Editörler : **sude**
«63646566676869707172737475
11 Haziran 2019 18:56

kel007
Aday Memur

bugün son mohikanı izledim neden bu kadar geç kaldın diyenlere cevabım film hakkında az çok fikir sahibi olduğum için hakkını vermek için en ağlak zamanımı bekledim diyebilirim beklememe değmiş ağladım da ağladım...

konusuna geçersek amerikada ingilizlerle fransızlar savaşırken kızılderililerin safları kabilelerine göre belirlenmektedir.ingiliz generalinin iki kızını babalrına teslimetmek için rehberlik görevi üztlenen huron kabilesinden bir yerlinin elinden kızları ve onlara eşlik eden ve kızların büyüğü cora'ya aşık ingiliz askerini aslında yerleşimci olduğu yerde ailesi öldükten sonra mohikanların büyüttüğü kahramanımız nathaniel kurtaracaktır ve olaylar bundan sonra savaş ve içinde aşk dolu olaylarla devam edecektir.filmin başrollerinde bu senenin en iyi aktör oscarını kazanan daniel day-lewis ve madeline stowe var

yorum yapmayacam ama izlemezseniz yazık olur...

serpili, 11 yıl önce - Alıntıya git
kanka naberr
11 Haziran 2019 22:42

kaplumbaga155
Daire Başkanı

planet of the apes 1968 yapımı olan. izlemesi sıkıcı olsa da ele aldığı konu ve din eleştirisi çok güzeldi. dinlerin maksimum birkaç yüzyıl içinde yok olacağını kanıtlar nitelikte. tabii daha öncesinde biz kendimizi yok etmezsek.

13 Haziran 2019 09:03

defterci
Genel Müdür

planet of the apes 1968 yapımı olan. izlemesi sıkıcı olsa da ele aldığı konu ve din eleştirisi çok güzeldi. dinlerin maksimum birkaç yüzyıl içinde yok olacağını kanıtlar nitelikte. tabii daha öncesinde biz kendimizi yok etmezsek.

kaplumbaga155, 2 hafta önce - Alıntıya git

Belli ki başlığı sinema olan bir konuda bile batılın propagandasını yapıyorsunuz.

Ben islam Dünya Görüşüne mensubum. Benim inandığım sistemde her şeyin, ama her şeyin bir cevabı var. Bu dediğinizin de bir cevabı var.Ve yanılmışsınız. Din (Hak olandan bahsediyorum) Dünya'nın sonu yaklaştığında garip kalacak, tıpkı başladığı günkü gibi ama yok olmayacak.

Yine İslam Dünya nizamına göre, biliyorum ki bu dediğim sizde tesir etmeyecek, sinek vızıltısı gibi gelecek.Zıt sıfat tecellileri bunu gerektirir, siz bize lazımsınız, karanlık olmadan aydınlık olmaz. (Bu size inandığınız dünya görüşü içerisindeki diyalektik materyalizmi ya da parite teorisini çağrıştırabilir) Biz aydınlık içerisinde huzur ile dünya hayatına devam ederken, size yani delalet ehlinin karanlığına minnettarız. Ve normalsiniz, kabulümüzsünüz, sizi çevirmek zorunda değiliz, siz de kıyamete kadar var olacaksınız.Önümüzdeki yüzyıllarda çok azalacaksınız ama yok olmayacaksınız.Sonra tekrar çoğalacaksınız. Sizin bizim gibi olma ihtimaliniz olduğu gibi (İnşAllah), bizim sizin gibi olma ihtimalimiz de var (Allah muhafaza)

Bütün bunları Meydanı boş zannetmeyin diye yazdım, İslam Bir Dünya Nizamıdır, bir hayat reçetesidir. İnanan üstündür, inkarcılar ise zavallı.

13 Haziran 2019 11:27

kaplumbaga155
Daire Başkanı

Belli ki başlığı sinema olan bir konuda bile batılın propagandasını yapıyorsunuz.

Ben islam Dünya Görüşüne mensubum. Benim inandığım sistemde her şeyin, ama her şeyin bir cevabı var. Bu dediğinizin de bir cevabı var.Ve yanılmışsınız. Din (Hak olandan bahsediyorum) Dünya'nın sonu yaklaştığında garip kalacak, tıpkı başladığı günkü gibi ama yok olmayacak.

Yine İslam Dünya nizamına göre, biliyorum ki bu dediğim sizde tesir etmeyecek, sinek vızıltısı gibi gelecek.Zıt sıfat tecellileri bunu gerektirir, siz bize lazımsınız, karanlık olmadan aydınlık olmaz. (Bu size inandığınız dünya görüşü içerisindeki diyalektik materyalizmi ya da parite teorisini çağrıştırabilir) Biz aydınlık içerisinde huzur ile dünya hayatına devam ederken, size yani delalet ehlinin karanlığına minnettarız. Ve normalsiniz, kabulümüzsünüz, sizi çevirmek zorunda değiliz, siz de kıyamete kadar var olacaksınız.Önümüzdeki yüzyıllarda çok azalacaksınız ama yok olmayacaksınız.Sonra tekrar çoğalacaksınız. Sizin bizim gibi olma ihtimaliniz olduğu gibi (İnşAllah), bizim sizin gibi olma ihtimalimiz de var (Allah muhafaza)

Bütün bunları Meydanı boş zannetmeyin diye yazdım, İslam Bir Dünya Nizamıdır, bir hayat reçetesidir. İnanan üstündür, inkarcılar ise zavallı.

defterci, 2 hafta önce - Alıntıya git

hahahaha nasıl da biliyorlar nasıl da korkuyorlar içten içe :DD

ben izlediğim filmi ve konusunu yazdım. siz üzerinize alınıp islam savunuculuğu yapmışsınız. ben islamdan değil bütün dinlerden bahsediyorum ve hepsi de aşağı yukarı aynı sebeplerle kendisini hak olarak görür. :DD

13 Haziran 2019 11:28

kaplumbaga155
Daire Başkanı

batılın propagandasını yapıyormuşum sfasdasaf

aynen dostum cia mossad fbi fetö pkk chp hdp sgk imf huawei tarafından batılın propagandasını yapmam için her ay hesabıma 10 bin dolar para yatıyor. sen de düşün benim halimi biraz ekmek parası. çoluk çocuk elime bakıyor ne yapayım ben de buralarda max 3 kişinin göreceği yerlerde batılın propagandasını yapıyorum işte ne yapalım.

14 Haziran 2019 16:13

liebestraum
Memur

Her neyse :) Asıl konuya dönelim o zaman...

Song of the Sea -Denizin Şarkısı- (2014) enfes bir animasyon filmdir. Dünyanızı unutturur, alır götürür ve mutlu eder insanı.

10 üzerinden 8 puan veriyorum.

17 Haziran 2019 10:53

maskov87
Müsteşar

defterci, 2 hafta önce - Alıntıya git

defterci'yi üç hayır ile din bölümüne gönderiyoruz.

17 Haziran 2019 12:03

Hariçten gazell
Daire Başkanı

Modern dunyadan kacic

Oykusu film hayatta fazla maceraperest olmamamiz gerektiginide gosteryor 8 imb bi film puani fazla abarti buuldum..

18 Haziran 2019 11:32

rainmake
Aday Memur

The İllusyonist (sihirbaz) filmi gerçekten harika

özellikle sevdiğim oyunculardan Edvard Norton döktürmekte

18 Haziran 2019 11:50

Hariçten gazell
Daire Başkanı

Modern dunyadan kacic

Oykusu film hayatta fazla maceraperest olmamamiz gerektiginide gosteryor 8 imb bi film puani fazla abarti buuldum..

Hariçten gazell, 1 hafta önce - Alıntıya git

Filmin adini yazmayi unutmusum:)

Ozgurluk yolu...

18 Haziran 2019 16:43

maskov87
Müsteşar

Filmin adini yazmayi unutmusum:)

Ozgurluk yolu...

Hariçten gazell, 1 hafta önce - Alıntıya git

film gerçek hikaye, finalde de gerçeğinin fotosu paylaşılıyor. bence 8 imdb'si az :)

18 Haziran 2019 22:12

Hariçten gazell
Daire Başkanı

film gerçek hikaye, finalde de gerçeğinin fotosu paylaşılıyor. bence 8 imdb'si az :)

maskov87, 1 hafta önce - Alıntıya git

A evet gercek hikayeymis sonu kotu bitti

Toplam 1492 mesaj
«63646566676869707172737475

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?