Editörler : F16 Gökçen
«34567891011121314»

cihadarcagok
Genel Müdür
19 Nisan 2009 01:29

Şimdi soracaksınız 400 tl verdin mi diye, evet verdim, unutmuşum önceki mesaja eklemeyi. 22 yaşındayım ve birşeyler öğrenmek ve tecrübe edinmek için bunu yaptım.. Benim ifadelerimden tatmin olmayan arkadaşlar kursa gidip benim yaşadıklarımı yaşasınlar ki, belki benden daha iyi anlayan arkadaşlar olur. Uzun yazımı okumaya sabrettiğiniz için teşekkür ederim

(Ben hiç uzun yazı okuyamam da internetten)

Hoşçakalın ;)

maths85
Aday Memur
19 Nisan 2009 09:36

Ben de zamanında görüşmeye gittim ve bana cv im ile ilgili bir sürü soru sordular yani cv mi incelemişler!yaklaşık 25 dk lık bir görüşmenin sonunda eğitimlerden bahsedildi,ve katıldım.Çünkü ben forex piyasasını bilen biriyim ve türkiye de bu ii en iyi yapan şirketin teletrade olduguna krar verdim.Adamlar zaten siz farkında olmadan sizi birsürü sınava tabi tutyorlar.ve eğitimin depozito karşılığı oldugunuda söylediklerinde gayet normal gelmişti.Çünkü ben bilen birisi olrak bu tarz eğitimlerin yurt dışında hatta içinde bile 2000 doalr dan başladıgını biliyorm!Şuan dahesap yönetimi yapıyorum ve benimle birlikte gelipte şirkete güvenmeyen arkadaşlarım şuan benim para kazandıgımı gördüklerinde tekrardan cv lerini değiştirip şirkete tekrardan girmeye çalışıyorlar!!neyse burda yazılanlar beni bağlamadı çünkü burası internet ortam açık bir ortam herkes herşeyi yazar.Ben kendim yaşayıp gördügüm için kendimle gurur duyuyorum.Arkadaşlar MEMUR zihniyetliyseniz ve uluslararası bir şirket bana fazla gelir diyorsanız o sşizin tercihiniz.Ben tüm samimiyetimle bu şirketten para kazandıgımı yazdım.Beğenen alıır beğenmeyen(daha dogrusu işine gelmeyen :))bırakır kaçar.Hadi benden bu kadar işim gücüm var benim burda zaman harcamamam lazım.Hoşçakalın...

mertmeric
Aday Memur
19 Nisan 2009 10:32

evett evettt... hatta kırmızı başlıklı kız hikayesindeki kurt varya, onun da amacı kırmızı başlıklı kızı yemek değilmiş... kırmızı başlıklı kızı tek lokmada yutmasının sebebi onu midesine alıp ormandaki diğer vahşi canlılardan korumak istemesiymiş... tüh şimdi yıllar boyunca biz bu kurtu kötü bildik, meğer ne kadar iyi niyetli bir kurtmuş... yerseniz ;)

cihadarcagok
Genel Müdür
20 Nisan 2009 20:38

Demek neymis, olay cok acik, ise girenler varmis, ise girenler kendi yasadiklari mutlu sonu, giremeyenler de kendi yasadiklari huzunlu hikayesini anlatiyorlar olay budur.

Kursu bitiremeyenler ve/veya olayin sonuna kadar gidemeden, gidemedikleri yer icin yorum yapmalari cok ama cok sacma cunku sadece kendi bilgisiz dusunceleriyle yorum yapiyorlar. Kursu bitirin, ise girin veya girmeyin, iste o zaman gelip burda yorum yapin. Bilmediginiz birsey icin olumlu yada olumsuz yorum yapmak ne kadar dogru olabilir? Artik yazilarimi okuyan arkadaslar icin aydinlatici yol verdigimi umarim.

Kimseyi muhatap almadim, kimse yanlis anlasin istemiyorum.

Herkese Basarilar..

mertmeric
Aday Memur
21 Nisan 2009 00:22

son birkaç gün içinde yazılan bu yazılara kanmayın arkadaşlar, ne olur kanmayın. buradaki paylaşımlar nedeniyle teletrade'in eğitimlerden elde ettiği gelirde ciddi bir düşüş yaşanmış olacak ki firma çok değişik stratejilerle durumu düzeltmeye çalışıyor.

bu firmanın göründüğü gibi olmadığını söyleyenlere yönelik çok çeşitli yorumlar yazıldı; cahil olduk, sürü psikolojisindeki koyunlar olduk, hüzünlü hikayeler anlatan ezikler olduk, olduk da olduk... he bir de her öğün patates püresi mevzusu vardı...

şimdi durum nedir bilmiyorum ama, ben mülakata gittiğimde adamlar resmen ne yerine koydular, tabi bunu burada yazılanları okuduktan sonra farkettim... eğitimin ücretli olduğundan hiç bahsetmediler, resmen foot-in-the-door tekniğini kullandılar. alıntıdır: "foot in the door: en çok araştırma konusu olan ikna tekniklerinden birisi. temel olarak, öncelikle hedeften küçük, makul ve kabul edilme olasılığı yüksek bir istekte bulunup, isteğin büyüklüğünü derece derece arttırarak sonunda hedefin esas isteği gerçekleştirmesini sağlamaktır."

ha unutmadan... yarın birgün birisi çıkıp "arkadaşlar bölüm mölüm önemli değil, hatta iyi bir üniversiteden mezun olmak zorunda da değilsiniz, ben çukurova bilgisayar mühendisliğini bitirdim ama bakın çalışmaya başladım" derse hiç ama hiç şaşırmayın...

35ael67
Memur
21 Nisan 2009 16:29

Arkadaşlar aynı şirket geçen hafta benide mülakata çağırdı ve dediğiniz gibi hemen eğitime davet etti.Ben süreç bu kadar kolay işlediği için biraz şüphelendim.Daha sonra bu siteyi buldum ve yazılanları okudum.Öncelikle beni bu şirket hakkında deneyimleri ile aydınlatan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bu şirketin eğitimden ücret talep edeceğini firmanın web sitesinden anladım çünkü 5 günlük eğitimin altında ücretsizdir yazarken II. Eğitimin altında hiçbir şey yazmıyor. En uyduruk şirket bile personeline kendi eğitim ücretini ödettirmez. Beni mülakat yapan şahısa sorduğumda bana 22 kişi çağıraaklarını söyledi.Bunların 10'unun bu siteyi görüp vazgeçtiğini varsayarsak geriye 12 kişi kalıyor buradan da toplam 12x400=4800 TL gibi iyi bir kazaç çıkıyor.Eğer her hafta aynı numarayı çekersen 4800x4=19200TL ve Türkiye de bu fimanın 4 şubesi olduğunu varsayarsak 19200x4=76800 TL şirketin havadan para kazandığını söyleyebiliriz. Bu kriz ortamında bu miktarı holdingler bile kazanamıyorken böyle bir şirketin kazanması çok iyi. Bence bu şirket bu şekilde işliyor işe adam filan aldıkları da yok eğitimi biten kişiye ise "Sen bu işi beceremezsin." diyerek yolu gösteriyorlar.Şirkete gittiğimde bir sekreter bir de mülakatı yapan kişi olduğunu gördüm.Çok iyi donanımlı bir ofis ortamı olmasına rağmen herhangi bir çalışanı görmedim. Bilgisayarlar ofisin en iyi yerine dizilmiş kapalı biçimde duruyordu.Bunu mülakatı yapan kişiye sorduğumda bizim firmada her an burada bulunmak zorunda değilsin internetin varsa ev ortamında da çalışabilirsin dedi.Bunun üstüne işin maaşlı olup olmadığını sordum. Mülakatı yapan bana ister maaşlı ister primli dedi. Hatta önce maaşlı başlayıp sonra prime geçenlerin sayısının çok olduğunu söyledi.Maaşlı olanları SSK yaptıklarını, primlilere ise özel sağlık sigortası yaptıklarını söyledi.Maaşı sorunca ise $2000 dedi.Ben burada zaten baya bir şüphelendim hem part time tarzı çalışacan hem de maaş+SSK, bana baya ilginç geldi.Bunları söyledikten sonra eğitim de bana bu iş için gerekli olan eğitimi vereceklerini söyledi fakat 450 TL ücertten bashetmedi. Ayda $2000 maaş + 370 TL SSK ;ama, eğitim ücretli.!!!

