Editörler : supporters.

serguzest
Daire Başkanı
21 Temmuz 2005 16:21

arkadaslar öncelikle şunu söyleyeyimki mit ,türkiyede girilebilecek en güzide kuruluş ve bence dahada iyi olacak insaallah .ancak şu bir gerçekki alımlar çok sıkı ve kalbur üstü insanlar giriyor ingilizce bu kuruma giriş için önemli ancak mitten bi görevlinin bana söylediği ve aslındada mantıklı olanda bu, sadece ingilizce bilen adama ihtiyacı olmuyor mitin perspektifi çok geniş bence basvurun zaten sizde digerlerinde olmayan bi liyakat bi karizma görürlerse ve tabiiki bu vatan için herşeyi göze alabiliyor hatta makam ve mansıp sevgisini dahi bir yere atabiliyorsanız işiniz hayırlı olsun derim ben .

albi
Kapalı
23 Temmuz 2005 22:07

"Milli İstihbarat Teşkilatı biz TÜRK'lerindir." insanları ırklarına veya etnik kökenlerine göre ayırmayalım arkadaşım...bende bir Türk'üm ama insanları Türk Laz Kürt Çerkez diye ayırmıyorum...eminim sende bunu bilinçli bir şekilde yapmamışsındır ama Milli istihbarat Teşkilatı Biz TÜRKİYELİ'lerindir desek daha manalı ve anlamlı olur değil mi? bunu haricinde dediklerine canı yürekten katılıyorum

kaos
Şef
24 Temmuz 2005 18:19

ben bu sınava girdiğine pişman olanlardan biriyim..ingilizcenin ii olması da işe yarayacak mı emin değilim..zaten ertesi günü sonuç açıklanıyor,başarısızsın yazıyor,sonra ne iddia edebileceksin,benim sınavım çok süperdi niye kazanamadım diye bir sor istersen,tatmin edici bir cevap alınacağını sanmıyorum..

sEckiN
Aday Memur
25 Temmuz 2005 14:50

mitte tanıdık varsa bide yabancı bir dile hakimsen girersin sınav falan hepsi ayak oyunu.

insiminasis
Aday Memur
25 Temmuz 2005 23:19

Mit'e girmek için ona uygun bir felsefeye sahip olmak gerekir. Mite girmek kolay olmadığı gibi orada kalabilmek de kolay değildir. Girmek isteyenin bir daha durup düşünmesi gerekir.

kaos
Şef
26 Temmuz 2005 10:58

oraya girmek için durup düsünmek gerekirken çıkmak için 10 kere düşünmek gerekir..eger ıdealıst bır sekılde mit i dusunmuyorsanız bnce sınavına da gırmeyın..

macirko
Şube Müdürü
26 Temmuz 2005 17:16

ingilizcem iyi diye düşünüyordum ama sınavı gerçekten çok zordu neticede o kadar para boşa gitti

04 Kasım 2005 19:48

devlet görevi kutsaldır her iş gibi mitci olmannında zorluğu vardır eger kaybedecekleriniz varsa girmeyin

DerinDevlet_
Aday Memur
04 Kasım 2005 21:02

İşte yine benim konu başlığım...Her zaman dediğim hayattaki tek idealim bu kurumda çalışmak. Beni geride bekleyen bi ailem var, onlarda "Vatan Sağolsun" demeyi çok iyi bilirler. Referans önemli ama benim için askerlik daha da önemli çünkü y.lisansa yeni başladım yani başvuru için 3 yıl beklemem lazım. Allah herkesin gönlüne göre versin, saygılar...

mit_mit
Aday Memur
06 Kasım 2005 19:50

arkadaşlar son yazdığımı yanlış yazmışım syf değil SBF

journalistw13
Aday Memur
08 Kasım 2005 00:34

arkadaşlar bende sıva girdim fakat kazanamadım hırs yaptım yeniden calıstım simdi bu sene için yeniden postaya basvurdum merakettigim sey acaba ikinci bi sansımız oluyormu yanibana yeniden davetiye gelirmi bilin birileri lutfen beni bu konuda aydınlatsın

mit_mit
Aday Memur
08 Kasım 2005 18:20

tabiki ikinci bir şans vardır ama sicilinde hiç bir pürüz olmaması lazım

örneğin lisedeyken yada orta okuldayken bir disiplin cezası almaman lazım

diğer türlü mitin sınavına 50 kere bile girebilirsin

mit_mit
Aday Memur
08 Kasım 2005 18:22

tabiki ikinci bir şans vardır ama sicilinde hiç bir pürüz olmaması lazım

örneğin lisedeyken yada orta okuldayken bir disiplin cezası almaman lazım

diğer türlü mitin sınavına 50 kere bile girebilirsin

viperfight
Aday Memur
08 Kasım 2005 20:14

mimit rumuzlu arkadaş herkese kellimesini herkeze diye yazan mit mensubu olduğunu sanmıyorum.

isimsiz_turk
Kapalı
08 Kasım 2005 21:15

"viperfight" tam da nokta vuruşu yapmışın...

özge84
Şef
09 Kasım 2005 00:07

mit_mite bi sorum olacak cevaplarsa sevinirim,aynı sülaleden en fazla 3 kişi mitte çalışabilir diye bişey var mı acaba?

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi