Editörler : Mehmet Balci
«743074317432743374347435743674377438743974407441»
31 Mart 2020 16:25

Sedefgulen
Kapalı

Bakanlığımızda çalışacak arkadaşlar tayin olacakları zaman hizmet puanları ile tayin olabileceklerdir, hizmet puanlarını gösteren excel sayfasını linki aşağıda incelemek isteyenler bakabilirler.

https://dosya.co/e9jalfzu6xbn/Bakanlık_puan_tablosu.xls.html

cyperin, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam atamalar da bu listeye göre tayincilerin değişiklikleri ayarlandıktan sonra mı olacak? Bilginiz var mı, yani boş kadrolar bunlar mı
31 Mart 2020 16:39

Ekinoksis
Daire Başkanı

güzel yerler açilmiş antalyanin kadrolari özelli̇kle tayi̇n olacaklara hayirli olsun :)

31 Mart 2020 16:51

cyperin
Genel Müdür
Hocam atamalar da bu listeye göre tayincilerin değişiklikleri ayarlandıktan sonra mı olacak? Bilginiz var mı, yani boş kadrolar bunlar mı
Sedefgulen, 2 ay önce - Alıntıya git

bakanlıkta boş kadro bitmez, açılanlar bunlar biz tayin olduktan sonra tekrar bir ayarlama yapıp liste oluşturacaklar giden gelen durumuna göre, zaten yarın itibariyle 1 ay personel hareketi durduruldu bizim tayin genelgemiz ile,

31 Mart 2020 17:00

açıknet
Aday Memur

Hocam tüm tayin bekleyenlere hayırlı olsun bu attığınız liste ile atamada açılacak yerler arasında bir bağlantı var mı ?

Ziraat.müh.343., 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam merhaba,

Ben 2016 ve 2017 atama yerleri ile tayin için açılan yerleri tek tek yazdım inceledim (aklımda olan il için). Kabaca baktığım il için yorum yapıyorum:

Tayin İlçeleri: A B C D E F G H I İ olsun

Aynı ilin atama ilçeleri ise: A B C G K L M N şeklinde olmuş.

Yani kısmen cüzi miktarda benzese de daha çok farklılık olmuş.

Tayinde olmayan ilçe atamada açılmış mesela.

Birde tayinde kaç kişilik yer açılmışsa, atamada daha az kadroya yer verilmiş.

Bana göre, incelemem sonucu genelleme çıkaramadım. Her şeyin olması olası gibi geldi bana, bu benim analizim. sizde benim yaptığım gibi aklınızda olan şehiri yazarak inceleyebilirsiniz.

31 Mart 2020 17:03

Gmtarimaatama
Şef

bakanlıkta boş kadro bitmez, açılanlar bunlar biz tayin olduktan sonra tekrar bir ayarlama yapıp liste oluşturacaklar giden gelen durumuna göre, zaten yarın itibariyle 1 ay personel hareketi durduruldu bizim tayin genelgemiz ile,

Hocam Çorum vekili direkt sayıları verdi branş branş bunlar değişebilir mi yani ? Bide kimin nerden nereye tayin olacağını kim bilebilir ki mesela Çorum'a 1 gm tayin hakkı verilmiş belki kimse tercih etmeyecek Çorum vekili 4 gm alınacak Çorum'a dedi bu durumda ihtiyaç 5 iken 4 alınmış oluyor tabi bu bildiğimiz için basit bir örnek daha yüksek sayıları düşünebilirsiniz . Mesela İstanbul için 60 gm tayin hakkı verilmiş bunlardan otuzu dolmasa 30 gm boşluk kalıyor . Beyin yakan meseleler :)

31 Mart 2020 17:05

maesahin
Genel Müdür

Ankara'nin merkez ilceleri acilmayacak yazmistim dedigim cikti....

31 Mart 2020 17:22

gıdamuh.
Memur

Ankara'nin merkez ilceleri acilmayacak yazmistim dedigim cikti....

maesahin, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam tayin için açılan yerlerin hepsi doldu diyelim ki, mesela istanbul 60 gıda muhendisi açmış. Hepsi dolarsa, atamalar için istanbul a ne kadar sayı açılır? böyle bi yorum tahmin , herhangi bir sey yapabilir miyiz?

31 Mart 2020 17:23

Gmtarimaatama
Şef

Hocam tayin için açılan yerlerin hepsi doldu diyelim ki, mesela istanbul 60 gıda muhendisi açmış. Hepsi dolarsa, atamalar için istanbul a ne kadar sayı açılır? böyle bi yorum tahmin , herhangi bir sey yapabilir miyiz?

gıdamuh., 2 ay önce - Alıntıya git

Veya tam tersi 0 tayin oldu İstanbul'a diyelim

31 Mart 2020 18:03

ZiraatMh
Aday Memur

Nasıl? Tayin için tercih yapacaksınız ama yerinizde mi kalacaksınız 1 ay?

31 Mart 2020 18:47

Nhgyfddd
bisey sorabilirmiyim 2020 kpss puanlarıyla tahmini alımlar ne zaman olur
31 Mart 2020 18:49

Agrieco123
Kapalı
Biz hep doğuya mı gidicez anlamadım ben batı dolarsa doğuya biz mi gidicez biri açıklayabilir mi
31 Mart 2020 19:12

maesahin
Genel Müdür

arkadaşlar bir konuya açıklık getireyim. şimdi bugün açıklanan yerler illerin norm kadrolarına göre ihtiyaç duydukları ve tayin için kullanılacak yerler.şimdi buraları yazacak arkadaşlar eğer yerleşirlerse geldikleri yerler boşalacak. sıfır atamada ösym kılavuzunda bu geldikleri yerler ve boş kalan yerler yer alacak. bugünkü yerlere 2016da yerleşen arkadaşlar tercih yapacak. 2016 atamalarına bakın ösymden ,nerelerden tercih verilecek az çok belli olur. burada önemli olan yerleşme oranı ve boş kalacak kadrolar. bir iddiada bulunayım örneğin ankara haymana ilçesine 8 ziraat mühendisi kadrosu tayin için açılmış. yüksek ihtimal burası dolacak çünkü ankaranın diğer ilçelerinden merkeze yakın olan yok. merkez ilçe bekleyip de yine de ankaraya gitmek isteyen olursa illa ki yazar. sorusu olan ?

31 Mart 2020 19:19

maesahin
Genel Müdür

ve dikkat edilmesi gereken hususlarda

Yerleştirmesi yapılan personelden boşalacak yerler ÖSYM?ye bildirileceğinden dolayı

kesinlikle feragat veya iptal kabul edilmeyecektir.

yazmaktadır. (https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM/Lists/Duyuru/Attachments/257/Dikkat%20Edilecek%20Hususlar.pdf )

bu sizlere bir fikir vermesi gerekir...

31 Mart 2020 19:19

gıdamuh.
Memur

arkadaşlar bir konuya açıklık getireyim. şimdi bugün açıklanan yerler illerin norm kadrolarına göre ihtiyaç duydukları ve tayin için kullanılacak yerler.şimdi buraları yazacak arkadaşlar eğer yerleşirlerse geldikleri yerler boşalacak. sıfır atamada ösym kılavuzunda bu geldikleri yerler ve boş kalan yerler yer alacak. bugünkü yerlere 2016da yerleşen arkadaşlar tercih yapacak. 2016 atamalarına bakın ösymden ,nerelerden tercih verilecek az çok belli olur. burada önemli olan yerleşme oranı ve boş kalacak kadrolar. bir iddiada bulunayım örneğin ankara haymana ilçesine 8 ziraat mühendisi kadrosu tayin için açılmış. yüksek ihtimal burası dolacak çünkü ankaranın diğer ilçelerinden merkeze yakın olan yok. merkez ilçe bekleyip de yine de ankaraya gitmek isteyen olursa illa ki yazar. sorusu olan ?

Ankara'nın Haymana ilçesine açılan bu 8 kişilik yer dolar diyorsunuz. Yani başka yerden gelen 8 kişi kullanacak bu hakkı. Ben de diyorum ki, daha sonra sıfırdan atanacaklar için tekrar Ankara'nın Haymana ilçesi olur mu. Açılır mı? açılırsa sayısı tahminizce ne olur.

31 Mart 2020 20:06

maesahin
Genel Müdür

belki de haymanada olup da baska ile gidecek olur boylece yine orda acik olur ve belki de size acilir kilavuzda. bunu soyleyebilmemiz icin tayin sonuclarini gormemiz lazim simdi cok erken konusmak icin.

31 Mart 2020 20:23

Gmtarimaatama
Şef

belki de haymanada olup da baska ile gidecek olur boylece yine orda acik olur ve belki de size acilir kilavuzda. bunu soyleyebilmemiz icin tayin sonuclarini gormemiz lazim simdi cok erken konusmak icin.

Hocam bu sayfada bununla ilgili yazmıştım lütfen bakıp yorumlayabilir misiniz ? Çorum örneğini verdim çünkü Çorum vekili branş branş sayıları açıkladı gm üzerinden değerlendirme yaptım ama ordaki sayı az İstanbul 60 tayin yeri açmış 0 tayin olsa bu Çorum'un da sayısını etkilemez mi veya 60 hepsi dolsa ?

31 Mart 2020 22:48

cyperin
Genel Müdür

Nasıl? Tayin için tercih yapacaksınız ama yerinizde mi kalacaksınız 1 ay?

ZiraatMh, 2 ay önce - Alıntıya git
Hayır nisan ayı içinde personel hareketi durduruldu ki bizim tayinden sonra net kim nerede ve nereye ne lazım belli olsun.
31 Mart 2020 22:50

cyperin
Genel Müdür

Hocam Çorum vekili direkt sayıları verdi branş branş bunlar değişebilir mi yani ? Bide kimin nerden nereye tayin olacağını kim bilebilir ki mesela Çorum'a 1 gm tayin hakkı verilmiş belki kimse tercih etmeyecek Çorum vekili 4 gm alınacak Çorum'a dedi bu durumda ihtiyaç 5 iken 4 alınmış oluyor tabi bu bildiğimiz için basit bir örnek daha yüksek sayıları düşünebilirsiniz . Mesela İstanbul için 60 gm tayin hakkı verilmiş bunlardan otuzu dolmasa 30 gm boşluk kalıyor . Beyin yakan meseleler :)

Gmtarimaatama, 2 ay önce - Alıntıya git
Beyin yakacak bişey yok bakanlığımızın sadece 699 mühendise ihtiyacı yok, açık daha fazla yani siz şöyle düşünüyorsunuz istanbulun 60 kadroya ihtiyacı var 30'u tayinle geldi 30 da atama ile doldurulur. Böyle düşünüyorsanız istanbulun 60 ihtiyacı yok çok daha fazladır, ve belki atamaya hiç açılmaz.
31 Mart 2020 23:37

Gmtarimaatama
Şef
Beyin yakacak bişey yok bakanlığımızın sadece 699 mühendise ihtiyacı yok, açık daha fazla yani siz şöyle düşünüyorsunuz istanbulun 60 kadroya ihtiyacı var 30'u tayinle geldi 30 da atama ile doldurulur. Böyle düşünüyorsanız istanbulun 60 ihtiyacı yok çok daha fazladır, ve belki atamaya hiç açılmaz.

Hayırlısı olsun hocam şans artık keşke 15-22 mayısı 10-22 Mayıs yapabilsek tercih dönemi çok kısa veya kılavuzu erken yayinlatabilsek

31 Mart 2020 23:57

Gmtarimaatama
Şef

Hayırlısı olsun hocam şans artık keşke 15-22 mayısı 10-22 Mayıs yapabilsek tercih dönemi çok kısa veya kılavuzu erken yayinlatabilsek

Gmtarimaatama, 2 ay önce - Alıntıya git

Bu yazdığıma niye eksi atılır hayret hakikaten !

Toplam 154803 mesaj
«743074317432743374347435743674377438743974407441»