Editörler : "eskiyara"Pangaea
«8910111213141516171819»

mayye
Memur
11 Mart 2008 22:10

hemen ben de yolluyorum hocam

lnez
Aday Memur
12 Mart 2008 18:01

iliçi tainler başladı.Okulöncesi branşında olanlara kız meslek açılıyor.Acaba tain hakkımız varmı.Bu herkesemi açık görünüyor yoksa sadece çocuk gelişimi mezunlarınamı...

caramelx
Aday Memur
12 Mart 2008 21:18

Arkadaşlar okul öncesi olan hiç kimseye kızmeslek liseleri açılmıyor.Açılanlar ise kız meslek liselerinde ki uygulama anasınıflarıdır... :(

idealkale
Aday Memur
13 Mart 2008 15:23

Arkadaşlar,

bu branş değişikliği sadece çocuk gelişimcileri madur etti.2004 yılında çıkan 119 sayılı karara rağmen kız mesleklere okulöncesi mezunları atandı bizlerin hakkı yendi.şimdi hatalarını düzeltirken yine bizi madur ettiler branşımızı çocuk gelişimci olarak değilde okul öncesi eğitim diye atadılar.biz okulöncecilerin kadrolarını doldurmuyoruz.ama bizlerin kadroları bu şekilde dolduruldu.tabiki bunu yazarken o arkadaşları suçlamıyoruz.hata bu atamayı yapanlar.zamanında atamalar olmasa idi şimdi kimse madur olmayacaktı.ben itiraz edenler arasındayım.dilekceme cevap geldi.anaokulnda yada ilköğretimde çocuk gelişimi normu olmadığı için değişiklik yapılamamış.bir arkadaşım ilin cevap vermesinden sonra bakanlığa dliekçe gönderdi şimdi ondan gelecek cevaba göre hareket edecez.umudum odur ki maduriyetimiz en kısa zamanda giderilir.

dumadumadum
Aday Memur
13 Mart 2008 16:23

sevgili idealkale arkadaşım,

bende sizinle aynı durumdayım, aynen itiraz dilekçesi verdim aynı cevap geldi. Lütfen arkadaşınızın bakanlığa yazdığı dilekçenin sonucu gelince bu sitede bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. Siz hangi ilde, hangi ilçedesiniz? Birlikte hareket edersek belki sonuç alabiliriz..

ahmeteren
Şef
13 Mart 2008 16:45

Dumadumadum, ideal kale; şimdi ben okul öncesi mezunuyum ve 119 sayılı karardan önce kız meslek lisesine atandım ve 8 yıl her işi yaptım. Bizim gibi durumdakiler ne olacak?Biz 340 sayılı karara göre atandık, o zaman kız meslek liselerine atanabiliyorduk. Doğru haklısınız. 119'a göre Okul öncesi mezunlarının maaş karşılığı okutacakları derslerin karşılığında anasınıfı yazıyor. Ama çocuk gelişimi mezunlarında da aynı şekilde anasınıfı yazmıyor mu?Bizim gibilerin derdi; 2004ten önce atandık (2000 ylında). Bir hak verdiler şimdi alıyorlar.Söylediğimiz ve anlatmaya çalıştığımız bu..Şimdi eminim yine çıkcak birkaç kişi yok biz çocuk gelişimciyiz, biz uzmanız, biz en büyüğüz, biz harika ötesiyiz diye. Kimsenin karşısında kompleksim yok. iş uzmanlık noktasına gelirse cebimden çıkarırım boş yere sallayanları.Ama şu var; biz sanki üvey evlat, bazıalr öz evlat.Hakkını almışlarmış.Ben de anaokulunda çalışsaydım herşey belli ben okulöncesi eğitim kurumunda çalışyorum.Branş bu.Ama bazıları "anaokulunda çalışıyormuş ve Canı isterse kız meslek lselerine gidermiş" gibi hava yaratıyorlar.Zamanında birçok alana bir çok atama oldu.Şimdi onlara olmadı hadi gidin diyebilirler mi? Zaten ben size bu işin başını anlatayım. Bazı muhteşem öğretmenler durmadan bunu şikayet etti. Bakanlıkta alın size "branş" dedi. Zaten bizim derdimiz de bu; şikayet, üsttekine ulaşamazsan, onu kendi seviyene çek ki senden iyi olmasın.

mmayhan
Aday Memur
13 Mart 2008 17:30

selam arkadaşlar. biliyorsunuz iliçi atmalar başladı. ben kız meslek lisesi uygulama anaokuluna tayin istemeyi düşünüyorum fakat çokta emin değilim açıkcası. kızmesleğe bağlı anaokullarında çalışan arkadaşlarım bana bu konuda fikir verirlerse sevinirim. şartlarınız nasıl, memnunmusunuz, herhangi bir problem yaşan varmı vb.şimdiden teşekkürler.

mugge2003
Memur
13 Mart 2008 17:51

Arkadaşlar açılan kız meslek liseleri uygulama anasınıfları. Bilerek tercih yapın. alan değişikliği için talim terbiye kurulunu aradığımda bana kız meslek liselerinde alan öğretmenine ihtiyaç olmnadığını uygulama anasınıflarına alım yapıcaklarını söylemişlerdi.

zero74
Aday Memur
13 Mart 2008 19:19

arkadaşlar çocuk gelişimi çıkışlı alanı okul öncesi olarak değiştirilenlerden itiraz dilekçesi verip de cevap alabilen var mı.varsa lütfen burda paylaşın.ben dilekçe vereli bir ay oldu ve hala bir cevap alamadım.

eylül10
Aday Memur
13 Mart 2008 20:28

çocuk gelişimi mezunu arkadaşlar itiraz dilekçemin cevabı ilğeldi il milli eğitimden gelen cevap olumsuzdu şimdide bakanlıktan cevap geldi ve ilköğretimde çalıştıgımız için kesinlikle liseye geçemeyeceğimizi yazmışlar.yani tek çare dava açmak.

zero74
Aday Memur
13 Mart 2008 20:43

okul öncesi eğitim kurumlarında çalışanlara gelen cevaplar olumsuz oluyor galiba.ben 7 yıldır kız meslekte derslere giriyorum nasıl bir sonuç gelecek merak ediyorum.

lnez
Aday Memur
13 Mart 2008 22:10

Sayın zero74 hocam merak etmene gerek yok mezuniyet alanın çocuk gelişimi ise atama branşın çocuk gelişimi olarak gelir ama mezuniyetin okul öncesi ise atama branşında okul öncesi olarak gelir.

zero74
Aday Memur
13 Mart 2008 22:26

ınez hocam teşekkür ederim.ben çocuk gelişimi çıkışlıym ancak benim durumumda olan bazı arkadaşların dilekçeleri kabul edilmemiş.o yüzden endişe duyuyorum.ve benden çok sonra dilekçe verenlerin cevapları geldi ben hala muallaktayım bundan dolayı da endişem artıyor.umarım sonuç sizin dediğiniz gibi olur.

akelf
Aday Memur
13 Mart 2008 22:30

Arkadaşlar il içi yer değiştirme kılavuzunda alan değişikliğine bağlı yer değiştirmelere ilişkin açıklamalar var. En sonunda da "alan değişikliği işlemleri bakanlıkça haziran ayı içinde çıkarılacak genelge hükümleri çerçevesinde yapılacaktır" ibaresi var. Haziran ayında yapılacak alan değişikliğini neden il içi yer değiştirme kılavuzunda yer vermişler merak ettim doğrusu...

sahin3302
Genel Müdür
13 Mart 2008 22:50

bu konuyla ilgili kıssadan hisse , ahmeteren arkadaşa katılmamak elde değil hele son satır ibirgün baş zabani cehennem çukurlarnı geziyormuş her çukurun başında bir zebani, bakmış bir çukurun başı bomboş sormuş neden bunların başı boş sayın yardımcısı baş zebanim demiş burda öğretmenler var biri yukarı çıkarken alttaki onun ayağından aşağı çeker ondan başı boş,kompleksli mesleki mezunları varya onlar teşbihte hata olmaz ayne cehennem çukurundaki ayaktan çeken öğretmenler gibi.....neyse yazacak çok şeyde varda onu anlayacak kişi lazım

akelf
Aday Memur
13 Mart 2008 23:09

ahmeteren ve şahin3302 adlı şahısların öğretmene yakışmayacak bir üslupla yazdıklarını düşünüyorum.Çok iyi bir eğitim almışsınız ve aldığınız eğitimi birzamanlar yapılmış bir hatadan dolayı kız mesleklerde uyguluyorsunuz. Ayakta alkışlıyorum sizi... Yazık yetiştirdiğiniz lise öğrencilerine!

14 Mart 2008 00:00

akelf arkadaişım yanlış hatırlamıyorsam eskiden eş durumu il içi aynı kitapçıkla anlatılırdı bu sene eş durumunu ayırmışlar alan değişikliğini araya sıkıştırmışlar kağıt israfı olmasın diye her hal

ahmeteren
Şef
14 Mart 2008 00:17

Tam yazmıştım, bir uzman çıktı ve bombayı patlattı.akelf,akelf, akelf, her eleştiriyi hakaret mi kabul ediyorsun?O yazdıklarını büyük üzüntüyle okudum. Benim yazdıklarımda kişiliğe yönelik küçük düşürücü ifadeler yoktu. Yazdığını okur musun? aldığımız eğitimden ayakta alkışlamaya kadar herşey var. Öğretmenlerin asıl görevi şikayet etmek, birilerini gambazlamak değil, ışık tutmaktır.Tabii ben böyle yapmayın deyince diyorsun ki; "biz şikayet ederiz, sen buna neden karşı çıkıyorsun, biz adam eğitmeyiz, küçük işler peşinde koşarız." Haksız mıyım? Belki bana kızgınlıkla yine birşeyler yazacaksın. Ama bir düşün şikayet etmek nasıl insanların işi?Tabii ayakta alkışlayacaksın. Sana da yakışan bu.Sen bu yazıları yazarken ahmeteren ve sahin3302 kim, nedir, biliyor musun?Benim nasıl bir eğitim aldığımı biliyor musun?Benim ailemden aldığım eğitimi biliyor musun ki. Oraya kadar dillll uzatmışsın. Buraya bazıları çocuk gelişimi mezunlarının "uzman olarak atandığını" yazmıştı. Senin aldığın eğitim o kadar büyük ki, lisans mezunu birinin uzman olarak kendini atfetmesini eleştirenlere kızıyorsun. Ben ne dedim ki, bazıları şikayet etti dedim.etmiş denmiyorum, etti. İşi gücü bırakıp, hani o verdiğiniz muhteşem eğitimi bırakıp personel genel müdürlüğünü su yolu ettiler. Şimdi bu tip insanların buraya, bunlArı yaptıklarını yazmak neden seni gocundurdu. Artık yazmayacağım. Mahkeme sonucunu beklemek en doğrusu. Ayrıca zahmet etme, oturarak alkışla onu da kabul ederim. Bir hata ha; Senin öğretmen olman bir hata ki her eleştiriyi hakaret kabul edip, saldırıyorsun. Buraya yazdığıum için ve senin gibi insanlarla muhatap olduğum için kendime kzıyorum

14 Mart 2008 00:22

ahmet eren başı sıkışan insan pskolojisiyle direk arkadaşlar savunma pskolojisiyle konuşuyorlar galiba. ayıp oluyor bşle konuşmayın birbirinize akelf

ahmeteren
Şef
14 Mart 2008 00:28

Tekrar diyorum, buradaki insanların mağduriyeti (bu akelf olur, ben olurum, veya başkası olur) birkaç tane şikayetçi insanların yüzünden oldu.bilmiyorum bakanlık onları ciddiye aldı mı almadı mı? Ama ondan sonra bunlar oldu. Daha net yazayım; Kız meslekte çalışan bir öğretmen gitti. sadece anlaşamadığı bir arkadaşının kız meslekte çalışmaması için (ki o da çocuk gelişmi mezunu ve anasınıfından kız mesleğe gelmiş) hergün şikayet. Bunlar ankara da yapılan bir seminer esnasında ayyuka çıktı. Emin olun hergün şikayet ama hergün, okuldaki kavgalarını başka yerlere yansıttılar. Sonuç bu.

Toplam 2265 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi