Editörler : asaygincihan27
15 Şubat 2008 00:58   


sorumluluk sınavı ücretleri

Sorumluluk sınavları liselerde yapılıyor.Derslerin ek dersleri ile sınav ücretlerini ayrı ayrı hesaplıyorlar mı?Geçen sene ek dersleri alamadık sınav haftasında.Bu sene idarecilerde bilmiyor.Bilen var mı?

15 Şubat 2008 05:38

mehmetege
Memur

Sınav günü hangi ekders fazlaysa o ödeniyor.

Örnek sınav günü 7 saat ekdersiniz var o gün için 7 saat ödenir, ya da 3 saat ekdersiniz var o gün için 5 saat ya da 2 sınav varsa 10 saat ödenir.

17 Şubat 2008 23:31

turuncu71
Aday Memur

merhabalar sorumluluk sınavında 1 komisyon görevimin oldugu gün 8 saatlik koordinatörlük görevimde vardı.ancak müdür muavinimiz sadece okulda oldugumuz için sadece sınav ücreti ödeyecegini belirtmiş.hangi ekders fazla ise onun ödenmesi ile ilgili mevzuat maddesini nereden bulabilirim.çünkü m.muavinimiz sözlü iletişimden anlamakta zorlanıyor.saygılar............

18 Şubat 2008 16:16

Kumpiter
Müsteşar

İkisi beraber ödenir. Yok fazla olanmış, yok şuymuş buymuş olmaz. Kaç yıldır öyle yaptım, ne milli eğitim ne de malmüdürü itiraz etti (ki herkes ekdersini, alınan onaylara göre tek tek kontrol eden birisidir, müdürün kendisi). Nitekim bu dönem yeni müdürümüz geldi, o da aynı uygulamayı yaptı. Bu hafta 55 saat ekdersim oldu :) (8 ayırtmanlık, 15 saat de ders ücreti).

Nedenine gelince: Öğretmen, sınav zamanında görevli izinli sayılıyor. Görevli izinlerde, ücret ödenir. Üstelik başka yerden ücret alıp almaması da önemli değil.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;