Editörler : Pangaea

bir gün
Memur
09 Ağustos 2011 19:35

edebiyat öğretmeniyim 1800 tl alıyorum

ezo53
Daire Başkanı
09 Ağustos 2011 19:41

her kolejde ıngılızce sartı yok, ben kolej cıkıslıyım ıngılızce yoktu ve buyuk ısım yapmıs kolejlerde ıstenebılır halıyle . Odtü/ Ted gibi..

mernok
Aday Memur
23 Ağustos 2011 22:56

Benim eşim Bilfen lisede 2011-2012 eğitim öğretim yılı için 2800 TL alacak.

LEPTON
Şef
24 Ağustos 2011 22:04

arkadaşlar özel okulda çalışmak için nerelere başvuru yapılıyo ben daha yeni mezun bir fizik öğretmeni adayıyım pek bilmiyorum burdan okuyarak bişeyler öğrenmeye çalışıyorm ne yapmalıyım sizce

kartalımoley
Şube Müdürü
27 Ağustos 2011 21:29

gncl

burak_hobbit
Aday Memur
28 Ağustos 2011 10:10

arkadasım ısıkta calısıodu deneymli hocalar 3 milyar alıomus kendisi de 2 2.5 arası. ışıkta, şişli terakkide durumlar iyi...

LEPTON
Şef
29 Ağustos 2011 22:03

özel okulda öğretmenlik için nasıl şartlar istiyolar tam bilmiyorum yeni mezunum iş garantisi yok diye duymuştıum dersaneler gibi oluyomuş heran çıkarabilirlermiş doğru mu aydınlatırsanız sevinirim

guard
Genel Müdür
30 Ağustos 2011 18:44

özel okullardaki iş garantisi ni bilmem ama dershanelerde sabah işin olur akşam a işsizsindir. ne olacağı belli olmaz. bir günde dört mevsimi yaşarsın.

ridac
Aday Memur
30 Ağustos 2011 19:30

özel okulların dersaneyle uzaktan yakından alakası yoktur. bilindik hatta orta durumdaki özel okullar bile dersanelere basar.. özel okula giripte emeklisine kadar duran veya transfer olan bi çok tanıdık var. Özel okula başladıktan sonra her türlü tok tutar,yeter ki sen işine sarıl.! ücretlerde birinci yıl 1000-1500 tl civarı..daha sonra artıyor haliyle

...gly...
Aday Memur
30 Ağustos 2011 19:44

arkadaşlar özel okullarda formasyon şartı aranmıyor yazılmış doğrumu bu gerçekten ?

LEPTON
Şef
03 Eylül 2011 07:37

zannetmiyorum formasyonsuz özelde öğretmenlik yapılsın aslında mantıklı geliyo kpss olmazsa bende düşünücem özel okulları herale girişte bi sözleşme falan imzalıyosundur

biologumut
Daire Başkanı
03 Eylül 2011 14:44

ben araştırdm sanırım formason olmadan olmuyor

tarla-kuşu
Aday Memur
03 Eylül 2011 23:47

ben de özel okulların artık formasyonsuz çalıştırmadıklarını duymuştum..şuan sadece dersaneler formasyon şartı aramıyor bildiğim kadarıyla

kür.şad
Şube Müdürü
04 Eylül 2011 13:07

Merhaba arkadaşlar ben yeni mezun oldum Edebiyat öğretmeniyim, Ankara'da başvurabileceğim özel okulları yazabilir misiniz?

05 Eylül 2011 01:01

arkadaslar uzman öğretici olmak diye birsey var. eğer siz kendinizi gösterebilirseniz özel okulda formasyon önemli değil.. bende formasyonsuzum ve calısıyorum hatta bizim okulun bilgisayarcısı iki yıllık mezun.. ücretler ve sartlar kuruma göre değişmekle beraber dersaneden kat kat üstün.. sonucta okul ortamı.. kpss umudu olmayanlara tavsiye ederim. staj kalktıktan sonra milli eğitimden farkınız olmuyor her haktan yararlanıyorsunuz

05 Eylül 2011 02:36

özel okula nasıl başvuruluyo

LEPTON
Şef
05 Eylül 2011 08:39

nasıl başvuruyoruz peki ne şartlar aranıyor arkadaşlar

botanikci
Kapalı
10 Eylül 2011 22:08

özel okullar istedikleri zaman önceden haber vermeksizin!!! işten çıkarabiliyorlar zaten genelde 1 yıllık sözleşme imzalıyorlar

LEPTON
Şef
12 Eylül 2011 21:16

satj kalktıktan sonra derken ?

zeynepseda06
Aday Memur
17 Eylül 2011 12:36

özel okullar eğer kurumsallaşmış bir tanesi ise formasyonsuz öğretmen tercih etmez, ya çok deneyimli ve meb tarafından öğretmenliğinizin tanınmış olması gerekir, ya da eğitim fak. mezunu olmalısınız.. bulunulan ile göre yabancı dil ve mezun olduğu üniversite her zaman önemlidir, köklü üniversiteler daha kabul görür. yük. lisans dok. tercih sebebi olmakla birlikte okulda ne kaadar devam edeceğinizle ilgili izlenimi de önemserler.. usta öğretici olup formasyonla çalışanlar bu tip okullarda satranç, yoga gibi seçmeli derslerde tercih edilir, ama bir öğretmen bu sertifikalara sahipse o daha tercih edilir; örn. sınıf öğretmenisiniz ve satranç formatörlüğünüz varsa satranç için daha çok siz tercih edilirsiniz ve satranç dersini vermek üzere kabul görürsünüz ama sınıf öğretmeni olarak giriyorsanız ek ders olarak o branşı vermezler.. kurumsallaşma politikasındaki okullar kendini her anlamda ispatlamış ve kurumsal bağlılığı olan öğretmenle yolaarını ayırmazlar, çünkü özel okullarda oryantasyon önemsenir, hizmet içi eğitimlere ciddi yatırımlar yapılır(üniversite hocaları ile anlaşılıp düzenli seminerler, workshoplar yapılır ve süreklilik arzeder.)kurumsallaşmış okullarda yeni başlayan ile deneyimli öğretmen maaş farkı kıdem yılından kaynaklanır ki çok ciddi farklar yoktur, yani yeni başlayan da belirlenmiş minimum bir ücret ile başlar. bu fark çoğu zaman yıllara göre değişen zam farklarından da etkilenir yani kıdemle ilgilidir, ilk yıl 1000 lira ile gir 3. yıl 3000 olur diye bir süreç yaşamazsınız(kurumsallaşmış). öğretmenler bakanlıktan alınan çalışma onayı ile çalışabilir (zorunlu) dolayısıyla ilgisiz kişileri resmi olarak çalıştıramazlar ve zaten bu tür okullar mebin istediği kriterleri bir devlet okulundan belki de çok daha fazla yerine getirirler ve örnek durumdadırlar. riske etmezler. aday öğretmen eğer kabul almışsa (örnekleri mevcuttur) deneyimli öğretmenlerle kurumsal olarak ve özlük hakları bakımından adaylığı dışında eşittir ki adaylık zaten meb ile ilgili bir konudur. sizi sözleşme ile kadrolarına aldıklarından hadi git diyemezler, derlerse öğrenci ve veliye karşı dönem içinde öğretmen değiştirmiş olma sorumluluğunu almazlar çünkü kurumsallaşmışlık olması güven vermesi demektir, ayrıca yasal olarak tüm yollarınız açıktır, ha deyip gönderemezler, iş sözleşmeleri haklarınızı garantiler (tekrara ediyorum kurumsallaşmış). çalışma takvimleri belliir, eğer ciddi görüşülmöesi acil durumlar yoksa ya da belirlenmiş seminer vs. yoksa zırt pırt okula gel, bugün kal demezler, saatleriniz bellidir ama elbette devlet okulundan çok daha fazla toplantı, seminer ve kurumsal etkinlik mevcuttur (kokteyller, yemekler, açılışlar, geceler, vs.) ve katılım şarttır. maaaşlar okula ve şehre göre elbette değişir ama bir şehirde eşdeğer konumdaki okulların maaşları da aşağı yukarı aynıdır. 500 tl oynama olmaz, 2500- 3000 gibi, 1500- 2000 gibi, bu aralıkta. ayrıca seminerler, konferanslar vs. katılımcı olmanız, araştırma ve proje üretme durumunuza çok dikkat ederler. sağlık sigortanız, hayat sigortanız kurum katılımı (primde) ile yapılır ve devamlılık arzeder. çünkü bu okullarda rapor alma, hastanede randevu bekleme gibi sorunlar istenmez, özel hastanelerde mesai dışında ve hızlı şekilde sağlık sorunlarının çözülmesi onların yararınadır. benim gözlemlerim bunlar,ankarada özel okulda çalışıyorum 9. yılım. tüm bahsettiklerim kurumsallaşmış okullar adına, ama diğerlerini çok iyi bilmiyorum ne yalan söyleyeyim.

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi