İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : Pangaea
«967896799680968196829683968496859686968796889689»

Canındanbezmişvet
Aday Memur
22 Şubat 2024 23:56

Son durumda, farklı şehirlerde olanların 15 günlük süresini de sayarsak iş başı yapmak hangi tarihi bulur sizce arkadaşlar

Sinan3401
Aday Memur
23 Şubat 2024 08:21

geçer tercih kılavuzunda bile ünvan değişimi yazar ama buna rağmen başlatma gafletinde bulunubaliyor bakanlık o zaman dava yoluyla bir kaç ayda başlarlar.
alpreis17, 2 ay önce

Arkadaşlar çok fazla geliyor bu soru. İnfaz Koruma büro personeli yurt personeli vs. sözleşmeliyken sözleşmeli mühendisliğe geçebilir mi?

Birde İdris nereyi kazandı haberi olan var mı?

Mithridatess
Memur
23 Şubat 2024 08:58

hangi̇ madde. anayasaya göre o zamn tüm tahsi̇l görmüş ki̇şi̇ler atanmali, açikta öğretmen mühendi̇s hemşi̇re kalmamali

ziraatcibiri, 2 ay önce

Eğitimine uygun işte çalışmak da haktır. Belirli yıllarda tekrar edilse sınavı tamam diyelim de hepten kaldırılması imkansız. Ayrı bir haksızlık ve mağduriyet çıkarır

Mithridatess
Memur
23 Şubat 2024 09:04

insanlar eğitimine uygun çalışmasın demiyorum, adaletli, hakkaniyetli bir şekilde atansın diyorum. kuruma bir şekilde bir kadrodan girip sonrasında bir bölüm okuyup hadi benim kadromu ver olmasın. herkesin eşit şekilde yarıştığı kpss var diyorum ordan alınsın herkes. bunun neresi yanlış. her neyse dediğim gibi biz atandık, yeni mezun olacak olan ve atama bekleyen meslektaşlarıma gelecekteki tehlikeye dikkat çekmek adına yazdım ama görüyorum ki pek kimse bunun farkında değil.

sdsss
Daire Başkanı
23 Şubat 2024 18:48

Noyan zamanında konuyu farklı yerlere çektiğin için seni onaylamasamda bu defa doğru konuşmuşsun tebrik ederim :)

Noyan Ligthing, 2 ay önce
Öncelikle herkese merhabalar. Atanan herkese hayırlı olsun inşallah. Ben sayısal bilgilerden puan skalasına baktım ve anladığım kadarıyla depremde yüksek puanlı 50-100 meslektaşımızı da kaybetmiş bulunmaktayız. Özellikle sınırda atananlar olmak üzere yiten canlar için bir duayı eksik görmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Allah bir daha yaşatmasın. 2. Konu olarak atananlara bilgi vermek amacıyla söylüyorum, pergem evrak sürecini başlattıktan sonra sizden istenen ilgili evrakları atandığınız enstitü veya iş tarım müdürlüğüne elden veya posta olarak teslim edeceksiniz. Ben elden vermenizi tavsiye ediyorum çünkü önceden gidip yaşayacağınız yerde keşif yapmanızda yarar var. Evrak süreci tamamlandıktan sonra arşiv araştırması süreci başlayacak ve kişiden kişiye değişiyor bunun süresi ama tahminim en geç 15 mayısa kadar bitecektir. Tayin meselesine gelince o da 3. Konu. 3+1 sözleşmeli olarak atandığınız için 4 seneyi doldurmadan bir yere kıpırdayamıyorsunuz. Ancak aile durum tayini ile 1 seneyi doldurup gidebilirsiniz. Tabi işini bilen insanlar 1 seneyi doldurup rahatlıkla memleketlerine gidebilirler. Peki kim bu işini bilen insanlar? :) Mesela atama grubundan Ankara ya gitmek için para toplayıp Ankara da kendine tanıdıklar edinenler gibi :) Özellikle örnek vermem gerekirse geçen dönemlerin atama grup yöneticilerinin 1 sene içinde nasıl kendi memleketlerine tayin olduklarını yada dönen bir takım parasal mevzuları anlatabiliyorlar ise buyursun anlatsınlar. Çok rahat şekilde araştırıp 2022 de nerde göreve başladıklarını ve 2023 de nereye tayin olduklarını bulabilirsiniz :) Üstelik evli de değiller ise nasıl oluyor bu tayin ;) Neyse burdan yine gelecek dönemler için uyarımdır: Para toplayıp Ankara ya giden gruplardan uzak durun sizden çok kendileri için çalışırlar. Geçmiş yazışmalara bakın biz bütün bu olacakları önceden söylemiştik ve sonuç ortada.. 2022 atama için kurulup sonrasında diğer dönemde atanacaklara sözde teslim edilecek X sayfası da başka bişeylere ne de güzel hizmet ettiğini de görüyoruz. Uyarılarımı dikkate almanız ümidiyle, Sevgilerimle...

Başkanus
Memur
23 Şubat 2024 19:30

Atandığınız il müdürlüğüne sorun ama genelde noterden onaylı kabul ediliyor

Hulyaaa1634, 2 ay önce

E devletten aldığımız barkodlu mezun belgesi geçerli olur mu

Veteriner hekimii
Aday Memur
23 Şubat 2024 22:14

Noterden onaylanacak bugün yaptım

Başkanus, 2 ay önce

Atandığınız il müdürlüğüne sorun ama genelde noterden onaylı kabul ediliyor

Yaşasıncumhuriyet
Aday Memur
23 Şubat 2024 22:39

Bayram sonrasi

Canındanbezmişvet, 2 ay önce

Son durumda, farklı şehirlerde olanların 15 günlük süresini de sayarsak iş başı yapmak hangi tarihi bulur sizce arkadaşlar

24 Şubat 2024 01:03

Merhaba arkadaşlar.

24 Şubat 2024 01:07

Bu sağlık beyan belgesinde hastaneye gitmelik bir durum yok değil mi ?Cevaplarınız için teşekkürler

24 Şubat 2024 08:41

benim parasal olarak yazdığım şuanki şey o mesele değil. tayin, mazeret yayini için birilerine para verip tayin olanlardan bahsediyorum. yönetici kim olsa o da kullanabilirdi gibi şeyler söylemişsiniz, evet doğru. ama ben daha olayların başında bu kişi veya kişiler için böyle bir potansiyel gördüğümü ve hatta yönetici grubunda yaptıkları o iğrenç konuşmaları dahi gördüm. bunları o zaman dile getirip çok yakın zamanda bu kişiler kolayca makam mevki veya tayin olaylarını gerçekleştirir demiştim. şimdi burdan bu sene ve geçen sene atanan herkese sesleniyorum: 1 seneni̇z dolduysa eğer mazeret tayi̇ni̇ i̇çi̇n başvurun, mazeret üretmekte ne var ;) başvurunuza red geli̇rse daha saçma emsal kararin olduğunu bi̇li̇p mahkeme açin! paraniz varsa zaten mahkemeye gerek kalmayacaktir ama parasi olmayan, para yedi̇rmek i̇stemeyen varsa buyursun açsin davayi, kazanamazsaniz bi̇le bakanlik emsal kararda yanliş yaptiğini görüp o karari düzelti̇r! ve ayrica twi̇tter da bulunan zi̇raat mühendi̇sleri̇ platformu sayfasi ve telegram sayfasindan uzak durun! kendi̇ menfaatleri̇ i̇çi̇n çalişan ki̇şi̇ veya ki̇şi̇leri̇n eli̇ndedi̇r! sevgilerimle :)

ZirYükMüh3521, 2 ay önce

Parasal dediğin konuya katılmıyorum, değerli çalışmalardı kendi menfaatine kullanan olmuşsa yapacak birşey yok onların yanlışı. onlar değil bir başka meslektaşımız da yapabilirdi. Hiçbir yakınlığım da yok dediklerine. ben sadece o dönem kendim bizzat şahit olduğum emin olduğum konuları sen yanlış aktarinca düzeltiyordum. Sende kaosu seven birisin herkes kötü niyetli değildir değiştir bakış açını. Katıldığım konuya gelecek olursak 1 senede tayin olma olayı , birileri olmadan mümkün değil , bunu yapan hak yemiştir. bende duydum öyle bişey olduğunu.

24 Şubat 2024 08:43

ben konuyu farklı yerlere çekmedim konu hep buydu. Gruptan para toplayıp Ankara ya giderek alım mı yaptırdı sanıyorsunuz:) Tamamen kendilerine taban oluşturdular. Neden sizde memleketiniz de veya başkasıda olmasın, niye? Bir anne çocuğundan, bir baba evladından neden ayrı olsun? 1 senesi dolan herkes mazeret üretip başvuru yapsın.
sdsss, 2 ay önce

Noyan zamanında konuyu farklı yerlere çektiğin için seni onaylamasamda bu defa doğru konuşmuşsun tebrik ederim :)

Veteriner hekimii
Aday Memur
24 Şubat 2024 09:29

Aile hekiminden aldım ben

Yaşasıncumhuriyet, 2 ay önce

Bayram sonrasi

ziraatcibiri
Aday Memur
24 Şubat 2024 10:09

Büyük harflerle yazınca haklı olduğunu sanan arkadaşım. Büyük harflerle yazınca maalesef haklı olmuş olmuyorsun. Çünkü devletin imkanı el verdiği kadar diye bir ön şart var. Hangi madde diyorsun onu da bir zahmet sen bul.

Mithridatess, 2 ay önce

hangi̇ madde. anayasaya göre o zamn tüm tahsi̇l görmüş ki̇şi̇ler atanmali, açikta öğretmen mühendi̇s hemşi̇re kalmamali

Ryox
Şef
24 Şubat 2024 12:21

Bende farklı şehire atandım ama aramızda 115 km var bana da 15 gün süre verirler mi yoksa hemen gel başla mı derler ?

