Editörler : ÇOTANAK
12345678910111213»
15 Aralık 2008 06:14

sute_b
Aday Memur

Sektör olarak değil de, bu firmanın bankacılık ile kıyaslanması çok saçma. 2 si hariç bankalar sınav ücreti almıyor. Bankalarda herşey açık ve net. Bu firmaya para verebilecek birilerinin olduğuna inanmak zor. Ama var ki hala ofisleri mevcut. 400 ytl vermektense, herkes bulunduğu semte bir ofislerini açsa sanırım daha karlı. Ayda 10 tane 400 ytl yeter.

21 Aralık 2008 11:26

maths85
Aday Memur

Arkadaşlar lütfen bu ön yargı zihniyetinizi ortadan kaldırın.Bütün yazıları inceledim ve herkes (kusura bakmayın ama) "sürü psikolojisiyle" yol almış.Bir kere Türkyede henüz bir Traderlık okulu varmı yani akademik anlamda böyle bir eğitim veriliyor mu??Bana ilk önce onu söyleyin.Ya da ben söyliyim Londra da tradelık mesleği en saygın meslekler arasında ve Türkiye de bu henüz bilimiyor bile.Şirket size yeni bir iş alanı hakkında bilgi veriyor,fırsat tanıyor ve üstelik eğitimini veriyor.Bu çok ii bişiy bence.Bu eğitimden de ücret almaları çok doğal çünkü bu işi yapıp yapamıyacağınızı önceden de eğitimini almadığınız ve böyle bir iş hakkında bilgi sahibi olmadığınzıdan dolayı bu işi yapıp yapamayacağınızı bilemez.Bence kendi aklınızla ve mantık çerçevesinden geçirerek düşünün.Bİz Türk milleti olarak hep hazırcılığa alışmışız,Lütfen daha mantıklı olun!!!

21 Aralık 2008 16:54

soyleyemem
Aday Memur

evet biz 400 ytlnin nasil kazanildigini biliyoruz da yedirmek zor geliyor

22 Aralık 2008 13:45

mertmeric
Aday Memur

Arkadaşlar iki durum düşünün. İlki; bir şirket çıkıp diyor ki; ben traderlık eğitimi veriyorum, 1 aylık kursun ücreti de 400 ytl diyor, ikinci durumda ise başka bir şirket iş ilanı veriyor ve mülakatında 1 aylık eğitim sonrası iyi performans gösterirseniz sizi işe alırım diyor ve bu arada bazı kişilere 400 ytl?lik ücretten bahsetse de birçok kişiye bahsetmiyor. Şimdi bu şirketlerden hangisi daha çok kursiyere sahip olacaktır? Tabiki ikincisi, yani teletrade dj?in uyguladığı taktiği(kendilerince kurnazlık yapıyorlar) uygularsanız daha çok kursiyere sahip olursunuz.

Arkadaşlar Teletrade DJ?nin Türkiye ofislerini şikayet etmek birkaç paragraf birşeyler yazdım. Aşağıdaki yazıyı, Teletrade DJ?nin resmi sayfası üzerinden yollarsak sesimizi duyurmuş oluruz. http://teletrade-dj.com/contacts sayfasında aşağıda ?Organization of regional representative offices? linki var ona tıklayınca doldurmak üzere üç kutudan oluşan bir form çıkıyor, ?your name? ve ?your contact? information kısmına isminizi ve email adresinizi girdikten sonra ?you question? kısmına aşağıdaki birkaç paragrafı girip ?ask a question? butonuna tıklayabilirsiniz.

Dear sir/madam

This is a complaint about Teletrade DJ?s representative offices in Turkey. These offices discredit prestige of Teletrade DJ in a way that they claim they will employ successful ones from those who take one month training on currency trade, yet these offices only want to find trainees for trainings. During job interviews they do not mention the cost of training; they make trainees think that there is not any cost for the training. We, some people, think that we were and are still being deceived by Teletrade DJ?s representative offices in Turkey, therefore we warn people about Teletrade DJ?s Turkey offices in a forum page (the link is: http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=454147&page=1 ).

