım. Bakın bir haber buldum öğretmen atamaları ile ilgili. O haberin linkini de en aşağıya bırakacağım. ''Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü'nün Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdiği kadro yazısına göre atamalar ağırlıklı olarak doğu illerine yapılacak. '' Yani son rötuşlar yapılıyor gibi bir şey çıkardım ben. Burdan sonra artık cb imzalar ve kararname çıkar. Tabi burada ne kadar kalır, buradaki çalışmalar ne zaman biter. Buna dair bir bilgim de yok yorumum da yok. Ama ilerleme kaydetmişiz.

Habrin linki :

http://www.gazetevatan.com/cumhurbaskanligi-acikladi-24-ile-atama-yapilacak-sozlesmeli-ogr-1293922-egitim/

gıdamuh., 2 ay önce - Alıntıya git

Yani bakanlığa kadro yazısını yollayan yer Personel Prensipler. Haberden onu anladım ben.

17 Şubat 2020 19:33

gıdamuh.
Memur

Yani bakanlığa kadro yazısını yollayan yer Personel Prensipler. Haberden onu anladım ben.

Tarımcı90, 2 ay önce - Alıntıya git

Evet hocam. Pergem'e gelecek olan o kadro onay yazısı Personel Prensiplerden gelecek diye anlıyorum ben de. İnşallah artık son aşamadayızdır. Allahım gör bizi, çok bekledik yüksek puanlarımızla. Yorulduk artık. Gör dualarımızı Allahım. Allah herkesin gönlüne göre versin, her şeyin hayırlısı olsun arkadaşlar. Yakında güzel haberler duymak dileklerimle.

17 Şubat 2020 19:52

Wedat9363
Memur
inşallah burda da yine sacma bir şekilde aylarca beklemez çünkü insanlar çok yıprandı çok çile çekti, inşallah tez zamanda, gönül isterki hemen yarın olsun, bir güzel haber...
17 Şubat 2020 20:30

vericiel003
Türkiye Şeker Fabrikaları Mülakatına katılan Ziraat Mühendisleri için grup linki: https://chat.whatsapp.com/Fk9tKsMptfmJYgZDWy2ZKz
18 Şubat 2020 12:28

Wedat9363
Memur
arkadaşlar bakan 18.02.2020 de saat 10.40 civar açıklama yapmış.. https://m.sabah.com.tr/apara/haberler/2020/02/18/bakan-pakdemirli-yaklasik-15-bin-kisiye-istihdam-saglanacak
18 Şubat 2020 12:32

Ekinoksis
Kapalı
arkadaşlar bakan 18.02.2020 de saat 10.40 civar açıklama yapmış.. https://m.sabah.com.tr/apara/haberler/2020/02/18/bakan-pakdemirli-yaklasik-15-bin-kisiye-istihdam-saglanacak

kamu istihdamı değil

18 Şubat 2020 12:56

Wedat9363
Memur

kamu istihdamı değil

Ekinoksis, 2 ay önce - Alıntıya git
ister istemez paylaşıyor insan belki içeriğini daha iyi bilen biri çıkar diye, sağ olun hocam.
18 Şubat 2020 13:28

jacklondon1
Aday Memur

Aylardır bir umutla burayı takip ediyorum an itibariyle dibi görmüş bulunmaktayım. neden yazdığım konusunda da en ufak bir fikrim yok ama işten çıkarıldım mücadele etmeme rağmen gırtlağıma kadar borcun içindeyim şu anda banka haciz işlemini başlattı. olası bir 1500 -2000 kişilik alımda gideceğim ama yok .. öyle bir şey söyleyin ki tutunayım şu hayata bıktım .. benden düşük puanla atanmış insanların akıl vermesinde yıldım. yok yani şu ana kadar hep kendimi aptal yerine koymuş boş yere motive etmiş gibi hissediyorum polyannacılık mı oynuyorum acaba diyorum güzel olacak dedikçe batağa gittik...

18 Şubat 2020 13:41

Ziraat.müh.343.
Şef

Sürecin hep bir belirsizlik üzerinden gelişmeyi bizi yıpratıyor bekliyoruz ama tatmin edecek cevaplar alamıyoruz sonunun ne olacağını bilmeden beklemek yoruyor insanları

18 Şubat 2020 13:51

cyperin
Genel Müdür

Aylardır bir umutla burayı takip ediyorum an itibariyle dibi görmüş bulunmaktayım. neden yazdığım konusunda da en ufak bir fikrim yok ama işten çıkarıldım mücadele etmeme rağmen gırtlağıma kadar borcun içindeyim şu anda banka haciz işlemini başlattı. olası bir 1500 -2000 kişilik alımda gideceğim ama yok .. öyle bir şey söyleyin ki tutunayım şu hayata bıktım .. benden düşük puanla atanmış insanların akıl vermesinde yıldım. yok yani şu ana kadar hep kendimi aptal yerine koymuş boş yere motive etmiş gibi hissediyorum polyannacılık mı oynuyorum acaba diyorum güzel olacak dedikçe batağa gittik...

jacklondon1, 2 ay önce - Alıntıya git

Kamuya 32 yaşında atandım, 1 çocuğum varken 6 ay işsiz kaldım evim kiraydı ve hiçbir gelirim yoktu, -5 derecede kilometrelerce boş boş yürüdüm eşimi 2 ay ailesinin yanına göndermek zorunda kaldım,, 3 kere KPSS sınavına hazılandım ve üçünde de evliydim, ilk çocuğumun bebekliğini hatırlamıyorum, hem çalışıyor hem KPSS çalışıyordum, çalışmam bazen sabah 07:00 akşam 23:00 arası mesai ile oluyordu, yılmadım, yıkılmadım, azmettim rabbimde nasip etti, olmayadabilirdi, ama şundan emindim ben elimden geleni yaptım. Borç konusunu istersen özelden yazayım,

bazen zorluklar üst üste geliyor ki sonra karşına çıkacak olanları rahat geçebilesin diye.

18 Şubat 2020 13:59

erzurum-ziraat
Aday Memur

jacklondon1, 2 ay önce - Alıntıya git

Bir ülke kendi vatandaşını bu kadar yıpratır mı ya? Herkes aynı, suraya yazılacak iki olumlu cümlenin umuduyla yeni güne uyanıyor. İnşallah sürecin sonunda kimsenin emeği boşa gitmez. Emin olun 3500 kişi falan bununu yükü falan yok devlete ne yükü hepsi hikaye. devlet ne atamalar yapıyor, kimler tarafından nerelerde milyonlarca lira hortumlanıyor. Sebepler çok başkada yazılacak yer burası değil.

18 Şubat 2020 14:09

Jahovic44
Aday Memur
https://www.gidamuhendisi.net/2020/02/16/tarim-ve-orman-bakanligi-yakinda-atama-yapacak-ama/ böyle bi haber çıkmış
Toplam 149740 mesaj
«724772487249725072517252725372547255725672577258»

ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?