Editörler : crops35

aysegordes
Aday Memur
15 Nisan 2008 17:53

benim sorum tam anlamıyla şuydu arkadaşlar,arkadaşım sadece lisans maliye mezunu yani önlisans mezunu değil.bu durumda önlisnstan girebilir mi,yada lisanstan girdi diyelim önlisans alanından tercih yapabilir mi?aydınlatırsanız sevinirim

birharf
Şef
15 Nisan 2008 18:36

lisans mezunu olarak sınava girmişseniz yalnızca lisans mezunları için verilen kadrolara başvuru yapabilirsiniz,

önlisans kadrolarına tercih yaptığınızda sizden önlisans mezunu olarak girdiğiniz kpss sonuç belgesi ve önlisans diplomanız istenecektir, bunları da teslim edemezseniz atamanız olmayacaktır.

yani hangi alandan tercih yapıyorsanız (önlisans yada lisans), o alanda bir kpss sonuç belgeniz ve diplomanız olmalı ki atamada sorun olmasın.

Bahadir226
Kapalı
16 Nisan 2008 09:04

lisans mezunu önlisans mezunu olarak sınava giremez tabi.girse bile ataması olmaz kesinlikle.burda istisna 2 üniversite bitirenler içindir

altan1981
Aday Memur
11 Kasım 2008 16:59

Arkadaşlar; ben önlisans mezunu olarak 21 eylüldeki kpss ye girdim, ancak Ekim ayında aof kamu yönetimi lisans diplomamı aldım. Şimdi ben bu durumda önlisans düzeyindeki kpss ye boşuna girmiş oldum.

Bilgilendirirseniz sevinirim...

falkozlu
Genel Müdür
11 Kasım 2008 17:32

herhangi bir sorun yok..gönül rahatlığıyla tercihlerinizi yapabilirsiniz..

ceren_ist
Aday Memur
11 Kasım 2009 15:50

kpps lisans düzeyinde sınava giren biri daha( önce girmıs olan) bu sene önlisans kpssye girebilir mi....2 diploması varsa.....

leon461935
Şube Müdürü
11 Kasım 2009 20:30

sınavdan sonra mezun olmana gerelk yok boşuna bir yıl uzatma okulu başvuru tarihinden sonra mezun olursan yani eylüldeki bütünlemelrde önlisanws olarak girebilirsin kesin bilgi...!!!

buse02
Yasaklı
19 Nisan 2010 10:40

kamu yönetimi 3. sınıftayım önlisans düzeyinde sınava girebilirmiyim bilgilendirirmisiniz eğer girersem nasıl başvuracam

Kandas
Daire Başkanı
19 Nisan 2010 12:31

burada yazan ve yanlış bilen bazı arkadaşların yanlışlarını düzeltelim:

1-arsenik fen lisans mezunusun ve önlisans okuyarak önlisanstan kpss ye girebileceğini ve atanacağını zannediyorsun fakay yanılıyorsun. bu durum zaten sınav klavuzunda yazan hükümler dolayısıyla zaten mümkün değildi ve daha geçenlerde danıştay lisans mezunlarının (aynı zamanda önlisans mezunuda olanlarının) alt düzeyden sınava girmesi için açılan davayı reddeti. yani es kaza önlisanstan sınava girsen ve atansan bile durumun öğrenildiğinde ataman iptal edilir.

Charismatiq1i
Genel Müdür
19 Nisan 2010 12:35

Kamu yönetimi 3. sınıftayım demişsiniz. Açıköğretim mi?

Daha önce bir Önlisans programı bitirdiniz mi acaba?

Yoksa 1. sınıftan Kamuyönetimine mi başladınız.

Açıköğretimde 3. Sınıf kaydınızı silmediğiniz taktirde, Size belge vs vermeyecektir. Önlisans düzeyini bitirdiğinize dair belgeniz olmaycaktır.

--------------------------------- KAYIT SİLDİRİP DİPLOMA ALIRSA Diğer taraftan, açıköğretim 3 üncü sınıfa geçen öğrenciler önlisans mezunu değildirler. Ancak okumak istememeleri ve kayıt sildirmeleri halinde ön lisans diploması almaları mümkün bulunmaktadır. Bu bir diplomadır ve geçerlidir. Bu diplomaya göre sınava girmek mümkündür. KAYIT SİLDİRMEYİP DİPLOMA YERİNE BELGE ALIRSA Ancak, kayıt sildirilmemesi halinde önlisans diploması verilmemektedir. Bu halde, 3 üncü sınıfa geçtiklerini gösterir bir belge verilmektedir. Bu belge diploma veya çıkış belgesi değildir. Bu belge memuriyette hiçbir anlam ifade etmemektedir. Bu durumda, kayıt sildirmeden diploma alınamayacağından, aday sınava önlisans mezunu olarak girilmemelidir.. ------------------------------------

Ancak, Önlisans bitirmiş ve sonradan açıköğretim devam ediyorsanız.

Önlisanstan girebilirsiniz.

Önlisans Bitirmemişseniz, Lise düzeyinden girme imkanınız vardır.

Bunda genel kural şu şekildedir:

ALt öğrenim düzeyinden girmek yasaktır. Lisans mezunu ; Önlisans ve lise düzeyinden giremez.!!!

Ama lise mezunu, Önlisansı veye Lisansı bitirebilecek konumda ise Önlisans veya Lisans düzeyinden girebilir.

------------------------------

Başlığa da yanıt vermek istiyorum. Lisans mezunu olupta önlisanstan Kpss ye giremezsiniz!!! Kesinlikle girmemenizi öneririm. Tespiti halinde, Memurluk atamalarınız iptal olur. Atanamazsınız. Bu konu hakkında anasayfada başlık sabitledik. İLk 3 . konuda daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Selamlar.

Charismatiq1i
Genel Müdür
19 Nisan 2010 12:40

11 Kasım 2009 15:50 Düzenle Sil

kpps lisans düzeyinde sınava giren biri daha( önce girmıs olan) bu sene önlisans kpssye girebilir mi....2 diploması varsa.....

ceren_ist

-----------

Ceren_ist.

Kpss ye Lisans Mezunu olan birisi.. KESİNLİKLE ÖNLİSANS VE LİSE DÜZEYİNDEN KPSS YE GİRMEMELİDİR. Tespiti halinde madruriyet yaşayacaktır. Ataması iptal edilebilir.

Lisans mezunları alt öğrenim düzeyinden giremez.

Kandas
Daire Başkanı
19 Nisan 2010 13:39

2-ceren_ist bir kişinin iki diploması olsa dahi eğer o diplomalardan biri lisans diploması ise sınava önlisans giremez.

smynra
Aday Memur
20 Mayıs 2010 16:35

selam arkadaşlar benim çok önemli bi sorum var noolur yardım edin bana : ben 2008 eylülde önlisans olarak kpss'ye girmiştim puanımda 74. sonra 2009da lisans mezunu oldum ve lisans diplomamı aldım.bu temmuzdada lisans kpss'ye girecem.ve mayıs yerleştirmelerinde önlisans puanıma göre önlisansların tercih yapabilecekleri yerlere tercih yaptım.şimdi ne olur?yardım edin lütfeenn :(

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi