Editörler : Mehmet Balci
«7724772577267727772877297730773177327733773477357736
05 Haziran 2020 15:15

bunlarnasilsoru
Memur

Bugün açıklanmaz artık umarım herkes hakkında hayırlısı olur. Bir de sonuçlar bakanlıkta, herşey belli v.s. diyenlere pek itibar etmeyin. En güzeli sonuçlar açıklanana kadar buraya girmemek.

05 Haziran 2020 15:15

Bayziraatci

Şöyle ; en son açıklanan sonucun adresi https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=6952

sondaki rakam değişecek bu sonuçlarda , her sonuçta olduğu gibi.. Verdiğim linki kopyalayıp adres çubuğuna (google'a değil adres çubuğuna ) yapıştırın ve sonunu değiştirip 6953,6954,6955,.... deneyebilirsiniz. Şu anda böyle bir sonuç aktif değil diyor. Aktif olunca ana sayfaya düşmeden öğrenebilirsiniz.

maesahin, 10 saat önce - Alıntıya git

Teşekürler hocam

05 Haziran 2020 15:20

maesahin
Genel Müdür

abi sence memurlar tercih vemişmidir. 70 tane görüşün ne .?

sinan.1903, 10 saat önce - Alıntıya git

bunu yazdım birkaç sayfa önce ve arada kaynadı demek ki kısaca bir daha yazayım. eğer ösym -bakanlık-sgk üçlüsü kendi arasında yazışma yapıp tercih yapan memurların yerleşmesini engellediyse isterse 1000 kişi yapmış olsun onlar yerleşemez , onların yerine sıradaki işsiz kardeşimiz yerleşir. umarız böyle bir denetim ve eleme süreci yaşanmıştır.

05 Haziran 2020 15:33

Mrkmrk
Şef

geçen bikaç alımda cumartesi açıklandığı olmuş yarın açıklanır mı dersiniz gençler ben hafta içi açıklanır diye zannediyorum ama

05 Haziran 2020 15:40

Ekinoksis
Şube Müdürü

geçen bikaç alımda cumartesi açıklandığı olmuş yarın açıklanır mı dersiniz gençler ben hafta içi açıklanır diye zannediyorum ama

Mrkmrk, 10 saat önce - Alıntıya git

2019 -2020 yılını taradım hafta içi açıklanmış hep gözden kaçırdığım varsa bilmiyorum

05 Haziran 2020 15:43

Mrkmrk
Şef

2019 -2020 yılını taradım hafta içi açıklanmış hep gözden kaçırdığım varsa bilmiyorum

Ekinoksis, 10 saat önce - Alıntıya git

bizim bakanlığı mı genel olarak mı diyorsun geçen bi yerde gördumde ondan yazdım bne de

05 Haziran 2020 15:45

Ekinoksis
Şube Müdürü

bizim bakanlığı mı genel olarak mı diyorsun geçen bi yerde gördumde ondan yazdım bne de

Mrkmrk, 10 saat önce - Alıntıya git

genel olarak ösym üzerinden alımlar

05 Haziran 2020 15:56

maesahin
Genel Müdür

10 yılı aşkındır görev yapan bir meslektaşınız, abiniz olarak içimden geçen ve bakanlığımızın yapmasını beklediğim iki şey var :

1- ösym sözleşmeli alımlarında hali hazırda çalışanlar tercih yapmamalı

2- bakanlığımıza geçmek isteyen memurlar için bir düzenleme yapılmalı

bu dijital çağda bu isteklerim yapılmayacak şeyler değil. siz bakan beyden ösymye kadar birçok mecraya kişiye ulaştınız. illa birilerinin çatılara,boğaz köprüsüne çıkıp medyaya konu olması mı gerekiyor ?

05 Haziran 2020 17:17

İlyasilyas00a
Memur

10 yılı aşkındır görev yapan bir meslektaşınız, abiniz olarak içimden geçen ve bakanlığımızın yapmasını beklediğim iki şey var :

1- ösym sözleşmeli alımlarında hali hazırda çalışanlar tercih yapmamalı

2- bakanlığımıza geçmek isteyen memurlar için bir düzenleme yapılmalı

bu dijital çağda bu isteklerim yapılmayacak şeyler değil. siz bakan beyden ösymye kadar birçok mecraya kişiye ulaştınız. illa birilerinin çatılara,boğaz köprüsüne çıkıp medyaya konu olması mı gerekiyor ?

maesahin, 10 saat önce - Alıntıya git

Dün bakan beye iletti Tv'de spiker ama cevap vermedi o kısma .

05 Haziran 2020 17:31

Seval.ento
Konu ile alakasız ama atamalar neden bölüm bazlı yapılmıyor? Ben en son yanlış tercih sonucu atanamayınca kpss bırakmıştım. Arada twitterda denk gelince arkadaşlara destek oluyorum. Ancak bu konuda yapılan bir çalışmaya denk gelmedim. Eskiden kod vardı onları bile bir vermişler.. Tesadüfi atamalar bir ilçede belli bölümlerde birikmelere neden olur..Maalesef benim karşılaştığım tarım ilçelerde çiftçilerin sorularına bu benim bölümüm değil diyip geçenlere denk geldim.. Madem öyle olacaktı keşke ziraat mühendisliği olarak tüm bölümler tekrar birleşebilseydi ve tek müfredat olsaydı..
05 Haziran 2020 17:34

incandessence
Aday Memur
Konu ile alakasız ama atamalar neden bölüm bazlı yapılmıyor? Ben en son yanlış tercih sonucu atanamayınca kpss bırakmıştım. Arada twitterda denk gelince arkadaşlara destek oluyorum. Ancak bu konuda yapılan bir çalışmaya denk gelmedim. Eskiden kod vardı onları bile bir vermişler.. Tesadüfi atamalar bir ilçede belli bölümlerde birikmelere neden olur..Maalesef benim karşılaştığım tarım ilçelerde çiftçilerin sorularına bu benim bölümüm değil diyip geçenlere denk geldim.. Madem öyle olacaktı keşke ziraat mühendisliği olarak tüm bölümler tekrar birleşebilseydi ve tek müfredat olsaydı..
Seval.ento, 8 saat önce - Alıntıya git

Nasıl bir yanlış tercih yaptınız?

05 Haziran 2020 17:48

Seval.ento

Nasıl bir yanlış tercih yaptınız?

incandessence, 8 saat önce - Alıntıya git
son gün tüm tercihlerimi silmiştim ve yazdığım yerlere küsüratla girememiştim ama sildiğim yerler için puanımın fazlasıyla yettiğini puan bilgilerine bakınca anlamıştım.. daha sonra sildiğim yerlere atanan arkadaşların bu forum ve başlıktaki mutluluk mesajlarını okumuştum :) bir tanesi de hiç haz etmediğim biriydi :)) ama kader kısmet.. sizlerde de olursa üzülmeyin. her şerde bir hayır vardır
05 Haziran 2020 19:35

ButonAhmet
Memur

ÖsymTarımAtamasınıAçıkla

TT başladı arkadaslar...

05 Haziran 2020 20:06

Ziraat Muhe
Aday Memur

Ösym sonuçları açıklamadan tarim bakanlığına gönderiyor.bakan onayliyor.daha sonra osym acikliyior.tercih veren memur varsa insallah bakanlik bu asamada eler.twiterda ösym sgk beraber calis yerine tarim bakankiligii sgk koordineli çalış.demek daha mantikli .

05 Haziran 2020 23:55

dalginadam
Aday Memur

ÖsymTarımAtamasınıAçıkla

TT başladı arkadaslar...

ButonAhmet, 6 saat önce - Alıntıya git
ösym: emredersin :d bu emir kipli tt'ler beni bitiriyor :)
Toplam 154717 mesaj
«7724772577267727772877297730773177327733773477357736

ANKET
Hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?