Editörler : Adversary
19 Temmuz 2005 17:23   


Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullarda çalışan Genel İdare Hizmetleri kadrosundaki personeller.

şeflik kadrosunda çalışan personeller için şube müdürlüğü sınavı açılması düşünülmektemidir.

21 Temmuz 2005 18:57

gulsah
Şef

bence evet

önce memurlar için VHKİ ve Bilgisayar İşlt. açıldı

memurluk boşaldı

YHS, GİH, vs için farklı bölümler açıldı

sırada şefler için şube müd. ve memurlar için şeflik sınavı olması lazım!

22 Temmuz 2005 17:03

Ahsen
Kapalı

Tabiki ümidimiz öyle beş senedir bekliyoruz

24 Temmuz 2005 01:56

mak.müh.
Memur

.

25 Temmuz 2005 11:13

onderr
Şube Müdürü

herkes şeflik sınavlarını bekliyor ama burası milli eğitim ne olacağı hiç belli olmaz. fazla ümit etmeyin derim ben .

25 Temmuz 2005 12:02

palamut
Aday Memur

memurların şef olma kiriterleri nelerdir bilen varmı.yazarsanız sevinirim

25 Temmuz 2005 14:55

mennan1
Memur

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 08/05/2000 tarih ve 40873 sayılı yazısı ve 200/47 nolu genelgede detaylar açıklanmaktadır. Yüksek öğrenimli olmak gerekiyor. Genel İdare Hizmetleri sınıfında Proğramcı, Bilgisayar İşletmeni, VHKİ, Mutemet, Sayman, Veznedar, Ayinyat saymanı, Memur, Ambar memuru, santral memuru, Daktilograf kadrolarında çalışanlardan; lisans düzeyinde eğitim görmüş olanalar 3 yıl, ön lisans düzeyinde eğitim görmüş olanlar ise 5 yıl görev yapmış ve son üç yılını bakanlık teşikalıtnda geçirmiş olması gerekir. Son üç yıllık sicil notu iyi dereceden aşağı olmamak,

26 Temmuz 2005 14:35

gokberk28
Aday Memur

..

29 Temmuz 2005 17:07

mennan1
Memur

bu konu 19 Temmuzda açılmış şu ana kadar 10 günde 249 defa okunmuş. Bu konu hakkında kesin bir bilgi sahibi olan yok. yorumlardan bu anlaşılıyor. Veya bu sitede gezinenlerin çoğu Milli Eğitimde çalışmıyor. Bu konunun memur net sitesinin ana sayfasında yer alması ve bu konunun Milli Eğitim Bakanlığına sorularak cevaplandırılması gerekmektedir. Yani mevcut şefler için ne zaman Şube Müdürlüğü sınavı açılacak, artı şeflik sınavı ne zaman yapılacak.

10 Ağustos 2005 09:31

feride
Aday Memur

Şeflik sınavı açmaya kimsenin niyeti yok şimdilik.Bir çok yerde özellikle büyükşehir dışında memurlara bir görevlendirme yazısıyla yaptırıyorlar bu işi.Niye ücret ödesinler ki?Ayrıca şef olucan da nolacak?Üç yıllık bir öğretmen(müzik, resim v.s. öğretmeni bile) şube müdürü olabiliyorken, sen önce yıllarca sınav açılmasını bekleyeceksin.Sonra yıllarca beklediğin sınavı kazanabilirsen kurs gördükten sonra şef olacaksın.Sonra- bilmem kaç yıl sonra -sınav açılacak sen o arada en az 3 yıllık şef olmalısın ki şube müdürü olabilmek için başvurabilesin.Sınavı kazanmak yetmez bu arada torpilleri de ayarlaman gerekir.Falan filan.............Engeller bin bir türlü .Ha, şube müdürlüğünden sonra da en az iki yıllık öğretmen olma şartı var. Hiç bir memurda bu şartı yerine getiremez.Yanı yok kardeşim sen Milli Eğitimde yönetici olamazsın.Boşa yorulma.BAŞKA KURUMA GİTMEK EN GÜZELİ BENCE.

22 Ağustos 2005 09:11

feride
Aday Memur

MİLLİ EĞİTİMDE ÇALIŞAN GİH VE YHS' Lİ ARKADAŞLAR.GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNİN İPTALİ İÇİN DAVA AÇMALIYIZ.BU YÖNETMELİK ÖĞRETMENLERİ KAYIRMAKTAN BAŞKA BİR İŞE YARAMIYOR.FAKAT TOPLUCA HAREKET ETMEK EN GÜZELİ.BUNU NASIL YAPABİLİRİZ BİR KAFA YORALIM!!!!!!!!!!!

25 Ağustos 2005 09:18

Selin
Aday Memur

arkadaşlar meb' den yükselme falan gibi ümidi kesin ben kestim. niyemi 15 yıl daktiloğraf olarak çalıştım kadro derece 5 de maaş 3 geldim. vhki kadrosuna atadılar ama kadro dereceyi yine 5 de bıraktılar ne anladık vhki kadrosundan vereceksen 4 dereceli bir kadro verde tazminat farkımızı bari alalım şeflikten şube müdürlüğünden vazgeçtik.

Dava açmaya gelince bence mebde çalışanların yalnızca memur ve hizmetlilerin üyesi olduğu senkika kurmamız lazım. yoksa mevcut sendikalar ile bir yere varamayacağımız belli. Bakın yine bu sene kırtasiye parasından bize birşey yok. bunu düzenlemek bu kadar zormu.

Artık Mebden birşey beklemiyorum. Bir Dayı bulup (Gerçi Ankarada annemin kardesi öz dayım var, emekli işçi) başka bir kuruma geçmenin yollarını bulun ben bulamadım.

56 yaşında emekli olacam, 17 yıl daha çalışacağım inanın mebde bu süre geçmez.

Düşüncem 9 yıl daha dayanıp 25 yılı doldurup maaşta almadan yaşı beklemek. elbet dışarda sırtımıza bi semer vuran bulunur.

25 Ağustos 2005 09:27

vazgecilmezimsin
Aday Memur

burası meb burdan çıkış yok malesef inanın çok samimi olarak söylüyorum benim şahsım adına mebden bir beklentim yok zaten beklentisi olanında aklına şaşarım biraz daha az okuyup işci olmak varmış fakat işte kader.. elimizde olanla yetinmeyi bileceğiz şahsım adına yapılacak pek bir şey olduğunu düşünmüyorum..

Toplam 12 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?