İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
21 Mayıs 2008 17:40

mülakattan elenen adalet myo lular hadi dava açın

nasıl bir öncelik varmış adalet bakanlığında gördünüzmü mülakattan bile eleniyorlar hadi adalet bakanı hani adalet boşa mı okuduk biz gerci adelet mezunları siz hakkettiniz

zoltar
Yasaklı
21 Mayıs 2008 18:48

sende çalış kazan, sana adalet myo okoyunca %100 garanti adliyede işin hazırmı dediler...yan gel yat osman iki dönüm bostan oh ne ala, adalet okudum. beni atasınlar. o kadar çalışanın emeğine yazık değilmi...

hamdolsun
Kapalı
21 Mayıs 2008 19:00

lord siz yine mi elendiniz???

arkadaşlar ben yerleştim inş tüm adaletlilerde kazanır ...

lord_06
Genel Müdür
23 Mayıs 2008 13:44

zoltar senin seviyene düşmiyecem sen önce orayı kazan oku bitir gel ondan sonra benle laf yarışına gir ondan sonra da adam ol hakkımız okuduk mecbur verecekler

murro
Memur
23 Mayıs 2008 14:54

Zoltar ne saçmalıyorsun sen. Önce mesajları doğru oku ve anla istersen. Mesajları anlamadan köpürüyorsun.

Bak dikkat edersen mülakatta elenenlerin olduğunu söylüyor. Mülakatta elenenler uygulama sınavını geçen kişiler zaten. Torpilli bir başvurunun bol olduğu bir adliyede istersen hukuk fakültesi mezunu ol elenirsin. Doğru diyorsun torpil için o kadar çalışanın emeğine hakikaten yazık.

lord_06
Genel Müdür
24 Mayıs 2008 12:48

zart mısın zurtmusun nesin git işine kendi bölümünde zartla yada zurtla sen kendini önce anlarsınya sen onu andaladın anladın zart zurt önce adalet oku yani ondan sonra gel tartış

gokyuzu_42
Şef
25 Mayıs 2008 23:16

lord arkadaş peki birşey sorucam hangi şehirde elendin? Ve A.M.Y okulunu bitirdinmi okuyormusun benim bildiğim mezunları kesin alıyolar ama... okuyanlar diye birşey yok ama..

adanalıman
Yasaklı
27 Mayıs 2008 18:34

Kazanamayan ZABIT KATİPLERİ aday adaylarına sağlık olsun bir başka bahara diyorum.

Kazanan Zabıt katibi adaylarına da hayırlı olsun diyorum. ama içimden gelerek değil. GÖRECEKSİNİZ mesleğinizin ilk üç ayında bu işten soğacak kaçacak biryer arayacaksınız ama kaçmanıza bile izin vermeyecekler.

ARKADAŞLAR ÇOK TARTIŞIYORSUNUZ, BAZEN KENDİNİZİ KONTROL EDEMİYORSUNUZ, HAKARETE VARAN SÖZLER YAZIYORSUNUZ. AYIPTIR YAPMAYIN

BU DEVİRDE TORPİL BULUPTA GEMİSİNİ YÜRÜTENE HELAL OLSUN ARKADAŞ

ADALET BAKANLIĞINA HER TORPİL DE SÖKMÜYOR.

Bİkonuya dikkat çekmek isterim. eğerki tartışacaksanız. BİR BİRLERİNİZE MSN verin orada yazın. milletin gözünün önünde yazmayın arkadaşlar.

Adalet Bakanlığı FORMUNA girerken birşey yazıyor. DİKKATİNİZİ çekerek başlığı kopyalıyorummmmmm.

