Editörler : asaygincihan27
06 Mart 2008 15:44   


halk eğitim kursu ücretleri

Arkadaşlar iyi günler yardımınıza ihtiyacım var. Okulumuzda hafta sonları öğrencilere kurs vermekteyiz. Halk eğitim tarafından düzenlenmekte olan bu kursun ücretlerinin kurs bitiminde toptan yatacağı söylendi. Başlangıçta hiç bi şey demeyen halk eğitim yetkilileri şimdi bir öğretmene kurs için en fazla 100 saat toplam ek ders ödemesi yapacağını ve 100 saatten fazla derse giren öğretmenlere 100 den fazla ek ders ödemeyeceğini söylüyor.Bunun yasal bir dayanağı var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler dilerim

06 Mart 2008 18:57

Acemi_Öğretmen
Daire Başkanı

Bu konuda ekdersler kadronuzun bulunduğu okul tarafından hazırlanması gerekir.

Ayrıca haftalık olarak girdiğiniz maksimum ders sayısı önemli.

Halk eğitimde kurs veren bir branş öğretmeni eğer kursuda hafta sonu cumartesi pazar ise toplamda bir hafta boyunca 40 saat derse girebilir. Bu kişiye toplamda 28 saat ders ücreti taahakkuk ettirilmesi gerekir.

Sınırlama ancak ve ancak Ekders Yönetmeliğine göre olur. Bu sınırda branşınıza ve haftalık girebileceğiniz maksimum ders saati sayısına bağlıdır.

06 Mart 2008 18:59

Acemi_Öğretmen
Daire Başkanı

Ayrıca bu konuda daha ayrıntılı bilgide size verebilirim.

Halk eğitimlerde ve halk eğitime bağlı olarak öğretmen arkdaşlarımız son zamanlarda bol miktarda kurs açmakta. Fakat görüyorum ki bu kurslarda birçok keyfi uygulamaların olduğu görülüyor.

Merak etmeyin bu konularda size en iyi bilgiyi vereceğim.

06 Mart 2008 21:25

pinar_sadness
Şef

çok teşekkür ederim ama halk eğitim bize girdiğimi ders saatlerini sormadan bile bütün öğretmenlere 100 saat üstü ek ders vermem dedi. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

07 Mart 2008 12:22

Acemi_Öğretmen
Daire Başkanı

Birşey değil. Bu arada benim eşimde ilköğretimde görev yapıyor ve Halk Eğitime bağlı olarakta kurs veriyor. Ücreti kendi okulundan yapılıyor.

07 Mart 2008 17:49

demredemre
Aday Memur

halk eğitim kursu bende açtım. sadece haftada en fazla 10 saat verebiliyoruz. ama 100 saat gibi bir şey yok... ek derslerimizide aylık olarak alıyoruz...

Toplam 5 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?