Editörler : E.Kayı Han

emremusa
Genel Müdür
25 Kasım 2009 23:36

peygamber efendımızın 9 yasındakı cocukla evlenıp cınsel ılıskıye gırecegıne ıhtımal verenlere yazıklar olsun.böyle ıddıalara ınanlar,yavuzun küpe taktıgına,baltacı mehmed pasanın katarınayla ilişkisine(sankı koskoca imparatorlukta kadın yoktu) inanmaları cok dogaldır.avrupa tarıhcılerın asagımalarına ve yalan tarıh hıkayelerıne aldanmayalım turk genclıgı.

İltutmuş
Kapalı
26 Kasım 2009 10:28

ratih34 sen belki balık hafızasına sahip olabilirsin ama ben değilim...Ad kavmi ile alakalı konuda sana ayet hadis kalmadı kaynak verdim, sen bilimde bilim diyerek üstünü başını yırttın şimdi kalkmış bana hadis kaynak gösteriyorsun bende senin amacını merak ediyorum senin gibi ayeti hadisi tanımayan birinin bu değişimi şaşırtıyor beni

tarih34
Genel Müdür
27 Kasım 2009 22:37

İlim ilim bilmektir

İlim kendin bilmektir

Sen kendini bilmezsin

Ya nice okumaktır

Yiğirmi dokuz hece

Okursun uçtan uca

Sen elif dersin hoca

Mânâsı ne demektir

Yunus Emre der hoca

Gerekse bin var hacca

Hepisinden iyice

Bir gönüle girmektir

İltutmuş
Kapalı
29 Kasım 2009 13:55

"Yunus sen bu dünyaya niye geldin

Gece gündüz Hakkı zikretsin dilin

Enbiyaya uğramaz ise yolun

Göçtü kervan kaldık dağlar başında"

tarih34 "Yunus" okumaya başladıysan iyi yoldasın demektir. Oku! ama unutma okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır.

tarih34
Genel Müdür
30 Kasım 2009 23:45

Kartvizitini göndermişsin.Eşekçe anlamasakta eşekleri iyi biliriz

İltutmuş
Kapalı
01 Aralık 2009 07:50

senin gözlük takma zamanın gelmiş...eşekleri herkesten iyi bildiğinden kuşkum yok...

tddnçr
Şef
02 Aralık 2009 12:23

Benim duyduğum kadarıyla peygamber efendimiz hazreti ebu Bekr ile hicret ettiklerinde Sevr dağındaki mağarada yanılmıyorsam 3 veya 5 gece kalıyorlar.Bu zaman zarfında Ebu Bekir r.a. kızı Esma r.a kuşağına sararak ekmek ve yiyecekler getiriyor.Tabi gizli gizli.13-14 yaşlarında olsuğu söylrniyor.Sabah erkenden yola çıkarmış ve akşam olmadan Mekkeye dönermiş.Umreye gittiğimde anılan şerefli dağın eteğinde rehberler böyle anlatmıştı.Demek ki o esnada Hz.Aişe val,idemiz 5 yaş civarlarındaymış gibi görünüyor.Tabi bu bir rivayet.

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi