Editörler : Adversary
06 Mart 2008 16:08   


Kapalı
almanca kpds ile ilgili kaynak önerebilir misiniz?

rica ediyorum....

06 Mart 2008 16:20

barocan
Müsteşar

almanca kpds için önerebileceğim kaynaklar:

1) KPDS-ÜDS-YDS ALMANCA HAZIRLIK KİTABI ( YAZAR: ERDEM KARABULUT) kitapta kpds formatında 100 soruluk 12 deneme bulunmakta ilk 2 denemenin sorularının açıklamalı cevapları mevcuttur.

2)KURMAY YAYINLARINDAN ÇIKAN ALMANCA KPDS-ÜDS HAZIRLIK KİTABI.. kpds formatındaki sınavlara hazırlıkta önemli bir başvuru kitabıdır. Kitap mavi renklidir..

07 Mart 2008 05:37

AZRA__
Kapalı

CANIN OLAYIM..

07 Mart 2008 13:45

solemn
Kapalı

YAHU 3 KURŞU MAAŞI ARTTIRMAK İÇİN GEREK YOK,:),YOK GEİZP DÜNYAYI TANINMAK İSTİYORUM VE BİR DİLİM OLSUN DİYORSAN KPDS YE HELE ALMANCAYA HİÇ İHTİYACIN YOK:)

07 Mart 2008 14:12

barocan
Müsteşar

ASLINDA HAKSIZ SAYILMAZSIN. AMA ALMANCA SADECE SINAVLAR İÇİN DEĞİL GENEL ANLAMDA HALA ÖNEMLİ BİR DİL OLMA ÖZELLİĞİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR. ÖYLE OLMASAYDI BATI AVRUPADA EN ÇOK KONUŞULAN 2.DİL OLMAZDI... AMA BEN RUSÇA'YI TERCİH EDERDİM O AYRI MESELE:))

08 Mart 2008 01:37

dudum
Kapalı

bilgi düzeyin nedir,sorunu ona göre cevaplayabilirim

10 Mart 2008 14:19

dudum
Kapalı

azimli ve cesur

barocana rkadaşın belirtiği gibi kaynak olarak Erdem Karabulut un KPDS-ÜDS-YDS ALMANCA HAZIRLIK KİTABI nı önerebilirim ayrıca özelde bahsetmişsin biraz ama temel bilgi düzeyin ne tam olarak bilmiyorum ama ben şuanda Müjdat Karayerli niin almanca gramer rehberi kaynağını kullanıyorum belki sana ağır gelebilir ama en azından bakmanı tavsiye ederim

ben temel eğitimi yurtdışında ilkokulda aldığım için bunun artı bi yönü oldu bana çok fazla zorlamıyo ama senin düzeyinde iyiyse fazla kasmaman ve sık sık yabancı kanalları takipe derek ve bol bol kitap okuyarak pekişttirebileceğini düşünüyorum.ayrıca internet sayfalarıdnan da takipe debilirsin almanca sitelerdede bayağı yararlı bilgiler var

kurs konusuna gelince istanbul ve ankara dıındaysan bence çok iyi bir düzzeyde olan bir kurs nadir bulunur diye düşünüyorum.üniversitelerin sürekli eğitim merkezi adı altında açtıkları kurslar oluyo,onları araştırabilirsin

17 Mart 2008 14:33

face1981
Aday Memur

arkadaslar merhaba. Almanca kpds konusunda sizlere tavsiyelerimle yardımcı olabilirim diye düşünüyorum. 2007 Kasımda girdim KPDS'ye Almancadan, 99 yaptım. Ama 3 yıl Almanya'da kaldım ben yüksek lisans için. Kimse, senin tuzun kuru, atıp tutma demesin, peşin peşin belirteyim. Erdem Karabulut'un kitabının, konu testleri faydalı olur, ama geri kalan 10 deneme sınavı, fazla kasıyor. Yani ben sınav öncesi bu kitaptan deneme çözdüğümde 90 ı geçemiyordum. Ama çıkmış KPSS sorularını çözerken de 95 in altına hiç düşmüyordum. Diyeceğim o ki; soru bankası falan aramayın. ÖSYM nin adresinden, KPDS, ÜDS, ÖSS (yabancı dil sınavı, içlerinde en kolayı bunlardır, ilk etapta bunları çözün), KPSS, Sayıştay gibi meslek sınavları vs. de çıkmış Almanca sorularına çalışın. Örneğin ÜDS de bir sınavda 240 soru var, hepsinin büyük faydası olur. Gramer için de Hueber in Deutsche Grammatik kitabı var, sarı, onu tavsiye ederim.

Hepinize sonsus başarılar.

22 Ağustos 2008 09:54

sevgi yağmuru
Şef

ARKADAŞLAR ALMANCA KPDS İÇİN ACİL KAYNAK...

16 Ekim 2008 12:15

YALINSEVDALISIYIZ
Aday Memur

Öncelikle Kasımda sınava girecek olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Arkadaşlar 2 hafta önce Delta Yayınevinin Yazarı ŞULE PAK' ın KPDS ÜDS YDS TestDaf Almanca Eşanlamlı Sözcük kartlarını gördüm bir kitabevinin kasa yanında.

Dikkatimi çekti ve hemen aldım. O kadar faydası oldu ki size anlatamam.

Gerçekten çok değerli bir çalışma.

Tüm sınavlara girenlere tavsiye ederim.

Çünkü her bir kelime özenle seçilmiş.

Başarılar diliyorum herkese

Toplam 9 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?