Editörler :
04 Ekim 2007 10:01   


Taşınır kayıt kontrol yetkilisi

arkadaşlar taşınır kayıt kontrol yetkilisi görevleri kadrosunun hangi kadroya karlılık olduğu alacağı ek ücret yan ödemesi faydaları zararları geleceği için görüş alışverişinde bulunmak için bu başlığı attım ilgilenenlerin mesaj atmalarını bekliyorum selamlar.

05 Ekim 2007 21:22

decgiall
Kapalı

taşınır kayıt kontrol memuru kadrodan bağımsızdır.idare isterse hizmetliyi bile yapabilir.ayrıca yan ödeme olayına gelince bişey yok bildiğim kadarıyla.kadron neyse onu alırsın..bu sadece sana verilen görev..

24 Kasım 2008 21:15

onur altay
Şube Müdürü

evet sadece hamallık dünyanın sorumluluğu ve maaş farkı yok yani kısacası kurumda kurban olarak seçilen bir memur.diğerleri keyif çatarken sen hamallık yaparsın aklında herzaman ne geldi ne gitti ve allaha dua edip umarım bir açığım çıkmazda çoluk çocuğumun nafakasında kesilmez dileğinde bulunursun yani allaha emanetiz.allah yardımcımız olsun :(((((((((((

11 Ağustos 2009 13:30

umuteren
Aday Memur

aynen onur altay beyin belirtiği gibi. çalıştığın kurumda bu iş için bir kurban seçilir. bütün mali sorumluluk ve iş yükü onundur. ayrıca bir de maaşından para kesilir. gerekçesi nedir? hangi akıl, mantık ve hangi vicdanla kesilirse artık. sanki bu işleri düzenleyen, yönetmelikleri hazırlayanların taşınır yetkilileriyle bir alıp veremediği var gibi. herşey taşınır yetkilisinin aleyhine, sürekli zarar göreceği, ezileceği şekilde ayarlanmış. çok ilginç.

27 Eylül 2009 07:46

trk777
Memur

taşınır mal yönetmeliğinde madde6 da yönetmelikte belirtilen usule uygun şekilde yapabilecek bilgi ve niteliklere sahip personel arasından görevlendirilir diyor. Ben aday memurum ve geleli 2 hafta oldu sizce bu maddeden ve bu sebepten dolayı görevin iadesini talep edebilir miyim? lütfen bilgisi olan yazsın tşk ederim.

27 Eylül 2009 10:54

khar
Şef

Yazılı dilekçe ile talep edin, uygun görülmesse devam edersiniz ama ilerde herhangi bir sorumluluk vukuunda yazılı talebiniz ayrı bir değerlendirme konusu olabilecektir.

28 Eylül 2009 11:58

onur altay
Şube Müdürü

selam arkadaşlar,

bende aynı sorundan muzadribim.neden bu işi alt yapısı olan personel yaptırmıyorlar.hiç bir bilgimiz ve alt yapımız olmadığı halde başka personellerin istemediği ve sadece kurumda çaresiz konumunda olan personele ve hemde hiçbir ek ödeme olmaksızın dayatıyorlar. birileri lütfen bu işe el atsın konu başlığı açan arkadaşım gibi bende dahil bu işe bir çözüm istiyoruz.saygılar.

ha bu arada bir arkadaşımız dilekçeyle başvurup kabul etmeyin diyor öyle bir lüksümüz varmıki amir veya müdürümüze karşı hemen sürgün veya memuriyetiyle oynarlar.ne yazıkki bizi koruyan sosyal (özlük)haklarımız yetersiz.

30 Eylül 2009 09:38

onur altay
Şube Müdürü

güncelllll

30 Eylül 2009 16:38

elfn06
Aday Memur

malesef bende aday memurum 8 aydır bu işi istemememe rağmen yapmak zorunda bırakıldım bide maaşımdan 20 milyon kesildi bu ay...

04 Ekim 2009 20:23

nerdennereye
Daire Başkanı

yahu arkadaşlar, 657 deki görevlendirme babında "...memurun rızası..." diyor. yani sizin istemediğiniz bir işi size zorla yaptıramazlar.

size görevledirme tebliği yapıldığında imza atmadan önce "yapılan bu görevlendirmede 657 sayılı kanunda belirtilen hususlar dikkate alınmadan yapılmış olup kanuni haklarım ve itiraz hakkım saklı kalmak kaydıyla tebellüğ ediyorum." gibisinden şerh düşerek kabul edin. sonrada idari davanızı açın.

olay bu kadar basit...