Canındanbezmişvet, 2 ay önce

Memuratama24
Aday Memur
24 Şubat 2024 13:26

Herkese merhaba, sağlık durumu beyan dilekçesi için kesinlikle rapor almak gerekiyor mu?

İstenen evraklarda orman muhafaza için özellikle sağlık kurum ve kuruluşlarından sağlık kurulu raporu diye belirtmiş. Diğer memurlar için böyle bir ibare yok. Sağlık durumu beyan dilekçesini doldurmak tek başına yeterli mi? Evrak teslim eden herkes rapor aldı mı, sadece sağlık durumu beyan dilekçesini verenler var mı? Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Veteriner hekimii
Aday Memur
24 Şubat 2024 13:49

Ben Aile hekiminden aldım ancak büro personeli olarak alınan bi arkadaş kendisi doldurdu üstelik ben kargoladımda şüpheye düştüm pazartesi ellerinde olur arayıp sorucam kuruma burayada yazarım

Memuratama24, 2 ay önce

Herkese merhaba, sağlık durumu beyan dilekçesi için kesinlikle rapor almak gerekiyor mu?

İstenen evraklarda orman muhafaza için özellikle sağlık kurum ve kuruluşlarından sağlık kurulu raporu diye belirtmiş. Diğer memurlar için böyle bir ibare yok. Sağlık durumu beyan dilekçesini doldurmak tek başına yeterli mi? Evrak teslim eden herkes rapor aldı mı, sadece sağlık durumu beyan dilekçesini verenler var mı? Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Canındanbezmişvet
Aday Memur
24 Şubat 2024 14:24

Ben sağlık raporuna gerek yok diye biliyorum ya sadece o formu dolduruyoruz

Veteriner hekimii, 2 ay önce

Ben Aile hekiminden aldım ancak büro personeli olarak alınan bi arkadaş kendisi doldurdu üstelik ben kargoladımda şüpheye düştüm pazartesi ellerinde olur arayıp sorucam kuruma burayada yazarım

Canındanbezmişvet
Aday Memur
24 Şubat 2024 14:26

Farklı şehir olunca 15 gün diye biliyorum ama hele bi tebligat gelsin de

Ryox, 2 ay önce

Bende farklı şehire atandım ama aramızda 115 km var bana da 15 gün süre verirler mi yoksa hemen gel başla mı derler ?

24 Şubat 2024 16:19

İkidir kullaniyorsun, sevgilerimle sözcüğü kendinden alt makamdaki insanlara hitap edilirken kullanılır. Saygı ve sevgilerimle kullanımı daha doğru olur, memur oldun artık bilmen lazım. Bahsettigin parayla tayin işi ağır bir itham ispat gerektirir.konuyla ilgili bildiğim, şahit olduğum bir durum yok, yorum yapamam. Yöneticiliğin doğal sonucudur bir network oluşturmak , fakat kendi menfaatine kullanılması etik değildir. Bunu yapan olduysa savunacak değilim, yalnız daha önce olayları çok carpittigini ve bire bin kattığını gördüğüm için her dediğine inanmami da bekleme.

Noyan Ligthing, 2 ay önce
benim parasal olarak yazdığım şuanki şey o mesele değil. tayin, mazeret yayini için birilerine para verip tayin olanlardan bahsediyorum. yönetici kim olsa o da kullanabilirdi gibi şeyler söylemişsiniz, evet doğru. ama ben daha olayların başında bu kişi veya kişiler için böyle bir potansiyel gördüğümü ve hatta yönetici grubunda yaptıkları o iğrenç konuşmaları dahi gördüm. bunları o zaman dile getirip çok yakın zamanda bu kişiler kolayca makam mevki veya tayin olaylarını gerçekleştirir demiştim. şimdi burdan bu sene ve geçen sene atanan herkese sesleniyorum: 1 seneni̇z dolduysa eğer mazeret tayi̇ni̇ i̇çi̇n başvurun, mazeret üretmekte ne var ;) başvurunuza red geli̇rse daha saçma emsal kararin olduğunu bi̇li̇p mahkeme açin! paraniz varsa zaten mahkemeye gerek kalmayacaktir ama parasi olmayan, para yedi̇rmek i̇stemeyen varsa buyursun açsin davayi, kazanamazsaniz bi̇le bakanlik emsal kararda yanliş yaptiğini görüp o karari düzelti̇r! ve ayrica twi̇tter da bulunan zi̇raat mühendi̇sleri̇ platformu sayfasi ve telegram sayfasindan uzak durun! kendi̇ menfaatleri̇ i̇çi̇n çalişan ki̇şi̇ veya ki̇şi̇leri̇n eli̇ndedi̇r! sevgilerimle :)

Toplam 193803 mesaj
«967896799680968196829683968496859686968796889689»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi