Editörler : Pangaea
«767776787679768076817682768376847685768676877688»

Cirit12
Aday Memur
28 Mayıs 2020 02:33

Sonuçlar kaç güne açıklanır ? Bir an önce bitse şu stres.

maesahin
Genel Müdür
28 Mayıs 2020 09:00

ösymin canı ne zaman isterse :) sağlık bakanlığı alımlarında gördük bir günde de açıklar bir haftada 3 haftada , 3 sene önceki alım 3 haftada açıklanmıştı. size en olabilir takvimi yazayım :

1-20 haziran arası sonuçların açıklanması ve tarım bakanlığından atama duyurusu

20-30 haziran belgelerin temini ve atandığınız il müdürlüklerine müracaat

eğer güvenlik soruşturması olmazsa temmuzda iş başı yaparsınız.

Cirit12, 4 yıl önce
Sonuçlar kaç güne açıklanır ? Bir an önce bitse şu stres.

Irmak.tt
Aday Memur
28 Mayıs 2020 09:08

bugün son gün herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah

VET3434
Şef
28 Mayıs 2020 09:16

DOĞU ANADOLU BÖLGE İLÇELERİ ÇOK YÜKSEK PUANLA KAPATIR VE İLLER ORTALAMA PUAN OLUR DOĞU KARADENİZ VE GÜNEYDOĞU DÜŞÜK PUANLI OLUR ARKADAŞLAR, İSTATİSTİKLER ONU GÖSTERİYOR :(((

VETOGUZ7373
Aday Memur
28 Mayıs 2020 09:17

BENDE AYNI KANAATTAYIM İNŞALLAH YANILIRIZ :(

VET3434, 4 yıl önce

DOĞU ANADOLU BÖLGE İLÇELERİ ÇOK YÜKSEK PUANLA KAPATIR VE İLLER ORTALAMA PUAN OLUR DOĞU KARADENİZ VE GÜNEYDOĞU DÜŞÜK PUANLI OLUR ARKADAŞLAR, İSTATİSTİKLER ONU GÖSTERİYOR :(((

gamze199042
Aday Memur
28 Mayıs 2020 09:20

Mehabalar , Bende Veteriner Hekimlerde Doğu Anadolu Bölgesi İlçeleri en az 73 puanla Kapatacağı görüşündeyim ve Doğu Karadeniz Bölgesi İle Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Sınır kapısı Noktaları Düşük Puanla Kapatacak Sevgili Meslektaşlarım İnşallah Hepimiz Atanırız .

gamze199042
Aday Memur
28 Mayıs 2020 09:24

Mehabalar , Bende Veteriner Hekimlerde Doğu Anadolu Bölgesi İlçeleri en az 73 puanla Kapatacağı görüşündeyim ve Doğu Karadeniz Bölgesi İle Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Sınır kapısı Noktaları Düşük Puanla Kapatacak Sevgili Meslektaşlarım İnşallah Hepimiz Atanırız .

osman2561
Aday Memur
28 Mayıs 2020 10:30

Bugün ben Ösym İle görüştüm aynı durumdan muzdariptim. Tercihlerde fotoğrafla ilgili bir sıkıntı olmadığını söylediler. Sadece sınav başvurularında fotoğraf süresine önem veriyorlar.

Eymen ZM, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba ÖSYM yi aradım ulaşamadım aday işlemleri sisteminde fotoğraf süresi dolmuştur yazıyor tercihlerde sıkıntı olur mu bilgisi olan var mı ÖSYM ulaşıp Soran var mı

sinan.1903
Daire Başkanı
28 Mayıs 2020 11:07

yalan tercih veren memur olmuşmudur ??

bunlar kadro yakarsa peşlerini bırakmamak dava açıp o işlerindende olmaları sağlamak lazım.

6 aydan fazla ceza alırlarsa memurlukları düşebilir. yalan beyan cezası

sdsss
Daire Başkanı
28 Mayıs 2020 11:16

Buraya gelip soruyorlar ben memurum başvuru oluyor mu diye eğer butonu işaretlemeden yapabiliyorsan yaparsın, yok memur olduğun halde memur değilim diye işaretlersen yalan beyana girer diye düşünüyorum illaki bir cezası vardır :)

Prody
Kapalı
28 Mayıs 2020 11:22

Işaretlemeden tercih yapılmıyor zaten

sdsss
Daire Başkanı
28 Mayıs 2020 11:24

Bende onu demek istiyorum işte halen soran arkadaşlar var :)

Prody, 4 yıl önce

Işaretlemeden tercih yapılmıyor zaten

Argms
Memur
28 Mayıs 2020 11:47

Hocam anlatamıyoruz adamlara tiki işaretleyip yerleştirilmeyince dava açacaklarmış, yalan beyanda bulunan hiç bir hak iddia edemez bu nasıl bir mantık neyse hepimiz için hayırlı olur inşallah
sdsss, 4 yıl önce

Bende onu demek istiyorum işte halen soran arkadaşlar var :)

Ziraatci-can
Şube Müdürü
28 Mayıs 2020 12:01

beyinleri sulanmış

hem yalan beyan verince. ösym diyor 1 kriter bile eksikse hak iddia edemez atama iptal oluır..

kadro yakmaya çalışıyorlar kdnince. hakkımız diyorlar.

memurluktan olacaklar hberleri yok

Argms, 4 yıl önce
Hocam anlatamıyoruz adamlara tiki işaretleyip yerleştirilmeyince dava açacaklarmış, yalan beyanda bulunan hiç bir hak iddia edemez bu nasıl bir mantık neyse hepimiz için hayırlı olur inşallah

EH1029
Aday Memur
28 Mayıs 2020 12:08

Millet korkudan hep doğuya yüklendi galiba. Ama bence herkes ilk 10a batı tarzı yazmıştır. öyle de olması gerekir. şans işi bu tercihler. Ben tek tek araştırdım. Baktım. şehir ilçe arası dolmuş saatlerine bile baktım. Hatta bir yerde dolmuş saatleri mesai saatine denk gelmiyordu birkac doğu ilimizde. tek tek kiralik daire var mı,lojman varmı, kış sıcaklıkları, evler sobalı mı özel hastahane var mı vs. belediyesi ve ilçe tarımı aradım. Oralarda zorlanan insanlar var. Her şey göründüğü gibi değil. son gün kararınızı iyi verin ben bugün bile arıyorum belediye ve ilçe tarımı. daha şekillenmedi benim tercihlerim.

Balamirr02
Şef
28 Mayıs 2020 12:31

Kuralların kanunların doğruluğu yanlışlığı tartışılır o ayrı konu. Ama ortada bir kural varsa herkes uymak zorundadır. Hele ki Cumhurbaşkanının verdiği bir kararı çiğnemek akıl karı değil. Yalan beyan verip mahkemeye gitseler bile tuttukları dal ellerinde kalır. Hakim savcı neye göre karar verir açar Anayasayı aaa geçiçi madde 19 var sen onu bile bile yalan beyanda bulunup kendi aklınca adalet sağlamışsın ve hak idda etmeye gelmişsin ki ÖSYM açıkça yazmış yalan beyanda bulunanlar hak idda edemez diye. Kinle kibirle hırsla hareket etmesinler valla mantıklı düşünsünler. Ciddi manada başlarını ağrıtır bu mevzu. Öyle basite alınmasın bence. Herkes için hayırlısı olsun
Argms, 4 yıl önce

serhad_
Şube Müdürü
28 Mayıs 2020 12:31

yok karddşim kim cesaret edecek koca cbk var takılmayın böyle şeylere yemez tercih vermek.Kayma çok iyi olacak hayırlısı olsun.
sinan.1903, 4 yıl önce

yalan tercih veren memur olmuşmudur ??

bunlar kadro yakarsa peşlerini bırakmamak dava açıp o işlerindende olmaları sağlamak lazım.

6 aydan fazla ceza alırlarsa memurlukları düşebilir. yalan beyan cezası

Bilinmezkii
Aday Memur
28 Mayıs 2020 13:05

tahmini ne kadar olur kayma merkezi alimla atananlar oncedende tercih yapamiyodu zatn diger aciktan alimla kamuya girenler vs cikinca kaca kadar geriler siralama
serhad_, 4 yıl önce
yok karddşim kim cesaret edecek koca cbk var takılmayın böyle şeylere yemez tercih vermek.Kayma çok iyi olacak hayırlısı olsun.

Agrieco123
Şef
28 Mayıs 2020 13:23

Teşekkürler
maesahin, 4 yıl önce

ösymin canı ne zaman isterse :) sağlık bakanlığı alımlarında gördük bir günde de açıklar bir haftada 3 haftada , 3 sene önceki alım 3 haftada açıklanmıştı. size en olabilir takvimi yazayım :

1-20 haziran arası sonuçların açıklanması ve tarım bakanlığından atama duyurusu

20-30 haziran belgelerin temini ve atandığınız il müdürlüklerine müracaat

eğer güvenlik soruşturması olmazsa temmuzda iş başı yaparsınız.

maesahin
Genel Müdür
28 Mayıs 2020 13:51

arkadaşlar malum bugün son gün tercihler için Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin, ama canım ülkemizin çoğu ilçesinde olan benzer durumlar var birkaç tanesini yazacağım ki atandığınızda bunları görünce,duyunca şok olmayın:

1- Gittiğiniz ilçede çalışacağınız ilçe müdürlüğü ya hükümet konağındadır (kaymakamlık binasında ) ya da ayrı bir binası vardır. Ama bu durum o ilçede memurlara yemek çıkacağı anlamına gelmez. Yemekhane hizmetleri ilçelerde çok azdır. Ya oradaki lokantalardan yersiniz ya da evinize gidersiniz. Kimse ilk gittiği günden "kurumda öğlen yemeği çıkıyor mu ?" sorusunu aklına getirmesin :) Varsa zaten söylerler. Bu durum il müdürlükleri ve büyükşehirlerin merkez ilçe müdürlüklerinde yaşanmayabilir, zira her il müdürlüğünün yemekhanesi vardır.

2- Sizi işe götürecek bir memur servisi olmayabilir. Eğer il merkezinde oturup ilçeye gidecekseniz her vatandaş gibi yerel taşıma araçları ile ilçeye ulaşırsınız. Memura servis çıkaran babayiğitler varsa iyidir tabi. İlçe merkezinde daireye servis olur mu derseniz çoğunda yoktur hazır olun. :)

3- Lojman var mı diye sorarsanız , çok küçük ilçelerde lojman olabilir onun dışında yoktur, nerede kalacağım bana lojman yok mu diye sormayın zaten varsa söylerler :)

4- Küçük ilçelerde lokantalar bir iki tane ancadır turistik bölge değilse. Canınızın çektiği her yemeği yiyemeyebilirsiniz. Şimdiden hazır olun :)

5- Dairede kendinize ait tek başınıza oturacağınız bir oda hayal etmeyin, iki kişi üç kişi hatta 4 kişi birlikte oturabileceğiniz yerlerde çalışacaksınız.

6- Kıyafet serbest olabiliyor, tamamen müdürün inisiyatifinde.

7- Mesai saatleri ilden ile değişebilir. Kiminde 8-12,13-5 kiminde 8.30-12.30,13.30-17.30 kimisinde 9-6 olabilir.

Sorusu olan varsa yazabilir.

Toplam 193811 mesaj
«767776787679768076817682768376847685768676877688»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi