Editörler : asaygincihan27
24 Şubat 2008 19:47   


Kapalı
M.E.B. Şube Müdürlüğü Sınavı ***

görevde yükselme sınavı yani şube müdürlüğü sınavı ne zaman yapılacak şube şefliği sınavı ne zaman yapılacak.

vekil şube müdürlüğü ile illler yönetiliyor.

yapılması gereken çok basit. şube müdürlüğü sınavı olacak. 1 ay sonra puan üstünlüğüne göre şube müdürleri atanaca. Türkiye ne zaman bu şeffaf atama dönemini görecek acaba.

19 Mart 2008 22:55

tolga_hortum
Kapalı

sınav 2 yıl içersinde olur. bence

19 Mart 2008 23:03

"Kapadokya"
Kapalı

meb yaptığı sınavlarda kazananları daha atamadı ki hocam heralde uzun süre sınav yapmaz.

18 Ağustos 2008 15:41

yürek adamı
Şef

beklemek öğretmenlerin ekmeğiymiş,bekleyelim arkadaşlar....belki yarın belki yarından da yakın,kim bilir....

07 Temmuz 2009 22:45

Lazio
Müsteşar Yardımcısı

ne sınavı yahu, dalgamı geçiyorsunuz?

daha yeni ankarada 76. maddeden şube müdürü atanan "müberra oğuz" hangi sınavı kazanmış?

birde gazeteye çıkarıyorlar bu torpilli arkadaşları

"çocuk'ta yapar kariyer'de" diye...

milletle dalga geçer gibi.

18 Temmuz 2009 20:36

Lazio
Müsteşar Yardımcısı

76 dan atanan şube müdürleri ne olucak?

21 Temmuz 2009 14:30

zorbeyy
Daire Başkanı

Şube Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Eğitimi Sınavı Neden Yapılmıyor?

Evet arkadaşlar daha önce yapılmıştı? Ama uzun zamandır bu konuda ses seda çıkmıyor. Sendikalarında bu konuda talebi yok. Bir okulda müdür yardımcısı olmak mı önemli şube müdürü olmak mı?

Neden bu konuda hiç kimse yazmıyor diye düşünürken bu konuyu ben başlık olarak çayım dedim sendiklardan ve bakaknlıktan görüş istedim. cevabı ve bilgilendirilmelerimi sizinle paylaşacağım.

Lütfen destek verin Şube Müdürlüğü sınavı yeniden açılsın Şeflere sınav yapılıyor ama Şube müdürlerine yapılmıyor NEDEN?*-?

21 Temmuz 2009 15:03

zorbeyy
Daire Başkanı

Türk eğitimsenin cevabı

Sayın ...........Bey,bizim WEB sayfamızı takip ederseniz KİK teklifleri içinde bu sınavın yapılması teklifinin olduğunu görürsünüz.Bu konu defasında bakanlığa iletilmiştir.Bilginize.Selamlar.

2002 yılından bu tarafa Yönetici atama Yönetmeliğinin yargı tarafından iptal edilmesi sonucunda, okul ve kurumlarımız da yönetici boşluğu geçici olarak görevlendirilen binlerce yöneticiyle yürütülmektedir. Eğitimde kalite ve verimliliği sağlamak, çalışanların moral ve motivasyonlarını artırmak, huzurunu temin için, Duyuru yapılmadan, DMK?nun 76.Maddesi gerekçe gösterilerek, Okul-Kurum Müdürü, müdür yardımcısı, şube müdürü atamaları DERHAL iptal edilmelidir. Danıştay?ın Ek?2 yürütmeyi durdurma kararı doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılarak atamalar yapılmalıdır.Şube müdürlüğü için sınavlar açılmalıdır. (Nisan 2009 teklifinden)

21 Temmuz 2009 16:10

ilim
Şef

şube müdürü ve milli eğitim müdürlüğü için sınava gerek yok.dayınız varsa tamam.yalnız bir de A tipi bir okulda 3 yıl yöneticilik yapmanız gerekir.

21 Temmuz 2009 22:59

finike
Memur

öğretmenlerde şube müdürlüğü sınavına alınmalıdır.

22 Temmuz 2009 10:36

eskimüdür
Şef

Bencede sınav yapılmalı.Fakat yapılmaz .İLçe meblerin sitelerine incelerseniz görürsünüz.Yüzde 80 görevlendirme.Sınav olunca ne olur.Bunlara bay bay o da zor.

23 Temmuz 2009 08:49

Mehmetbtal
Şef

Bu konuda kesinlikle sınav yapılmalıdır.Kabul ediyorum ki sade sınav yöneticilik için yeterli değil. Ama sınav yöneticilik için ilk adım olsun. Eğer eşitlikten, haktan ,adaletten bahsediyorsak kesinlikle yöneticilikte ilkadım sınav olmalıdır.

23 Temmuz 2009 09:34

zorbeyy
Daire Başkanı

milli eğitim önemli bir kurum siyasetin eğitimle iç içe olması bence olumsuz sonuçlar doğurur, başarıyı ve eğitim kalitesini düşürür. Bundan doaly şube müdürleri ve diğer yöneticiler sınav + ek 2 ile atanmalıdır. Yoksa ahpap cavuş ilişkisi öğrenci ve öğretmeni olumsuz etkler.

24 Temmuz 2009 12:01

Mehmetbtal
Şef

Sendikalara bu konuya sahip çıkmalı. Özellikle Eğitimbirsen sahip çıkmalı. İnanın sınavı Öğretmenlerin yüzde 90'ının destekleyeceğini düşünüyorum.Adamı olan şube müdürü olur düşüncesinin kalkması lazım. Sendikalara mail atalım. sendikaları harekete geçirmeliyiz.Sınav+ek 2 olsun. Hizmetiçi eğitim de olabilir. Biz kendimize güveniyoruz. Kendisine güvenen herkesin sınavı kabul etmesi gerekir.

27 Temmuz 2009 10:04

ekdemir
Genel Müdür

hocam; şube müdürleri, milli eğitim müdür yardımcısı atamalarında genel kaide; EBS li olmaktır.

Resmen içlerinde buluna bir arkadaşımdan duydum; Adamlar kimi şube müdürlüğüne, kimi mem yardımcılığına getireceklerini aralarında konuşuyorlar.

Yazıklar olsun bu zihniyete. VE bu şekilde gelipte para kazananlara. bilsinlerk o kazandıkları paralar helal değildir.

27 Temmuz 2009 10:21

zorbeyy
Daire Başkanı

okul müdür yardımcılığı için o kadar forumlarda yazıştık, bu çabanın yarısını burada göstersek sendikalara emaıl çeksek bence bir şeyler yapabiliriz, sayfayı güncel tutalım

Ayrıca müdür müdür yardımcılığı atamalarında sendikalar hemen iptal davası açarken şube müdürlüğü atamaalrı için neden dava açılmıyor, nedne torpilin önüne geçmek için görevde yükselme yöentmeliği mercek altına alınmıyor.

27 Temmuz 2009 10:27

ilim
Şef

bunda yanılıyorsunuz genelde atanan şube müdürleri türk eğitim senli ekdemir öğretmenim.

27 Temmuz 2009 10:46

silisyum
Aday Memur

ekdemir arkadaşım,ben ebs li bir idareciyim ve sadece ebs li olduğum için müdürümden zulüm görüyorum.müdürümde tes li olduğu için önceki dönemde torpille atanmış birisi.demekki her dönemde torpil vardı.ancak önceden pastayı tes ve es paylaştığı için sesleri çıkmıyordu.sanırım sizin memurluk geçmişiniz fazla değil.her dönemde o dönemin sendikası bahsettiğiniz işi (atamaları) yapardı.bunları bizzat yaşadım.şimdi ebs çıkınca adalet duyguları kabardı birden birilerinin.doğrusu hiçbir sendika veya kişiye torpil yapılmaması ama nedense yıllarca sesi çıkmayan sendikalar şimdi mahkemelerin kapısını aşındırıyor.idarecilikte sınav olsun fikrini ilk teklif eden ebs dir bilesiniz.

27 Temmuz 2009 10:51

ekdemir
Genel Müdür

sayın silisyum hocam, ben resmen EBS toplantısına katılan bir arkadaştan duyduklarımı söylüyorum.

2. kısma gelince; torpilin sağı solu olmaz. Bu işin

geçmişte yapılmış olması; bugunküler için bir dayanak olamaz.

Bunu bir noktadan kaldırmamız lazım. Yarın EBS gider yerine başakaları gelir. Ben ozamanda torpilin karlısında olurum. Yeterki liyakat olsun.

27 Temmuz 2009 10:58

ilim
Şef

güncel

27 Temmuz 2009 11:00

ilim
Şef

silisyum öğretmenime katılıyorum.

Toplam 1571 mesaj
12345678910111213»
 
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?