Editörler : **sude**
«87888990919293949596979899
27 Temmuz 2019 09:42

**sude**
Editor

Emeklerin, sevginin üzerine kocaman bir çizgi çekmek ve çizginin altında kalanlarında zamanla kaybolup gitmesi.

Gül aşkı için öten bülbülün, gülün dikeniyle yaralanıp, ölmesi..

*

Tema : Bozkır

29 Temmuz 2019 01:33

TheLife322
Aday Memur

Önceleri bir iki teldi. Sonra top top arttı saçlarımdaki yıldızlar. Boz ayı değildim, Zeki Müren'in tekerlemesindeki "boz ala boz başlı boz pis porsuk" hiç değildim. Fakat, bir şini kekere mekerenin ekildiği yan tarladan halliceydim. Günler geçti, haftalar ayları, aylar yılları kovaladı. Ne bozluk kaldı, yıldızlar ise hayal. Bildiğin kırlaşmıştı aynadaki suretim. Bir kelimenin parçalanışı gibiydi şimdiki gerçekliğim. Hatta önüme gelen her kelimenin.

Tema: Yetenek.

29 Temmuz 2019 16:21

**sude**
Editor

Yaşamayı başarmak. Bu bir yetenektir benim gözümde. İnsanoğlu nedendir bilinmez, bir türlü yaşamayı beceremez. Bir noktaya, bir çizgiye, bir bakışa takılıp kalır. Bu takılış da; nedense bilinmez hayatı es geçmeye yeter da artar bile. Oysaki sayılı ömrümüz vardır, kimse ölümsüz değildir. Buna rağmen ölümsüzlük iksirine sahipmiş gibi davranırız.

*

Tema : Sıcaklık

30 Temmuz 2019 00:01

TheLife322
Aday Memur

Egzotermik tepkime dışarıya ısı verir. Bağların değişkenliği sırasında harcanan eforun göstergesidir bir nevi. Tepkimede madde değişir, farklı özelliklere bürünür, Isı ile ölçülebilir. Hissedilen ise sıcaklıktır. Birbirine "evet sendeyim" edası ile bakakalan bir çift gözün kitlenmesi sırasında vücudumuzdaki hormonların harekete geçmesi eşliğinde, yükselen adrenalin, duran sindirim sistemi, kaslasın kasılması ve acil moduna geçen fizyolojimizin yaktığı şeker dolayısı ile yaydığı ısı misali. Öyle sıcaktır ki bazı bakışlar. Yakar kavurur. Duman eder hatta. Geriye kalan ise bir tutam kül...

30 Temmuz 2019 00:02

TheLife322
Aday Memur

Tema: Aday

Toplam 1965 mesaj
«87888990919293949596979899

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?