Editörler : Cüneyt Barışoglu
03 Ocak 2009 23:05

cihatgky
Aday Memur

arkadaslar selamlar ben daha önce abdi ibrahim yazılı sınavını gectim daha sonra sozlu mulakata katıldım 2.görüşmede elendim.

soracagınız sorular varsa bilgi verebilirim ister özelden ister burada.

03 Ocak 2009 23:10

cihatgky
Aday Memur

1.önce toplu mülakat 4 veya 5 kişi aynı odada ve mülakatı yönlendiren bir bayan(sınavda olan)ve kenarda sizi seyreden 5-6 adet insan kaynakları ve mümessil ler.3 dakika lık kısa bir ifade ile kendinizi tanıtın deniyor.ilk el kaldıran şanslı (kendine güven ve ön plana cıkma çabası)

2.daha sonra aynı odada 2 gruba ayrılıp (aynı kişler)bir konuyu tartışıp kendi savundugunuz şeyi karsı tarafa ikna ettirme tezlerini çürütme vb.

3.son aşama teker teker sizlere verilen kağıttaki birşeye benzemeyen nesneleri ister kendi uydurduugunuz ister benzettiğiniz bir şeymiş gibi içerde bulunan 1 kişiye satma pazarlama girişimi .Bunlar 1. bölüm

04 Ocak 2009 00:30

cihatgky
Aday Memur

BU AŞAMADAN SONRA BAZI ARKADASLARA SİZİ ARAYACAKLAR DİYOLAR AMA BUNLAR ELENMİŞTİR.KALANLARA 1 SAAT SONRA BURDA OLUN DİYORLAR.BURADA

1.TEKLİ MÜLAKAT İNSAN KAY.MUDURU 2 ADET BOLGE MUDURU İLE NEDEN MÜMESSİLLİK ,MÜMESSİL NE YAPAR.NE İŞYAPIOSUN ŞEHİR DISINA CIKARMISIN AİLE YAPIN NASIL GİBİ SORU YAGMURU GELİO.SORULARDA ZAMAN OLARAK İLERİ VE GERİ GİDİP SORU SORUYORLAR.TUTARLI OLMA VE KARARLILIĞINIZI ÖLÇÜYORLAR.BEN BU AŞAMADA ELENDİM.AMA ELEME SEBEPLERİNİ HALA ANLAMIŞ DEİLİM.

BEN ELENDİM UMARIM SİZLER ELENMEZSİNİZ.GALİBA BURA SON AŞAMA DAHA SONRA ARAÇ KULLANIMI VAR(TAHMİNEN)

ANCAK;ABDİ İBRAHİM SÜREKLİ SURAT YENİLEYEN ÇOK KOLAY ADAM ÇIKARABİLEN BİR FİRMA İMİŞ DİKKATLİ OLUN DERİM ARKADASLAR.

05 Ocak 2009 15:47

kimyager_24
Aday Memur

sözlü mülakattan sonra 2 hafta içinde sonuç bildirilecek dendi. galiba %95 elendim...

05 Ocak 2009 17:53

şaşkın23
Aday Memur

kimyager_24 arkadaşım umarım kazanırısn ve bu arada bizlerle mülakatta neler yaşandığını,neler sorulduğunu,nasıl bir süreç olduğunu,izlenimlerini paylaşmanı rica ediyorum.Mülakatta nelerl odu bunları anlatırsan bizleri memnuun etmiş olursun,inşallah kazanırısn.

07 Ocak 2009 16:07

asaras
Şef

hayır arkadaslar abdi ibrahim sık sık yüz yenileyen bir firma degil o firmanın 4 yıldır calısanıyım.rahat olun.gayet güzel bir firma ile baslamıs oluyorsunuz.basarılar

07 Ocak 2009 18:29

şaşkın23
Aday Memur

araras senina dına sevindim,madem 4 yıldır o firmanın çalışanısın bize birazda mülakatta neler yapmamız gerektiği konusunda bilgi vermeni rica ediyorum.En temel kriterler nelerdir.Aklıma takılan bir şey var,yayınlanan ilanda tibbi mümessillik deneyimi olmayanlar diye belirtilmişti ama yapılan sınav esnasında bizlere tek tek deneyimimiz olup olmadığı soruldu,olanlar not alındı,bunu anlamış değilim madem deneyim aranıyordu da neden ilanda belirtilmediki,bu ne perhiz bune lahana turşusu değilmi

02 Mayıs 2009 13:30

caglar_dpü
Kapalı

Yarın izmir hilton'da ilk görüşmem var,telefondaki bayan yanınızda 1 adet fotograf ve ehliyetinizi getirmeyi unutmayın. Gelecek arkadaslar var mı?

03 Mayıs 2009 16:17

brcs
Aday Memur

arkadaşlar bende bugun adana Hiltonda sınava girdim.. bence sınav basitti tabi ama bakalım mülakata çağırılacakmıyım.. başka giren warmı aranızda ??

04 Mayıs 2009 11:20

TCG_ATMACA
Yasaklı

bende 3 may pazar günü adana hiltonda sınava girdim soruları çözmekten bir hal oldum bitmiyor..

04 Mayıs 2009 11:40

öslem&serhan
Kapalı

bende bundan 2 yıl önce abdi ibrahim sınavına girmiştim arkadaşlar...zorlu bir süreç

ilk olarak 50 soruluktu sanırım matematik ve genel kültür vardı ama nasıl zordu ya onu geçtim..

sonra mülakata çağırıldım..mülakatta adana hiltondaydı..

bizi 5 kişilik gruplar halınde içeri aldılar..yuvarlak bir masaya oturttular..önümüzde isimler yazılı...ve kağıtlar var çevirin ve başlayın denildi..15 dk toplam süre verildi ...bir kısmını yazılı cevaplamamız gerektiği bir kısmını ise sözlü tartışarak cevaplamamız gerektiğini söylediler ..soru sayısını tam hatırlamıyorum ama 8 tane felandı...

sonra süre bitti ve biz dışarı çıktık..biraz bekledik ve o sürede elıme bir araba fırmasının reklam kagıdını verdiler..içeri girdiğimde karşımda birisi olacagını ve elımdeki arabayı ona satmaya çalışacagımı söyledi..

elimde bir fıat albenya broşürü 5 dk bakındım büroşüre işte baktım özelliklerine...

sonra içeri girdim ve arabayı tanıtmaya başladım..karşımdaki müdür bana sorular sordu işte neden senin arabanı alayımki ?

bana ne kolaylık sağlayacak ..bende benzinden tasarruf edeceksiniz işte rahat kullanım aklıma ne geliyosa söledim...

bana göre hepsi çok ii di ama sonuç olumsuz oldu...birdahada uğraşmadım..zor meslek çünkü satış yoksa işine son ...

04 Mayıs 2009 16:40

caglar_dpü
Kapalı

3 mayıs izmir hilton davet etmişlerdi,fot ve ehliyetiniz ile gelin demişlerdi gitmekten vazgeçtim. Satış işi zordur,ayrıca bu tarz işler pek uzun vadeli değildir.

ayrıca 2-3 defa gidip gelmeler mülakatlar değmez yani.

İşin zorluğu ayrı,birde milleti uğraştırıyolar ince eleyip sık dokuyolar,ben almıyayım kalsın sağol.

05 Mayıs 2009 01:48

brcs
Aday Memur

öslem&serhan teşekkür ederim mülakatla ilgili verdiğin bilgiler için..

evet satış işi zor gerçekten satış yapabildiğin müddetçe firmada yerin var. kotayı tutturamayınca postalarlar adamı. açıkçası satış yapabilme yeteneğim hakkında hiçbir fikrim yok deneyip görücem bakalım tabi mülakatları geçebilirsem. sanırım adanada 25 mayısta mülakat olacağı söylendi. mülakatlar için geri dönüşlerin ne zaman olacağı söylenmişmiydi? TCG_ATMACA sen hatırlıyomusun acaba??

05 Mayıs 2009 08:10

öslem&serhan
Kapalı

brcs arkadaşım...

bu işi hakikaten yapmak istiyosan iletişimin süper olması lazım...

mülakata gir sonrakı 2 günde belli oluyor sanırım alınıp alınmıcagın...

zaten içeri girdiğinde 5 dk sonra adamlar seni alıp almayacağına karar veriyorlar..benim grubumda 4 kişiyi anında eledi 1 kişiyi 1 saat sonra tekrar çağırdı...

onada hayret ettim çünkü grupta tartışma sırasında öne geçecek bişi dememişti..

benim fikrim bu iş zor arkadaşım sen kpss yi düşün derim arkadaşında belirttiği gibi satış zor hemde çok zor ...uzun vadede bir iş değil bu abdi ibrahim sürekli eleman çıkaran bır fırma ...yinede sen bilin

senin bölüm nedir?

05 Mayıs 2009 17:17

TCG_ATMACA
Yasaklı

mayıs sonuna dogru geri dönüş olacagı söylenmişti ama arkadasların dediği gibi satış işi hakkaten zor.doktor kahrı vs.

satamazsan dediğiniz gibi şutlarlar adamı acımazlar.o yüzden mülakata cagırsalar bile gitmeyi düşünmüorum.3 5 defa git gel sonra eğitim..

vesselam zor iş gerek yok yani.

06 Mayıs 2009 11:16

edbilir
Aday Memur

Arkadaşlar zor diyorsunuz ama zaten şu dönem hiç kolay iş varmı ?

Bunlar geçen seneki çalışma şartları:

1800 ytl brüt maaş,

Araç temini (Renault Megane,sınırsız benzin)

yemek parası,

senelik 1.800 ytl lik giyim çeki,

ssk yanında özel sigorta

ayrıca belirli limitte kredi kartı extra harcamalar için, çift şirket hattı + telefon.

--

Size bu şartlar sağlandıktan sonra tabiki belli satış yapmanız beklenecektir. Kaldıki işin hakkını verirseniz zaten zaman içerisinde eczane ve doktor portföyünüz oluşacaktır. "Uğraşmaya değmez" şeklindeki yorumları doğru bulmuyorum açıkçası. Evet çok eleman rotasyonu yapıyor olabilirler fakat bunun büyük nedeninin "yüz yenilemek" değil eleman başarısızlığı olduğunu düşünüyorum. Kimse mümessillik için kolay meslek diyemez ama sonuçta mülakatlarda dahi önümüze yükselmeyi başarmış insanlar geliyor değil mi ?.. Zaten yükselmek için çalışmaya azmetmiş olmak gerekiyor. Neyse çok uzadı.. Mülakatlara giren herkese başarılar..

07 Mayıs 2009 14:16

caglar_dpü
Kapalı

edbilir

O tarz işlerin tek güzel tarafı maddi yönden iyi olmasıdır,

çünkü sahadasın hep,maddi yönden kişiyi tatmin edemessen bu tarz işte çalışacak kişi zor bulunur ve daha hızlı bir doldurt boşalt olur,maddi yönden iyi para vermelerine rağmen hareket çoktur sektörde,girenler çıkanlar çıkartılanlar vs. Sonuçta arabayı ve benzini gezin tozun diye vermiyorlar :)işin can alıcı kısmı araba ve benzin zaten,saha satış olduğu için eli mahkum verecek,ayrıca dışardan insanlara bu cazip gelecek.

07 Mayıs 2009 14:26

caglar_dpü
Kapalı

Yüz yenileme değil de başarısızdır ondan çıkartmışlardır diyorsun,bu tarz işlerde dikkat edersen hoş gençler çalışır, genel izlenim böyledir,erkekse boy pos tip vardır,bayansa hoştur dikkat çekicidir,seni en güzel çağında kullanır sektör,çekersin takım elbiseyi,kravatı,iri kol düğmelerini, ayakabı en kralından sahada defilede gibi doktor eczane satış yaparsın. Genelde yaş aralığı 27-35'dir.

Buradan işi kötülüyor ve küçümsüyorum gibi algılanmasın lütfen,ben aynı tarz işi saha satış ve yöneticilik olarak 1,5 yıl gıda sektöründe yaptım,rebrezantlık daha sıkıcı ve bunaltıcıdır,çünkü karşında genelde şımarık eczacılar ve doktorlar var,çekilmez onlar. Benimkilerin parası bol ama eğitim seviyesi düşüktü ona rağmen 1,5 yıl sabredebildim :)

07 Mayıs 2009 14:33

caglar_dpü
Kapalı

Son olarak şunu söyliyeyim,yaş aralığınız 23-27 ayrıca bekarsanız ve bu ilk iş deneyiminiz olacaksa kaçırmayın, gidin 1-2 yıl takılın deneyim deneyimdir,birikimde yaparsınız iyi kötü imkanlar güzel,altında arabada var haftasonu sahile kaç,orası senin burası senin ben öle yapardım :)

Ayrıca bayansanız hiç düşünmeyin başlayın işe,erkekler maça 1-0 yenik başlar rebrezantlıkta :)

11 Mayıs 2009 00:33

bankandbank
Memur

samsun bölge için mülakat davetleri yapıldımı...

Toplam 209 mesaj
 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;