Editörler : Cüneyt Barışoglu
04 Mayıs 2008 23:38   


doktor maaşları ve mühendis maaşları ve diğer maaşlar.

Millet hasta ise o zamanda doktorlar revaçta olur.

dengesiz beslenme, ( açılık sınırının altında maaş örnek asgari maaş=480 ytl, memur maaşı = 800 ytl v.b)

sonra Stres, iş bulma korkusu, kaygılar, gelecek endişesi, haaa birde Mühendise 1,5 milyar doktora 10 milyar( döner sermaye + maaş + ilaç firmaları tatilleri hediyeleri) gibi adaletsizlikler Bu Millet hasta olmasında Kim olsun.

ben lisans mezunuyum. pratisyen hekim benden 2 sene fazla okumuş. 1 milyar ile 10 milyar arasında bir uçurum!!! nedir bu arkadaşlar? yüksek lisans yapan bir mühendisle, doktor aynı parayı alıyormu? Tamam sağlık için Para hesabı yapılmaz insan hasta olmaya görsün Parada neymiş?! önce sağlık.

iyide kardeşim Sağlık sömürüsü Yapmayın!!

bu arada sağlık sektörü devletimizin Sırtında bir yük. hastanelere bir bakın. Acil servislere bilhassa! acil servis neden var? Normal poliklinik hastalara değilde Kaza , kalp krizi, Koma, v.b durumlarda hastaya acil olarak müdahelede bulunan yerdir. ee öylemi ülkemizde? HAYIR! başı ağrıyan acilde!! hasta memnun! poliklinik bekliyeceğine acilde hemen tedavi oluveriyor. Doktor memnun!! Para Geliyor PARA. Her hasta = PARA!

Kim rahatsız?

BEN RAHATSIZIM ARKAŞDAŞLAR!!

05 Mayıs 2008 00:01

koraybilgi
Memur

bende rahatsızım...

05 Mayıs 2008 00:18

koraybilgi
Memur

arkadaşlar bakın biz memur olacağız 1-2 milyar aylık alacağız diye çırpınıp duruyoz şu haberi okuyun http://www.memurlar.net/haber/109078/

bu ne yaw bu adamlar uzayda mı okudular ne bu kardeşim? alla alla kuvvet komutanları bu kadar maaş almıyor...

okumaksa mesele eğer, yok mu yüksek lisans,doktora yapan diğer üniversite mezunları, onlar 1-2 milyara devlette çalışırken bu ne yaw...

ben çok şaşırıyorum ülkemde bu kadar maaşlar arasında uçurum olduğuna,Allah sonumuzu hayır eylesin...

05 Mayıs 2008 04:42

nikelaj
Yasaklı

ükemizde mühendise gerekli önem verilmediği için hep geri kalmış bir ülke olarak kalıyoruz.

BAzı şirketler vergi indirimi için üniversite kampüslerinde sahte Arge bölümleri kurup, başka işte çalışan mühendislerini orda çalışıyor gösteriyorlar. Denetlenmiyor bunlar.

Mühendis 10 milyar alsın demiyoruz ama en azından 3 milyar seviyesine çekilebilir. Özel sektör devletten yüz bulmuş, saçma sapan şartlar sürüyor.

Yok fazla mesai yaparsın, para alamazsın. Esnek çalışma saatleri. 30 yaşın altında olacak. 3 tane sertifikan olacak. İş kanunu biraz daha rijit olsa ve mahkemeler çok ağır tazminat cezaları verseler bu kadar yüz bulamazdı bu şirketler.

05 Mayıs 2008 09:04

c_none
Kapalı

zanamında beğenmeyip gitmediğimiz tıplar, elektronikçilerin önünde.. nasul sistem, nasıl maaş dağılımı, nasıl iş anlamadım...

05 Mayıs 2008 16:36

amele80
Kapalı

Bence sorun doktorun maaşı değil,mühendisin maaşı,mühendisliğin Türkiye'de çok bir anlamının olmadığının göstergesi?

05 Mayıs 2008 21:03

koraybilgi
Memur

10 milyar maaş mı olur yaw 3ay çalışsa bir normal memurun 30 yıllık emekli maaşı yuh be!!!!

06 Mayıs 2008 08:24

SayMüd
Yasaklı

Özel sektörde çalışan ve her ay 15.000 - 20.000 YTL alan bir uzman doktor 10.000 YTL olan tam gün ücretine iltifat etmez.

Üstelik ailevi nedenlerle doğuya veya ücra yerlere de gitmez!

Tanıdığım bir Doçent Doktor, yarım gün çalışarak maaş alıyor ama mesai dışında özel sektördeki işinden dolayı, net 60.000 YTL alıyor.. Bu kişi, kamu sektörünü tercih eder mi? Etmez!.

Siz şimdi bu kişiyi ücra bir yere verseniz, gider mi, gitmez!

Doktor ve Uzman Doktorlar, ailevi nedenler ile eşlerinden ve evlerinden ayrı noktalara tayin edildiği sürece çözüm olmaz!

Eşlerinin olduğu yerde görev verilmedikçe, 10.000 YTL vermek çözüm sağlamaz!.. Uzman doktor 5.000 YTL'ye de razı olabilir ama, evinin ve eşinin olduğu yerde olursa, bunu kabul eder!

Eşi SSK'lı diye "eş durumunu" kabul etmezseniz ve öte yandan eşi memur olarak Emekli Sandığına tabi olanları "eş durumu" halinden sayarsanız, onları ayırırsanız yine çözüm sağlanmaz!

Trabzon'da Onkoloji dalında beş uzman doktor var. Ama kanser hastalıklarının tedavisi için gerekli alet, edevat ve cihaz yok!.. Ankara' da alet ve cihazlar var ama yeterli sayıda da uzman doktor yok!.. İnadım inat deseniz, yanlışlıklar sürer!

Ankara'daki hastaneler uzman doktor olmadığından kıvranırken Trabzon'da olan beş kişi boş oturuyor! Akıl ve zeka gerekmez!

Bodrumda deniz ve dalgıç vurgunları için (sualtı vurgunları) cihaz var ama uzman doktor yok! Ama, Bakanlık hiç bir sualtı vurgununun olmayacağı Diyarbakır'a iki Uzman Doktor vermiş!.

Bodrum' dan uzman doktor çığlıkları gelirken, Diyarbakır'da

olan uzman doktor boş oturuyor!.. Ya, destur!.. Akıl gerek!

Mardin'de her gün akrep vergunu vardı ama serum yoktu.. Oysa akrebin hiç yaşamadığı Kars'ta akrep serumu bulunduruluyordu.

Orada bu duruma bakar ve hep hayıflanır dururduk!..

Sanmayın ki, nice yanlışlıklar içinde olan Sağlık Bakanlığı' nın 10.000 YTL'si cazip gelecek!.. Büyük oranda gelmeyecek!.

Üniversitelerde Profesör Doktor, Doçent Doktor kaybı olacak!.

Okullardaki derslere daha alt kariyerde olanlar girecektir..

Saygılar sunarım.

06 Mayıs 2008 09:47

SayMüd
Yasaklı

Her ikisi de yüksek mühendis olan kişilerin eşleri de uzman doktor.. Mühendis olan bu kişiler Emekli Sandığı iştirakçisi olsalar idi, eş durumundan aynı yerde çalışacaklardı.. Ancak SSK' ya tabi oldukları için "eş durumu" kateogorisinde kabul edilmediklerinden, uzman doktorlar çalışmıyorlar.. Ev hanımı durumundalar. Zira, eşlerinin aldığı ücretler 15.000 YTL'nin üstündedir. Hacettepe'de "12 yıl İngilizce Tıp" okuyan Uzman Doktorlar boşa okumuş olmuyorlar mı? Üstelik çok geçerli bir branşları var!.. Süper yetenekler ama ne çare?.. Ol kişilere 20.000 YTL de verseniz, oturdukları kentten hiç ayrılmazlar.

Oturdukları ilde o branştakilere o kadar çok ihtiyaç var ki?

Evde tercüme işi yapıyorlar, hem fen dersleri öğretmenliği..

Aldıkları ücretleri de, uzman doktorun aldığından fazladır.

Saygılarla..

06 Mayıs 2008 10:37

- - - Oku !
Yasaklı

SayMüd

Benimde Astronaut arkadaşım var aylığı 562000 USD (#yalnızbeşyüzaltmışikibin# Amerikan Doları)

06 Mayıs 2008 10:45

- - - Oku !
Yasaklı

SayMüd Demişki

"Bakanlık hiç bir sualtı vurgununun olmayacağı Diyarbakır'a iki Uzman Doktor vermiş!."

arkadaşım Keban Barajı ve Atatürk Barajı'ndan bi habersin sanırım sen. ?

06 Mayıs 2008 10:53

SayMüd
Yasaklı

Yurtdışında çalışan çok sayıda doktor ve mühendisimiz var!

Yurtdışında yönetici, yüksek mühendis veya akademik personel olarak çalışıyorlar! Master ve doktora yapanlarımız da var!..

Yanlış politikalar nedeni ile de batılı ülkelere gidiyorlar!.

Geçen hafta öğrendiğime göre, Almanya'daki proje yarışmasını bizden üç Türk mühendis kazanmış! Birisi Breziya'dan, ikinci olan İspanya'dan, üçüncüsü de Almanya'dan.. Birisi ODTÜ'den, ikisi BOĞAZİÇİ' nden mezun yüksek mühendis.. Eşleri doktor!.

Hem de Uzman Doktor!.. Oralardaki hastaneler, uzman doktora Türkiye' de verilenin tam üç-dört katı olan ücreti veriyor!..

Türkiye'de ücretler, özellikle kamuda çalışanların ücretleri çok az olduğundan doktorların ücretleri göze batıyor!.. Bu ücret dengesizlikleri olduğu sürece de, hep yadırganacaktır.

ABD' de 15.000 Dolar ücret almaktayken, Türkiye'ye dönen iki bilgisayar yüksek mühendisine (doktora da yapmışlardı), has Türkiye'de önerilen ücret 1.600 - 1.800 YTL oldu.. Acaiptir!

Bu kişiler, birkaç ay sonra yeniden ABD'ye gittiler.

Bu konulara Devlet, Hükumet, kamu ve özel sektör kuruluşu ve sosyal kurum, kuruluşlar, üniversiteler çözüm aramalıdır.

Saygılar sunarım.

06 Mayıs 2008 11:31

SayMüd
Yasaklı

Sayın OKU;

Keban ve Atatürk Barajının dibinin şeklini veya şemalini, o yörede yaşayan çobanlarımız bile biliyor.. Ben dahi her iki sahayı çok yakınından bilirdim.. Daha, 20-30 yıl öncesi o alanlar, çobanların cirit attığı mahallerdi.. Haritacılar karış karış fotoğraflarını çekmişti. Dibi malum olmayan yer değildir.. Heves edilip bakılacaak yerler de değildir, ama Bodrum, Marmaris, Fethiye, Gökova veya Datça yöreleri malum olmayan yerlerdir. Kızıldeniz'den sonra en çok araştırma ve inceleme yapılan yerlerdendir.. Batılı bilim adamları ve de araştırmacılar da akın akın bu yörelere geliyorlar.. Ayrıca, yerli ve yabancı turist sayısı ile Diyarbakır'a giden turist sayısında bile milyonlarca fark vardır. Bu dahi bilinmelidir.

Saygılarımla..

06 Mayıs 2008 11:37

amele80
Kapalı

Bu başlık da gitti,Saymüd yine başlığı mahvetmiş,yani söylediklerin tartışılan konularla ne kadar alakasız.

06 Mayıs 2008 11:43

SayMüd
Yasaklı

Daha iyisini ve hoş olanını, Sayın AMELE namındaki yiğitten de beklemeliyiz!.. Kalem ve deneyim yönüyle çok daha iyisini yazmalıdır ki ondan yararlanalım. Fikir üretmeye çalışmalı ve

bu has siteye bir destek veya katkı da o vermelidir.. Selam..

07 Mayıs 2008 12:49

amele80
Kapalı

Senin kadar saçmalayamam saymüd,

Konumuz doktor maaşı ve mühendislik maaşı;gelir adaletsizliği ise gidip de senin gibi Sağlık Bakanlığı'nın uygulamalarını veya yüksek mühendislerin eşlerinin şu an ne yaptıklarını yazmam,sen alakasız şeyler yazıyorsun.

Konumuz Türkiye'de mühendislik yurtdışı değil,senin birşey bildiğin yok yazdıklarından bayağı belli oluyor...

Burası Mühendislik Platformu,sen doktorların özel sektörü tercih etme nedenlerini açıklamışsın,anlama yeteneğin de kalmamış,fosilleşmişsin artık.

Mühendis demek Yüksek Mühendis ve eşlerinin şu an ne yaptıkları demek değildir?Dikkat ediyorum hangi konu olursa Yüksek Mühendis ve eşleri,bırak artık bu masalları,ne zorluklar altında çalışan mühendisler var,oturduğun yerden konuşursun ancak,başka yaptığın birşey de yok???

07 Mayıs 2008 16:52

SayMüd
Yasaklı

Platformun adı; "Doktorluk ve Mühendislik Maaşları" adını taşıyor. Bir has arkadaş bu ortamı yaratmış, ortaya sermiş!..

İsteği ve bilgisi olan yazmış!.. Fikrini açıklamış, tartışma ortamı yaratmış!..

AMELE namındaki yiğit de yazabilir, başkası da.. İzine gerek de yok!.. Kağıt da bol, mürekkep de!.. Yazar da yazar!. Kimi ademoğlu veya kızı yazar, kimisi de yazmaz!.. Serbest Kürsü!.

Ya AMELE, konu başlığı "Doktorluk ve Mühendislik Ücretleri" dir.. Konu başlığını bir kere daha oku, birader!. İyice oku!

Yazmak isteyenler Bay AMELE'den izin almak zorunda değildir!.

Asabı bozuk olmalı ki, yazıları okumadan öfkeyle hep yazıyor!

O yazılardan sonra dört mühendisten, iki doktordan masaj da aldım.

Saygılarımla..

Toplam 16 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?