Tüm arkadaşlara beni sabırla dinledikleri için teşekkür ederim.

ukant
Memur
22 Nisan 2009 17:21

Merhaba,

Bende iki gün önce teletrade tarafından görüşmeye çağırıldım. Görüşmeye giderken geç kalacağımı farkettim ve telefonla arayıp geç kalacağımı sekretere bildirdim. İş görüşmesine vaktinde gitmek çok önemlidir bilirsiniz. Geç kaldığım gibi birde yanlış durakta indiğimden daha fazla yürümek zorunda kaldım. Her neyse sonuç olarak planlanandan 20 dk geç kalmıştım. Bu durumda bırakın işe alınmayı görüşmenin bile iptal edilebileceği kanısında olmama rağmen neyseki gayet olumlu karşıladılar. Benden öncekilerin yazdığının aksine bina içinde şirketin tabelası vardı. Önce boş bir odada beklememi söylediler. yuvarlak masa üzerinde ekonomi dergileri vardı onları kurcaladım biraz sonra bir hanım benimle görüşmeye geldi. Açıkcası burdaki yazıları okumadan önce görüşme sonucunda şirketin dandirik değilde gayet ciddi bişey olduğunu düşünmüştüm. Hatta sordukları sorularda hoşuma gitmişti. riskle çalışabilirmisin, istatistik mezunu olupda neden finans piyasasında çalışmak istediğim (gerçi bu soru bana saçma geldi ama sonuçta biçok istatistikçi bankalarda çalışıyo artı yüzelselde olsa ekonomi dersleri alıyoruz.) ekonomi piyasasını takip edip etmediğim ve sorulmasını beklediğim bir soru olan o günün dolar kurunu sordular. Birde hanım üstüne basarak bikaç kere bu mülakata cv leri gerçekten eleyerek insanları çağırdıklarını vurguladı. Bana forex piyasasında bahsetti gerçi ben önceden onların sitelerinde ki tüm yazıları okuduğumdan bu konuda bilgi sahibi olduğumu ona kanıtladım bu sayede fazla şirketi öven sözler sarfetmedi. eğitimlerden bahsetti ve ilk 1 haftalık eğitimden sonra 3 hafta için bir depozito ücreti alacaklarını söyledi. Açıkcası bende durumu cok iyi olmayan biri olduğumdan dolayı depozitoyu garipsedim. Ücretin ne kadar olduğunu ve bunu neden aldıklarını sorduğumda. 400 tl olduğunu ve bunu alma nedenlerinin sırf elamanları kendilerine bağlamak ve öğrendiklerini başka şirketlerde kullanmasınlar olarak yanıtladı. İşe alındığınız zaman bu paranın geri size ödendiğini söyledi. Beni pazertesi günkü kursa yazdığını söyledi ve görüşme 30 dk gibi bir sürede sona erdi.

Okuduklarımdan sonra hala bu şirket hakkında şüpheliyim ama yinede 1 haftalık eğitime katılmayı düşünüyorum. Orda kafamdaki sorulara yanıt bulmaya çalışcam ve illada 3 hafta için benden para isterlerse becerimden faydalanmak istiyorsanız bu paranın daha fazlasını zaten benim sayemde kazanacaksınız deyip kestirip atmak istiyorum. Zaten bu işte ciddilerse benm gibi bir elaman arıyolardır eminim. Bana risk altında çalışabilirmisin diye sormuşlardı. Şimdi ben onlara siz beni riske edebilirmisiniz diye sorcam:) herneyse bu arada ismini hatırlayamadım şlimdi formun başlarında bu şirketi savunan bi elaman vardı araştırdım facebook taki profiline bakılırsa gercekten exchange ile uğraşıyo şu an barcelonada yaşıyo ve para içinde yüzer bi hali var. merak eden bakabilir.

mertmeric
Aday Memur
22 Nisan 2009 19:21

Arkadaşım kendin de demişsin, ciddi bir firmanın mülakatına 20 dakika gecikince neler olacağını sen de biliyorsun. Bu kadar gecikmene rağmen seni kabul etmelerinin nedeni 400 liradan başka birşey değil. tabela ve mülakattın ciddi şekilde geçmesine gelince, arkadaşım aylardır buradan bir takım konular hakkında firmanın açık noktaları eleştirildi. Baktılar kurs gelirlerinde azalmalar yaşanıyor, dolasıyla çareyi kendilerine bazı konularda çeki düzen vermekte buldular demekki.

Sanki işe almayınca onların verdiği eğitim ve (başka yerde geçerli olup olmadığı meçhul olan) sertifika milletin işine yaracakmış gibi 400 lirayı eğitime katılanları kendilerine bağlamak ve öğrendiklerini başka şirketlerde kullanmalarını engellemek için alıyorlarmış, ve işe alınca da bu ücreti geri veriyorlarmış mış... asıl işe almayınca geri versinler!

ukant
Memur
23 Nisan 2009 11:13

Şirket hakkında kafamda soru işaretleri var fakat yinede 1 haftalık eğitime katılmayı düşünüyorum. Sonuçta bu iş ilanının sırf milleti kursa cekmek için yapılıp yapılmayacağını ancak böyle anlayabilirim. Kimseye kolay kolay para kaptıracak da değilim. Beni işe alacaklarsa bu depozito ücretinin sunduklara nedene göre illada gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Son olarak bişey dikkatimi çekti mertmeriç bu konudan baska hiçbir başlık altında msj yazmamışsın ve bu konuda herkese verecek bir cevabın var. Bu konu neden seni bu kadar ilgilendiriyoda diğer konular ilgilendirmiyo merak ettim. Şirket yetkililerin buraya msj yazabilecekleri kadar onlara gıcık olan bir takım çevrelerininde sırf onları kötülemek amaçlı buraya yazı yazabileceklerini düşünüyorum.

Kimse benide bu bahsettiğim iki taraf gibi bi kefeye koymasın tamamen tarafsızım.

mertmeric
Aday Memur
23 Nisan 2009 12:04

Evet sadece bu başlık altında yazıyorum, ve evet birileri yazıyor ben de yazıyorum çünkü neredeyse hergün bu forum sayfasını kontrol ediyorum. Aslında bir konu hakkında çok öncesinden başka bir başlığa yorum yazacaktım ama üye olduktan sonra baktım bir hafta beklemem gerekiyor, ben de yazmadım. Kim derdi ki bir gün işime yarayacak bu üyelik.

Önceki arkadaşların anlattığı gibi mülakat çok ilginç ilerdi, çok kolaydı, birşeyler vardı bunun içinde(başvurumun ertesi günü aranmam, direk eğitime kabul edilmem vs vs) ama o an göremiyorsun bunları(aslında mülakat anının ses kaydı vardı bende, sonradan dinlerim eksikliklerimi hataları vs görürüm diye kaydetmiştim mülakatı yapandan habersiz, ama sonradan sildim burayı okuyunca, keşke silmesiydim, bire bir kanıt olarak sunardım sizlere). Neyse, tabi mülakatta ücret sormadığımdan eve gelince bi bakayım ne kadar kazanıyor bu traderlar diye nette ararken bu sayfayı buldum. Normalde üzülmem gereken bir olaya sevindim hem de çok sevindim. Nedenine gelince(bunun nedeni aynı zamanda sürekli bu başlık altında yazmamın ve teletrade hakkında insanları uyarmamın sebebi) şimdi ben normalde ankarada ikamet etmiyorum, ben bu teletrade yüzünden buradaki kurulu düzenimi bozup(adsl kapatmak, vs vs) eğitim için ankaraya gidecektim, bir sürü masraf yapacaktım, hangi nedenle? Şu nedenle; teletrade?deki mülakatta o kadar güllük gülistanlık anlatıldı ki, ben de kendine güvenen biri olarak eğitim sonrası birileri alınacaksa bu benden başkası olmayacaktır diye çantada keklik diyerekten büyük bir ihtimal işi kaptım diye düşünüyordum. Ama burada yazılanları okuyunca ne kadar büyük bir hatayı yapmaktan kıl payı kurtulduğumu gördüm, bir sürü masraf yapıp kurulu düzenimi bozacaktım, sonrasında da 1 haftalık teorik eğitimden sonra eğitim ücretli dediklerinde dumur olacaktım. Tabi sonra bir de bunu ailene açıklamak var. Bu arada ben mülakata gecikebilirim diye taksiye atladım hatta, yazık ya harcadığım git gel paraya yazık, gitmeden önce burayı okumuş olsaydım kesinlikle gitmezdim. Uzun sözün kısası benim bu adamlara karşı herhangi bir husumetim ya da gıcıklığım yok, sadece bu başlıkta altında yorum yazmamın nedeni anlattığım gibi, diğer konularda yazmıyorum çünkü forumu takip etmiyorum, takip ettiğim tek sayfa burası. Aslında bazen ben de kendi kendime ?yeter bu kadar yazdığın? diyorum, ?sana ne, giden gitsin, gitmeyen gitmesin? diyorum, ama sonra kendi halim geliyor aklıma, ben bu sayfayı görmeseydim neler yaşayacağım geliyor aklıma, bu nedenle bu konuyu aktif ve populer tutmak için yazılacak birşey bulduğumda yazıyorum ve yazmaya da devam edeceğim. Eğer bugün o adamlar ciddi mülakatlar yapıyor, mülakatta eğitimin ücretli olacağından bahsediyorsa bunun tek nedeni buradaki paylaşımlardan başka birşey değildir, önceki sayfalarda bir arkadaşın dediği gibi teletradeki bazı kişilerin bu sayfayı takip ettikleri aşikar. Neyse çok uzattım, umarım kafandaki soru işaretlerine cevap verebilmişimdir.

ukant
Memur
23 Nisan 2009 13:08

Cevap için teşekkürler. Ben Ankarada ikamet ettiğim için ilk eğitime gitmenin bana fazla bir zararı dokunacağını düşünmüyorum. Hem orda şuan kafamda oluşan sorularada yanıt arayacağım. Gerçekten dolandırıcılarsa sayemde internette iyi bir araştırma yapmayıpda aynı umutlarla eğitime gelenlerde gerçekleri öğrenip kurtulmuş olur.

teletrade ile ilgili bir röportaj yazısı buldum nette bunuda paylaşmak isterim.

http://www.forexprostr.com/brokers/teletrade/interviews/teletrade-röportajı-1541

Teletrade Röportajı

Adınız ve firmanızdaki poziyonunuz nedir?

Deniz Lenger Teletrade Türkiye PR ve finansal danışman.

Profosyonel geçmişinizden bahsedebilirmisiniz?

Finansal piyasalar ile ilk tanışmam 2001 senesinde borsa aracı kurumlarında başlıyor.

Borsa hisse senetleri piyasalarında trader olarak görev yaptım. 2005 senesinde para piyasalarında serbest olarak işlem yapmaya başladım kariyerime 2008 de Tele Trade ailesinde devam etmekteyim.

Firmanızın hedef kitlesi kimdir?

Firmamızın hedef kitlesi öncelikle bu piyasalarda kar amaçlı işlemler yapmak isteyen ve kariyer hedefinde trader olabilmeyi düşünen üniversite mezunu kişiler. Kuruluş olarak kurumsal olsun olması döviz ile iş yapan firmalara bu piyasalardan nasıl karlı çıkabilecekleri göstermek ve zarar etmemelerini sağlamak ve bu yönde atılım yapmak isteyenleri desteklemektir.

Pazarda odaklandığınız konu online ticaret mi yoksa offline mı?

Online ticaretten çok biz yüzyüze tanışarak ve neler yapılabileceği ile ilgili olarak çalışmalarda bulunmak

Yatırımcıların diğer firmalar yerine firmanızı seçmenizde etkili olacak faktörler nelerdir?

Dünyanın en köklü firmaları arasında bulunan kuruluşumuz verdiği hizmet doğrultusunda Avrupa kalite Ödülüne layık görülmüştür. Öğretici konuları ile yapılan çalışmalarda başarı oranının çok yüksek olması ve yatırımcıya hertürlü desteği vermeyi amaç edinmemiz ve Türkiyede ki en geniş temsilcilik ağına sahip olarak bunu ortaya koymaktayız.Bu çalşımalarımız ile İstanbul ve Ankara dan sonra İzmir ve Antalya da hizmete başlamış bulunmaktayız.Teknolojik olarakda en gelişmiş ve data kayması ve ya her hangi yanlış fiyatlanma, durma yaşanmayan bir platforma sahibiz.

Forex ticaretine yeni başlayan bir yatırımcı için tavsiyeleriniz nelerdir?

Öncelikli olarak bu piyasanın içeriğinin ne olduğuna dair kesinlikle bilgi edinilmeli.

Risklerini kullandığı platformun özelliğini ve bizce en önemlisi teknik ve temel yorum kabiliyetini geliştirmeli. TeleTRADE olarak bu konuda en ince detayına kadar bilgileri yatırımcıya sunarak burada işlem yapmasını sağlıyoruz. Böylelikle zarar olasılığını minimum , Kar yapabilmesini maksimuma çıkartıyoruz.

Forex pazarında 2 yıl öncesiyle, şuan ne gibi değişiklikler görüyorsunuz?

Yatırımcı ve ya traderın artık daha bilinçli davranmaya başladı gibi görünüyor.

Bilinçsiz şekilde yatırım yapanların azaldığını ve artık işlem yapmaya başlamadan önce iyi bir araştırma yaparak bu piyasalara yatırım yapmaya başladığını düşünüyoruz.

Fon yönetim hizmeti de sunuyormusunuz?

Hayır. böyle bir hizmet sunmuyoruz.

Şirketinize sektörde rakip olarak hangi firmaları görüyorsunuz?

Diğer firmalarla aynı kulvarda olduğumuzu düşünmüyoruz. Çalışma yapımız ve verdiğimiz hizmetin yanında genel olarak baktığımızda şirketimizin Almanya dan Çin'e en geniş ağa sahip olduğumuz için en büyük kuruluş olduğumuzu söyleyebilirim

Online forex pazarındaki dolandırıcılık sorunları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bu konu hakkında yatırımcıya çok şey düşüyor. Bu bakımdan çok iyi bir araştırmaya girmeden herhangi bir kurumla çalışmaya girmemeli. Bunda kurumun verdiği hizmetlerin neler olduğunu ve bu hizmetlerde tam desteği sağlayıp sağlamadığını öğrenmeli. Bunu da iş yapacağı kurumun ne kadar köklü ve uluslar arasında saygın bir hizmet verip vermediğini öğrenmelidir.

Şirketinizi 2 yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Şu anda da olduğu gibi sunduğu hizmetin kalitesinden ödün vermeden çalışmaya devam ederek uluslar arasında olduğu gibi ülkemizde de en yaygın ve tanınan bir kuruluş olacağına inanıyorum.

maths85
Aday Memur
23 Nisan 2009 13:24

Karşı takım şirketin çalışanları size söylüyorum artık vazgeçin bu tarz eleştirilerden!!!Kendinizi harap ediyorsunuz boşuna.Bilrn biliyo bazı diğer forex şirket sahiplerinini karalamak için buraya yazdıklarını.Aynı zaman da burdaki nicklerin IP adreslerinden bulunup yüklü miktarlarda tazminat davası hakkı doğduğunu sizin iyiliğiniz için hatırlatmakta fayda görüyorum!!Geçmişte bulunup olanları anlatmayım isterseniz.

ukant
Memur
23 Nisan 2009 13:49

İkinizden de şüphelendim doğrusu şimdi. Ortada bir rekabet var ama ne olduğu açık değil. Neyse yakında çözeriz

mertmeric
Aday Memur
23 Nisan 2009 15:46

Hahaha hiç güleceğim yoktu vallahi... ben karşı rakip firmanın adamıyım da o yüzden burada teletrade?i kötülüyorum demek... hahaha çok komik yaaa... maths85, çok korktum ne yapacağım şimdi? eyvah ya gelip beni tutuklarlarsa...hahahaha birader şaka mısın sen ya? Ne yazmışım da benden tazminat alacaklar? Hakaret etmedim, sövmedim! Geçmişte bulunup olanları anlatacakmış, vay vay vay :D çok korktum ya. IP adresine gelince, aslında memurlar.net açıklasa bu başlık altında yazı yazmış bazı kullanıcıların aynı bilgisayardan bağlanarak yazdıkları ortaya çıkacak, ama sanmıyorumki memurlar.net bunu bizlere açıklasın.

Ya akıl var mantık var, neden başka bir forex firması burada teletrade?in (bana göre sözde) işe alımıyla ilgili bir konuda teletrade?i karalamaya kalksın? Siz kariyer sitelerinde bu teletrade?in ilanlarından başka forex trader ilanı gördünüz mü? Ben bir tane dahi görmedim. Hani diğer firmaların da ilanları olsa, diyeceğim ki ?hmm, diğer rakip firmalar teletrade?i kötüleyelim bu sayede iyi elemanları biz kapalım diye teletrade?i kötülüyorlar?, ama yok öyle birşey. Rakip firmaların burade teletrade?i kötülemekle eline ne geçecek? Sanki parasını yatırım olarak forexde değerlendirmek isteyen burayı bulacak da teletrade?den vazgeçecek, hadi googledan aradı buldu diyelim, hadi ilk linkleri es geçti buraya baktı diyelim,yahu forum konu başlığı bir kere iş alımıyla ilgili, o kadar parası olan adam vaktini burayı okuyarak geçirmek, alakasız sayfa der es geçer, bakmaz bile buraya... Israrla teletrade aleyhine yazılar yazmam garip gelebilir ama ben bunun nedenini bir önceki ve ondan önceki yazılarımda açıkladım, arif olan anlar.

maths85
Aday Memur
23 Nisan 2009 20:28

Hiç kafanız çalışmıyo sizin yaa.Hoş bizim millet borsa nedir bilmezken FOREX mi bilecek?Bizim millete vereceksin bir masa önüne koyacaksın bir bilgisayar akşama kadar rapor yazsın dursun.Saat 5 oluncada çıksın evine gitsin.Size fazla arkadaşlar forex piyasası,size fazla uluslararası şirket ve size fazla TELETRADE.

mertmeric
Aday Memur
23 Nisan 2009 22:39

hahahaha ya bu maths85 hakaret dahi etse kızamıyorum, ciddiye alınacak bir tarafı yokki, vahim olan buradaki bir çok kişinin kafası kendisininden daha fazla çalışıyor olduğun farkında bile değil...

maths85
Aday Memur
24 Nisan 2009 16:13

öncelikle merhaba arkadaşlar

ismim esra ve maths85 nickli üye değilim. üyeliğim olmadığı ve cevap yazmak için 1 hafta bekleyemeyeceğim için maths85in üyeliğini kullanarak yazıyorum.

herkes buraya yazmak için kendince haklı sebeplerini belirtmiş bende belirtmek isterim.

öncelikle teletrade e başvurmam ekim ayına dayanıyor(tesaduf o ki bu mertmeric beyle aynı doneme denk gelıyor) ve bütün bu bahsi geçen sürece bende dahil oldum. 1 aylık surecın sonunda yaklasık 1 ay suren bır emegım sonucu demo hesabımı hazırladım ve ocak 12 itibariyle teletrade in yönlendirdigi bir yatırımcıyla calısmaya basladım. 3 haftalık egitimde 5 adaydık ve 2 kisi demosunu teslim edip ise basladı. sunu solemeye calısıyorum bu gercekten zorlu bir surec ve herkes bu isi yapamıyor. buraya cevap yazmamdaki amac sıze surecı veya ısı anlatmam degıl ki zaten surec hakkında bir cok sey yazılmıs ben farklı bır sebepden burdayım..

bugun sabah aldıgım bır telefon yuzunden burdayım. arayan kuzenımdı ve benım calıstıgım sırkete bakarken bu sıteyı okumus ve bir hışım beni arayıp nasıl bir sirketde calıstıgımı sorguladı. yani ben belli bir emek karsılıgı bir ise girdim belırlı bır saygınlık ve prestıj kazanmaya cabalıyorum ve bugun severek yaptıgım bu ısı aıleme hesap verırcesıne savunmak zorunda kaldım. teletrade in su anda turkıyede 50 den fazla calısanı bulunuyor ve acılan subelerle bu sayı artıs gosterıyor. bu calısan ınsanlar yıne sızın gıbı ıs arayıp bellı rısklerı goze alıp belırlı cabalar veren yanı sızın ıcınızden cıkan kısıler. evet surece karsı, yapılan ıse karsı tepkılerınız olabılır haklı olarak veya haklı olmayarak fakat calısanları bu denlı mutsuz etme hakkını sızlere vermıyor. sonucta surec herkese anlatılıyor ve ustune basılarak ısın zor oldugu ve rısklı oldugu soylenıyor. varsa bır sıkıntı yetkılı kısılerle bu konuların konusulması daha aydınlatıcı olacaktır. sonucta su unutulmamalı bu meslek gercekten cok farklı cok yenı bır ıs kolu ve teletrade turkıyede kurulmus bır sırket degıl rusya ve hong kong a baglı olarak calısıyor. ve su anda turkıyede forex adına bır cok sırket calısıyor evet ılan vermıyor ama cok cıddı bır rekabet ortamı soz konusu bıraz arastırmayla bunu gormek mumkun.

bu ısde yenı olan bırı olarak ve butun sureclerden gecen bırı olarak varsa sorunuz seve seve yanıtlarım.

umarım herkes mutlu oldugu ısı yapma fırsatı bulur hoscakalın..

sortie34
Aday Memur
24 Nisan 2009 16:29

slm arkadaşlar

öncelikle bu başlığı açanlardan Allah razı olsun

şununda belirtmek isterim bu konu ile en ufak bir bilgim yoktu bugun beni arayana kadar ben sadece yeni mezun arayan işsizlerden bitanesiyim

bugun benide aradılar ve pazartesi görüşmeye çağırdılar eğer bu site ve bu başlık olmasaydı bugun çok mutlu uyuyacaktım yıllarca okul okuyup istediğim işe çağrıldıgım için ama bu şirketin o kadar çok çelişen yanı var ki nasıl bi tuzak oldugunu görmemek imkansız olur ben iş bankası ve Aİg sigortadan da iş teklifi aldım ve ikiside tek kuruş eğitim ücreti talep etmedi madem yaptıkları bu kadar doğal neden verdikleri ilanda ücreti açıkca yazmıyorlar yada tel görüşmelerinde.Gerçekten çok yazık insanların umutlarıyla oynamak umut tacirleri dedikleri bu olsa gerek artık pazartesi direk işe başla deseler dahi bu şirketin kapısının önünden geçmem gerçekten beni ve benim gibi yeni mezun iş arayan insanları aydınlattıgınız için çok teşekkürler

lifezxc
Kapalı
24 Nisan 2009 16:58

bu forumda akbank, garanti ,işbankası, kamu bankaları ve daha bir çok şirker hakkında yorum,eleştiri yazıldı ve yazılıyor. lanet okumadan küfürlü savunmalara kadar her usülde yazı yazıldı.hakaretler tabi ki silindi ve gerekli kişilere uyarı yapıldı. ANCAK,

eleştirilen, yerden yere vurulan bu kurumların hiç biri çalışanları tarafından yada alenen savunma amaçlı üye olduğu belli olan kişilerce ateşli bir şekilde savunulmadı. bu kurumlar kimseye 'sen rakipsin bizi rahat bırak, yoksa kulağını çekerim' tarzında aba altından sopa gösterip de kimliklerini deşifre etmediler..

bu forumda yazan, okuyan, forumu takip eden insanlar ekmeklerinin derdine düşen insanlar. haksızlığa uğradığını, kandırıldığını düşündüğü an burada paylaşmayı bilecek kadar da sorumluluk sahibi.. kimsenin kimseyi kullanmasına alet olamayacak kadar da aklı başında.

bu şirketi ne duydum ne gördüm.forex nedir desen az buçuk bilirim. o da kimsenin kazanan olmadığı piyasa olduğu.

dokuz sayfa boyunca yazı yazan iki kişi dışarda bırakalım, ki bunlardan birisi şirket çalışanı olduğunu anladığımız , diğeri de bu çalışan arkadaşımızın ,yazdıklarına cevap vermeyi bir görev aşkı bildiği arkadaşımız.

bu ikisinin dışınca onlarca yazı yazılmıs. okudugunu anlayan birisi olarak ne anladığımı bu şirket hakkında ne düşündüğümü söylememe gerek yok.

bu şirketin telaşlandıgı nokta her köşe başı açılan forex danısmanlık şirketlerinin ve merkez bankasının olaya el atma ihtiyacı duyup, şirketlere bir çeki düzen verme isteğinden geldiğini sanmaktayım. yanlış da düşünebilirim.

bikerman19
Şef
24 Nisan 2009 18:24

BUNLAR İÇİN BİR KAÇ TAVSİYE: GİTMEYİN-GÖRÜŞMEYİN-GÖRÜŞÜRSENİZ EĞİTİM TEKLİFİNİ KABUL ETMEYİN. Forumlarda büyük harfle yazılmaz ama bazıları hakeder. İki tane artist sizi görüşmeye alır odada. Sonra sizi uygun bulduklarını ve eğitime sokmak istediklerini söylerler. Eğitim süresince ücret vermeyeceklerini söylerler ama eğitimin paralı olduğunu başta söylemezler. Yahu bu adamlar ne kazanıyoki siz onlardan para kazancaksınız. Gittiğimde vergi levhasına baktım ülkeye daha beş kuruş vergi vermemişler. Aradıklarına hak ettikleri cevabı verin kapatın değerli arkadaşlar.

Toplam 331 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi