Editörler : Cüneyt Barışoglu
25 Ocak 2008 18:46   


Silah ruhsatı hk

arkadaşlar katiplerin taşıma ruhsatlı silah alması konusunda bilgisi olan var mı yani bizler için herhangi bir kolaylık var mı bilenler varda ve söylerse sevinirim

25 Ocak 2008 19:21

insan olmak sanattır
Yasaklı

Yok.Adalet Personeli olupta silah alma hakkına sahip olanlar,Hakim,Savcı,İcra Müdürü,Ceza ve Tutukevinde görevli İnfaz Koruma Memurları,Cezaevi 1.ve 2.müdürleri.

25 Ocak 2008 20:48

bir garip yolcu
Şef

yok arkadaşım

katiplerin silah ruhsatı alma (taşıma) yok

yazı işleri müdürlüğünde bile çok zor diye biliyorum ama katibin hiç yok.

kuru sıkı alıp idare etmeyi düşünüyorum ben.

26 Ocak 2008 19:55

sakinaşık
Aday Memur

hayret bir şey ya akşama kadar yaşadığımız yerdeki tüm deli ve suçlularla uğraşıyoruz silah taşıma hakkımız bile yok iyi valla

27 Ocak 2008 18:42

sidar62
Aday Memur

katip arkadaşlar tamamıyla allaha emanet ne yapacaklar ki silahı haksızmıyım

27 Ocak 2008 20:01

insan olmak sanattır
Yasaklı

Hergün onlarca hacize çıkıyorum. Hacizlerimde genellikle bağımsızım.Avukat vs.kolluk olmuyor yanımda.Kolluk ile çıksam borçlu çoğu zaman keşke polis almasaydın falan gibisinden laflar ediyor.Kendisini bulunduğu mahalde küçük düşürüldüğünü ifade ediyor.Bu kıstası gözeterek Tek başıma besleme çekerek çekip gidiyorum.Neler ile karşılaşacağız belli değil.Bizlerin de bir makinası olması lazım.İcra müdürüne makina varda icra memuruna niye yok.

27 Ocak 2008 23:25

insan olmak sanattır
Yasaklı

Arkadaşlar makina yazmışım.Ben silaha makina diyorum.Bazı arkadaşlar makina da neymiş falan diyebilirler.Benim lugatımda silah=makina:)

29 Ocak 2008 11:26

ilahiadalet
Şef

illaki silah taşıma ruhsatı istiyorsanız can güvenliği silah taşıma ruhsatına başvurun bunu valilik onaylıyor yüksek ihtimal alırsınız emniyete başvuruyorsunuz.

28 Haziran 2008 12:43

murro
Memur

Yani icra müdürlerine taşıma ruhsatı veriliyor mu?

30 Haziran 2008 02:09

maviroyal.
Şef

taşıma ruhsatı vermiyolar katiplere bulundurma veriyolar

ben de kurusıkı taşıyorum napiym :-)

30 Haziran 2008 15:32

baskan_27
Şef

Bende bir ara böyle bir başlık açmıştım. Baktım ki herkes silah taşımak yerine barış yanlısı, silahı napacaksınız diyorlar iyi dedim. Olur da biri saldırırsa görevinizden dolayı gül verin ona arkadaşlar,... :))) İnsancıl düşünelim o zaman dedim:) Şaka bir yana taşıma ruhsatı verseler hemen alırım da bulundurma iş görmüyor. Bunun özlük hakkımızda olması gerekirken malesef yok. Bir sürü olmayan şey gibi buda yok...

30 Haziran 2008 17:10

idevrim
Kapalı

arkadaşlar bende çok istiyorum taşıma ruhsatlı silah almak ama malesef vermiyorlarmış. alsak bile yanında çalıştığımız h..ve s...lar bize onu belimizde taşımaya izin vermez onların karızması çizilir diye bana kalırsa..malum bir kölenin silah taşıdığı nerde görülmüş değil mi:)

30 Haziran 2008 18:01

murro
Memur

Yahu katipleri anladık da icra müdürlerine de mi taşıma ruhsatlı silah izni verilmiyor.

01 Temmuz 2008 20:23

erhan88
Aday Memur

napcaksınız silahı.devlet memuru oluyoruz katip oluyoruz kurtlar vadisi setine figüran değil.özenmeyin böyle şeylere beyler.el kadar demir parçasıyla mı koruyacaksınız kendinizi?e hani yürek nerde?

03 Temmuz 2008 23:46

adanalıman
Yasaklı

arkadşlar birlik olalım dava açalım. dilekçe yazalım. nasıl olurda ruhsat alamazbi zabıt katibi anlamış değilim. ciddi diyorum merkezde ankarada çalışan arkadaşlar. özellikle sendikaya üye olan arkadaşlar.. lütfen biraz mücadele edin de alalım şu ruhsatı. ben dağ başında bi adliyedeyim. işlerimde çok yoğun valla.

UFAK BİR RİCA...

her konuda mualif olmak isteyen arkadaşlar niye buraya yazarlar anlamıyorum. birisi yazmış oraya memur silahı nider diye.

SİLAHI HEP HANZOLAR MI KULLANIR. ARKADAŞ....

ATICILIK DİYE SPOR VAR. PEKİ NEDEN YAPIYORLAR BUNU.

BU DÜŞÜNCE DE OLAN ARKADAŞLAR SİZİN GİBİLER BİZİM GİBİLERİ ELEŞTİRSİNLER DİYE Mİ BU KONUYU AÇMIŞLAR BURAYA HAYRET BİŞE YA.

SİLAH TUTKUSU OLMAYANLAR YAZMASIN BURAYA . SİLAHA SİLAHLANMAYA KARŞI OLANLARDA AYRI BİR BAŞLIK AÇSINLAR

EN DOĞRUSU DA BU

04 Temmuz 2008 11:18

murro
Memur

Öyle demeyin. Bu ülkede silahı magandalar kullanır. Aklı başında insanların silah sahibi olmasını çekemez kimse. Silah kullanacaksan piskopat tipin olacak. Ruhunda biraz da magandalık varsa tamamdır. Yoksa sen akl-ı selim biriysen silah senin neyine. Atalarımız ne demişti at, avrat, silah. Yürek, o silahı taşımaktadır.

04 Temmuz 2008 12:37

erhan88
Aday Memur

vay be yürek o silahı taşımaktır...

doğru unutmuşum

bilek ne kine yürek ne kine tak beline silahı takıl

kusura bakmayın arkadaşlar yanlış yere mualif olmuşum artık bende silah istiyorum bende özendim artık.

neyse bu gereksiz tartışma uzar gider.hepinize iyi günler

04 Temmuz 2008 20:13

adanalıman
Yasaklı

erhan çocuk yürek o silah belinde iken heyecanına yenik düşmeyip sıkmamaktır. uzaaa hadi yeter buralarda takıldığın

05 Temmuz 2008 12:33

erhan88
Aday Memur

uza muza böyle kelimelere gerek yok adanalı

05 Temmuz 2008 23:54

adanalıman
Yasaklı

tamam gerek yok biliyorum da kırıcı olmasam iyimser olsam sen sürekli eleştirilerine devam edersin. aç kardeşim SİLAHLANMAYA HAYIR diye bir başlık oraya yazmak isteyen yazsın.. buraya silah tutkunu katipler geliyor.

gündüz adliyede insanlarla uğraşıyoruz. akşamda burda sizin gibi insanlarla. yapmayın arkadaşlar... insanların düşüncelerine saygılı olunnnn.

sen kız arkadaşını koluna takıp gezmekten hoşlanırsın. bense silahı belime takıp gezmekten.. Atıcılık yapmaktan..

av tüfeğimi alıp ava gitmekten...

RENKLER VE ZEVKLERİ tartışmayın demiş atalar unutmayalım.

06 Temmuz 2008 12:21

erhan88
Aday Memur

adanalı senin gözünde ne canlandı benle konuşurken?silahlanmaya hayırrrrr diye yırtınan hayvansever insan mı?sülalemin yarısı polis hepsinde silah var ama ben boş bir alanda atmak yerine poligona gitmeyi tercih ederim.bu 1.2.side silah taşınır ama taşıyabilecek tiniyette olana verilmeli.normal bi tartışmada çekip sıkabilecek bir insanın eline silah vermek mantıklı değil.katip olmak bir mantıklılık simgesi değildir.benim polis arkadaşım silah özentisi bir herifin attığı boncukla şehit oldu.sen kendine güveniyorsun da herkez kendine mukayet olabilecek mi?

kısaca güvenen bileğine güvenmeli.sen benim hobim diyorsan bu dünyada hobi olarak dövüşen,yüzen,futbol oynayan olduğu gibi atıcılık yapan da var.inşallah kişi beline taktığı zamanda hobi diyebilsin.

Toplam 76 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?