Editörler : Pangaea
«804080418042804380448045804680478048804980508051»

zmbatu
Memur
23 Şubat 2021 14:50

Zooteknici33 kardeş senin eşin özel sektörde çalıştığı için sen 3 yol bekleyeceksin tayin istemek için. Eşin sözleşmeli olsun veya olmasın kamu personeli olsaydı 1 yol sonra tayin isteme hakkın olacaktır.

zooteknici33
Aday Memur
23 Şubat 2021 15:01

Şimdi bakanlıkta çalışan bir arkadaşımla görüştüm o da diyor ki senin 1 yıl eşinin 3 yıl çalışması lazım :y

zmbatu
Memur
23 Şubat 2021 15:09

Zooteknici33 kardeş bende memurum zaten aynı şeyleri bende yaşadım o nedenle sana cevap verdim

23 Şubat 2021 16:23

Yanlis bilgiler paylaşılıyor tayin olabilmek için. Birdecmerkezi alimla bu mülakatı ne alakası var bizim bakanlikla. Mülakatısiz alim oluyor zaten bizde. Bizi etkileyen birsey yok suan için alim olursa. Arkadaslar ise başladınız tayin istiyorsunuz sozlesmeli iseniz 3 yili doldurduktan sonra alim yapıldığı zaman tayin yaparsınız sistem üzerinden açılan yerlere. Onun haricinde eşiniz belediyede çalışıyorsa tayin olabilirsiniz 3 yil sonra yani eşinizin çakılı kadroda calisiyor olmasi lazim özel sektörde degil uni. De çalışıyorsa ozamanda tayin istenebilir. Onun haricinde 1 yil dolunca esin yanina gitmek sozlesmelide yok. Tabi torp. sağlamsa is baska oda yine dediğim gibi eşiniz ya aday memur olcak ya belediye ya uni gibi durumlarda anca. Yoksa gene tayin yok torp. fln. Emin olabilirsiniz. Once bir atanın yeni arkadaşlar sonra bu konuları zamanla öğrenirsiniz.

23 Şubat 2021 16:28

Esiniz kadrolu memursa sizde sozlesmeli imkanı yok yanina gidemezsiniz. O sadece yanınıza gelebilir. Esiniz bizim bakanlikta çalışıyorsa sozlesmeli sizde sozlesmeli calisiyorsaniz 1 yil sonra yanina gidebilirsin yada o gelir bu olabiliyor.

zooteknici33
Aday Memur
23 Şubat 2021 16:41

Ben sözleşmeli olacağım bizim bakanlıkta, eşim özelde çalışıyor. 3 yıl sonra yanına gidebileceğim yani değil mi ? Başka bir hal çaresi yok mudur ya 3 yıl ayrı gayrı

HEİSENBERGwalt, 3 yıl önce

Esiniz kadrolu memursa sizde sozlesmeli imkanı yok yanina gidemezsiniz. O sadece yanınıza gelebilir. Esiniz bizim bakanlikta çalışıyorsa sozlesmeli sizde sozlesmeli calisiyorsaniz 1 yil sonra yanina gidebilirsin yada o gelir bu olabiliyor.

23 Şubat 2021 16:53

Ozelde çalışıyorsa gidemezsiniz ben giderdim suan olsa. Ayrica sizin atanmaniz ve sonrasi biraz farklı olqbilir 3+1 gelebilir ilerleyen yillar farklı olacaktır boyle surekli sozlesmeli gitmez yani. Atanırlar 3 yil sozlesmeli kalma şansınız zayıf yani 2024 lere.

Esen0646
Genel Müdür
23 Şubat 2021 16:55

Tayinle alakalı size mesaj olarak soru gönderdim cevaplar mısınız?

