Editörler : hopaliSafak Vaktii
21 Ocak 2008 18:29   


Gülümseten 'öğretmenlik anıları...'


Arkadaşlar bu görevimde 2.yılım belki ama o kadar çok ilginç,neşeli, öğrencilerim oldu ki ve onların yaptıkları ve söyledikleri hakketen kayda geçilemsi gerekn şeyleri,işte yaşadığım ve çok güldüğüm birkaçtane hikaye (Bu arada diğer öğretmen arkadaşlar da anılarını paylaşsınlar güzel bir başlık olsun):

--Daha birkaçgün önce sınıfta kitaptan bir parça okutuyorum çocuğun bir tanesine, çocuk birden sıçrıyor ve ayağa kalkarak hışımlı ve sinirli bir şekilde: "Örtmenimm,bu çocuk bana parmak atıyor" :)))

--Derste mücadele yıllarında iletişimi önemli ölçüde sağlayan hangi iletişim araçlarının,hangi gazetelerin yayıma başladığını sordum. Cevaplardan bir tanesi çok ilginçti: "Sabah,Fanatik,Posta,Milliyet.." :)))

--Yine birgün derste konuyla ilgili olarak ülkemizde vatandaşların güvencelerini sağlayan Sosyal güvenlik kuruluşları nelerdir diye sordum.Gelen cevaplardan biri aynen şöyle: Emniyet müdürlüğü,Karakollar,polis,jandarma,asker.." :)))

Şu an aklıma gelen bunlar, aklıma geldikçe ve yeni şeyler yaşadıkça bu başlıkta paylaşmaya devam edecem,Sizlerinde anılarını hikayelerinizi bekliyorum..görüşmek dileğiyle...

21 Ocak 2008 18:33

edogan33
Kapalı

türklerın kullandıgı takvımlerı yazılad sormustuk..cevaplarda...dıyanet takvımı..fazılet takvımı ve on ıkı hayvanlı takvım dıye yazmıs ögrencımız...

21 Ocak 2008 18:35

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı

:)) bu da çok güzeldi hakketen evet devam aynen böyle

21 Ocak 2008 19:00

hgokcen
Memur

çok güzel anılar bunlar öğretmenim ben de kısa bir anımı anlatmak istedim:

ben anasınıfı öğretmeniyim sınıfımda öğrencielr sınıfta olna erkekleri ve kızları sayıyolardı. bir öğrencim beni de ssayarak sınıfta 6 kız 5 erkek var dedi. aslında 5 kız vardı vee bir öğrencim itiraz ederek "hayır sınıfta 5 kız var" dedi diğeri de beni de saydığını söyleyince: beni göstererk "oğlum o kızmı, o öğretmenimiz" dedi. işre o an gülmekten karnıma ağrılar girdi :)

21 Ocak 2008 19:14

safak_vakti
Şef

ay çok güzelmiş ya ben de şimdi okurken gülmekten kırıldım :)))

21 Ocak 2008 19:23

nesuh851985
Aday Memur

slm bende bianımı anlatmak istedim.türkçe dersinde eşsesli kelimeleri işledim sıra öğrencilerden örnek vermeye gelince çok güldüm. biöğrencimin örneği şuydu;(SENE KELİMESİNİ ELE ALMIŞ)

Biz bu SENE yeni biev yaptık.

Sabah kahvaltıda SENEyaği yedim(sanayağı yani margarin kahvaltıda yediğimiz)

21 Ocak 2008 19:24

oyaaa
Şef

ben bırıncı sınıf ogretmenıyım. cocuklara evlerınde kamera oldugunu ve her aksam odevlerını yapıp yapmadıklarını kontrol ettıgıme ınandırdım. uyanıklardan bırını ınanamamıs ve annesıne (elını kaldırıp hareket ederek) 'madem ole ogretmenım bu hareketıde goruyormu bakalım ' demıs. annesı geldı gızlıce bana durumu anlattı. bende derse gırere gırmez kızgınca 'ahmet dun aksam bana nıye boyle hareket yaptın' dedım cocuk bayılıcaktı nerdeyse cok komıktı :))))))))) artık hepsı ınanıyor kamera olduguna ve her aksam bana el sallıyolar.:)))))))))))

21 Ocak 2008 19:30

sabırtaşı_83
Memur

:))) gerçekten çok hoş ya...:)))

21 Ocak 2008 19:33

yasemince_
Aday Memur

bu olay benim başımdan geçmedi ama galiba bir forum da okumuştum. ilkokul öğretmeni sınıfta hapşırır ve içlerinden bir öğrenci çok yaşa der.bunu duyan öğretmen HEP BERABER der.peşinden tüm sınıf ÇOK YAŞAAAAAAAAA.....

çok gülmüştüm sınıfta her hapşırdığımda aklıma geliyor,gülüyorum :)

21 Ocak 2008 19:35

fen-emoloji
Aday Memur

bende öğrencilerden ataturk hakkında bı kompozisyon yazmalarını ıstedım.çocuğun bırı gayet guzel bı sayfa yazmıs ve sonucuda mukemmel bitirmiş:'Atatürk Dolmabahçe sarayında dolma yerken boğularak ölmüştür.'

21 Ocak 2008 19:38

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı

çok güzel ya bir anım daha aklıma geldi şimdi: yine çocuklardan birisi kitabı okurken bir cümledeki bir kelimeyi yanlış okudu.Dil sürçmesi oldu ama çok komikti gerçekten. Cümlenin sonu şöyle bitiyordu: "......devlet memuru olarak atandı" öğrenci bu cümleyi şöyle okudu: "....devlet memuru olarak ATLADI" :)) çok gülmüştüm ya..

21 Ocak 2008 19:40

oyaaa
Şef

bır tane daha geldı aklıma bızım okula gecen hafta gorme engellıler gelıp konser verdıler ve arkasından yardım zarfı dagıttılar bende cocuklara durumu anlatarak zarfı verdım. kızlardan bırı zarfı pullarla bır guzel suslemıs ustuneden 'cok gecmıs olsun bıze sarkı soyledıgınız ıcın tsekkur ederım RABI SARI' yamıs cok guldum ya :)))

su bırıncı sınıflar o kadar masum oluyorlar kı gorme engellılere not yazıcak kadar canlarım benım ya :))))

21 Ocak 2008 19:42

fen-emoloji
Aday Memur

ve oncelıklle sunu belırteyım ben gayet cıddı:'hadi çocuklar sımdıde kompozısyon yazıcaz' gelen yanıt:'öğretmenım pozısyonu duyduk ama kompozısyonu duymadık' gulermısın ağlarmısın durumu yanı:)

21 Ocak 2008 19:44

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı

bi tane daha ama bu benim başımdan geçmedi sınıf öğretmeni olan kuzenim anlattı bana da. çok gülmüştük beraber. 1.sınıfta bir gün son saatte kuzenim bu günlük bu kadar yeter hadi kitapları kaldırın demiş. Bütün sınıf kitapları ellerine alıp havaya kaldırmışlar öylece beklemişler. :))

21 Ocak 2008 19:46

kagan070
Daire Başkanı

son sınıfta staj yapıyorduk...zaten her hafta farklı bir sınıfa giriyorduk.o hafta girdiğimiz sınıfta bayan arkadaşla en arka sırada yan yana oturuyoruz.önümüzde 2 öğrenci var.

öğrenci bana doğru dönerek öğretmenim bişi sorabilir miyim dedi.bizde bayan arkadaşla heyeceanla sor dedik.

bana ne sorsa beğenirsiniz arkadaşlar.noktalı yazmak zorundayım.öğretmenim sizin ..kiniz var mı demez mi?bayan arkadaş benden ben ondan utanıyom..çocuk amacına ulaşmıştı.sonra dca tabi esas numarasını yaptı ve son sorusu: öğretmenim yanlış anlamayın ben jetsikiniz var mı demek istedim.malesef bu oldu arkasdaşlar

21 Ocak 2008 19:46

edogan33
Kapalı

bır ornek daha.... turkıyenın uc buyugunu yazınız dıye bır soru.....cevap polat alemdar.mematı ve abdulhey.

21 Ocak 2008 19:48

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı

kagan070

hakketen zor durum ya :)

21 Ocak 2008 19:50

kagan070
Daire Başkanı

sorma a-durmaz hocam.bayan arkadaşlada çok samimide değiliz.yüzümüz kızardı.o an çok utandım:-(

21 Ocak 2008 19:53

sabırtaşı_83
Memur

ay Allahım ya...başlığı açan ve paylaşımda bulunanlara çok teşekkür ediyorum..hala gülüyorum ya...hele ki şu sıralarda çok iyi geldi bana...siz beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün inşallahh.:)

21 Ocak 2008 19:54

sefda06
Kapalı

ilk atandığımda,çocuklar haftada iki kez banyo yaparsanız iyi olur dedim.öğrencilerden biri"öğretmenim ikisini birlikte yapsak olur mu?" diye sordu.inanın ne diyeceğimi şaşırmıştım.

bir de geçenlerde bi metin okutacağım.öğrencilerden birini kaldırdım.başlığı okudu sadece, gülmeye başladı(bu arada başlık nasreddin hoca)neden gülüyosun dedim. eee öğretmenim nasreddin hoca yazınca gülünür diyo..

21 Ocak 2008 20:03

anti78
Aday Memur

sınavda baskeybol nedir diye sordum

cevap: çok güzel bir sanat dalı.

bigün bi çocuğa tahtaya tenis yaz dedim o t harfini yerine p yazmazmı:)

Toplam 2007 mesaj
12345678910111213»
 
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?