04 Ekim 2009 21:36

onur altay
Şube Müdürü

selam arkadaşım nerdennereye

sanırım sen cennetten bahsediyorsun o dediğin itirazı bizde biliyoruzda hani onu uygalamaya sokacak yeterli sosyal ve özlük hakkımız nerde.hemencecik anında jet hızıyla kurum amirleriyle veya yönetimle papaz olursun ya sürgün yada memuriyetinle oynama yada katil olup cezaevine girersin. işte bu bahsettiğim olumsuzluklar nedeniyle kurbanlık koyun gibi kurumun en efendiliğini koruyan veya ellerinde bir koz olan kişileri seçiyorlar o.......iz kurum amiri veya yöneticileri şimdi anlatabildimmi konuyu arkadaşım ama derlerya alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste kimsenin yaptığı yanına kalmaz birgün mutlaka ne ekerlerse onu biçerler ya bu dünyada yada öteki dünyada

05 Ekim 2009 08:51

beymur
Daire Başkanı

657 sayılı kanundaki görevlendirme konusu başka bir kuruluşta görevlendirme anlamında diye biliyorum. memura, yerine getirmesi için verilen görev olmasa gerek. Ayrıca o yapmasın, bu yapmasın kim yapacak bu devletin işlerini?

05 Ekim 2009 09:25

onur altay
Şube Müdürü

alın size işte

yönetim veya müdür yalakası bir parazit

05 Ekim 2009 10:18

nerdennereye
Daire Başkanı

sayın onur altay,

eğer ki siz,

size yapılan görevlendirmenin haksız yapıldığını düşünüyorsanız HAKKINIZI ARARSINIZ. yoksa kimse sizin hakkınızı sizin adınıza aramazlar.

05 Ekim 2009 10:39

beymur
Daire Başkanı

bumudur cevap!

27 Ekim 2009 15:12

m.cumaali
Aday Memur

ne ek ücreti arkadaşlar üstüne üstlük birde kefalet kesintisi yapıyorlar .... benden kesmeye yeni başladılar sizlerden kesiliyormu bana bilgi verirseniz sevinicim lütfennnnnnn

27 Ekim 2009 16:12

kutpyıldızı
Kapalı

taşınır kayıt kontrol yetkililerinden kefalet kesilmesi zorunlu ama kefalet kesilmeyen bir göreve verilirseniz bu paraları toptan alacaksınız fakat para pul olacak o ayrı konu. bu görevi yapanların ek ücret diye bir şeyleri yok sizden geç kesilmeye başlanmış üstelik ilk beş ay kesintiniz yüksek olacak

10 Kasım 2009 09:26

velidemirci
Aday Memur

arkadaşlar bu da iş sonuçta yapılır ama işi göre ek ödeme giysi yardımı vb.yapılması lazım

ben teknisyenim 2 yıldır bu işi yapıyorum ama ne bir ek ödemem var nede bir giysi yardımından yararlanabiliyorum.

anbarda çalıştıgım halde bir önlük bile hakkım yok

10 Kasım 2009 09:30

cengaverrr
Genel Müdür

bu işi bana kitlediler galiba merkezden doğru...

ne iş yapar nasıl yapar bilgisi olanlar paylaşır mu :))

12 Kasım 2009 09:26

zazaa
Aday Memur

arkadaşlar bende aynen sizin bulunduğunuz durumdayım.banada taşınır net le ilgili şifre ve olur alındı.korkmayın arkadaşlar sallayın gitsin inbceldiğin yerden kopsun gibi düşünün..rahat olun..bizim burda bi gülüm abi var adam 657 li her gün içip geliyor kimse birşey diyemiyor deselerde bi şey olmuyor. adam 657 li ..işten çıkarmıyorlarda anlıyacağınız 657 de işten atma çok zor o yüzden en fazla bi uyarma sonra sürgün ..ben razıyımda ..bunlara sizi bilmem.yeterki burdan çıkıp gideyim.hadi size kolay gelsin

12 Kasım 2009 14:37

mustcome
Memur

sorumluluk almak niçin size zor geliyor. madem beceremiyorsunuz bu işi bırakın açıkta bu işi yapacak çok insan vardır. bu işin en önemli tarafı başta kurumun kendi müfettişine hesap vermek sonrada sayıştaya hesap vermek zorundasınız. ama zor bir sorumululuk normalde ayniyat saymanın işi bunlar ama ayniyat saymanı kadar değerimiz yok üstelik maaşımızdan 6 lira kesiliyor. ama somrumluluk sahibi olmak sizi değerli kılar arkadaşlar.

Toplam 291 mesaj
12345678910111213»
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;