Editörler : supporters.
«567891011121314151617

marmelat
Aday Memur
16 Eylül 2009 10:51

CHEERFULLGS,TCMB MAAŞLARI BİRAZ SALLAMA GELDİ, BU KADAR MAAŞI MÜSTEŞAR ALMIYOR, BİR YANLIŞLIK OLMASIN ????????????????? 2000 TL CİVARI DİYE BİLİYORUM

demage
Şube Müdürü
16 Eylül 2009 11:05

arkadaşlar yazılan maaşlar çokda fazla değil bunuda dikkate almanızı öneririm kitlerde sözleşmeli memurlar bugün 1750 tl maaş almaktadırlar o nedenle bu nitelikli personelin 2500 3000 lira almasını verilen sorumluluğuda dikkate alınca çokda önemsememek gerekir bazen bu insanlar neden bu kadrolar için bu kadar çok çalışıyorlar diye düşünmeden edemiyorum.

organikgida
Memur
16 Eylül 2009 11:38

DTM standardizasyon denetmen yrd. net maaşı nedir?ek ödemeler ne kadardır?

cheerfulgs
Şube Müdürü
16 Eylül 2009 11:45

Sallama falan değil marmelat. Son sınavla TCMB'ye uzman yardımcısı olarak giren arkadaşlarım oldu, onlara söylenen rakamı buraya yazdım. İnanması zor ama gerçek.

marmelat
Aday Memur
16 Eylül 2009 14:28

CHEERFULGS SALLAMA DEĞİL ARKADAŞIM KAZANDI DİYOSUN AMA DAHA GÖREVE BAŞLAMADAN MAAŞINI NASIL BİLEBİLİR, BAL GİBİ SALLAMA BİR RAKAM BU. SEN İMKB İLE KARIŞTIRIYORSUN GİBİ GELDİ BANA.

BENCE KESİN OLMAYAN BİR BİLGİ YAZILIRSA BUNU AYRICA KESİN DEĞİL DİYE BELİTMELİYİZ ARKADAŞLAR.

cheerfulgs
Şube Müdürü
16 Eylül 2009 15:52

TCMB Uzman Yardımcısı maaşıyla ilgili verdiğim bilgiler KESİNDİR. Kazanan arkadaşlar birkaç gün önce TCMB'ye gittiler, ben de onlara söylenenleri yazdım. İsteyen inanır, isteyen inanmaz.

TCMB Uzman Yardımcısı - 4.870 TL brüt maaş, 540 TL KPDS A, 270 TL KPDS B, 94 TL yüksek lisans tazminatı

marmelat
Aday Memur
16 Eylül 2009 15:55

NET NE KADARMIŞ CHEERFULLGS ?

ademir.
Memur
16 Eylül 2009 16:06

merkez bankası uzman yardımcılığı maaşıını bilgi edinmeden öğrenmiştim.

brüt ücret 1.730..gerisi beni bağlamaz

ankara_ak
Aday Memur
17 Eylül 2009 12:24

slm arkadaşlar tarım bvakanlığında müfettiş maaşları nı bilen var mı 1/4 bi müfettiş ile yeni olan baş müfettiş maaş fark lı tarım bakanlığında müfettişlik kalkacakmış doğru mu

mgb76
Aday Memur
21 Eylül 2009 22:39

arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz devletin bir çok kurumunda uzmanlık kadrosu bulunmaktadır bende gençli spor il müdürlüğünde sportif eğitim uzmanlığı yapıyorum aldığım maaş 9/2 1135 tl alıyorm.galiba uzmanlık kadroları içerisinde en düşük maaşı biz alıyoz. bu haksızlk deilmi.lise mezunu bekçi bakıcıyla aramızda 30 tl fark var.çok rahatsızlık veriyo bu bana rahatsızlığımı nasıl gidericem bilmiyorum.

diriliss
Şef
25 Eylül 2009 00:37

"mgb76" ya birşey söylemek istiyorum... bilmediğin birşey var ki yukarıda ismi gecen tüm meslekler A grubu kariyer mesleklerdir... sizin o maaşları almanız zaten mantık dışı...

ayrıca mali hizmetler maaaşı için tutarları yazan arkadas bir seyi söylemeyi unutmuş... kosgeb ve sağlık bakanlığı maaşları iyi de ek ödemesi olmayan kurumlarda mali hizmetler uzman yardımcılarının 1400 aldığını biliyormusnuz?

oganhun
Aday Memur
13 Ekim 2009 20:16

arkadaşlar, üst kurullar içinde en iyisi SPK ve BDDK'dır. SPK'da doktoralı uzmanın maaşı 6000 TL.'dir. BDDK'da 5700-6000 kadar alıyor. BDDK ve SPK'dan özel sektöre geçiş imkanları çok iyidir. Rekabet kurulunda özel sektöre pek geçiş imkanı yokmuş. rekabette en fazla alan uzmanın net maaşı 3600 TL.'miş. Ancak rekabette diğer memurlar da bu kadar yakın maaş alıyormuş (3400 civarı). rekabette tekniker maaşı 2800 TL. imiş Yani illa rekabet uzmanı olarak girmeye gerek yok, memur olarakda aynı imkanlar var. lojmanda mevcut rekabette. SPK, BDDK dışında Merkez Bankasının maaşları çok iyidir. Memurlar bile emekli olunca vakıf kanalıyla 200000 TL. ikramiye alıyor diye biliyorum kesine yakın bilgiyle. Gerçekten kariyer, özel sektör düşünenler için hesap uzmanlığıda çok iyi bir seçenek.

04 Kasım 2009 11:33

SPK ve BDDK uzm yrd. hangisi daha avantajlıdır? neden? bi fikri olan var mı? maaşları ve özlük hakları nasıldır?

adlici
Şef
04 Kasım 2009 13:01

rtük ne alır bilen var mı ?

açikgörüş07
Aday Memur
04 Kasım 2009 13:03

diğer üst kurullar gibidir herhalde. 3000-5000 arası bi şey. uzman yard.

Kandas
Daire Başkanı
04 Kasım 2009 14:31

arkadaşlar sınavları bırakan bir arkadaşım kitaplarını satıyor. bu kitaplar arasında

erdal ünsal-makro,mikro

kemal yıldırım-makro

halil seyidoğlu-uluslararası iktisat

orhan sevilengül-muhasebe soruları

ercan beyazıtlı-muhasebe soruları vs var. eğer ilgilenirseniz arkadaşa mesaj atabilirsiniz. email adresi:[email protected]

Not1: arkadaş memurlar nete üye oldu ancak yeni üye olduğundan kendi niki ile mesaj yazamıyor.fakat yakında yazabililecek.

Not2: arkadaşın elinde başka kitaplarda varmış ancak bunların adlarını tek tek sayamadı.onun için bende sayabildiklerini yazdım. eğer başka bir kitaba ihtiyacınız varsa onuda yazabilirsiniz.kendisi kitapları kontrol edip size dönecek.

kaanakar33
Memur
04 Kasım 2009 14:50

Arkadaşlar öncelikle kamunun böyle bir sorununa el atılması doğru ve yerinde bir karardır. Ancak sadece uzmanların maaşları değil denetmen, müfettiş ve kontrolörlerin maaşlarıda bir düzene koyulmalıdır.

Buda yapılırken öncelikle uzman, müfettiş vs. tanımı yeniden yapılmalıdır. Uzman sadece ismi uzman olan kişi değildir yada 36/a da geçiyor diye kariyer meslek demek değildir. Uzman tanımı yapılmalı hangi kurumların uzman çalıştırması gerektiği yeniden tespit edilmelidir.

Örneğin taşrada uzman çalıştırılmalımıdır? Uzmanlık taşra için gereklimidir? tartışılması gerekir.

Unvan standardizasyonuda sağlanmalıdır. Örneğin bir bakanlıkta 50 çeşit uzman olmalımıdır. yoksa tek unvanlı farklı görevlerde çalışabilecek uzmanlıklar ihdas edilmelimidir?

Sırf maaşlar artsın diye insanlar uzman yapılmamalıdır.

04 Kasım 2009 16:26

arkadaşlar SPK uzm yrd. ve BDDK uzm yrd. maaş ve özlük hakları hakkında kıyas anlamında somut bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

matematik03
Kapalı
04 Kasım 2009 17:03

Rica etsem bilen arkadaşlar matematik bölümü mezunlarının başvurabildiği A grubu kadroları yazabilirler mi?

Central -Bank
Kapalı
05 Kasım 2009 00:58

tcmb en yüksek maaş ilk girişte müfettiş ve araştırmacıdır...

Toplam 340 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi