Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
30 Ekim 2007 09:00

İran Basınında Ak_38 Başlığı Yankı Buldu! Ahmedinecadın Ak_38'e cevabı!

İran'ın en çok okunan gazetelerinden Iran Daily geçtiğimiz günlerde, Ak_38'in "iran cumhurbaşkanı ahmedinecata milletim adına teşekür ediyorum.." adıyla memurlar.net sitesinde açtığı başlığı manşetine taşıdı. Iran Daily gazetesi, sözkonusu başlıktan İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecadın da haberi olduğunu belirterek cumhurbaşkanın Ak_38'e yanıtını da tam seyfa olarak verdi.

İşte Ahmedinecadın yanıtı:

"Ak_38'e öncelikle şahsum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak Ak_38'in yaptığı teşekkürü Türk milleti adına yapması oldukça komik bir durumdur. Zira bu şahısın Türk milletini temsil edecek şekilde bir devlet görevinde olduğunu zannetmiyorum. Kendisi ne cumhurbaşkanı ne başbakan ne de bir bakandır.

İyiniyetlerle yaptığı teşekkürü tüm Türk milleti adına genellemesi herhalde Türkçe'nin genel kurallarına ve siyaset biliminin gerçeklerine hakim olmamasından kaynaklanmıştır. Dolayısıyla temsil görevi olmadığı halde Türk milleti adına teşekkür etmesi iyiniyetini bir tarafa bırakırsak çoğu kişilerce "densizlik" olarak da düşünülebilecektir.

Son olarak "inanların kardeş" olduğunu söyleyen Ak_38'in tarih bilgisi zayıf olduğu için bu noktada da yanıldığını belirtmek istiyorum. Biz 8 yıl Irak'la savaştık. Onlar da müslümandı biz de müslümandık. Kardeşler savaşır mı? Irak Kuveyt'i işgal etti. Kardeş kardeşin ülkesini işgal eder mi?

Müslüman Kürtlere 1989'da Halepçe'de katliam uygulandı? Müslüman Irak bunu kardeşlik adına mı yaptı? Ak_38'in, çağdaş dış politikanın hangi esaslar üzeirinden yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmadığı anlaşılıyor."

Evet ben bayıldım Ahmedinecadın bu yorumuna...

30 Ekim 2007 09:05

süperdi ellerine sağlık yalnız ahmedinecadın bu kadar kelimeyi bir araya getirip cümle kurma yetisine sahip olduğunu sanmıyorum

Tokat'lı
Kapalı
30 Ekim 2007 09:13

vaaaaaaaaaaaaay guguk döndünmü nerelerdeydin yaw sen özledik seni h.geldin.

Geçmiç bayramın kutlu olsun dğn baktımda yoktun olsaidin zamanında kutlardım.

Ha bende bu arada ahmedinecad'a teşekkür edeyim ama kendi adıma...

Hukuk_367
Yasaklı
30 Ekim 2007 09:13

güncel

iptal_
Kapalı
30 Ekim 2007 09:18

aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş..

.cumhurbaşkanı hele ki iran cumhurbaşkanı olabilmek için

klavye kahramanlığı yada soytarılığı yetmez..

adam olmak lazım :))).

Hukuk_367
Yasaklı
30 Ekim 2007 09:22

Teşekkürler Tokat'lı...

Senin de bayramın kutlu olsun...

Yasaklıydım, o yüzden foruma giremedim. Editörler küfür etmediğim için beni yasakladılar!

Tokat'lı
Kapalı
30 Ekim 2007 09:27

Hımmm.Neyse olur böyle şeyler saygı çerçevesinde tartışılır biz saygısızlık derecesinde eleştiri yapmayız hakaret asla etmeyiz...

Saygılar

Ak_38
Kapalı
30 Ekim 2007 09:28

ben neymişim be abi..koçca iran basınını sallamışım..:))bu arada angut hukuk367 yasaklandıysa asıl nickine geçseydin..niye bekledin yav bak özletiyon kendini..

Hukuk_367
Yasaklı
30 Ekim 2007 09:40

Ben de özledim salakça yorumlarınızı....

Ak_38
Kapalı
30 Ekim 2007 09:40

ilk kez hukuk367 nin başlığını güncellemek istiyorum.

güncel.

Hukuk_367
Yasaklı
30 Ekim 2007 09:49

Teşekkürler Ak_38

snob25
Kapalı
30 Ekim 2007 09:51

her ikinizinde bazı yorumları çok doğru gelirken yine her ikinizinde bazı yorumları çok tuhaf geliyor bana...ama özünde amaçlar aynı ...tek amaç müreffeh türkiye...yöntem farklı sadece...nefretten sevgi doğar:)

Ak_38
Kapalı
30 Ekim 2007 09:56

ben teşekürüm ederim..sayın ve saygıdeğer hukuk367

30 Ekim 2007 09:59

Allah muhabettinizi bozmasın yada boşver bozsun iki dakka sonra kavgaya başlarsınız

Ak_38
Kapalı
30 Ekim 2007 10:00

bak hukuk367 görüyormusun..bu denizzz münafıklık yapıyor..ver şuna dersini..

30 Ekim 2007 10:02

ak 38 hukuk senin hakkında ileri geri konuşuyor senin yerinde olsam ona iyi davranmazdım

arugu
Genel Müdür
30 Ekim 2007 10:04

budur işte arkadaşlar, tebrik ediyorum.

memurlar net te böyle hicivli, nükteli vede kaliteli tartışmalara ihtiyaç vardır. sabah sabah yüzümü güldürdünüz allahta sizin yüzünüzü güldürsün :)))))))))))

AKDENİZ2
Yasaklı
30 Ekim 2007 10:05

:))))))))))

'ben neymişim be abi.. '

diyen ak38

hemen cevabını vereyim:HİÇBİR ŞEY.

Tokat'lı
Kapalı
30 Ekim 2007 10:06

arkadaşlar biz kimse ile münakaşa edecek durumda değiliz kurallar çerçevesinde tartışırız bi bakmışsınız hukuk367 gibi üyelerle başka magazin konularıda konuşabiliriz ne var bunda şaşılacak denizzz. bi bakmışsın bi davete ortak katılmış aynı masada yemek yemiş içmişiz sonuçta aynı ülke evlatlarıyız türküz türkiyeliyiz özde cumhuriyetcileriz bizler. İki yüzlü elemanlara yer yok

Ak_38
Kapalı

hukuk 367_ ile aramıza kimse girmesin..

bence bu lafı etmek için çok erken davrandın kalite mi pehhh

şimdi hukuk bir başlık açar varmı itirazı olan der girer bunlar yine birbirlerine :))

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi