Editörler : Pangaea
«784278437844784578467847784878497850785178527853»

walnutking
Aday Memur
25 Kasım 2020 22:48

Çok teşekkür ederim. Bir nebze de olsa rahatladım öyle yorumlar görüyorum ki sanki 90 puan alsam bile herhangi bir işe yaramayacak gibi hissediyorum.

İyi akşamlar. İyi çalışmalar dilerim. :)

bir Bahçeci, 3 yıl önce

yds ve kpss yi dediğin gibi yapabilirsen branşın haricinde bir yere atanman zor. çünkü senden daha yüksek alanlar var. ama branşındaki memuriyette yds bazı güzel memurluklara atanmakta avantaj olur ama alım açarlarsa. mesela benim bildiğim tkdk ve hali hazırda bir veya iki tane kalkınma ajansı 3-5 kişilik bir alım açmıştı. kpss yi dediğin gibi 85 üstü aldığın herhangi bir puanda -yds şart değil- tarım müdürlüklerine veya bizim branştan alan başka bir kuruma atanma ihtimalin çok yüksek. hatta 88 üstü alırsan nokta atışı yaparsın zannımca. kurum olarakta tmo eksper olarak alım yapmıştı, tedaşında ziraat mühendisi alımını gördüm ( bilen varsa yeşillendirsin, merak ettim :)

Aydems
Şef
26 Kasım 2020 12:49

Selam bakanın açıklamasında yine Total aynı alım olacağı sinyali verildi hakkımızda hayırlısı olsun

Aromatic
Aday Memur
26 Kasım 2020 14:14

Yds ve kpssden dediğin puanları alabilirsen bizim bakanlık yerine DHMİ'yi düşünmeni tavsiye ederim. Bizim bakanlıkta YDSnin pek bir esprisi yok cüzi bir miktar dil tazminatı alırsın. Bölümüne göre de bakanlık dışında atanacağın TEDAŞ TEİAŞ DSİ TMO var ekspert de olabilirsin.

walnutking, 3 yıl önce

Merhaba abilerim, ablalarım, arkadaşlarım.

Bir sorum olacaktı. Ben yeni mezun bir ziraat mühendisiyim artık aranıza katıldım çok şükür.

Yakın zamanda askerlik görevimi tamamlamaya gideceğim. Gitmeden önce yds çalışacağım döndüğümde kpssye yoğunlaşacağım.

Atamalar hakkında araştırmalarda bulundum bazı insanlar olumlu dönüş yaparken bazı insanlar gerçekten insanın içini karartıyor.

Sorum şu ydsden 70+ bir puan kpssden 85+ bir puan alan biri devlette çalışma imkanı bulabilir miyiz?

Birde bir öğretmenimle konuştuğumda aslında ziraat mühendisinin sadece ilçe tarımda değil devlet demir yollarında bile çalışma şansının olduğunu söyledi. Eksperliği de söylemişti.

Birde doğuya atansak daha sonra memuriyet puanı biriktirip batıya gelme şansımız oluyor mu?

Bunun gibi nerelerde çalışma imkanımız var ? Cevap verebilirseniz mutlu olurum.

Saygılarımla.

Asimet
Şef
26 Kasım 2020 15:07

Bende öyle anladım 700 le 800 arası gibi sanki işsizlik arttı rakamı artırmaları lazım aslında
Aydems, 3 yıl önce
Selam bakanın açıklamasında yine Total aynı alım olacağı sinyali verildi hakkımızda hayırlısı olsun

Aydems
Şef
26 Kasım 2020 15:19

140bin çalışanı olan bir bakanlikmis 140bin ziraat mühendisi de işsiz ne diyim ki hakkımızda hayırlısı olsun
Asimet, 3 yıl önce
Bende öyle anladım 700 le 800 arası gibi sanki işsizlik arttı rakamı artırmaları lazım aslında

Asimet
Şef
26 Kasım 2020 16:17

Kapatsınlar üniversiteleri madem işçiye ihtiyaçları var millet borç harç 4 yıl okuyup emek vermesin boşu boşuna
Aydems, 3 yıl önce
140bin çalışanı olan bir bakanlikmis 140bin ziraat mühendisi de işsiz ne diyim ki hakkımızda hayırlısı olsun

Aydems
Şef
26 Kasım 2020 17:10

Aynı fikirdeyim niye okuduk ki biz o da sanırsın fakültede yeni bitki türleri buluyorduk klonlama falan yapıyorduk öyle saçma zorlana zorlana bitiriyorlar bizim fakülteyi... Sonra üstüne birde herkes kucumsuyor işte yok babamı dinleyip zamanında polis olmaliymisim aklı olan 30una gelmediyseepolis olsun
Asimet, 3 yıl önce
Kapatsınlar üniversiteleri madem işçiye ihtiyaçları var millet borç harç 4 yıl okuyup emek vermesin boşu boşuna

aydın6335
Aday Memur
28 Kasım 2020 18:02

2017 de 900 e yakın bir alım oldu belki bu yılda o kadar alım olur çünkü onların bu yıl tahin hakkındoğuyor.. dsi de de alım olmadı yıllardır. Bakalım artık herkesın hakkında hayırlısı olur insllh..

stark666
Yasaklı
28 Kasım 2020 18:14

Ne kadar alım olacağından ziyade alım olup olmayacağı ve ne zaman olacağı bence daha önemli sınav her yıl olacak söylentileri gerçekse 2020 puanları yanmaması için erken alım olmalı diye düşünüyorum.

mehtap.pp
Memur
28 Kasım 2020 21:26

Bende alım olmayacak algısı oluştu sadece işçi alımı olacak dedi

Ekinoksis
Kapalı
28 Kasım 2020 22:45

Bakanımız böyledir sıradan konuşmaları bunlar, kesin bir şey olmadıktan sonra açıklama yapmaz yaptığı konusmalardan da bir çok sonuç çıkarırsınız tartışmalara da yol açar. Atama olacağını düşünüyorum ama daha erken 2 yıl süreniz var daha yeni atam a yaptılar belki 2017 de atananların tayini için yapabilirler ama bence düşük ihtimal

Çalışma imkanınız varsa durmayın tavsiyemdir evde atama beklemek sıkıntılı bir süreç hele tarımda

Twitter etkinlerinden çok yüzyüze ileteceginiz talepler daha etkili olur personel müdürü, taşra atama daire başkanı kritik isimler

Tocbirsen ve tarım ormansen de önemlidir talebinizi bakana iletmenize yardımcı olabilirler

mehtap.pp, 3 yıl önce

Bende alım olmayacak algısı oluştu sadece işçi alımı olacak dedi

Asimet
Şef
29 Kasım 2020 10:39

Bakan geçenki röportajında DSİ ye 500 küsür personrl aldık dedi.Kitleri falan saydı orman alımlarınını bide tarım kısmındaki 2000 personeli kattı 12 bin personel aldık dedi öyle kaldım ben hangi ara aldı DSİ den okadar personeli
aydın6335, 3 yıl önce

2017 de 900 e yakın bir alım oldu belki bu yılda o kadar alım olur çünkü onların bu yıl tahin hakkındoğuyor.. dsi de de alım olmadı yıllardır. Bakalım artık herkesın hakkında hayırlısı olur insllh..

ZMprof
Daire Başkanı
01 Aralık 2020 08:55

Yine 2000 2500 arası bir alım olabilir,Bakanın konuşmaları bunu gösteriyor.Gönül isterki projeli bir alım olsun ama şu şartlarda herhangi bir proje gözükmüyor Bakanlıkta.500-1000 arası ZM alımı olacak gibi görünüyor.Her zamanki gibi önce merkezi de Kitlerle alım başlar TMO,ÇAYKUR gibi yüksek puanlı arkadaşlar buralara geçer.Tabi Bakanlık alımı bekleyenler Kitleri yazamayacak yine seçim onlara kalmış çünkü Kitlere Mühendis olarak atanan kişiler 3 sene hiçbir yere geçemiyor.Geçen alımda TMO ya 88 ile atanan arkadaşım Bakanlığa geçemedi tercih meselesi tabii ki ikiside Devlet bence bir farkı ok işin garanti nede olsa özelden bin kat iyidir.Bu atama döneminin tüm arkadaşlar hayırlı olmasını diliyorum.

ZMprof
Daire Başkanı
01 Aralık 2020 09:01

Mücadele edecek arkadaşlara tavsiyem sendika yetkilerine Bakanlık yetkililerine ulaşmaya çalışsınlar yoksa sadece twit ile bir arpa boyu yol almak mümkün değildir aracı bulmak lazım.Geçen alımda toçbir sen,ondan önce Bakan yardımcılarına ve ondan önce de Faruk çelik e nasıl ulaşılıp Bakanla iftar yemeği nasıl ayarlandıysa öyle organize olmanız lazım.Her zaman söylerim mücadele alım sayısını değiştirmez devlet her zaman ihtiyavı kadar alır fakat mücadele ile alımı sınavdan önce yaptırarak puanlarınızın yanmasını engelleyebilirisiniz mücadele alımın süresini kısaltır onun için mücadele de lazım.

01 Aralık 2020 23:21

puan yanmasın derken?alım olmama ihtimali var mı en az 500-800 arası alım 2 yıl içinde olur herhalde diye düşünüyorum ama atama olmayabilir diyenler var

steroidshaundi
Kapalı
02 Aralık 2020 00:52

Geçen dönem atama olduysa her dönem olur. O zaman bakanın söylemleri daha sertti gidip özelde çalışsınlar vs. diyordu, şimdi çok daha ılımlı konuşuyor belki bu yaza doğru bile atama olabilir.

Bitmoji
Aday Memur
02 Aralık 2020 08:29

Herkese merhaba 76.450 ile son atamalarda atanma şansım olur mu gecen sene 78 küsürlerde kapattı daha doğrusu temmuzda bu sene 2/3puan düşer deniliyor sizce de öyle mi? Yorumlarsanız sevinirim

ZMprof
Daire Başkanı
02 Aralık 2020 09:41

Puanına değil sırana bakacaksın.İlk 1000 deki kişilerin atanma umudu var bana göre üstünün ise atanması için geçmiştekilerden fazla sayıda alım olması lazım onun içinde proje lazım şu an proje yok malesef.

Bitmoji, 3 yıl önce

Herkese merhaba 76.450 ile son atamalarda atanma şansım olur mu gecen sene 78 küsürlerde kapattı daha doğrusu temmuzda bu sene 2/3puan düşer deniliyor sizce de öyle mi? Yorumlarsanız sevinirim

Aydems
Şef
02 Aralık 2020 09:41

Şuan kim ne derse desin boş bakan geçen alimlar yine aynı seyirde devam edecek dedi sayı olarak, o açıdan çokta umut bağlamayın yani birde madalyonun ekonomik yükü yüzü var pandemi vs diyip dusukte alabilirler ekonomik kalkınma diyip yüklü de alabilirler ne olacağı zamanla belli olur su olur bu olur diyene çokta inanmayın
Bitmoji, 3 yıl önce

tripolar
Aday Memur
02 Aralık 2020 11:24

Telegram atama grubunun linkini atar misiniz
Toplam 193805 mesaj
«784278437844784578467847784878497850785178527853»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi