Editörler : Pangaea
06 Mart 2008 13:11

2008 KPSS sınavına hazırlanan orman mühendisleri

Sınava hazırlanma gayretinde olan tüm Orman Mühendisi arkadaşların ümidini kırmamak için 28-29 Haziran 2008 tarihlerinden önce Orman Mühendisliği kadrosunda bir alım yapılmamasını istiyorum. Şurda sınava 2 ay kalmış, halen birileri alım yapılsın diyor. Geriden gelecek olanları düşünen yok.

İyi be, olan biten tüm kadroları alsınlar, bizede avucumuzu yalamak kalsın, öylemi?

Eğer bu hükümet gerçekten ismindeki adalete azcık değer veriyorsa birazda geriden gelecek arkadaşlarıda düşünüp ona göre kadro açmalıdır.

Bir seferde var olan kadroyu tamamlayıp (380 üstüne 200 alıp toplamda 632 orman mühendisini bir sınav sonucuyla almayı kastediyorum) ertesi yıllar sınava girecek arkadaşlara hiç bir ümit kalmayacaksa yazıklar olsun bu hükümete.

Benimle aynı düşüncede olan ve şu an 2008 KPSS sınavına son bir ümitle çalışan tüm mühendislik fakültesi mezunlarını duyarlı olmaya davet ediyorum. Lütfen sesinizi yükseltin artık. Yoksa KPSS ye boş yere çalışmış olursunuz. Haberiniz olsun...

eylül_107
Aday Memur
06 Mart 2008 16:19

kesinlikle sana katılıyorum bende kpss ye hazırlanan orman mühendisiyim '' orman müh.atanamayanların buluşma noktası'' başlığının alıtda yazılan yazıları okuyorum ve çok kızıyorum dediğin gibi sınava 3 ay kala alım yapılırsa artık bize hiç kadro açmazlar zaten açsalarda ne kadar alıyorlarki eğer şimdi alım olursa sınava hiç hazırlanmakla kendimiz yormayalım

karansel
Şef
06 Mart 2008 16:34

Eylül arkadaşım, sana sınava hazırlık noktasında başarılar diliyor, bu konudaki duyarlılığın için ayrıca teşekkür ediyorum. Yalnız bu durumu Bakanlık ve ilgili birimlerine e-mail ve faksla sende ilet, tanıdıkların varsa onlara söyle onlarda iletsinler. Aksi taktirde bunlar bizleri hiçe sayarak var olan kadroları doldurup emeklerimizi boşa çıkaracaklar. Ben konuyla ilgili tüm mercileri her gün e-mail yağmuruna ve faksa tabii tutuyorum.

karansel
Şef
06 Mart 2008 16:37

Konuyla ilgili iletişim bilgileri şöyle :

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü

Hüseyin AYTAÇ - ŞUBE MÜDÜRÜ (BİRİM SORUMLUSU)

Telefon: 0312 207 67 52

Faks: 0312 207 67 88

E-mail adresi 1: [email protected]

E-mail adresi 2: [email protected]

Çevresel Etki Değerlendirmesi ve Planlama Genel Müdürlüğü

M.Fuat GÖK - ŞUBE MÜDÜRÜ

Telefon: 0312 207 67 48

E-mail adresi: [email protected]

Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı

Tülin ALPTEKİN - ŞEF

Telefon: 0312 207 67 49

E-mail adresi : [email protected]

Orman Genel Müdürlüğü

Nazım AVCI - BAŞMÜHENDİS

Telefon: 0312 207 67 50

Orman - Köy İlişkileri Genel Müdürlüğü

Gülseren ŞENTÜRK - APK Uzmanı

Telefon: 0312 207 67 51

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü

Vedat ATABAY - Kimya Mühendisi

Telefon: 0312 207 67 53

eylül_107
Aday Memur
06 Mart 2008 16:41

hemen gönderdiğin adreslere bende mail.atacağım ve tüm arkadaşalrıma da yollayacağım umarım sesimizi duyurabiliriz gerçi biraz sağardır yetkililer ama biz yapabileceğimiz herşayi yapalım

karansel
Şef
06 Mart 2008 16:42

Ayrıca şu adrestende online bilgi sorabilirsiniz.

http://195.140.196.201/bimerwebform/default.aspx

yalnız tc kimlik ve e-mail bilgileriniz doğru olmalı

Bunlarda Sayın Çevre ve Orman Bakanımızın iletişim bilgileri:

Adres : Söğütözü Cad. No: 14/E - ANKARA

Telefon : (0312) 207 50 00

Faks : (0312) 207 50 00

E-Mail : [email protected]

[email protected]

Ayrıca Orman Genel Müdürü Sayın Osman KAHVECİ nin sitesindeki mesaj kutusunun adreside şöyle :

http://www.osmankahveci.com.tr/component/option,com_contact/Itemid,3/

burayada 2008 KPSS Sınavından sonra alım yapılması yönünde mesajlarınızı bekliyorum.