Adalet Personeli

Adalet Bakanlığında çalışan memurların bilgi alışverişinde bulunabildikleri platformdur

mavi_sakal
Kapalı
27 Mayıs 2008 20:49

valla adalet myo puanı çok yüksek..bir arkadaşım sınıf öğretmenliği okumayıp 2 yıllık adalet okudu seçim kuruluna katip olarak yerleşti memnun da.

hıranur
Aday Memur
28 Mayıs 2008 14:29

adalet mezunuyum ve mülakatta elendim Hani bize öncelik vardı Boşunamı okudum bu okulu Kimi kime şikayet etcez ki Allaha havale ediyorm

adlt-k
Aday Memur
28 Mayıs 2008 23:35

selamlar...Mülakatlarda elenen Adaletcilerin dava açmadıkları sürece hiçbir şey elde edemeyeceklerini bilin arkadaşlar.Kimi kime şikayet edicez deyip baştan kaybediyorsunuz zaten.Adaletci kimi kime şikayet edeceğini iyi bilir.Hiçbirimiz pes etmeyelim artık. Genel anlamda bakıyorum zaten mülakata giren adaletci sayısı az ve sağolsunlar onları da bir bahaneye dayandırıp eliyorlar. Hukukçuların, Adaletcilerin bu kadar karşılarında yer almalarını anlamıyorum. Diğer bölüm mezunları da hiç boşuna konuşmasınlar zaten onlara yeterince kadro sayısı kalıyor.Gereksiz tartışmalara giriyorlar.Adaletciler sesini çıkarmadığı sürece bu devran böyle dönecek.Bir de ankara adliyesinde adaletcilere mülakat notu 75 verilmiş bunda bile kasıt görüyorum hepsi aynı derecede cevap mı verdi yani!

Mülakatlarda elenen arkadaşlar sessiz kalmayın cesaretli olun biraz yeter artık Dava açıp da kaybeden adaletçi olacağını sanmıyorum. kolaylıklar diliyorum...

myresrose
Müsteşar Yardımcısı
28 Mayıs 2008 23:49

ben adalet mezunu değilim arkadaşım ama en az onlar kadar hak ettiğimi düşünüyorum derece yaptım adliyede kpss puanım yüksekti asla küçümsediğim için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın bizler orda derece yaparken kpssden 80 puanla açıkta kalırken 70 le 90 yazıpta lise mezunları kadro aldılar bu benim zoruma gidiyor eğer siz bu bölümün mezunu olarak bu zorunuza gitmiyorsa bilmiyorum.aynı dert bizimde başımızda mahalli idareler mezunları olarak belediyelere hep saçma sapan şartlar getirildi düşüp puanlarla lise mezunları alınıyor ben bunu kendime yediremediyorum kendi bölümüm adına yapacağım bir şey yok çünkü yaş şartıdından dolayı sınavlarına bile katılanıyorum ama sizler bu sizin kazanılmış hakkınız ve bunu kazanmak zorundasınız ben kendi adıma sizlere destek olmaya hazırım.En azından şunu demek isterdim tamam ben 3. oldum kpss puanım yüksekti beni almadılar ama adalet mezunları aldılar demek bile bir adeletin oludğunu gsöterir en azından ama bunu bile diyemiyoruum bir tane adalet mezunu arkadaşımız vardı oda yine bu kisetediki hiranur arkadaşım oda elendi.Zaten sınav sonuçları açıklandığında o benim için nasıl olur dedi sen 3. oldum bende aynısını ona söyledim senin nasıl olmadı sen adalet mezunusun siz düşünün artık gerisini arkadaşlar

serhatkilic
Aday Memur
29 Mayıs 2008 00:02

lord06 arkadaşım bende senin 'nasıl bir öncelik varmış adalet bakanlığında gördünüzmü mülakattan bile eleniyorlar hani adalet bakanı hani adalet boşa mı okuduk biz gerci adelet mezunları siz hakkettiniz'

senin bu düşüncene katılıyorum bende uşak adliyesinde daktilo sınavını geçtim mülakatta elediler nasıl adalet bilmiyorum ama ben işin peşini bırakmıyacağım

myresrose
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2008 10:32

arkadaşlar eğer dava açacaksak bence her kez aynı yere dava açmalı ki ozaman birlik olduk olduğu anlaşılır ben araştırdım ankara idare mahkemesine dava açmamız en doğrusuymuş bakanlığada gerekli dilekçeyi göndermemiz en azından şikayetçi olmamız lazım

matada
Şef
29 Mayıs 2008 10:51

myresrose özeline mesaj atmak istedim ama sanırım kapamışsın bir konu hakkında birşeyler soracaktım. uzun zamandır sizi forumdan takip ettim evet gerçekten emek verip sıkı çalışanlardansınız mesaj yazarsanız görüşürüz teşekkürler

adlt-k
Aday Memur
29 Mayıs 2008 11:00

Arkadaşlar geçen yıl bunu yaşamış biri olarak bakanlığa dilekçe yazmanın hiçbir önemi yok bence. olsaydı adalet mezunları hala mülakatta elenmiş durumda olmazdı.Kısaca anlatayım:mülakatta elendikten sonra itiraz ettim, sonra bakanlığa şikayet yazısı gönderdim, sonuç;Bakanlık şikayet dilekçemi tekrar sınava girdiğim adliyeye gönderiyor ve tekrar itiraz sonucumda belirtilen cümlelerle cevap yazılmıştı.

Bence Adalet mezunları yeterince sabretti arkadaşlar HUKUK DİLİ'yle konuşmanın zamanı çoktan geldi.Bizlerden sonrakiler de kurban olmasınlar lütfen sahip çıksınlar sessiz kalmasınlar. Yazıklar olsun bu haksızlıkları yapanlara...Artık yazmayı düşünmüyordum ama hala haksızlıklar devam ediyor ve sessiz kalamıyorum. Nedir bu Adalet düşmanlığı anlamıyorum!

myresrose
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2008 11:58

arkadaşım burdayım ne soracaktın?evet uzun süredir bu formu takip eden çalışan ama her zamanki gibi çalışanın kazanamadığı adaletin olmadığı yerde adalet arayanlardanım

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
29 Mayıs 2008 12:28

Arkadaşım, klasik teselli cümleleri kullanarak senin sıkılmış olan canını daha da sıkmak istemiyorum.

Lakin şöyle de bir şey var ;

'Allah bir kapıyı kapatırsa, diğerini mutlaka açar'

Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

myresrose
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2008 12:32

saol arkadaşım evet allah bir kapıyı kapatıp bir kapıyı açıyor ama işte bu zamanda bizim ömrümüz geçiyor ve her geçen gün umutlarımız yok oluyor

arkadaşım tamam dava açalım elimizden geleni yapalım kadaremize razı olmayalım nolursa olsun bu bizim hakkımız ben böyle olduğunu düşünüyorum idare mahkemesine dava açalım hepimiz birden birlikten kuvvet dolar kusurabakmayın ama biz eşşek olduktan sonra semer vuran daha çok olur

mahir355
Aday Memur
29 Mayıs 2008 14:00

arkadaşlar yanlış bilinen bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum.adliyede memurum ve sınav başvurularını alan kişiyim,zabıt katipliğinde hiçbir şekilde adalet myo mezunlarına öncelik tanınmamaktadır.mübaşirlikte ise ; bakanlık yazısı ve bizim uygulamamız bu yöndedir : adalet myo mezunlarına öncelik verilmek üzere alınacak mübaşir sayısının 5 katı aday mülakatlara çağrılmaktadır.mülakatta 70 puanın altında alan aday adalet mezunu bile olsa ayrıcalık verilmeden elenir.

şimdi bunu bir örnek vererek pekiştirelim :

eğer adalet mezunu mülakattan 70 puan almış ve merkezi yerleştirmedende 70 puanla başvurmuşsa ikisindende 100 almış lise veya başka bölüm mezunu üniversiteli adayın önünde kazanmış sayılır.

yardımcı olabildiysem ne mutlu.

matada
Şef
29 Mayıs 2008 20:39

çok güzel diyosunda mülakatta almak istemediğine zaten 70 altında verip bırakıyor ister adelet mezunu ol ister üniversite önemli diilki boşuna tartışmayın diyorum fikrimce

Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi