Editörler : hopaliSafak Vaktii
18 Nisan 2008 09:57

yuhartık
Aday Memur

peki geçenki sınavın sonuçları ne zaman açıklanacak bilen var mı?

22 Nisan 2008 10:01

yaer
Memur

arkadaşlar TED KOLEJİNDE ne kadar MAAŞ veriyorlar ilk yıl için bilen var mı?

29 Nisan 2008 20:47

TARASOVA
Şef

Sayın ...........

Türk Eğitim Derneği okullarına yaptığınız başvuru ile ilgili değerlendirme olumlu sonuçlanmış; ancak tercihleriniz doğrultusunda branşınızda açık bir kadro bulunmadığından istihdam edilmek üzere herhangi bir okulumuza yönlendirmeniz yapılamamıştır. İleri bir tarihte tercih ettiğiniz okullarda, branşınızda öğretmen ihtiyacı oluşması halinde sizinle tekrar iletişime geçilerek ilgili okullardan birine yönlendirmeniz yapılacaktır.

Branşınızda ihtiyaç oluşması halinde sizinle iletişime geçileceğinden, bu konuda herhangi bir okulumuzu ya da Türk Eğitim Derneği Genel Merkezini aramamanız önemle rica olunur.

Türk Eğitim Derneği ailesi ile birlikte olma isteğiniz için teşekkür ederiz.

ya iyide ben bütün tedler dedim mülakatta .....

anlayan varsa açıklasın yoksa bunlar gtünü yiyim ayağımı yapıyor ????????

30 Nisan 2008 00:03

edaing
Kapalı

açık uçlu sorusu branşınızı diğer disiplinlerle nasıl ilişkilendiririrsinizdi.eğitim bilimleri sorularında sadece belli dersler vardı.mülakatta da sizin bireysel kuruma nasıl katkılarınız olur onu sormuşlardı.

02 Mayıs 2008 17:26

eteva
Aday Memur

TARASOVA 20 nisan'daki sınav sonuclari aciklandi mi?

mülakati yapildi mi bilginiz var mi?

02 Mayıs 2008 17:29

eteva
Aday Memur

Arkadaslar 20 nisandaki sınava girip sonrasında gelisme yasayan var mı?

mülakatlar ne zaman, sonuclar ne zaman açıklanacak ?

yoksa açıklandı mı ?

02 Mayıs 2008 19:50

tuyap
Aday Memur

Arkadaşlar 20 nisan da ted genel merkezinin yaptığı sınav ile ilgili mülakata cagırılan arkadaslar oldu mu?

02 Mayıs 2008 20:05

eteva
Aday Memur

tüyap ben cagirilmadim... sen cagirildin mi?

bir de aday takip sayfasinda puanin aciklandi mi?

02 Mayıs 2008 21:55

TARASOVA
Şef

valla arkadaşım bana bu mail geldi !!! aynen yazdığım gibi ama sayfda bişe yamıyo puan olarak ayrıca ben mülakata yazılı sınavdan önce girmiştim bi karışıklık oldu o bakımdan bi yorumda bulunamaycam

03 Mayıs 2008 00:05

eteva
Aday Memur

Anladım tarasova.. hakikaten karışık senin işin...

bizim de ne olacağımız belli değil... üç hafta oldu hala sonuç yok...

03 Mayıs 2008 13:54

spectatorfb
Şef

Arkadaşlar ben de 20 Nisan'daki TED öğretmen alımı sınavına Ankara'da girdim.Sınav sonucu ya da mülakat çağrısı ile herhangi bir bilgi,SMS veya mail gelmedi.Çünkü sonuçlar genel anlamda henüz açıklanmadı sanırım.Fakat bu hafta içersinde sonuçlanabilir gibime geliyor.Bende bu sınava ilk defa girenlerdenim.100 soruluk Eğitim soruları vardı ama açık uçlu soru yoktu bu sefer.Soruların kimisi çok kolayken,kimisi beni epeyce zorladı.

Merak ettiğim şey mülakat.Branşlar neye göre ve nasıl sıralanıyor mülakatta.Mülakat tek yerde mi,heryerde mi yapılıyor?Ve girenler mülakatta neye dikkat ettiklerini ve ne sorduklarını yazabilir mi?Bir Türkçeci olarak acaba şansım nedir?(Tüm TED okullarını tercihme ekledim)...

03 Mayıs 2008 13:57

spectatorfb
Şef

Bu arada Tarasova arkadaşım.Sana bu mail geldi de acaba sen TED sınavına girdin mi yoksa yüzyüze görüşerek mi başvurunu yaptın.Çünkü sana bu şekilde bir cevap geldiyse bize neden gelmedi acaba.Bakalım sonuçları bekliyoruz.Şansımız nedir,ne değildir..

04 Mayıs 2008 04:18

TARASOVA
Şef

hocam ben mülakata sizden önce girdim olay karışık biraz yazılı olmamıştı ben mülakata girdiğimde. mutlaka cevap gelecektir olumlu yada olumsuz merak etmeyin bu ay içinde belli olacktı.

08 Mayıs 2008 15:41

srp282
Aday Memur

belli oldu Ted sonuçları arkadaşlar..

sözlü mülakatta ne sorduklarına

dair bilgisi olan var mı ?

08 Mayıs 2008 15:48

sentient
Aday Memur

merhaba arkadaşlar, hepinizin heyecanını anlıyorum. ben ankara ted için yapılan sınava girdim, yazılı sınavı geçtim, mülakata da çağırıldım. ingilizce yapıldı zaten bu şekilde yapılacağı belli idi. mülakat için bize bir konu vermişlerdi ve o konu hakkında ingilizce ders planı hazırladık ve dersi ingilizce anlattık. tabi doğal olarak baya hazırlandık. etkinlikler, dökümanlar vs. ama mülakatta en fazla 5 dk ders anlattık. mülakatlar çok kısa sürdü zaten en fazla 15er dk. ingilizce ve türkçe konuşmalar birbirine karışıyor zaten :)) alanla ilgili, klasik bir öğrenciniz derste bilmediğniz bir soru sordu ne yaparsınız, sınıf yönetimini nasıl sağlarsınız gibi sorular vardı.benim branşımda ing kullanabilecek fazla insan olmadığı için zaten 7 kişiydik. bizim mülakatlarımızda SEvinç Atabay (genel müdür) ve zümre başkanı bir adet akademik danışman vardı. yani heyecanlaı idi ama çok kasmadılar bence. bu arada bence mutlaka mülakatta dikkatli giyinin derim. Sevinç Atabay öğretmenliği çok iyi bilen ve çok seven bir insan. Tabiki sadece giyimden ibaret deildir öğretmenlik ama öğrencilere örnek teşkil edeceği için dikkatli olun, mümkün mertebe takım giymeye çalışın, saçlarınız bakımlı olsun haifi makyaj(bayanlar için) ve çok sade takı takabilirsiniz. söyleyebileceklerim bu kadar. herkese başarılar :))

08 Mayıs 2008 22:34

dodiay
Aday Memur

peki ankara ve istanbul ted dışındakiler için de mülakat ingilizce mi yapılıyor ben heyecanlanıp konuşamam die çekiniyorum açıkcası cvp gelirse çok sewinirim

09 Mayıs 2008 13:18

sentient
Aday Memur

o konuda tam bilgim yok ama daha önce mülakatı kazanmış arkadaşlarım türkçe konuşmuşlardı. ing olsa bile o ortamda konuşuyorsun hiç merak etme olur mu :))

09 Mayıs 2008 22:45

dodiay
Aday Memur

çook çok teşekkür ederim umarım dediin gibi olur tekrar saol

14 Mayıs 2008 23:58

osmanyak
Aday Memur

arkadaşlar sınav sonuçlarınız mail adresine gönderilmiştir diye bir mesaj geldi ama mail falan yok. aday takip sayfasında sınav puanı yazıyor sadece. sizin de öyle mi?

mülakata çağırıp çağırmadıkları ne zaman belli olacak? mülakata çağırıldığına dair bir mesaj alan var mı? sınavda belli bir puanın üstünümü çağıracaklar haberiniz var mı?

cevaplarsanız sevinirim...

15 Mayıs 2008 00:23

osmanyak
Aday Memur

arkadaşlar mülakata çağrılan var mı? ya da sınav notu haricinde herhangi birşey öğrenen var mı?

Toplam 97 mesaj
 
ANKET
Size göre, Türkiye'de erken bir yerel veya genel seçime ihtiyaç var mı?