We informed career websites about your representatives? hoax, however still these websites advertise Teletrade DJ?s Turkey offices? announcements about Junior Currency Trader. http://www.secretcv.com/ilan/ilan_goster.php?id=273075 , http://www.yenibiris.com/IsIlanlari/Ilan.aspx?AdId=201870 these are the links you may want to check.

We also want to inform you that we will warn people about Teletrade DJ until its representatives in Turkey give up deceiving people by giving them hope of having a good job.

As being a big international company, we hope, Teletrade DJ will do something about its deceiving representative offices in Turkey. Thanks for your concern.

Gelelim sana maths85. Öncelikle arkadaşım üslubun hoş değil, ne o öyle sürü psikolojisi falan... kimsenin sürü psikolojisiyle hareket ettiği yok, ortada bir takım gerçekler var; adamların trader aradıkları yok, verecekleri kursa kursiyer(yani öğrenci) arıyorlar....

Tabi bu ortadaki gerçeklerin yanında bir de senin gerçeğin var; baktım da sitede tek bir yorumun var, o yorumda teletrade ile ilgili bu başlık altında dün yazmış olduğun yorumun. Yani teletrade dj?i savunduğun, buradaki insanları ise sürü psikolojisiyle hareket eden, daha mantıklı olun diyerek mantıksız düşünüyormuş gibi gösteren yorumun... Acaba şimdi neye yorsak bunu...

22 Aralık 2008 14:07

sute_b
Aday Memur

evet maths85 hazırcılığa alışmışız haklısın(!)

Rutin bir iş süreci: sınav + ön mülakat + grup mülakatı + yöneticilerle mülakat + iş teklifi bekleme süreci + evrak hazırlama süreci + deneme süresi + deneme performans değerlendirme + stajyerlik süresi + herşey tamamsa kadro bekleme süresi hangi ülkede yaşıyorsun bilmiyorum ama biz pek hazırcılığa alışamadık.

22 Aralık 2008 18:29

soyleyemem
Aday Memur

onceki yorum muthis

29 Aralık 2008 23:04

burakyerli
Aday Memur

Genç arkadaşlar,

Genç diyorum çünkü yaşımın sizlerden büyük olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlaşılmaması için sadece bu mesajı yazmak adına üye olduğumu da bilmenizi istiyorum.

Arkadaşlar yazılan yazılara gülümsememek mümkün değil :)Yaklaşık 5 senedir FX piyasasında danışmanlık ve traderlık yapıyorum. Daha önce yurtdışında başladığım trade hayatıma Türkiye'de devam ediyorum. Yaptığım iş tabiki kolay bir iş değil. Ancak şunu söyleyebilirim kabullendiğim risk oranında büyük paralar kaybedip büyük paralar kazanıyorum.

Öncelikle yapmak istediğiniz şeyi anlamanın mümkün olmadığını söylemek istiyorum :) Belli başlı konularda yetersiz bilgi ve donanımla kime ne mesaj vermeye çalıştığınızı anlamak mümkün değil. Özür dileyerek söylüyorum, gerçekten çok fazla boş zamanınızın olduğunu düşünmekten kendimi alamıyorum.

Teletrade FX kapsamında dünyada bu işi en iyi yapan 3-5 brokerdan bir tanesidir. Dünya genelinde bu denli ofisle çalışan başka bir danışmanlık şirketi göremezsiniz. Gerek ofiste gerekse ofis dışında çalışan traderların ne sizleri ne de bu tür gereksiz yazıları dikkate alacağını sanmıyorum.

Tahmin ediyorum genç insanlarsınız. Belki de birazcık düşünüp araştırmadan bazı şeylere tepkinizi ani ve sert şekilde göstermeyi tercih ediyorsunuz. Ancak şunu söyleyebilirim ki, tepkileriniz Forex piyasasında bu kadar profesyonel çalışan bir şirket için oldukça yersiz ve gereksiz.

Bununla birlikte sizlerden eğitim adına sembolik bir miktar talep etmeleri kadar doğal bir durum yok. Çünkü işin ne olduğunu, bir traderın nasıl yaşadığını veya bu işin artı ve eksilerini bilmiyorsunuz. İlk hafta verdikleri eğitimlerde bu sorulara cevap bulmalısınız. Adamların amacı gerçekten bu piyasa da yer almak isteyen trader adaylarını bir şekilde ofise bağlamak. Eğer siz istemiyorsanız zaten kendinizi elemiş olursunuz. Siz kendinizi eledikten sonra ise şirketin sizinle çalışmak istememesi kadar doğal bir durum olamaz. Ama eğitime katılır ve bir fon yönetmeye başlarsanız, sizin ofise bağladığınız miktar ilk etapta fazlasıyla geri iade edilir. Sonuçta piyasa sizin için uygun değilse eğitimlerine katılmamak yine sizin elinizde.

Genç arkadaşlarım,

İşin içinde olmadığınız için bilmiyorsunuz. Yurt dışında dahi, para kaybettiği zaman traderına bu kadar maddi ve manevi destek olan başka bir şirket yoktur. Yeni başlayan trader adayının yönettiği fonun üzerine miktar ekleyen, psikolojik desteğini esirgemeyen bir brokerla çalışmak tabiki herkesin hakkı olamayabilir. Ancak şunu söyleyebilirim kendini gösteren, paraya para katan bir trader, gerek Teletradede bünyesinde gerekse başka bir danışmanlık şirketinde her zaman çalışma fırsatı bulur.

Bakın benim size tavsiyem, tercih sizin olmakla beraber böyle boş :) işlere kafa yormayı bırakmanız. Gerçekten bu piyasada yer almak istiyorsanız gidin yetkililerle görüşün. Neden bir miktar talep edildiği veya piyasa ve traderlık mesleği ile ilgili aklınıza gelen her türlü soruyu uzmanlara danışın. Türkiye'de benimle birlikte Teletrade ile çalışan 50 den fazla trader olduğunu biliyorum. Bu insanlar Türkiye'nin en iyi traderları. Emin olun birileriyle konuşma fırsatı yakalarsınız.

Umarım gelecekte yer alacağınız iş hayatı size bol kazanç ve mutluluk getirir. Saygılar,

Burak Yerli

30 Aralık 2008 10:59

soyleyemem
Aday Memur

ben de traderdim yurtdisinda.. boylesini gormedigimi itiraf etmeliyim....

30 Aralık 2008 13:58

sute_b
Aday Memur

Burak Bey

Burakyerli diye başlamadım çünkü sizden kaşım küçük. Yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Sırf size cevap olsun diye yazıyorum.Yıllardır bu forumun izleyicisi ve 1.5 yıldır üyesiyim.

Yazılan yazılara gülmeniz çok güzel. Gülümsemek her zaman güzeldir. Belli başlı konularda ?yetersiz bilgi ve donanım? demeyin bence çünkü burada gerçekten güzel birikimli eğitimli tecrübelere insanlara haksızlık olur. Ayrıca burada hiç kimse mesaj vermek için üye olup yazı yazmaz. Biz burada yorumlarımızla bir konu hakkında tartışır bilgi sahibi olmaya çalışırız. Her zaman ?bence? düşüncemiz vardır. Yani ?bakın siz bilmiyorsunuz. Size gülümsüyorum. Asıl olan bu.? Düşüncesiyle yazmayız.

Sitede geçirdiğimiz zamanın boş olduğunu düşünüyorsanız bizden değil siteden özür dileyin. Biz boş zamanımız olduğu için değil bilgi sahibi olmak için buradayız. İnternete zaman bulabildiğimiz o ender zamanımızda magazin siteleri oyun sitelerine girmektense burada paylaşım içerisinde bulunmayı tercih ediyoruz.

Zaten önemli olan ne ofisteki ne de ofis dışındaki traderların bizi dikkate almamaları. Bizi dikkate alsalardı. Her konuda açık olup, biraz daha profesyonel olabilselerdi; o zaman ne bizden bir tepki alırdı. Ne de sizin gibi buradakileri aşağılayıcı bir yazı yazan birisi olurdu. Bu sitede bulunup ofis içinde çalışanlar ya da ofis içinde çalışmadığı halde bu forumu takip edenlerin sizi dikkate alacağını sanmıyorum.

Tahmin ediyorum buradaki herkesden büyüksünüz. Belki de birazcık düşünemeden etik kurallarla ilgili bilginiz olmadan cevap vermeyi tercih ediyorsunuz.

Bununla birlikte bizlerde sembolik bir ücret (asgari ücretin ¾ ü) talep etmeleri doğal. Ama satışta problem var. Bunu baştan söylesinler. İşe alım değil, kurs ücreti olduğunu.

Benden büyük büyüğüm,

İşin içinde olmadığımız için bilmiyoruz. Bu şekilde başlayan bir firmanın psikolojik destek için para talep etmediğine ve eklediği miktarı faizle geri istemediğine bile inanmak zor. Benimle beraber artık bu tip firmaları sorgulayan insanlar çok fazla. Emin olun daha birçoklarıyla konuşma fırsatı yakalarsınız. Kriz ortamında ortaya çıkan böyle firmalara karşı her zaman bilgi ve direnç sahibidirler.

Umarım gelecekte devam ettiğiniz iş, hayatınız boyunca size bol kazanç ve mutluluk getirir. Ama gençleri rahat bırakın. Araştıralım, görelim öğrenelim. Saygılar.

Herhangi bir kullanıcı

Kusura bakmayın uzun yazdım. Sınavlarda mülakatlarda ter döken insanların emeğine yazık.

30 Aralık 2008 17:55

mertmeric
Aday Memur

burak yerli, arkadaşım sen şaka mısın? yok yok, sen şaka değilsin... arkadaşım, buradaki insanları salak yerine koymayı bırak(bırakın), herkes neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor; senin kim olduğundan tut, neden bu tarz bir yorum yazdığına kadar...

Yani arkadaşlar, adamların bizle dalga geçtikleri yetmiyormuş gibi, bu forum aracılığıyla insanları uyarmamıza (böyle küçümseyici yazılar yazarak) engel olmaya çalışıyorlar bir de. Yeter artık ama, lütfen (hele bir de şu kriz zamanında) iş arayan biz gençlerin paralarına, zamanlarına, ve umutlarına göz dikmeyi bırakın!!!!

Not: Bir önceki sayfada teletradein resmi sayfası üzerinden Türkiye?deki bayileri hakkında nasıl şikayette bulunabileceğimizden bahsettim. Hatta örnek şikayet yazısı dahi ekledim; isteyen onu kullansın, isteyen kendisi birşeyler yazsın.

12 Ocak 2009 12:53

posthuman81
Daire Başkanı

arkadaslar gorusmeye dahi gitmeyin.eğitimde boş kalan sandalyeleri kendi elemanlarıyla dolduruyorlar.sorulan sorular eğitimin son gününe kadar geçiştiriliyor.isterseniz bu konuyu dersten sonra odamda konusalim diye bir cevap alabilirsiniz :)bide kimse kimseyi olumsuz etkilemesin diye verilen ders aralarında basınızda sirketten bir eleman sizi surekli takip ediyor.sirkette hesap açan ya da portfoy yonetmeye baslayan her kişiye 1000$ bonus para veriliyormuş :) sanal kumarhane mantığı.ve en onemlisi bunların BDDK dan izinleri vs leride yok.bir arkadas yazmış risk kime ait belli değil diye gerçektgen katılıyorum.birde eğitimlerde forex çok kolay bir işlemmiş gibi anlatıyorlar.ornegin rastgele işlemler açsak yarısı kar yarısı zarar olur diye.sertifikaya gelince hiçbir işinize yaramayacak sertifikayı ne yapacaksınız.kanımca verilecek sertifika gerçek mi? yoksa fake mi? yani kafamda biçok soru işareti olustu.bilmiyorum siz karar verin.fayda sağlayan olursa bizimle de paylasin burdan

13 Ocak 2009 23:56

soyleyemem
Aday Memur

Yenibiris.coma ve kariyer.nete sikayet ettim de sallamiyolar ya. Acaba kar ortak mi bunlar daaa?

14 Ocak 2009 12:11

posthuman81
Daire Başkanı

kar a ortak değillerde adamların müşterisi sonuçta.bi mantık vardırya müşteri herzaman haklıdır :)

14 Ocak 2009 18:26

emrahctr
Yasaklı

ARKADAŞLAR BEN DE DÜN GÖRÜŞMEYE GİTTİM. DEDİĞİNİZ GİBİ CİNNAH.DA YOL ÜZERİNDE AMA TABELASI BİLE YOK.APARTMAN GİRİŞİMDE UFAK Bİ YAZI VAR SADECE.

NEYSE GÖRÜŞME ODASINA GEÇMEM SÖYLENDİ VE 5 DK SONRA 2 GENÇ BAYAN GELDİ.BİZ DE SİZİN CV.NİZİ İNCELİYODUK DEDİLER.(GİRİŞTE SEKRETER ADIMI ALMIŞTI,HEMEN SÖYLEMİŞ VE GÖRÜŞME ÖNCESİ CV.ME BAKMIŞLAR :)) ) FİRMAYI ANLATTILAR BOL BOL. İKTİSADI SEVEREK SEÇTİĞİMİ VE FİNANS PİYASASININ İLGİ ALANIMA GİRDİĞİNİ SÖYLEYİNCE RESMEN MEST OLDULAR. SİZ TAM BİZİM ARADIĞIMIZ ÖZELLİKLERE SAHİPSİNİZ DEYİP GAZ VERDİLER.

İŞİN GARİP TARAFI,HİÇ ÖYLE PRES YAPMADILAR,SORU SORMADILAR,SADECE SORUNUZ VAR MI DEDİLER:) ÇOK LAKAİT OLDUKLARI BELLİYDİ.

BAYAN BANA KARTVİZİT VERDİ,ARKASINDA DA EĞİTİME GELECĞİM TARİHİ YAZDI.NE ÜCRET,NE KURS PARASI NE DE ÇALIŞMA KOŞULLARINI GÖRÜŞTÜK.KEŞKE GİTMEDEN BURDAKİ YAZILARI OKUSAYDIM DA GÖRÜŞME SONRASI KENDİMİ BİŞEY ZANNETMESEYDİM:))

BU ARADA P.TESİ GÜNÜ KURSA MURSA DA GİTMİCEM.

14 Ocak 2009 23:24

bitli
Şef

herkes ne güsel şeyler yazmış:)

foreks piyasalar nedir bilmeyen varsa gitsin 5 gün eğitime mutlaka beleş eğitim bir kaç şey öğrenmiş oluruz benim fırsatım olsa bu konuda bir miktar bilgim olmasına rağmen tekrar derdim. hatta eğitimin içeriği iyi ise 400 lira bile verilir. yani ise girmek için değil maksat bişeyler öğrenmek. gerisi yalan...

bu arada demo hesap ile işlem yaparken işlem yapanların büyük bir kısmı hep artıda kapatıyor hesabı, ama mazallah eşek gibi pozisyon açtıktan sonra wc ye dahi gitmeyin bir ters hareket gitti bütün paralar:)

5 günde 1 ayda öğrenilecek bişey değil, bir arkadaş yazmış çölde kumsun diye, o bile değilsin yani okadar küçüksün, istersen bire 200 kaldıraç kullan :) bir kere vurrusun parayı sonra alırlar paçayı aşağı, ister hegde et ister başka bişey affetmezler. yüzünde hafif bi tebeessüm kalır :) demişlerdi bana diye. para kazanan yokmu illaki vardır da da sı var..

kurum hakkında bi bilgim yok onu paylaşamıyorum diye. en yalın hali ile foreks bu. çok mu risk almak istiyorunuz? foreks kadar olmasada VOB a girin. SANKO ile filan kapışırsınız bari en fazla :) iş arıyorsanız foreks ? çok zor be ..

action arıyorsanız bi deneyin isterseniz..

21 Ocak 2009 10:59

marmaraiibf
Aday Memur

Ben de çağrılmıştım daha sonra burda yazılanları görünce görüşmeye bile gitmedim, telefonla arayıp böyle bir eğitim ve ücret var mı diye sordum evet deyince hımm o zman ben düşünmüyorum gelemicem görüşmeye dedim. Ben de pek ciddi bulmadım.

21 Ocak 2009 11:37

capibara
Memur

slm arkadaşlar,

yazdıklarınızı okudum da ben de bu hafta içi görüşmeye çağrıldım,ilan aşagıdaki gibi kariyer netten verildi.sizce bu durum sizinkilerle aynı mı lütfen beni bilgilendirir misiniz??bir de ben ekonomi iktisad vs.mezunu deliğim.ne alaka demiştim aslında lütfen bilgilendirirseniz sevinirim!!

Müşteri Eğitim ve Destek Danışmanı

(Ref: 91309)

İlan Tarihi: 12.01.2009

Şehir/Ülke: İstanbul

Personel Sayısı: 5

Finans sektörünün öncü firmalarından

Genel Nitelikler:

Şirketimiz, uluslararası online FX (Döviz alım-satım) işlem platformlarına destek sağlamak ve finansal konularda eğitim/danışmanlık hizmeti vermek amacı ile müşteri eğitim ve destek temsilcileri aramaktadır.

Satış ve sonuç odaklı,

Hedefleri doğrultusunda sorumluluklarını yerine getirebilcek

Yüksek tempolu çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,

Tercihen üniversitelerin işletme, iktisat, finans veya ekonomi bölümlerinden mezun

Satış ve pazarlama konusunda en az 1 yıl deneyim sahibi

Bayan çalışma arkadaşları arıyoruz.

İyi derecede İngilizce bilinmesi tercih sebebidir.

İş Tanımı:

Web sitemiz aracılığıyla, portföy havuzumuza kendi istekleri doğrultusunda gelen müşteri adayları ile telefon veya e-mail yoluyla temasa geçilmesi ve konu ile ilgili bilgi aktarımının yapılması. Satış gerçekleştirildikten sonra satış sonrası işlemlerin yapılması ve eğitimin verilmesi.

Adaylara işe başlamadan önce konu ile ilgili 1 hafta süreli eğitim şirketimiz tarafından verilecektir.

21 Ocak 2009 14:19

marmaraiibf
Aday Memur

Capibara,

hayır bizim bahsettiğimiz pozisyon bu değildi. Sen buna gidebilirsin, sonuçta başkası için kötü olan senin için de öyle olacak anlamına gelmez.

Peki sen Eczacıbaşı sınavlarına girdin mi daha önceden böle bi forumda adına rastlamıştım da?

21 Ocak 2009 14:41

capibara
Memur

yok hayır eczacıbaşına girmedim.lcw ye girdim bekliyorum :)

21 Ocak 2009 15:24

marmaraiibf
Aday Memur

Olsun pozisyon aynısya yine benzer olabilir..Lcw nin sınavı nasıldı? Matematik Türkçe ve ingilizce mi?

Toplam 331 mesaj
12345678910111213»