Editörler : Mehmet BalciCüneyt Barışoglu
08 Şubat 2008 22:14   


Kapalı
Data Yayınları

arkadaşlar..cümleme klasik laflarla giriş yapmak istiyorum.

AMACIM REKLAM YAPMAK DEĞİL :)

geçen sene 90 küsur puanla atanmış biri olarak sizlere DATA yayınlarının konu anlatımlı kpss hazırlık kitaplarını tavsiye ediyorum.

ben geçen sene güvendere çalışmıştım sadece;ancak bu sene bir arkadaşımın tavsiyesi ile bu kitaplar(data) elime geçti.tarih,coğrafya,vatandaşlık,türkçe-matematik olmak üzere toplam 4 kitap.Ankarada tanesini 7 ytl den aldım.mesela tarih kitabının içeriğinde haritalar olması ayrı bir hava katmış..bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

özet olarak..güvender ve data yayınlarına güzel bir şekilde çalışan arkadaşların kesinlikle hüsrana uğrayacağını düşünmüyorum.tabi ki takdir Allah ın.

hepinize başarılar.

08 Şubat 2008 22:42

lives
Genel Müdür

ünigs merhaba, geçen sene atandım diyorsun, şimdi tekrardan mı sınava gireceksin? yeni kpss puanıyla yeni bir kadroya yerleşmek mümkün mü yani istifa gerçekleşmeden ve 6 ay beklemeden, bu benim için gerçekten önemli cevaplarsan sevinirim...

bu arada da ben de sınava hazırlanmaya karar verdim, datanın konu anlatımları gerçekten güzelmiş başka bir arkadaştan daha duydum, soru bankaları nasıl, hiç araştırdın mı?

09 Şubat 2008 07:02

ünigs 1.1
Kapalı

soru bankaları için daha erken diye düşündüm.bu nedenle onları araştıramadım.

A yayınlarının denemeleri gerçekten çok iyi.Ayrıca yine güvenderin soru bankasını tavsiye ederim..

diğer arkadaşların belkide bize soru bankası olarak tavsiye edebileceği kitaplar vardır.

istifa olayına gelirsek..dediğin gibi istifadan sonra bi 6 aylık süreç var 657ye tabi memurlar için.Fakat 399a tabi sözleşmeli personel için böyle bir durum yok.Aslına bakarsan amacımda sözleşmeli olmama rağmen 2 yıllık memurluğu bir kenara bırakıp sıfırdan başka bir kurumda başlamak değil...bakalım bekleyip göreceğiz :)

06 Eylül 2008 12:40

Esmer35
Memur

güvenderi nasıl tavsiye edbiliyosun anlamıyorum peşş para etmez... reklam yapmam ama piyasadaki butun kitaplara bakın guvendere bakmayın okadar diyrum:)))

14 Ocak 2009 08:53

ouzer
Şube Müdürü

data yayınlarının genel kültür genel yetenek tek büyük kitap altında 2009 basımı var 25 lira civarında, birde 4 kitap ayrı ayrı var herbiri 12 lira, aralarında içerikte fark varmı acaba bilen varmı bunu ?

14 Ocak 2009 09:02

pttbahadır
Genel Müdür

ünigs 1.1 arkdaşım sana katılıyorum.bende bu yıl 4 data kitabından ve onların 4 soru bankasından çalıştım.89.029 puan aldım.o kadar ayrıntılı güzel anlatmışki çok yararını gördüm.yeniden sınava hazırlanacak arkadaşlara öneririm

14 Ocak 2009 09:07

emin2100
Şef

bende kesinlikle datanın konu anlatımı soru bankası olarakta yaklaşım yayını tavsiye ediyorum ikiside super

14 Ocak 2009 10:36

memom21
Genel Müdür

bazı arkadaş güvenderi tavsiye etmem demiş; ben temelimi o kitaptan attım kpss de. sonra değişik kaynaklardan sürdürdüm. data nın soru bankaları çok güzel ama tarihin konu anlatımı çok detaya girmiş gereksiz yere, ben açıkcası data'dan bu sene vatandaşlık konu anlatımını aldım, ve herkese gözü kapalı tavsiye ederim, mükemmel bi kitap, ben tarih ve coğrafya soru bankalarını aldım datadan, ya öyle soruları var ki içinde, yuhhh dersin yani, tarih mi çözüyorum türkçede bi paragraf mı belli değil, ama inkılap soruları güzel, sonuçta farklı soru tipi, ha sen ne ile çalıştın dersen,ben en başka turuncu renkli olan güvenderden başladım, ama not alarak, sonra geçtim, ihtiyaç, yargı çok az, data soru bankaları, internetten bazı siteler vardı çok güzel bilgiler veren, dersaneden hocalar, yayın evi ayırmaksızın soru bankaları özellikle genel kültür için, bol bol ve değişik türde soru çözün, ihtiyaç yayıncılık ösym ile birebir yakalıyor soruları, ben inanmıyordum ama bu sene şahsen tanık oldum. bizdeki meşhur medeni kanun sorusunun tıpa tıp aynısını ihtiyaç denemesinde çözmüştüm o zaman anlam veremeden yanlış yapmıştım, ama sınavda mantığını çözdüm ve doğru yaptım. buna benzer çok soru çıktı. size tavsiyem kaynak ayırmayın, ne bulursanız çözün, özellikle çıkmış soruları çözün, ve vatandaşlık için ise tek kaynak data yeter. benim puanım bu ara 93,450

14 Ocak 2009 11:15

maxmann
Şube Müdürü

Data, ihtiyaç, yediiklim birde FDD yayınları başka bişe demiyecem yargı güvender felan geç onları puan : 95.632

27 Şubat 2009 11:26

tulya
Kapalı

arkadaşlar Data'nın iki çeşit tarih konu anlatımı var.hangisi daha iyi bilen var mı??

biri Kral Kızı Serisi-Hüseyin Gül,biri de Data Serisi-Faruk Kara.ben hangisini alayım yardım ediiiin???

27 Şubat 2009 13:30

demet255
Aday Memur

Arkadaşlar ben hemen hemen bütün yayınlara çalıstım sadece bir kaynakla olmuyor. Tekrar sınava girecek olanlara başarılar dilerim.

30 Ekim 2009 16:55

BUZPRENSI_63
Aday Memur

bu konu başlığını açıp data kitapları hakkında yorum yapan ve ben 90 küsür aldım diyen ünigs 1.1 ve diğer arkadaşlardan mademki bu arkadaşlar bu kadar puanı bu kitap sayesinde aldıysalar bu arkadaşlardan tc kimlik numaralarını buraya yazmanlarında bir sakınca olmadığını sanıyorum böylelikle bizde bu kitap konusunda kendimizde kesin bir karar vermiş oluruz bekliyorum

Toplam 11 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;