Editörler : asaygincihan27
11 Kasım 2007 14:34   


Hasta eşine yada çocuğuna refakat eden öğretmen ders görevini yapmış sayılır mı?

Bilindiği gibi yeni ek ders yönt. ne göre 1 ayda 4 defa sevk alıp ayakta tedavi gören öğretmen ders görevini yapmış sayılıyor.Acaba eşini ve çocuğunu hastaneye götüren refakat eden öğretmen de aynı kategoriye giriyor mu?daha önemlisi bu durumda ek ders ücreti ödenir mi? Ha bu arada bu iki yakın için sevk de yok.yani derse girmeyen öğretmenin refakatçi olduğu hangi belgeyle ispatlanacak?Çünkü eskiden sevke refakatçi yazılıyordu.Yada en azından sevkin işlem gördüğü bir delil idi.Açıkçası suistimale açık bir durum.Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Cuma günü bu durumu ilçe m.eğt. şb.müdürüne sordum.Bana eşi tek gitsin dedi.Ya da izin alsın dedi.Ama tatmin olmadım.O da pek emin değil.Özellikle idareci arkadaşların uygulamalarını öğrenmek istiyorum.saygılar...

11 Kasım 2007 15:13

özlükuzmanı
Yasaklı

hocam bildiğim kaarıyla böyle bir uygulama yok yönetmelikte.saygılarımla.

11 Kasım 2007 16:41

Vanngölü
Müsteşar

yürürlükte olan yönetmelikten anladığım

Çocuk yada eş için refakat edilebilir ancak bu durumda ders ücretinden yararlanamaz.Eş /anne yada baba refakatında gelinmiştir ibaresinin sağlık karnesine yazılması yada hastaneden belge alınması sorunu çözecektir. Hastanenin belge vermemeside sorun yaratmaz.Eşi tek gitsin demek sorunu çözmez gidemiyecek durumdaysa kim götürecek aynı durum çocuklar içinde geçerlidir.Çocukları hastaneye götürmek için özel bir sistem/servis mi varki

11 Kasım 2007 16:53

Egitimciyim.net
Yasaklı

yönetmelıkte netlık olmamasına ragmen değerlı arkadaslar bence kişi kendısı sevk almıs gıbı değerlendırılır.çunku eeskıden fark ayakta tedasvı.eğer dosktor yazmıssa yapacak bır sey yok.ödenmesı gerekır.oyle kendısı gıtsın demekle olmaz.

11 Kasım 2007 17:10

net_man_x
Memur

vangölü doğru açıklamış, diğer yorumlar yasal değil

12 Kasım 2007 00:09

oktay5142
Şef

hayır alamaz

12 Kasım 2007 10:08

"bilirkişi"
Yasaklı

hastanın sevk kağıdına doktor eşi refakatinde, annesi refakatinde, babası refakatinde yazarsa öğretmen ders görevini yapmış sayılır.

aksi takdirde ders görevini yapmamış sayılır.

12 Kasım 2007 16:08

serhan16
Memur

Uygulama ile ilgili yürürlükte olan esaslar dahilinde ücret söz konusu değildir.Kesinlikle ödenmez.Sağlık karnesine veya yazılacak herhangi bir rapor o gün mazeretiniz olduğunu(Yani özürsüz gelmeme gibi bir durumun olmadığını)gösterir.Vanngölü doğru açıklamayı yapmıştır.

16 Kasım 2007 23:06

zaman0652
Yasaklı

guncel

17 Kasım 2007 14:12

askarakaya
Memur

Konuyu geçen hafta da Milli eğt. ilçe müdürüne sordurdum.Cevap olarak: eşinin yada çocuğunun sağlık karnesine refakatli yazılıp onunda fotokopisi öğretmenin dosyasına koyulcakmış.Ek ders ücreti de ödenecekmiş.

Toplam 9 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;