Ozelde çalışıyorsa gidemezsiniz ben giderdim suan olsa. Ayrica sizin atanmaniz ve sonrasi biraz farklı olqbilir 3+1 gelebilir ilerleyen yillar farklı olacaktır boyle surekli sozlesmeli gitmez yani. Atanırlar 3 yil sozlesmeli kalma şansınız zayıf yani 2024 lere.

zooteknici33
Aday Memur
23 Şubat 2021 17:11

Kardeşim ben de mesaj attım.

zooteknici33
Aday Memur
23 Şubat 2021 17:28

3 yıl benim mş çalışmam gerekiyor yoksa özelde çalışan eşimin mi 3 yıl çalışması gerekiyor primi mi ödenmesi lazım yani

zmbatu, 3 yıl önce

Zooteknici kardeş merak etme eşin özelde çalışsada tayinin oluyor. Fakat 3 yıl beklemen gerekecek onu söyleyeyim

23 Şubat 2021 17:34

Tum herseyi yazdım buradan olan olabilecek durumlar. Öncelikle atama bekleyenler boyle sorular soruyor sanirim once atanın sonrasi yaşadıkça deneyim edilirsiniz. Zamanla kendi kararınızı verirsiniz.

Heidee
Şube Müdürü
23 Şubat 2021 17:44

Arkadaşlar öğretmenlerin yada sağlıkçıların ataması bizi ilgilendirmez. Tayin yada başka şeyler. Atama mücadelesine herkesi bekliyoruz. Puanı ne olursa olsun. Mücadele etmeliyiz. Yoksa yine 2022 1 ay kala atama olur.

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
23 Şubat 2021 18:48

Tayin ile ilgili sorunuz varsa yazın cevaplıyayım,

Bkm14
Kapalı
23 Şubat 2021 18:50

Bir iki gün önce bakanlıkların personel taleplerinin yavaş yavaş açıklanacagini tahmin etmiştim.onaylana talepler açıklanmaya başlandı.umarim en kısa sürede ve yeterli sayıda alim müjdesini Ziraat mühendisleri olarak bizlerde görürüz.

23 Şubat 2021 19:01

Cyperin 3 yilini dolduranlar ne zaman tayin olacak cevaplarmisin ? :)

xpresshero
Genel Müdür
23 Şubat 2021 20:15

Katılıyorum. Bakan Bey bazı personel talepleri olduğundan bahsetmişti. Eğer talepler onay aldıysa bundan çok yakında haberimiz olacaktır. Dün adalet, bugün eğitim alacaklari personel sayısını açıkladı. Yarın öbür gün de tarım açıklanması gerekiyor. Norm kadro çalışmalarının da birkaç hafta önce yapıldığı bilgisini almıştık. Ortam atama için müsait. Ama bu hafta eğer bir açıklama gelmezse ben bu seneden ümidi keserim. Onay çıkmamış ve çıkmayacak demektir.

Bkm14, 3 yıl önce

Bir iki gün önce bakanlıkların personel taleplerinin yavaş yavaş açıklanacagini tahmin etmiştim.onaylana talepler açıklanmaya başlandı.umarim en kısa sürede ve yeterli sayıda alim müjdesini Ziraat mühendisleri olarak bizlerde görürüz.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
23 Şubat 2021 20:18

Alım olduğu zaman.

Cyperin 3 yilini dolduranlar ne zaman tayin olacak cevaplarmisin ? :)

23 Şubat 2021 20:20

Teşekkürler:))

Xenav
Memur
23 Şubat 2021 21:02

Arkadaşlar bu tayin ve atama her zaman birbiriyle bağlantılı mı? Tayin yapılsa bile atama yapılmayabilir mi mesela? Önce tayin yapılıp boşalan yerlere hemen atama mı oluyor? Yoksa tam tersi tayin olması için yeni atama olması mı lazım?

23 Şubat 2021 21:40

Suqnkixyonetmelikcgeregi alim tayin ile bağlantılı. Alim durumuxkesinlestiginde tayinciler siz tercih vermeden birkaç hafta önce tercihe başlıyorlar. Ikiside paralel yani.

Toplam 193811 mesaj
«804080418042804380448045804680478048804980508051»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi