Editörler : crops35
«456789101112131415»

726047
Aday Memur
09 Nisan 2009 15:37

Arkadaşlar baktım da TİGEM de çalışanların sıkıntılarını paylaştığı bir sayfa olması gerektiğini düşündüm,diye başlayan bu sayfaya iki aydır yazan yok demek ki Tigemde çalışanların bütün sıkıntıları,sorunları bitti.(İNŞAALLAH).

06akp21
Aday Memur
15 Nisan 2009 20:56

Değişen bir şey yok milletin psikolojisi bozukda ondan

halpaguter
Başbakan Müsteşarı
16 Nisan 2009 20:11

arkadaşlar karacabey akbaş üretim çiftliğinin veb adresi varmı nasıl ulaşabilirim?

kralmm
Aday Memur
08 Temmuz 2009 18:09

arkadaşlar tigemde çalışanlar su anda devamlı işte vede arazide oldugundan dolayı kimse mesaj yazamıyor.ancak sıkıntılar ve dertler aynen devam ediyor.

gülent
Şube Müdürü
05 Ağustos 2009 15:54

GNCL

citrusviroids
Kapalı
01 Ekim 2009 08:49

tigem çalışanları nerdesiniz? kasım alımında tigem de olacakmış çok mu kötü şartlar yoksa kişinin dayanıklılığına göre değişebilir mi?

399/2
Aday Memur
12 Kasım 2009 14:10

726047 tigem çalışanı ..................

zor hayattan uzak olmak

zor aynı kişilerle paylaşmak

zor olan iş değil

istiyerek çalışamamak.

zor olan tigemi anlatamamak

fthfth
Aday Memur
18 Kasım 2009 16:11

Tigemde çalışan arkadaşlara , ösym tercihleri başladı, genel olarak tigem hakkında (çalışma koşulları,izin,tayin,maaş vb.) bilgi verirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

berrken
Memur
18 Kasım 2009 16:15

merhaba arkadaslar sormak istediğim tigemde inşaat mühendisi ne yapar sizce tercih etmeye deger mi ..birde 5 yılda bir yerdeğiştirme zorunluluğu nedir

akin95
Aday Memur
18 Kasım 2009 18:19

arkadaşım selamlar üç senedir Tigem'de çalışmaktayım size biraz çalışma koşulları hakkında bilgi vereyim.399/II sözleşmeli personel olarak çalışılıyor.Cumartesi her zaman normal mesai var ama iş var ise ki her zaman vardır Cumartesi-Pazar,Gece-Gündüz çalışmak zorundasınız. Kesinlikle fazla mesai ücreti,döner sermaye, prim v.s.yok. Sadece maaşınızı alıyorsunuz. Rotasyon olayı var atandığınız yerde sürekli kalmayacaksınız 1-2-3-4 yıl olabilir o tarafı Allah'a emanet.Yani bende tam bilmiyorum kaç yılda bir olduğunu çünkü şu ana kadar standart birşey görmedim. İşletmeler şehirlere uzak sosyal imkanlar sıfıra yakındır.Çocukları okul için 60 km uzaklıktaki okula gidenler var. Tigem'i tercih etmeye niyetiniz varsa kesinlikle iyi araştırın sorun, internetten yazmak istediğiniz işletmelerin telefonunu alıp bizzat sorun. Kazanırsanız puanınızı bir daha kullanamayacaksınız bunuda belirteyim sözleşmeli olmasına rağmen 4b liler gibi sonradan kadrolu alım olursa tercih yapamıyorsunuz.Zaten girenlerin çoğu tekrar kpss ye girip başka kurumlara gitti vede gitmeye devam ediyor.

karayel_2005
Şube Müdürü
18 Kasım 2009 18:52

DERDİMİZİ NASIL ANLATMALIYDIK

Yasaya müdahil olmanız için

Kandilden mi inmeliydik VEKİLİM

Uzman Çavuşları duymanız için

Karakol mu basmalıydık VEKİLİM

Sayın bakanlarım sayın vekilim

Sesimizi duymazmısınız beyim

Uzman Çavuşum ben hain değilim

Dağlardan mı inmeliydik VEKİLİM

Nedir bu sessizlik söyleyin bana

Açlığı reva gördünüz Uzmana

Biz ki siper olduk Yüce Vatana

İhanet mi etmeliydik VEKİLİM

Sizler devletsiniz garip babası

Çektiğimiz dert değil,dert deryası

Uzman Çavuşların yıkık dünyası

Hırsızlık mı etmeliydik VEKİLİM

Yıllarca dağlarda gezdik dolaştık

Ekmeğimizi erlerle bölüştük

Hak yolunda şehadete ulaştık

İtiraz mı etmeliydik VEKİLİM

İstediklerimiz çok mu be çok mu ?

Bak biz dağda açız,karnınız tok mu ?

Bizim yaşamaya hakkımız yok mu ?

Eşkiya mı olmalıydık VEKİLİM

Bakın affettiniz tüm hainleri

Uzman Çavuşların çoktur dertleri

Hem kendimiz hem de aile fertleri

Mahmur'dan mı gelmeliydik VEKİLİM

Uzman Çavuş derki "Dağda ve taşta

Bazen dik bayırda , bazen yamaçta

Akan kanlarımızı her fırsatta

Biz haram mı etmeliydik VEKİLİM

bu şiir SARSILMAZ RUMUZLU ARKADAŞIMIZA AİTTİR.

fthfth
Aday Memur
18 Kasım 2009 20:14

iyi hoş şiir tebrikler. biz asıl konumuza dönelim, tigemde çalışmak ? nedir ne değildir?

yazmacı
Şef
19 Kasım 2009 09:23

ya bu tigem çalışanlarının tamamına yakını şair olmuş.bu sayfaların tamamına yakını okudum.şiir gibi geldi. her halde ya çok dertliler yada çok yanlız yada doğanın etkisindedler.

gizlibahar
Genel Müdür
20 Kasım 2009 01:26

bu rotasyon olayı nedir arkadaşlar daima böyle değişiklikmi olur birde altınova nereye bağlı tam gün çalışılan yer konyamı balıkesirmi

skorski
Aday Memur
20 Kasım 2009 13:59

Tigeme girmek isteyen ( zir.müh.ve veteriner )arkadaşların dikkatine!

Tigemi sakın tercih etmeyin!Hakkınızı başka kurumlar için kullanın.Girdikten sonra bu kurumdan nasıl kurtulabilirim diye başınızı duvarlara vurursunuz.Keşke girmeseydim dersiniz.Bu forumu baştan sona incelerseniz anlarsınız.Bu kurumda cumartesi-pazar-gece-gündüz köle gibi çalışırsınız.mesai kavramı yoktur.Çiftlikler mahrumiyet bölgelerinde olup kişiyi sosyallikten uzak anti-sosyal bireyler haline getirir.Bu kurumda hak,adalet,kanun ve kural yoktur.Hak ve adalet arayanlar kötü işletmelere tayin edilir,yani genel müdürlüğe itiraz hakkınız yoktur.Sadece torpil vardır.Torpilli olanlar hep iyi yerlerde çalışır diğerleri ceylanpınar,altınova ve diğer kötü işletmelerde emekli olana kadar çalışır.Kuruma girerken tercih ettiğiniz yerler sadece kuruma girmek için geçerlidir.Torpiliniz yoksa girdikten 1-2 sene sonra ceylanpınara veya kimsenin gitmek istemediği yerlere tayininiz çıkar itiraz edemezsiniz.bölgede 5 yıl çalışmak kuralı vardır ama uygulanmaz.Kısaca krallıkla yönetilen bir kurum.saygılar.

399/2
Aday Memur
21 Kasım 2009 11:29

tigemi tercih edecek arkadaşlar özeelikle vet. müh. arkadaşlar pisikolejik işkence altında çalışmak isriyorsanız yazın derim. kapalı toplumdan soyutlanmış işle yatıp işle kalkan, kendi içine kapalı, üniversitedeki hocalara derimki lütfen tigem de çalışanların pisikoleji durumları hakkında araştırma yapsınlar.

CE-CE
Aday Memur
21 Kasım 2009 11:46

Bakanlıklarda bulunan Ankara Merkez Tigem hakkında bilgisi olan var mı? Elektrik Mühendisi alıyor .

maasdan ziyade diger tigem subeleri gibi mi orası da ?cumartesi ve pazar iş oluyor mu?lojmanı var mı?

bilgisi olan cvplarsa sevinirim

sagber55
Daire Başkanı
23 Kasım 2009 00:58

tigem de çalışan arkadaşlar anlaşılan çok zorluk çekiyorsunuz allah yardım etsin bukadar eziyetinize karşılık ne kadar maaş alıyosunuz?? bide ben önlisans mezunuyum acaba nekadar maaş alırım şuan

nino81
Aday Memur
24 Kasım 2009 16:56

arkadaşlar yazmayın vazgeçin bin kere düşünün ,ne kadar çaresizde olsanız mecburda kalsanız vazgeçin,bu kurumu yazmayınki bu kurumun başındaki yöneticiler ağa olmadıklarını görsünler,onların sizlere muhtaç olduklarını görsünler...

aylarca evvel buraya yazı yazmıştım puanıma yazık ettim ben ve en sonunda dayanamadım istifa ettim ,çok şükür kötü günleri geride bıraktım şimdi gayet iyiyim tigem denen o yerden kurtulduğum için kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum...

arkadaşlar yazdığım tek bie kelime bile abartı değildir,bu kurum hakkında ne yazsam az gelir,anlatamam size burda yaşadıklarımı..

bir kere sizin zerre kadar öneminiz yoktur,burda çalışan yöneticiler ve üst kadrodakiler kpss alımları dışında hep yalakalık ve siyasi desteklerle oralara gelmiş insanlardır o yüzden durumları hep iki dudak arasındadır,kendi durumlarını korumak için emrinde çalışan personeli ezdikçe ezerler,saygı yok,sizin haklarınızı korumak şöyle dursun direk çiğnerler ve çiğnetirler,aynı statüde çalıştığınız insanla bile haklarınız farklıdır a mühendisinin siyasi desteği vardır,ailesinin tigem geçmişi vardır,b mühendisi kurumu bilmez sınavla atanır zavallı, tigemde a nın yararlandığı haklardan b yararlanamaz,ben bizzat yaşadım ...sakın arkadaşlar yazmayın,parasızlığın ,çalışmanın ne demek olduğunu iyi bilirim,kendimi bildiğimden beri hayatımı çalışarak kendim kazanmış bir insanım kendi alanımda türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinden mezun oldum,öğrenciyken bile çalıştım,ama hiçbir yerde bu kurumdaki kadar aşağılanmadım,zorluk yaşamadım,burdaki yöneticiler ağadır,cumarteside çalıştırırlar pazarda gece yarısı evinizede telefon açabilirler hatta telefonunuz neden kapalı diye size hakaret derecesinde laflarda söyleyebilirler onların her türlü hakkı var,sakın arkadaşlar sakın yazmayın...

yazmayınki bu kurumu yönetenler düşünmeyi öğrensin...

399/2
Aday Memur
25 Kasım 2009 08:43

arkadaşım katılıyorum ve onu tebrik ediyorum biz onun kadar cesareetli değiliz işsizdik ama bu kadar da ezilmiyorduk tercih edecek arkadaşlar illa yazacaksanız enson dğil 16. tercihiniz olsun

Toplam 2450 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi