Editörler : hopaliSafak Vaktii
«34567891011121314»
03 Ağustos 2009 13:00

hopali
Editor

Ben Aslen rizeliyim rizede okudum ve rizeye 90 km evim.Rize merkeze düşersen çok rahatsız demektir.Trabzon havaalnına 80 km hopa batum havaalanına 100 km.Ilıman iklim kaloriferli ev fazlaca okulları üst düzey yapıda vesarye 4 yıl zorunlu görev henüz değişmemiş haliyle Rizenin her yeri olur ulaşım sıkıntısı yokama iç kesim ilçerinden önce sahili tutturmaya bakın

03 Ağustos 2009 13:01

ecrin__86
Şef

valla bu puanla biraz zor ama şansımı deneyeceğimmm :)))

03 Ağustos 2009 13:07

hopali
Editor

Puan kaç branş sınıf galiba

03 Ağustos 2009 13:11

ecrin__86
Şef

puan 73.511 bölüm okulöncesi öğretmenliği...32 ilde zorunlu oldu rizede bu illerden bir tanesi...bilmiyorum yeni okullar falan açıldı mı azda olsa şansım var diye düşünüyorum..bu sene bizim senemiz olcak insallah :)

03 Ağustos 2009 13:15

hopali
Editor

Beklentiler var bakacağız artık

03 Ağustos 2009 13:20

ayse_61
Memur

hopali hocam 2 sene dururum bı manı çıkmazsa demek istedim. zaten 1.5 yıl oldu taşınmak işi bana zor geliyor alıştım hem

03 Ağustos 2009 13:24

hopali
Editor

Bende o şekilde düşünmüştüm.Yeni bü düzen kurmak zor kesin kalacağın bi yer olsa neysede gittiğin yerde kalıcı değilse gerek olmayabilir dediğiniz gibi.Kolay gelsin size

www.benogretmenim.com

03 Ağustos 2009 13:28

ayse_61
Memur

teşekkür ederim size de iyi çalışmalar

03 Ağustos 2009 14:21

hopali
Editor

eyvallah sağol

03 Ağustos 2009 23:01

hopali
Editor
03 Ağustos 2009 23:58

hopali
Editor

Not: Gerçekleşen Gelişmelerle Güncellemeler Devam Edecektir...

Konuda Son Kılavuz ve Duyurularla Beraber Eski Kılavuz ve Duyurulara da Ulaşmanız Mümkün. Bu Şekilde Takıldığınız Maddeleri Eski Kılavuzlarla Karşılaştırıp Meb'in Uygulamada Amaçladığı Düşünce Hakkında Fikir Oluşturabilirsiniz...

Editör Notu: Yayımlanan Son Özür Kılavuzunda Son 4 Özür Yer Değiştirmesine Göre Değişen Özel Bir Durum Yoktur.

2016 Ocak Özür Durumu Duyurusu

2016 İL DIŞI İSTEĞE VE ZORUNLU HİZMETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

2015 İL DIŞI İSTEĞE VE ZORUNLU HİZMETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

2014 İL DIŞI İSTEĞE VE ZORUNLU HİZMETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

2013 İL DIŞI İSTEĞE VE ZORUNLU HİZMETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

2016 İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

2015 İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

2014 İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

2013 İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Şuan Geçerli Olan Yönetmelikler ve Son Kılavuzlar ile Taslaklar Işığında Bazı Durumların Forum Alanında Tekrar Tekrar Sorulmasından Ötürü Bu Konuyu Güncellemiş Bulunuyoruz.

Üyelerimiz Bu Konuyu ve Bunun Yanında Belirtilen Yönetmelik ve Kılavuzları Okuduktan Sonra Kendi Durumlarını Değerlendirip Forumda Sorunlarını Dile Getirrmeleri Herkes İçin Daha Faydalı Olacaktır. Forumdaki Sorulara Göre Konuda Güncellemeler Eklenecektir...

- İldeki Süre veya Kurumdaki Süre Kısmında 3 Yıl ve Üstü Yazanlar Durum İşaretlemeden Tercihlerini Kaydedebilirler. Durum Seçeneğinin Amacı Normal Şartlarda 3 Yılı Doldurmayanların Özel Durumlardan Tayinine Olanak Sağlamaktır. Süresi Dolmayanlar Uygun Seçeneği Seçsinler.

- İl İçi Başvurular 20-26 Mayıs, İl Dışı Tercihlerde 16-22 Haziran Tarihleri Arasında Gerçekleşecektir.

- İl Dışı ya İl İçi Ataması Olan Biri Yer Değişikliğinden Sonra Nikah Kıymazsa Eş Durumu İsteyemez.

- İki Eşin İl Dışı İstemesi ve Eş Durumuna Dönüş: İki Eş İl Dışı İster ve Farklı İller Çıkarsa İlişik Kesmeden Bir Eş İptal Ettirirse Eş Özrü İsteyebilir. Aynı İlin Farklı İlçeleri Çıkarsa İl İçi Eş Özrü İsterler.Eşlerden Birine Çıkmazsa Eş Özrü İsteyebilir.

Baz Alınan Tarih: Tayinler İçin Hizmet Süremizi Hesap Ettiğimiz Tarih. Başvurular Mayıs - Haziranda Olurken Dahi Bu Tarihe Kadar Çalışmış Gibi Hesap Yapılır.Bu Yıl 30 Eylüle Kadar Çalışılmış Gibi Hizmet Süremiz Olacak

İl İçi Yer Değiştirme: Okulunda 3 Yılını Dolduranlar İl İçi Yer Değişikliğe Başvurabilirler. Zorunlu Hizmetini Bitirenler Açılan Her Okula Bitirmeyenlerse Zorunlu Hizmete Dahil Okulları Tercih Edebilirler. Norm Kadro Fazlası Uygulamaları, Okulu Dönüşmesi, Kapatılan ve Bu Sebeplerle Yerleri Değişenlerinde 3 Yıl Şartı Aranmaz. İdari Tasarrufla İsteğiyle veya Resen Atamalarla Okulu Değişenlerin Süresinde Eski Okulu Dahildir.(Duyurunun 4. Maddesi)

İl Dışı Yer Değiştirme: Aynı İlde 30 Eylül 2015 İtibariyle 3 Yılını Dolduranlar İl Dışı Yer Değişikliğe Başvurabilirler. Zorunlu Hizmetini Bitirenler Açılan Her Okula Bitirmeyenler ise Zorunlu Hizmete Dahil Okulları Tercih Edebilirler. Zorunlu Hizmetini Yapmamış Olanlar Bu Tür Atamada İl İçi Okullardanda Yazabileceklerdir...

İl İçi ve İl Dışından İkisini de İstemeyi Düşünenler: Önce İl İçi Yapılacak. İl İçinde Girdiğiniz Sıradan Atamanız Çıkmazsa İl Dışı Hakkınız Olacak. Eğer Atamanız Olursa İl Dışı İsteyemiyorsunuz. Diyelim Çıkmadı veya İl İçi Tercih Yapmadınız. Bu Durumda İl Dışı Tercih Yapabilirsiniz.

Hizmet Yılı: Yer Değiştirmelerde Baz Alınan Tarih İtibariyle Oluşan Süre. Bu Süreye Sözleşmeli ve Kendi İlinde veya Kendi Okulunda Asker Öğretmenlikte Geçirilen Süreler Dahil Olacak.Eğer Başvuru Sayfasındaki Süreniz 3 Yıldan Az ve Sözleşmeli ve Asker Öğretmenlik Dahil Değilse Durum Kısmından Size Uygun Seçeneği Seçip Tercih Yapacaksınız

Zorunlu Hizmet Süresi: Her Bölge İçin 4-5-6. Hizmet Alanlarında Her Okulun Kendi Süresince Zorunlu Hizmeti Yapma Süresidir. Bu Süreye Asker Öğretmenlik ve Sözleşmeli Zorunlu Hizmette Geçen Süreler Dahildir.

Başvuru Ekranındanki Durum Kısmı: Başvuru Ekranındaki İl İçi İçin Kurumdaki İl Dışı İçin İldeki Süresi 3 Yıldan Az Olanlar Durum Kısmından Tayin İstemesini Sağlayacak Maddeyi Seçerek Tercihlerini Yapabilirler. Durum Seçeneğinin Amacı Normal Şartlarda 3 Yılı Dolmayanlara Tayin İmkanı Vermek. Süresi 3 Yılı Geçenler Durum İşaretlemeden Tercih Yapabilirler...

Tayin Süresi: İl Dışı İçin Kadrosunun Bulunduğu İldeki Asker Öğretmenlikle ve Sözleşmeliyle Beraber Kadrolu Olarak Geçen Sürelerdir. İl İçi İçin Kurumunda Geçirdiğin Süreye Bakılır. (Aylıksız İzin ve Kısa Dönem Askerlikler Hariç)

Zorunlu Hizmetini Yapmayanların Durumu: Başvuru Tarihleri İçerisinde Adaylığı KalkmışOlması Koşulu ile Yer Değiştirmeye Açılan Okullardan Zorunlu Hizmet Alanlarına Dahil Okulları Kendi Ekranında Görme Suretiyle Tercih Yapmak İstediği Taktirde Tercihte Bulunabilir. Duyuruya Göre İl Dışı Tayin Döneminde Hem İl İçi Hemde İl Dışı Açılacak.30 Eylül 2015 İtibariyle 3 Yılını Dolduran Bu Durumdakiler Tercihleri Gelmediği Takdirde Tercih Dışı Yer Değiştirirler(Rotasyon)

Zorunlu Hizmetini Bitirenlerin Durumu: 30 Eylül İtibariyle Zorunlu Hizmetini Tamamlayacak Olanlar Yer Değiştirme Döneminde Açılan Alanındaki Her Okulu Tercih Edebilirler. Görev Yeri Olarak 3. Bölge 6. Hizmet Alanında Görev Yapanlar 3 Yıldır Aynı İlde veya Kurumunda Çalışıyorsa Yer Değiştirmeye Açılan Tüm Okulları Yazabilmektedirler...

Zorunlu Hizmeti Devam Edenlerin Durumu: 30 Eylül İtibariyle 3 Yıldır Zorunlu Hizmetini Devam Ettirenler Yer Değiştirme Döneminde Açılan Alanındaki Zorunlu Hizmete Dahil Okulları(Ekranda Sadece Bu Okullar Olacak) Tercih Edebilirler. İl İçinde de İl Dışında da Tercih Hakları Var.

Zorunlu Hizmetle İlgili Ayrıntılara Buraya Tıklayıp Ulaşabilirsiniz.

Meb Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 2015

İçin Tıklayınız

2016 Ocak Özür Durumu Yer Değiştirme Duyurusu

İçin Tıklayınız

04 Ağustos 2009 23:52

hopali
Editor

2016 Ağustos Özür Durumu Duyurusu

**************

2016 Ocak Özür Durumu Duyurusu

**************

Meb Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

**************

2016 Ocak Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Sonucu Oluşan Alan ve Kurum Bazlı Minimum Puanlar

**************

2015 Ağustos Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Sonucu Oluşan Alan ve Kurum Bazlı Minimum Puanlar

**************

2015 Ocak Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Sonucu Oluşan Alan ve Kurum Bazlı Minimum Puanlar

***************

2014 Yarıyıl Tatili Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Sonucu Oluşan Kurum Bazında Minimum Puanlar

***********

2016 Ocak Özründe En Çok Sorulan Sorular

*************

Zorunlu Hizmete Dair Bilinmesi Gerekenler

**********************************************************************************

Özür Grubu Yer Değiştirmeleri: Hizmet Puanı Üstünlüğüne Göre 40 Tercih Arasından Yerleştirme Yapılacaktır. Tercihler Sonucu Boş Kalan Eğitim Kurumlarına İl Dışı Özürde 41. Seçeneği İşaretleyenler Arasında Kura İle Atama Olacaktır. Kurada Hizmet Puanı Üstünlğü Yok. ( Madde 1 ve Tercihler Kısmı İller Arası Başlığı )

Başvuru Yapma Hakkı: Başvuru Yapacak Öğretmenin 30 Eylül 2016 Tarihi İtibariyle Adaylığının Hem Memurlukta Hemde Öğretmenlikte Kalkmış yada Kalkabilecek Durumda Olması Gerekmektedir. Yani Mebde Öğretmenliğe 30 Eylül 2015 ve Öncesinde Göreve Başlayanlar Tayin İsteyebilir. (Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmelerde Dikkate Alınacak Diğer Hususlar Başlıklı Madde 1)

Açıktan ve Kurumlar Arası ile İlk Atama ve Yeniden Atama Kapsamında Atananlarda Atandıkları İlde 30 EYLÜL 2016 Tarihine Göre 1 Yıl Çalışmış Olmak veya Çalışacak Olmak Şartı Var. Yani 30 Eylül 2015 Tarihinden Önce Mebde Öğretmen Olarak Göreve Başlamak Gerekiyor.(Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmelerde Dikkate Alınacak Diğer Hususlar Madde 2)

Eşi askerde olan öğretmenler, eşinin kamu personeli olarak görev yaptığı yere yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. (Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmelerde Dikkate Alınacak Diğer Hususlar Madde 3)

Hizmet Puanı ve Hizmet Süresi Hesabı: Hizmet Puanı Başvuruların Son Gününe 17 Ağustos 2016 tarihine Göre Hesaplanacaktır. Hizmet Süresi 30 Eylül 2016 ya Göre Hesaplanacaktır. (Madde 2)

İl ve İlçe Emri Durumu: Mebde Hiç Bir Yönetmelik ve Kılavuzda İl ve İlçe Emri Şuan Olduğu Gibi Geçmişte de Yazılmadı, Resmileşmedi. Bazı Dönemler Bakan Takdiri ile Uygulandı. 2014 Yaza Kadar Ara Verilen Uygulama Kimsenin Beklentisi Yokken Özür Atama Sonuçlarının Ardından Geçen Günlerde Sadece 41 İşaretlemeyenlere Uygulandı. 2015 Şubatta ise Özür Atamalarından Yaklaşık 1 Ay Sonra 800 Küsür Bekleyen Öğretmen İl Emrine Atanmıştır.

http://forum.memurlar.net/konu/2096676/

2015 Yaz Ayında ise Son Gün İl Emri İçin 41 İşaretlenmesi Gerekliliği Gizliden Söylentiyle Oluşmuştu. 41 ile Kura Sonucu Yerleşemeyenlere ve İşaretlemeyenlere İl ve İlçe Emri Uygulandı.2016 Ocakta ise Uygulanmamıştır...

******************************************************

1. Aşama: 11-17 Ağustos Tarihleri Arasında 1. Aşama Başvuruları Olacak. Bu Aşamada Başvuru Hakkı Olanlar Eşinin Çalışma Durumuna Göre Evrak Gerekiyorsa Evraklarını Şehir Dışındaysa İletişim Araçlarıyla Okula Ulaştıracak. İletişim Araçları E Posta, Fax, Telefon Gibi Araçlar Olabilir. Bu Evrakları Okul Yönetimleri Taratıp Sisteme Yükleyeceklerdir. Evraklarda Gereken İmzalarİlişik Kesme Sırasında veya Göreve Döndüğünüzde İmzalanacaktır. (Madde 7 ve Müdürlüklerin Yapacağı İşlemler Kısmı 2. Paragraf)

Başvurunuzu Yapıp Özrümüzün Olduğu Adresi Seçip (İki Eş Öğretmense Bilgiler Otomatik Çıkıyor) Kaydettikten Sonra Okul Onaylayacak. Evrak Durumu Varsa Belgeleri İnceleyip Sisteme Yükleyip Onaylayacaktır. Gerisini Okul Yönetimi Takip Edecek. Evrakları İlçeye Gönderecek. İlçe ve İl Onayının Ardından Başvurunuz Gerçekleşmiş Olacaktır. Bu Süreci Mebbis Başvuru Sayfanızdan Takip Edebilirsiniz.( Müdürlüklerin Yapacakları İşlemler 3. Paragraf)

1. Aşamanın Amacı: Başvuru Yapan Kişilerin Ataması Çıkma İhtimaliyle Yerlerinin Açılma İhtimalinin Sisteme Yansıtılması Sonucu Daha Çok Seçeneğin Oluşmasıdır. Yani Başvuru Yaptığınızda Okulunuz Dolu ise Sizin Atamanız Olursa O Okulu Bu Şartı Bilerek Yazan Kişi Hizmet Puanı ile Oraya Yerleşebilir. Aynı Şekilde Sizde Bu Avantajdan Yararlanabilirsiniz. Bu Şekilde Olan Okullardaki Kişilerin Ataması Çıkmazsa İlgili Okula Atama Olmaz (Başvurular Kısmı)

2. Aşama: 1. Aşamada Başvurusu Onaylanan Öğretmenler 22-26 Ağustos Tarihleri Arasında Okul Tercihleri Yapacaklardır. 40 Seçenek Seçme Hakkı Olacak. İl Dışı Özürde 40 Seçenekten Daha Az Tercih Yapanlar 41 i İşaretleyemez. 40 Seçeneği Dolduranlar isterlerse 41. Seçeneği İşaretleyebilirler. Bu Seçenekle Özür Atamasında Tercihler Bittikten Sonra Boş Kalan Okullara Kura ile Atanmak İçin Tercih Yapmış Olursunuz (Tercihler İl Dışı Kısmı)

*******************************************************************

TERCİHLER (Duyurunun Tercihler Bölümü İçeriği)

İl Dışı Özür: İl Dışı Özür Atamasında Kısıtlama Olmadan Alanında Açılan İldeki Tüm OkullarıYazabilirsiniz.İl Dışı Özür Tercihlerinde İkametgah Durumu Yok. Rahat Olun. İkametgahı Düşünmeyin. Tercih Sırasıda Sizin İsteğinize Kalmış. Öncelik Durumu Yok...

İl İçi Özür: İl İçi Özre Bağlı Yer Değiştirmelerde Büyükşehirlerde;

Özrünüzün Bulunduğu İlçe ile Eşinizin İkametgahının Bulunduğu İlçe Yazılabilecektir. Büyükşehir Olmayan İllerde Sadece Eşinizin Çalıştığı İlçe İstenebilir. Eşler Aynı İlçede Çalışıyorsa İkamete Göre Tayin İstenemez.

Örneğin Büyük Şehirde 1. Eş A İlçesinde, İkinci Eş B İlçesinde Çalışıyor Olsun.Eşler Eşlerinin Çalıştığı İlçeyi İsteyebilirler. Ek Olarak Eşlerinin İkametleri C İlçesinde ise C İlçesi de İstenebilir. Sıralama Karışık Yapılabilir...

Duyuruda Büyükşehirlerde Köy, Belde veya Her Biri Ayrı Merkez Gibi Kısıtlamaya Gidilmemiş. Bunun Sebebi Büyükşehir Yasası ile Köy ve Belde Kavramının Büyükşehirlerde Kalkması. Önceki Kılavuzlarda Bu Ayrım Vardı. 2014 Yaz Kılavuzundan İtibaren Ayrım Yapılmamış. Bundan Dolayı Aynı İlçede Olanlar Tayin İsteyemeyecek.

İliniz Büyükşehir Değilse;

Sadece Özrünüzün Olduğu İlçeyi İsteyebilirsiniz.

İlçe İçi Özür: İlçe İçi Eş Durumda Eşi Köy ve Belde de Görev Yapanlar Öncelikle Eşinin Köy ve Beldesini Sonra Diğer Köy ve Belde Okullarını Yazacaklardır. Eşinin Köy veya Beldesinde Yazacak Okul Olmadığında ise Öncelik Aranmadan Diğer Köy ve Beldeler Yazılabilir. Köyden Özür İsteyecek Kişi İlçedeki Her Okulu Yazabilir...

**********************************************************************************

GEREKLİ EVRAKLAR

Eş Durumu Evrakları: Eş Özür İçin Duyurunun Eş Özrüne Bağlı Yer Değiştirmeler KısmındaYazılan Maddelerinden Eşinizin Mesleğine Göre Durumlara Bakabilirsiniz. Aşağıya Genel Hatlarıyla Yazılmıştır.

*Eşiniz Öğretmense Mebbiste Bilgileri Çıkacaktır. Normal Şartlarda Eşinin Görev Yeri Belgesine de Gerek Yoktur. En Fazla Bu İstenir.

* Eşiniz Öğretmen ve Yer Değiştirmesi Gerçekleşmiş, Ancak Yeni Okulunda Göreve Başlamadı. Bu Durumda Atama Kararnamesi Belge Olarak Kullanılacaktır. Sisteme Yüklenecek Evrak Budur.

* Eşiniz Memur veya Duyuruda Eş Özrü Kısmının 2. Maddesinin A Fıkrasında Açıklanan Grupta Olanlarda Görev Yeri Belgesi Yeterli Olacaktır. Ataması Olup Yeni Yerinde Başlamamış Eşlerin Atama Kararnamesi Yeterli Olacaktır.

Eşleri Sigortalı Olanlardan

1. Eşlerinin çalışmakta olduğu işyerinden alınacak görev yeri belgesi,

2. Bağlı bulundukları vergi dairesinden veya ilgili meslek kuruluşundan alınacak işyerinin faaliyette olduğunu gösterir belge,

3. Birinci aşama başvurularının son günü itibarıyla son iki yıllık süre zarfında en az 360 gün sigortalı hizmeti olduğunu ve sigortalılığının halen devam ettiğini gösterir belge,

4. İdare merkezi belirli bir il'de olmakla birlikte ülke genelinde faaliyet gösteren şirketlerin şirket merkezi dışında çalışanlarının öğretmen eşlerinden; ayrıca, atanmak istedikleri yerde eşlerinin işyerinin faal olduğuna dair, anonim şirketler için kendi işyerlerinden, diğer şirketler içinse çalıştıkları ildeki vergi dairesi, belediye veya ilgili meslek kuruluşundan alacakları belge, istenecektir.

360 gün sigortalılık süresinin hesabında, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında geçen hizmet sürelerinin tamamı birlikte değerlendirilecektir.

Görevlerin Farklı İşyeri ve İlde Olmasında Sıkıntı Yok. Ara Verme Durumunda da Sıkıntı Yok. Önemli Olan Son 2 Yıl Toplamının 360 Günden Az Olmaması. Askerlik Borçlanmasıda Yapılabiliyor...

Öğretmenlerden; a) Kendileri veya eşleri yurt dışında görevli olanlar,

b) Eşleri geçici görevli olanlar,

c) Eşleri isteğe bağlı sigortalı olanlar, yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır.

*********************************************************

Sağlık Özrü ile İlgili Yer Değiştirmeler( Duyurunun İlgili Kısmı)

Öğretmenlerden;

a) Kendisi, eşi veya çocuklarının,

b) Anne, baba veya yargı kararıyla vasi tayin edildiği kardeşlerinden birisinin,

hastalığının öğretmenin görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler, tedavi olmak istediği ilçe/ildeki eğitim kurumlarına atanmak üzere yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

Ayrıca, anne, baba veya yargı kararıyla vasi tayin edildiği kardeşlerinden birisi için eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanelerinden alınan sağlık kurulu raporlarında "Başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez." ibaresi bulunanlar da anne, baba veya kardeşinin Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı adresinin bulunduğu yereyer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

Başvuruda istenecek belgeler şunlardır:

a) Başvuru tarihi itibarıyla araştırma hastanesi veya üniversite hastanelerinden son altı ay içinde alınan yukarıda açıklanan muhtevaya uygun sağlık kurulu raporu,

b) Kardeşine vasi tayin edilenlerden mahkeme kararı.

Eş, anne, baba, çocuk ve kardeş için veya vasi tayini sebebiyle alınmış sağlık kurulu raporları ile yapılan başvurularda onay makamları, aile kütüğüne işlenmiş kişisel bilgilerin özetlerini gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneğini elektronik ortamda temin ederek kontrol edecektir.

*************************************************************

DİĞER NEDENLERE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER

1. Öğretmenlerden;

a) Eşi veya çocuğu ölenler, eş veya çocuklarının ölüm tarihinden itibaren bir yıl içinde istedikleri yere,

b) Eşi emekli olanlar, eşinin emekliye ayrılış tarihinden itibaren bir yıl içinde eşlerinin emekli olduğunu gösterir belge (emekli olacak TSK mensuplarında buna ilişkin beyan alınacaktır.) ile eşlerinin ikamet ettiği yere,

c) Terör eylemlerinin etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, öğretmen olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumun ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, başkaca herhangi bir şart aranmaksızın istedikleri yere,

ç) Hayatını başkasının yardım veya bakımı olmadan devam ettiremeyecek derecede engelli olduğu sağlık kurulu raporu ile tespit edilen çocukları ile kardeşleri olanlar, memuriyet mahalli dışında resmi veya özel özel eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim yapacaklarının özel eğitim değerlendirme kurulu tarafından belgelendirilmesi şartıyla, söz konusu kurumların bulunduğu yere,

yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

2. Bu kapsamda başvuruda bulunacak öğretmenlerden;

a) Eşi veya çocuğunun vefatını gösterir belge,

b) Eşi, çocuğu ile anne, baba veya kardeşlerinden birinin şehit ya da malul gazi olduğuna dair belge,

c) Çocuğu veya kardeşi özel eğitim alması gerekenlerden, sağlık kurulu raporu ve özel eğitim değerlendirme kurulunca verilen belge istenecektir.

**********************************************************************

06 Ağustos 2009 14:34

hopali
Editor

C GRUBU Güncel

1. Maçlar ........ 2. Maçlar

republic1907...................... 6 ................7

Hopali.................................6 ................ 7

sahip35.............................. 7 ................ 6

hasanca53......................... 6 ................ 5

Göztepeli-1925................... 4 ................ 7

neco3846...........................6 ................ 5

civ.enq4406....................... 7 ................ 4

maskov87.......................... 6 ................ 4

derderdo............................ 4 ................ 4

oberon13........................... 7 ................ 0

teknisyen-..........................---

06 Ağustos 2009 14:35

gkobiş
Genel Müdür

Geçen sene Erzurum'a sözleşmeli en son kaçıncı kişi atandı acaba?

06 Ağustos 2009 14:39

hopali
Editor

ilk atammı yoksa mart dahil mi

Ağustsa 7 bin lerde

06 Ağustos 2009 14:40

gkobiş
Genel Müdür

Sıınf öğretmenliğinde mi? Ağustos için sordum.

06 Ağustos 2009 14:46

hopali
Editor

Ağustos için normalde 82.231 e bakınca 6.374 gösteriyor kadrolu için malum 5773 kadro alondıo 213 te sözleşme sözleşmede bu puan civarındaydı ama sıralamaar gerçekle değişiyor araya girenler falan geçem yıl bi yerrde okumuştum 7 bin küsürlerde biri en son atanmıştı erzurumda 6900 lerde olur illaki

06 Ağustos 2009 14:49

gkobiş
Genel Müdür

Benim genel sıralama 11325 banş bazında 3500 olsa (olur mu?) Erzurum'un Aşkale, Ilıca ya da PAsinler ilçelerinden birine atanabiilr miyim sözleşmeli olarak? :(

06 Ağustos 2009 14:58

hopali
Editor

paunın 84 lerde sanırım

Hocam bunu diyebilmek için kaç kişi alacaklarını bilmemiz lazım gene yıl ki sayı olursa atanırsınız dediğiniz yerlere hatta rahat olabilir bile ama sayı çok azalırsa ki beklenmez böyle bi durum o zaman zora girer.Bence atanırsınız sayının sizin atanmanızı engelleyecekkadar azalacağını sanmıyorum ama sözleşme kadro paylaşımı ne olur onu bilemem 2007 de 1690 kadro 2500 sözleşme ardı geçen yıl 213 sözleşme 5773 kadro yani mesele byrda sanırım

06 Ağustos 2009 15:27

agosem
Aday Memur

puanım 83.1 rizeden nereleri yazabilirim. yoksa hiç boşuna yazmasam mı ki???

Toplam 682 mesaj
«34567891011121314»
 
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?