UNUTMAYIN NE KADAR ÇOK MESAJ O KADAR ÇOK ÜMİT, AKSİ TAKTİRDE YAZIK OLUR BİZLERE.

karansel
Şef
06 Mart 2008 16:48

Arkadaşlar sevineceğim bir maili biraz önce aldım ve sizlerle paylaşmak istiyorum:

E-mail Bakanlıktan geldi ve şöyle :

Bilindiği üzere 60. Hükümet kurulduktan sonra Sayın Başbakanımızın yaptığı açıklamada yeniden yapılandırılacak iki bakanlığın arasında Bakanlığımız da sayılmıştır. Bakanlığımızın yeniden yapılandırılması çalışmaları Başbakanlıkta oluşturulan bir çalışma grubu tarafından yürütülmekte olup; bu tür düzenlemeler kanun değişikliği gerektirmektedir. Yapılacak yeni düzenlemede Bakanlığımızın görev dağılımı ve dolayısıyla kadro pozisyonları değişebileceği gibi bazı bağlı kuruluşların diğer ilgili bakanlıklarla irtibatlandırılması da söz konusu olabilecektir. Bu nedenle yeniden yapılanma sonuçlandırılıncaya kadar açıktan personel alımı düşünülmemektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Hüseyin AYTAÇ - Şube Müdürü

ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI

BİLGİ EDİNME BİRİMİ

karansel
Şef
07 Mart 2008 10:00

Son gelen bir bilgide de KPSS sınavından önce (tahmini Mayıs - Haziran arası) Çevre ve Orman Bakanlığı teşkilat sisteminde değişikliğe gidileceği, Orman Bölgelerin kaldırılacağı, İl Özel İdarelerinin altında bir daire başkanlığına bağlanılacağını yazıyor.

Ayrıca yeni yapılanmadaki unsurların "Kamu Personel Reformu" ile paralel yürütüleceği ifade ediliyor.

2008 KPSS YE HAZIRLANAN MÜHENDİS ARKADAŞLAR, BU KONUDA DUYARSIZ KALMAYALIM KÜTFEN. BİRİLERİ BİR YERLERDE KENDİ EGOİSTLİKLERİNİ TATMİN ETMEK İÇİN BİR SÜRÜ MESAJ YAZMIŞ, BU KİŞİLERİ GÜLDÜRÜP KENDİMİZİ HAKSIZ ÇIKARMAYALIM.

KONUYLA İLGİLİ VERDİĞİM İLETİŞİM BİLGİLERİNE E-MAİL VE FAKS GÖNDERMEYE DEVAM EDELİM.

BÖYLELİKLE TEŞKİLAT SİSTEMİ OTURMAMIŞ BİR BAKANLIĞIN PERSONEL ALIMLARINDA DAHA PLANLI DAVRANILIR BELKİ.

''Güneş''
Memur
07 Mart 2008 12:16

arkadaşım senin anlamadığın şey senin de benimde atanamadığımız,yani burda yazan herkesin atanmak için çırpındığını unutuyosun sanırım.merak etme senin benim dememle kadro vermeyecekler,verecekse verir vermeyecekse vermez.burada söyledilerimiz alınan kararları değiştirmezmerak etme kurumlar bu kadar küçük işlerle uğraşmaz.

birde şunu unutma meslektaşlarımın hiçbiri senin gibi at gözlüğüye bakmıyor olaylara,herkesin neyin ne olduğunu ve nasıl olacağını biliyor.

hdytm
Aday Memur
07 Mart 2008 16:08

Her kesin çabası gayesi mesleğini yapabilmesi.Serbest çalışma çok sınırlı olduğundan hep kadroları takip ediyoruz.Sizin geçtiğiniz dönemden bende geçtim ve işsizliğin zorluklarını yaşadım.Şimdi çok şükür mesleğimi yapmak nasip oldu.Emek işidir bu.Dolayısıyla herkes tabi ki farklı düşünecek.Birbirimizin fikirlerine saygılı olursak herşey daha da kolaylaşır.İnşallah sizleride aramızda görürüz.Sağduyulu ve çalışkan meslektaşlarıma.

karansel
Şef
07 Mart 2008 18:22

"hdytm" rumuzlu meslektaşa teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah bizlerede aranıza katılmayı nasip eder. Aksi taktirde sınavlara hazırlık süreci (hele birde ev geçindirmek için çalışılıyorsa) çok zor oluyor. Bu süreçte azcık aklımız vardı, onuda yitireceğiz. Sabır ve selametle..

karansel
Şef
07 Mart 2008 18:29

Meslektaşlarımın "Orman Mühendisleri (Atanamayanların Buluşma Noktası)" formunda hakkımda yazdıkları yazıları fazlasıyla haksız bulduğumu belirtmek isterim. Diğer forumda yazısı olan arkadaşlar, yazdığınız laflara dikkat edin lütfen. Benim ağzımdan şu ana kadar kötü laf çıkmadı. Herhes haddini bilsin, bilmeyene bildirirler.

Birdahada atanma yüzü filan göremezsiniz. Burası forum sayfası ise herkes özgürce düşüncesini ifade edebilmelidir. Ben sizin çabalarınıza kötü bir söz söylüyormuyum.

Lütfen sizde benim düşüncelerime saygılı olun.

Ayrıca o güneş rumuzlu arkadaşa ve trabzonlu pinus' a iki çift lafım olacak :

Birincisi yeni yetme olan asıl sizsiniz. İçinizde 98 den önce mezun olan varsa bunu ancak o bana söyleyebilir. Bunun dışındakiler ancak benim torunumun torunu olur.

İkincisi bana bu yakıştırmaları yapan arkadaşlar bu kafayla yarın öbürgün atansanızda sizin meslekte başarılı olamayacağınız aşikârdır. Sebebine gelince hep sizin bildiğiniz doğru değil, veya burası askeriye değilki önce belen bot bağlasın, bu bir kafa yarışı, zeki olup sınavda yüksek alan kazansın.

Kazanan arkadaşlara sözümüz varmı? Helal olsun. Hele 80 puanın üzerinde alıpta istediği tercihine atanan arkadaşları yürekten tebrik ediyorum.

Burda benim itiraz ettiğim husus sizlerin hak arayışınız değil, benim itirazım Bakanlığımızın personel alımındaki plansız uygulamaları. Durup durup yüksek sayıda alınca ertesi yıllara bir şey kalmıyor, bu yüzdende aradaki yıllarda bir çok meslektaşım yüksek puanda alsa atanamıyor.

Bakanlığa alım yönünde faks çekeceğinize, Bakanlığa KPSS den önce torpille atananların yeniden KPSS ye tabii tutulması yönünde faks gönderin. Belki talebinizi haklı bulurlarda, sizede bizede kapı aralanır.

Bakanlığa önceden torpille girip bizim hakkımızı gasp eden, üstüne üstlük birde emekli yaşı gelsede emekli olmayan insanların emekliliğini sağlarsanız hepimize fazlasıyla kadro açılır merak etmeyin.

Saygılarımla...

abc okumak
Memur
07 Mart 2008 22:42

mrh aslında hepimiz kendi çıkarımıza göre hareket ediyoruz v sizde bence size bencil diyenler kadar bencilsiniz fazlası yok.Alımlar bu seneki sınava ayrılan kadro sayısını etkileyecekse haksızlık şayet etkilemeyecekse bir sorun yok diye düşünüyorum.Herkes menfaatleri doğrultusunda karşısındakini rencide etmeden hakkını aramalı sizinde kendi doğrunuz için mücadele etme gayretinde olduğunuzu zannediyorum.Başarılar...

mehmetkosovali
Aday Memur
10 Mart 2008 08:56

üzülerek sölüyorum arkadaşlar 2008 yılında alım yok 2009 yılında belki olabilirmiş 2006 ve 2007 yıllarında 700 ün üzerinde orman mühendisi alındığından dolayı yani 2008 kpss dende ümit yok gibi

ts_61
Aday Memur
10 Mart 2008 15:11

karansel arkadaşıma yazıyorum. hepimiz meslaktaşız. birlik olmalıyız. bunun içinde bir adım at. aramızda düşmanlık yok sonuçta. gelin birlik olalım..... selamlar.

hdytm
Aday Memur
10 Mart 2008 17:55

İyi akşamlar.Bu gün Antalyada başlayan İşletme ve Şube Müdürleri seminerine Genel Müdürümüz de katılacakmış.2008 yılı personer alımlarına dair bir açıklama yapılırsa herkes rahatlar.Her şey çalışmadan geçer.

mehmetkosovali
Aday Memur
11 Mart 2008 14:15

ardadaşlar alımların biraz uzak olmasının nedeni orman işletmelerinde çalışan geçici işçilere kadro verilmesi kadro verilmesiyle daimi işi olan bir işçi yaklaşık 1500 YTL maaş alıyor devlette orman işletmelerine belli bir bütçe ayırıyor bu işçiler daimi olunca 300 400 YTL alan işçi 1500 YTL maaş aldı buda geçen ekim ayında oldu yani kadro bizlere hayal çünkü devlet bu yükün altından kalkamaz daha çok yere ne mühendis nede işçi alınmaz asıl yanlışı devlet bu işçilere vererek yaptı ama ne yapacan biz yıllarca okuduk kpss ye çalışıyoruz ama adamlar çoğu okuma yazma bile bilmiyor bunlara 1500 YTL maaş ve bedavadan memurluk veriliyor üzücü ama gerçek ne yapacağız bilmiyorum

12 Mart 2008 22:20

arkadaslar evet hepımız gergınız hepımız bıyerlere gelmek ıcın ugrasıyoruz yanı hıc yoktan okudugumuzun karsılıgını alalım dıye savasıyoruz emege karsı bır hak talep edıyoruz bu konuda tum meslektaslarımızın bızı desteklemesını tabıkıde ısterız ancak bugun yapılan acıklamanın ardından eger baktıysanız sıteye 100 kısılık bır kadro gorunuyor bızım sayımızı bılen varmı yada tahmın etmek ısteyen bu yuzkısının ıcınde olmak ıcın alınması gereken en dusuk puanı bılenınız varmı malesef tahmın ve ıstatıslık bılgılerıyle bocalayıp duruyoruz umaım hepınız ve hepımız ıstedıgımız yerlere gelırız bılıyorum ıstedıgımız cok dııl emegın karsılıgı ama bunu almak ıcınde bızden bır bedel bıreazdaha gayret ve emek ıstıyorlar... uzgunum ama hayat denılen tıyatro boyle işliyor forumu acan arkadasa sımdıden tesekkur ederım.... saol kardesım

karansel
Şef
12 Mart 2008 23:46

Tüm meslektaşlara hayırlı olsun.

Açıklanan kadrolar pek tatmin edici değil. Daha önce belirttiğim hususta yanılmak isterdim. Fakat görünen o ki, düşüncelerimde yanılmadığımı, yapılan uygulamada önceden yazıştığımız sıkıntının oluştuğu aşikar.

Sizlere daha önce şu şekilde yazmıştım : "Burda benim itiraz ettiğim husus sizlerin hak arayışınız değil, benim itirazım Bakanlığımızın personel alımındaki plansız uygulamaları. Durup durup yüksek sayıda alınca ertesi yıllara bir şey kalmıyor, bu yüzdende aradaki yıllarda bir çok meslektaşım yüksek puanda alsa atanamıyor."

ve de şunuda belirtmiştim :

"Bakanlığa önceden torpille girip hakkınızı gasp eden, üstüne üstlük birde emekli yaşı gelsede emekli olmayan insanların emekliliğini sağlarsanız hepinize fazlasıyla kadro açılır merak etmeyin."

Bu yazdıklarımla neyi kastettiğimi, hepimiz için en iyisinin nasıl olması gerektiğini objektif bakış açısıyla yeniden değerlendirmenizi öneririm.

Devlet Bakanı Murat BAŞESKİOĞLU'nun açıkladığı sayılara ilaveten emekli olanlara yönelik olan 15.000 sayısının olması da güzel bir noktadır.

Ayrıca bunların dışında 2008 yılı içerisinde Bakanlığa sözleşmeli orman mühendisi alımı yapılacak. Genel Müdürümüzün belirttiği her yıl alım olayının içeriğinde sözleşmeli alımlarda var. Bu alımlardaki sayı, Bakanın açıkladığı sayının dışındadır. KPSS sonuçlarına göre Bakanlığa alınacak sözleşmeli orman mühendislerinin amenajman ofislerine ve ağaçlandırma çalışmalarına dahil edilmesi ve 150-200 arasında bir alımın yapılması düşünülüyor.

Sınava hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar diler, aramıza katılacak tüm meslektaşlarıma saygılar sunarım.

hdytm
Aday Memur
13 Mart 2008 09:26

Hayırlısı olsun.Ama ilk 30 kişi alımı vardı 2004 yılında.Benim sınıfımdan üç arkadaşım atandı.Oluyormuş demek.Ümidinizi kaybetmeyin bence sabırlı olun.Nasip...

anelkaka
Memur
13 Mart 2008 10:59

arkadaşlar biz orman endüstri mühendisleri olarak size dost elimizi uzatıyoruz bu kavga boşa bizler aynı fakültenin aynı sıralarda oturmuş bireyleriyiz oorman bakanlığı kadrolarıyla ilgili birbirimize girmemize gerek yok birbirimizi düşman gibi görmeye başladık artık bunlara son verelim 2008 kpss sınavından sonra pek umut yok zaten bütün kadrolarda mevsimlik işçiler daimi olup kadro alınca yaklaşık maaşları 4-5 kat arttı bu yüzden orman bakanlığı üzerinde büyük yük oluştu bu yüzden alımda hayal oldu bizim için sizinde mehmetkosovalının dediği gibi alım çok ama çok uzak bana göre 3 yada 4 yıl alım olmaz alım olsada lütfen birbirimizi daha fazla kırmayalım

Toplam 139 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi