Editörler : E.Kayı Han

adanalıman
Yasaklı
10 Ağustos 2008 14:16

İLAHİADALET nikli

arkadaş DİLERİM ALLAHTAN ALLAHIN DAĞINDA ISSIZ BİR KASABADA bulunan bir adliyeye TAYİNİN çıkar ÇIKARDA OZAMAN BOL BOL.manevi ADALET DAĞITIRSIN.

Biz silah ruhsatı almak için çabalıyok sen İSE DEVLETİN NASIL NE ŞEKİLDE KATİP ALACAĞINI VE YETİŞTİRECEĞİNİ Benim gibilerin eğitimsiz olduğunu YAZIYORSUN...

Ne alaka anlamadım...

Ben adalet meslek yüksek okulu mezunuyum. iyi de yazarım. 4 mahkemeye ara sırada müdürlüğe bakarım...

Merak etme osilahı alınca DÜĞÜNLERDE SPOR MÜSABAKALARINDA mağandalık yapmam CANIMSEN GÖNLÜNÜ FERAH TUT

aaaizmiradliyesi
Yasaklı
11 Ağustos 2008 19:08

Hakim,Savcı,İcra Müdürü,Ceza ve Tutukevi müdürleri ile icra müdürleri taşıma ruhsatı dahi alabiliyorlar

katipler taşıma/bulundurma alamaz

adanalıman
Yasaklı
18 Ağustos 2008 19:21

arkadaşlar sizin için emsal olacağım biraz daha bekleyin

Kendi ilimin valilik makamına bilgi edinmeden mail attım bu gün yarın cevap gelecek aşağıda sunuruyorum. isterseniz sizde kendi valiliklerinize gönderin

xxxx Adliyesinde ceza Mahkemeleri katibi olarak görev yapmaktayım. işlerimizin yoğunluğu nedeniyle mesai saatlerinde geç çıkmaktım, adliyemizde bir gece bekcisi bulunmamaktadır. Ayrıca mesleğimden dolayı hergün onlarca sabıkalı insanlarla muhattap oluyor, suçların meydana geldiği yerlerde hakim ve savcı beylerle birlikte keşiflere gitmekteyim. Yaptığım araştırmalarda ve Başbakanlık bilgi edinme portalına yaptığım başvuruda TAŞIMA RUHSATLI SİLAH alamayacağımı tespit ettim.Başbakanlık bilgi edinme cevabı yazısında " Emniyet Genel Müdürlüğünün 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında göndermiş olduğum, Bilgi Edinme başvurumun incelendiği, talebimle ilgili olarak; 6136 Sayılı Kanun ve 91/1779 sayılı Yönetmelikte silah taşıma ruhsatı verilebilecek kamu görevlileri sayılmış ancak zabıt katipleri bu kapsamda sayılmamıştır. Ancak can güvenliği gerekçesiyle silah taşıma ruhsatı verme yetkisi Valiliklerde bulunduğundan yapılan iş ya da faaliyete ilişkin belgelerle birlikte ikamet edilen yer mülki amirliğine başvurulması halinde talep bu birimlerce değerlendirileceği bildirilmiştir. Valilik makamanızca durumum incelenerek görev belgem ve diğer bilgi ve belgelerle müracaatım halinde silah taşıma ruhsatı alabilip alamayacağımın tarafıma bildirilmesini arz ederim.

adanalıman
Yasaklı
18 Ağustos 2008 19:25

Başeme bakanlık bilgi edinmeye yazdıağım dilekçeme gelen cevabı yazısında;

Sayın : Taner xxxxx

Emniyet Genel Müdürlüğümüze 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında göndermiş olduğunuz , Bilgi Edinme başvurunuz incelenmiş olup;Talebinizle ilgili olarak; 6136 Sayılı Kanun ve 91/1779 sayılı Yönetmelikte silah taşıma ruhsatı verilebilecek kamu görevlileri sayılmış ancak zabıt katipleri bu kapsamda sayılmamıştır. Ancak can güvenliği gerekçesiyle silah taşıma ruhsatı verme yetkisi Valiliklerde bulunduğundan yapılan iş ya da faaliyete ilişkin belgelerle birlikte ikamet edilen yer mülki amirliğine başvurulması halinde talep bu birimlerce değerlendirilebilecektir.Bilgilerinize rica ederim.18.08.2008

Emniyet Genel Müdürlüğü

Asayiş Dairesi BaşkanlığıRuhsat İşlemleri Şube Müdürlüğü

Arkadaşlar uyumayalım. Birlik olursak başarabiliriz bunu... Nasıl ki icra müdürlüğüne açık öğretim adalet meslek yüksek okulu mezunları giremez dediler. yoğun baskı ve dilekçeler üzerine tek celsede kanun değişti ise silah ruhsatı alma yönetmenliği de bu şekilde neden değişmesin ki

kayserili_3838
Daire Başkanı
18 Ağustos 2008 20:08

arkadaşlar diyelim ki vallik can güvenliği taşıma ruhsatı vermeyi kabul etti. peki taşıma ruhsati için ücret ödeniyormu ödeniyorsa net ücret nedir.

Sohbet-i Canan
Aday Memur
09 Ekim 2008 09:24

güncelll.

bringante074
Aday Memur
26 Aralık 2008 20:33

Arkadaşım can güvenliği nedeniyle alacağınız silah taşıma işinde muhakkak ki bir belge istenecektir.Benim tahminim bu yönde yani adamlar sorar "kimse sizi tehdit ediyormu, veyahut tehdit mektubu var mı" benim tahminim gene bir belge isterler.Ama daha önceden başvuran varsa ve verilen varsa buraya yazsın

14 Ocak 2009 13:55

slm arkadaşlar

gardiyan bir arkadaş silah ruhsatı için emniyete başvurdu. emniyet baglı oldugunuz kurum vermesi gerekir dedi başvuruyu reddetti. arkadaş pes etmedi. ankara i mahkemesine dava açtı.idare mahkemesine dava açtı. mahkeme başkanı davayı kabul etti

duruşma tarihi verdi umutluyuz. davayı kazanacagından.

14 Ocak 2009 14:00

arkadaşlar silah ruhsatı konuusnda bir hareket başlatalım

emniyetin sivil memurları silah ruhsatı alırken biz silahlı kuvvetler mensubu olarak neden silah ruhsatı almıyoruz

14 Ocak 2009 14:03

ben can güvenliği nedeniyle başvurdum

sonucu bekliyorum

14 Ocak 2009 14:09

ARKADAŞLAR BEN BU KONUNUN ÜZERİNDE EPEY DURDUM. VALİLİGE GİTTİM. VALİ AYRDIMSI İLE GÖRÜŞTÜM. EPEY KARARLIYIM. ADAMLAR VERMEK İSTEMİYORLAR. SİVİL MEMURLARINIZA NEDEN VERİYORSUNZU DEDİM CEVAP YOK

14 Ocak 2009 14:16

ARKADAŞLAR KANUN DEGİŞİKLİGİNE GEREK YOK. YÖNETMELİKTE BİR KELİME EKLENMESİ YETERLİ BUNU İYİ ANLTMAMIZ GEREKİYOR.

demir_bey
Memur
14 Ocak 2009 15:44

SLM.

Değerli askerimemur arkadaşım,

Ben infaz ve koruma memuruyum,asaletimi aldıktan sonra il emniyet müdürlüğüne çalıştığım kurumdan asil memur olduğuma dair bir belge ile müraacat ettim ve gerekli sağlık raporunu aldıktan sonra 3 gün içinde silah satın alma belgesi çıktı.Acaba bölgeden bölgeye farklılıkmı gösteriyor bu iş,çünkü infaz koruma memurlarının silah taşıma hakları yasalarla belirlenmiş.Ayrıca bu konudaki çalışmalarınızıda destekliyorum.

delianger
Aday Memur
15 Ocak 2009 19:13

evet ya illa biri çıkıp bişe diyecek,

size bi anımı anlatayım,

1937 doğumlu bi bayanın infaza ilamı geldi, biz bu kadın ölmüştür dedik, derken suçuna baktım, yaralama tehdit.. alla alla dedim nereli bu kadın, baktım trabzonlu, dedim bu kadın kolaynan ölmez, neyse kadın kocasıyla geldi infazı bastı resmen :) hani yaşlılar ya bize ağızlarına ne gelirse söylediler, kadın 3000 ytl para cezası almış, en son kocasına size bu cezayı kim verdi dedim? (hani biz karar mercii değiliz sadece infaz ederiz)

adam bilemem artık orasını dedi, mahkememi verdi sen mi verdin.

diyeceğim o ki bunun gibi cahil insanlar adliyede gördüğü herkesi kendine düşman biliyor. yani özellikle terör bölgelerindeki arkadaşların silah taşıma imkanı olmalı. ama olmalı.

Boran_Atesdagli
Aday Memur
23 Ocak 2009 20:30

arkadaşlar icra müdürlerin silah taleplerinde nasıl bir usul izlenildiği konusunda bilgisi olanlar özelden mesaj atabilirler mi aceba?

wagnaxy
Aday Memur
21 Temmuz 2009 19:35

bazı katip arkadasların yorumlarını okuyunca gerçekten çok üzüldüm. adam poliste var bende niye yok diyor. o zaman sana telsiz de versinler. yakınında bir olay olursa git müdahale de et taşıma ruhsatlı silahınla.

ayrıca kötü insanlarla muhatap oluyorum diye silah alınmaz. o zaman doktorlar hemşireler de alsın bnce, hatta tüm hastene çalısanları. bir sürü insan ameliyat masasında ölüyor. aileleri çoğu zaman bunda hastane personelini suçlu buluyor. o zaman doktorlar da alsın. hayati tehlikesi var sonuçta değil mi?

ayrıca kaç tane zabıt katibi cinayete kurban gitmiş, muhatap olduğu hükümlüler yüzünden, hatta kaçı yaralanmış?? o zaman gardiyanlara koruma versin devlet? komik olmayın.

21 Temmuz 2009 21:05

Bende sizin yorumunuzu komik buldum şahsen.Üstün körü yorum yapmışsınız,(bilmeden)

NetteTek
Memur
22 Temmuz 2009 11:14

Son sayfayı oku ondan sonra napacaksınız silahı magandamısınız de oh ya ne ala memleket. Bu silahı sadece magandalarda görmek normal karşılanıyor devletin görevlisinde görmeye dayanamıyor millet. Kaç kişi yaralanmış kaç kişi ölmüşmüş illa hastane raporlarını mı gösterelim gazatelere manşet mi olalım. Halkla içiçe çalışan arkaddaşlarımın özellikle icradakilerin silah rusatı almaları taraftarıyım vesselam...

ALPER__TUNGA
Aday Memur
22 Temmuz 2009 14:50

güncel

ALPER__TUNGA
Aday Memur
22 Temmuz 2009 14:53

Arkadaşlar Zabıt Katibi olarak görev yapmaktayım. Taşımalı silah almayı düşünüyorum.Adalet bakanlığı personelinden Alınan verginin iptali için dava açıldığını duydum. Bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim. Herkese kolay gelsin.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi